CONTACT MET DE EGMONDEN „ESTRELLA" EGMONDEN IN DE SFEER VAN DE ZWEMBADEN Kort Nieuws RAIFFEÏSENBANK DE EGMONDEN JONKER TEL 1285 De verenigingen presenteerden zich Renault 27 JANUARI 1971 NUMMER 970 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 GEMEENTE EGMOND-BINNEN LANCEERT HAAR PLANNEN. Het terrein, waar heft. recreatieplan Uitgevoerd moet Worden, gelegen op de achtergrond tegen de duinenvoet. Tijdens een bijeenkomst met de pers 'heeft het gemeerttelbestuur van Eg- mortd-CBinnen haar plannen bekendge maakt ten aanzien van een groots op gezet recreatief plan, dat gerealiseerd moet worden aan de Noordzijde van de Egmondersitraatweg tusisen Eg- mond aan Zee en Bgmorid aan de Hoef. Het plan omvat drie openluchtibaden en een overdekt zwem- en instruktie- bad, een zonneweide, een midgetgolf - baan, restaurant en enkele grote par keerterreinen. Het gebied tussen de beide dorpen Strekt Zich in de ridh'bing van de Nachtegaal en zal toegankelijk gemaakt worden door de aanleg van nieuwe verkeerswegen. Zoals bekend, verscheen vorige week in het "Contact" de publiikatie van de werkgroep van de Stichting Sport hal, waarin werd meegedeeld, dat er binnenkort in Egmond aan Zee een zwem- en instruktiebad .moet komen, dat vast gebouwd zal worden aan de Sporthal. Naar aanleiding van deze pUblikatie werd een persconferentie belegd door de gemeente Egmond1- Bimnen. Het bleek, dat men reeds verschil lende jaren werkte aan de uitwerking van de plannen, naar aanleiding van een pitincipenbesMt van de raad, ge nomen im 1967, om te komen tot de realisering van een zwembad, dat moest komen te liggen tussen Egmond aan de Hoef en Egmonld aar Zee, aan die Egmonderstraatweg. Dit be sluit weild toen in de krantenversla gen meegedeeld. Op advies van de Provinciale instanties werd het oorspronkelijke besluit los gelaten, daar in de juist uitgekomen sportnota van Noord-Hölland werd gewezen op het gemis van recreatieve terreinen, die meer mogelijkheden bo den. De gemeente werd daarom ge adviseerd een grootser plan tot ont wikkeling te brengen, dat zou voorzien in de recreatie van de bevoliking in de omgeving als wel in die van an dere recreanten. De plannen werden gewijzigd en de op zet werd veel groter. Het terrein werd gevOnlden ten noorden van het Nachte- galenpad en gelegen tussen genoemde weg en de voet van de duinen. Het terrein is toen bij besluit van de raad van de gemeente Egmond-Binnen van 18 april 1967 in een bestemmingsplan opgenomen en hieraan wend goedkeu ring gegeven door Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland op 7 mei 1968, nr. 104. ENQUETE. In het voorjaar van 1969 werd be sloten tdt het houden van een enquete onder de bevoMng. 90% van' de on dervraagden spraken zich uit voor het stichten van een zwembad. Naar aan leiding van deze enquete besloot de raad van de gemeente Egmond-Binnen in zijn vergadering van 10 juli 1969 in principe tot de stichting van een zwembad op de daarvoor gereserveer de gronden aan het Nachtegalenpad en verleende gelijktijdig machtiging aan burgemeester en wethouders tot het verstrekken van een opdracht aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage tot het op stelen van een advies t.a.v. de ves- ti'ging alsmede bij pOsd'üieve beant woording tot het opstellen van een programma van eisen mét betrekking tot het zwembad. Bij brief van 4 november 1969 heeft genoemde vereniging het gemeentebe stuur uitvoerig geïnformeerd en gead viseerd te streven naar een openlucht- bad in combinatie met een overdekte zwemvoorziening, zodat bij slechte weersomstandigheden toch nog "over dekt" van een bepaalde vorm van "waterrecreatie" kan worden genoten en bovendien gelegenheid bestaat het gehele jaar door de zweminrichting te gebruiken voor het geven van schoolzwemlessen. De gekozen plaats acht de vereniging bijzonder aantrek kelijk. By het rapport heeft de ver eniging een programma van eisen ge voegd," waaraan het openluchtbad en het overdekte instructiebad dienen te voldoen. Zij adviseert een schets te laten maken op basis van genoemd programma van eisen en vervolgens dit plan met een globale kostenbegro- ting voor te leggen aan het advies orgaan voor bad- en zweminrichtingen van de vereniging. Op 12 maart 1970 besloot de raad van Egmond-Binnen een crediet van f 15.391,beschikbaar te stellen voor het maken van een voorontwerp com bi bad door de Ned. HeideMij.J^ be sluit is door Gedeputeerde StaW. van N.H. bij besluit van 9 juni 1970, no. 125, goedgekeurd. Op 22 juli 1970 is opdracht gegeven a'an de Ned. Heide Mij. voor bet ma ken van een onltwerp zw&mibaA ver- eenkomstijg de eisen en vern^jgens neergelegd in heft rapport van de ver eniging van Ned. Gemeenten. Op 16 oktober 1970 was heft eerste ontwerp klaar. Hierna hebben bespre kingen plaatsgevonden tussen de ar chitect van het plan, het college van burgemeester en wethouders en de raadscommissie van recrealtie en toe risme. Deze besprekingen hebben ge leid tot de afspraak, dat eind januari begin februari het definitieve schëts- oritwerp met kostenraming en explod- tatie-apzet zal kunnen worden ontvan gen. Het ontwerp gaat in ieder geval uit naar een overdekt instrulktiebald; een Meufterbad; een halfdiep bad en een diep bad van 17 - 25 meter. In de "Uitgangspunten voor een pro gram tot verdere ontwikkeling van het gebied der gemeenten Egmond aan Zee en Egmond-Binnen" staat het volgende maar ook ten behoeve van de eigen bevolking wordt d'e noodzaak geVoeflJd tot de stichting van een zwembad. In de gemeente Egmond- Binnen zijn reeds plannen tot verwe zenlijking van een zodanig bad in voorbereiding, terwijl in Egmond aan Zee gestreefd wordt naar de reali satie van een instructiebad nabij de sporthal Voor een goed onderscheid HIER wordt gesproken over een open bad voor de gemeente Egmorid-Binnm en een overdekte voor Egmond aan Zee. Op advies van de provinciale instan ties is in deze oorspronkelijke opzet dus een radicale wijziging gekomen. Op de vraag, of deze plannen bij het gemeentebestuur van Egmond aJan Zee bekend zijn, antwoordde het ge meentebestuur van Egmond-CBiinnen bevestigend, daar in de beleidsnota van de gemeente Egmond aan Zee, vastgsteld bij de openbare vergade ring in de maand juli 1969 op bladzij de 8 het voQgende staat: Punt 3: aanleg van een zwembad: Wirit dit laatste betreft meent het col lege, dat in een vroegtijdig stadium contact moet worden opgenomen met het gemeentebestuur van Egm.Hin- nen om d'e realisering van een der gelijk zwembad mogelijk te maken. Een zwembad hier krijgt in het bij zonder betekenis als aanvulling op de beperkte mogelijkheid van de strandrecreatie voor verblijfstoeristen ais het strand bij minder gunstig weer weinig aantrekkelijk is. Ook in de toekomst dus complentaritedt van functies. Naar de mening van ons college zou het gebied, gelogen tus sen Egmond aan den Hoef - Egmond aan Zee ten noordien van de Egmon- o^^aatweg zich het beste lenen De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld Al uw «8 geld. spaarbank en alle bankzaken voor de realisering van een dengelyk zwembad. Waar zal nu uiteindelyk een zwem bad komen Het blijkt dus, dat in beide gemeen ten gestreefd wordit naar een over dekt bad. Of de overdekte baden in béide gemeenten geraliseerd worden, blijft een grote open vraag. Daar ver diepen wij ons nu niet in Belangrijk was echter de vraagIn hoeverre zijn de plannen van de gemeente Egmond- Binnen bekend in Egmond aan Zee? Daarover hadden wij een gesprek niet de heer P. L. Zwart, wethouder van Egmond aan Zee. De heer Zwart zegt: "De raad van Egmonld aan Zee is niet op de hoog te, iik vraag mij zelfs af, of de raads leden van EgmoncMBinnen het wis ten". De heer Zwart vervolgt: "Objectief gezien is het plan van de gemeente BgmoridJBinnen zonder meer een prachtig plan maar het is voor de re creatie van Egmond aan Zee riiet be langrijk". "'Voor Egmond aan de Hoef is dat het wel en de uitvoering be hoeft geen utopie te zijn, alhoewel, en misschien denk ik hier wat te con servatief, de kosten zullen zeer hoog zijn en een te zware belasting voor een kléine gemeente". "Realisering van beide baden is zeer moeilijk", zegt de heer ZWart "en als er een overdekt bad geraliseerd moet worden, dan is het dat van Eg monld aan Zee". Hij vervolgt: "Reali sering van een groot plan als te Eg mond a.d. Hoef is alleen mogelijk in gewestelijk verband maar daarvoor is een zeer lange termijn nodig, het bad te Egmond aan Zee kan in veel kortere tijd totstandkomen". "De kosten zullen minstens f 2.500.000, bedragen en die van Egmortd aan Zee ongeveer f 1.000.000,"Een eventu eel goedgekeurd besluit door G.S. kan allen berusten op en wijziging van het streekplan in 1975", aldus de heer Zwart. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 DIAWEDSTRIJD RAYON NOORD-HOLLAND-NOORD Vrijdag 22 januari j.1. was er een diawddStrijd in SchOori van bovenge noemd rayon. De jury, bestaande uit het Egmondse echtpaar van Meurs, had de zeer moeilijke taak om de in geleverde dia's van commentaar te voorzien. Opvallend was het aantal zgn. Sandwich, waJt er deze avond was ingeleverd. 'Vaak kon de gekozen combinatie niet gélukkig worden ge noemd. Dat de jury hét in dit foto grafen-gezelschap zeer goéd heeft ge daan, bleek hit hét applaus en hét dankwoord aan 't eirtd van de avond. Zaterdag j.1. was het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef het ontmoetings centrum van alles wat leeft op cul tureel terrein in Egmond a. d. Hoef. Deze dag was vastgesteld, om na de officiële opening, die onlangs door de Commissaris d'er Koningin in Noord- Holland werd verricht, het "huis des dorps" in zijn daadwerkelijke doel stelling te tonen aan eenieder, die daarvoor belangstelling heeft. En het waren er velen, die hun belangstelling toonden. Er heerste een gezellige drukte ge durende de gehele dag. Waren het 's 'morgens de voorbereidingen, die geruime tijd in beslag namen, 's mid dags en *s avonds zorgden de vereni gingen met hun verrichtingen voor aangename afwisseling van allerlei creatieve Uitingen. Ondanks de schaatswedstrijden waren velen aan wezig bij de mid'dagrepetities van gymnastiek, zang, toneel, discussies, tékenen en bloemschikken. Het Stichtingsbestuur had er voor gezorgd, dat de schaatswédstrijden toch gevolgd konden worden, door in de hal van het dorpshuis een t.v.-toe- stél te plaaltsen en ortdanks de fout, die Jan Bols maakte, bleef de sfeer in het HO ever-ontmoetingscentrum bij zonder gezellig. Steeds meer mensen kwamen een kijkje nemen, naarmate de uren vorderden, nam de gezellig heid toe, de sfeer was enorm, ieder een genoot, gemoedelijke stemming, vrolijke geluiden, iedereen was gelijk, iedereen hielp waar geholpen moest worden en 's avonlds was de grote zaal töt in alle hoeken gevuld. Het was een bijzonder gelukkige inval van het Stichtingsbestuur, om een dergelijke dag te organiseren. De avond was vol afwisseling. Het optreden van een zangkoor en een jeugd- en kinderkoor was een streling voor hét oor. Daarbij was het een Voortreffelijk schouwspel, waaraan een doordachte regie met vreemd Was. De koren stonden onder leiding van de heren W. Noöteboom en A. Aellbers, wélke laatste naast hét be- heerderssohap van hét dorpshuis zijn muzikale kwaliteiten in. deze omge ving tevens uitleeft. "Lamoraal van Bgmont", onder leiding van de heer F. Alleman, zorgde voor de begelei ding. Hét slot van deze avond en dag in de grote zaal was in handen van de toneelvereniging "Inter Nos" onder regie van de heer J. Hopman. Im proviserend brachten de dames en be ren van deze vereniging verschillende sketches, waardoor de sfeer in dit dorpscentrum nog meer werd ver hoogd. Tijdens deze avond werd een 25-tal bloemstukjes verloot, die door de siertuinenverertiging bij monde van de voorzitter, de heer A. G. Ligtvoet, beschikbaar werden gesteld. Zij waren GARNALEN CROQUETTEN Telefoon 1985 's middags vervaardigd. De opbrengst voor hét dorpshuis was 210,64. De feestdag werd besloten mét een gezel lig bal. WIJ VERNEMEN: dat de aktiviteiten rond het zwembad in Egmonld aan Zee zeer levfen'dïg zijn. Het onderzoek, dat de werk groep sinds vorige week instelde ortder de bevdllking naar de behoef te van een zwem- en instruktiebad heeft vele positieve resultaten op geleverd. Van de enquete-formulie- ren is momenteel 62% binnen, ter wijl er toezeggingen zyn gedaan voor ekn totaalbedrag van 40.000,-. De werkgroeip is er van overtuigd, nog een groot deel van hét reste rende aantal formulieren binnen te krijgen, terwijl de toezeggingen in dat geval het streefbedrag van 60.000,zullen hébben overschre den. Zij die eventueel niet thuis wa ren of wellicht door een vergissing riiet zijn bezocht, worden verzocht hun formulier bij hét WV-bureau in te leveren of te bellen naar een van de leden van de werkgroep, het zal dan worden opgehaald. Men is over he't algemeen zeer enthousiast, alhoewel, zo deelde men ons mee, heeft de aktie enige hinder onder vonden van de bekendmakingen van de gemeente Bgmortd-Binnen over de grootste opzet van de recreatie- plannen in de omriiddélltfke nabij heid. Er hadden zich daardoor ver schillende meningen gevormd, die om uitleg vroegen. (Voor een nadere Vervolg pagina 4. GARAGE John Zagwijn FT. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1