CONTACT MET DE EGMONDEN „ESTRELLA" „ESTRELLA" Kort Nieuws TANG Renault John Zagwijn ,,'Gldorado" 19 MEI 1971 NB. 986 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per ma- Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 VEEL AKTIE TEGEN AANLEG NIEUWE WEG Tijdens een bijeenkomst in "Het Ro de Hert" te Egmond aan de Hoef, waarvoor zaterdag j.1. veel belang stelling bestond, heeft men sterk ge ageerd tegen de plannen die er be staan om de nieuwe verkeersweg aan te leggen, die aansluit op de omlei- dingsweg rond Egmond-Binnen. Het tracé van deze weg is zo ge kozen. dat met de aanleg grote stuk ken grond verloren gaan, die niet alleen voor agrarische doeleinden in gebruik zijn, maar ook in de recre atieve sfeer een belangrijke funktie vervullen. Het landschap ten oosten van de He renweg vormt een harmonisch ge heel met het ten westen daarvan ge legen duingebied. Dit stukje Kennemerland is een toe ristische trekpleister van de eerste orde maar hieraan dreigt grote scha de te worden toegebracht door de aanleg van een verkeersweg die ab soluut niet noodzakelijk is om de aan deze weg gelegen dorpsgemeen schappen te bereiken, terwijl de aan leg daarvan geen enkel nuttig effect sorteert voor de aan- en afvoer van toeristen, daar deze uit richtingen komen, die de aan te leggen weg al leen maar kruisen. Wordt het nuttig effect dan ook al sterk bestreden, vast staat, dat een belangrijk gebied ten offer zal vallen, een gebied dat onmiskenbaar deel uitmaakt van een aantrekkelijk landschap. Er was dan ook belangstelling voor deze bijeenkomst uit allerlei kringen. Tijdens de vergadering werd de wens naar voren gebracht, dat de gemeen tebesturen zich achter de aktivitei- ten van het comité zouden stellen, welke wens officieus reeds in ver vulling ging door de woorden van de heer J. Ykel, die stelde, dat het co mité in grote lijnen dezelfde gedrags lijn volgt als het gemeentebestuur van Egmond-Binnen. Als contact personen tussen het actiecomité en de beide gemeentebesturen zullen de wethouder J. Hopman voor Egmond- Binnen en P. Verschuur voor Eg mond aan Zee optreden. De voorzitter, de heer T. Horstman, omschreef in zijn openingswoord de problemen van de dorpen Castricum, Egmond, Bergen en Schoorl, met be trekking tot de aanleg van nieuwe wegen. Het gaat er in principe om, deze geplande trajecten of te ver hinderen, danwel een aanvaardbare verandering te bewerkstelligen. Gediscussieerd werd o.a. over de vraag, in hoeverre er nog iets te be- invloeden is. De heer Horstman leg de er echter de nadruk op, dat er een commissie moest worden benoemd, die tot doel had, de leefbaarheid in onze omgeving te beschermen en te bevorderen, niet alleen nu maar spe ciaal voor de toekomst. Zijn woor den hielden in, dat zich nog wel meer problemen zouden voordoen. Nu gaat het echter om de aan te leggen weg. Het is voor de kust streek een onaanvaardbaar plan, dat op de eerste plaats krachtig dient te wordenn bestreden. Tijdens de vergadering heeft zich reeds een commissie gevormd, waar in verschillende groeperingen zitting hebben genomen. Het is de bedoeling, dat ook de VW's en ondernemersver enigingen zich hierbij laten verte genwoordigen. Op zaterdag 22 mei, 's morgens om 10.00 uur komt deze commissie bij een in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef. Eenieder, die zijn medewerking aan het streven van het aktiekomitee wil geven, wordt op deze commissiever gadering verwacht, daar men de commissie graag in breder verband ziet. U bent daar van harte welkom. Het actiecomité zal dienaangaande uitnodigingen versturen aan verschil lende verenigingen en instellingen. STRANDAFGANG WORDT OMGEPLOEGD De werkzaamheden aan de nieuwe strandafgang te Egmond aan Zee zijn in volle gang. Het zwarte zand, dat onlangs door een vergissing op de afloop was gestort, wordt door een bulldozer naar boven geschoven en afgevoerd. Hoewel er enkele wagens nodig wa ren om het gat bij de oude wagen- werf vol te storten, wordt de rest af gevoerd naar het terrein achter de St. Jozefschool, waar niet alleen zand nodig was voor ophoging, maar tegelijk werd daar de vuilnisbelt, die ontsaan was, door dat enkele be woners van die buurt zich niet ont zagen daar maar raak te smijten, weggewerkt. Jan Hendriks van Gemeentewerken had al commentaar gehad. Een van de bejaarden bewoners van de W. Dreesweg had hem toegevoegd: "In 't Ketakt wordt wel over de mooie plekkies geschreven maar je ben nog REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 nooit op de vieze plekkies geweest". Dat was hij wel maar alles gelijk gaat niet. Nu kijken ze hem weer wat vriendeijker aan. HOE WORDT DE STRANDAFGANG Ongeveer midden voor Lido wordt de grond schuin afgegraven en de bo dem wordt steeds dieper richting strand. Hierdoor wordt een regelma tig verlopende glooiing verkregen, waar wagens geen moeite mee zul len hebben, links en rechts ontstaan hierdoor taluds, die door de aanleg van trapjes gemakkelijk te belopen zijn, zodat men van links en rechts wandelend op de strandafgang kan komen. Het wegdek wordt normaal bestraat tot tussen de duinen. Dan wordt er een damwand ingebouwd van z.g. perronstukken, die rechtop in het BAMI - GORENG 8,— Telefoon 198Ö zand komen te staan en door hun vorm daar stevig verankerd liggen. Hier tegenaan komt een kabelgoot, waardoor de leidingen lopen, om de strandbedrijven van de nodige ener gie te voorzien. Het wegdek wordt dan verder aangelegd met zware hou ten bielzen die geleidelijk in het zand verdwijnen. Hierover kan zwaar ver voer plaats vinden. Links en rechts van dit middenge deelte komen de houten bladen, die zoals reeds jaren worden gebruikt. Dit is het speciale voetgangersgedeel te, hoewel de totale breedte daarvoor gebruikt kan worden. Het hoger ge legen klinkerwegdek, daar dus waar de glooiing begint, zal hol worden gelegd, zodat regenwater zich op de midden concentreert en naar het strand afoopt. Hierdoor lopen de schuine taluds geen gevaar. WIJ VERNEMEN dat op zondag 23 mei a.s. in de Ge reformeerde Kerk te Egmond aan Zee tijdens de Belijdenisdienst van 10.00 uur "The Gospel Group" uit Den Helder haar medewerking zal verlenen. Deze groep bestaat uit jonge mensen, die vaak optreedt in jeugddiensten en veel te beluiste ren is voor radio' Bloemendaal en de N.C.R.V., voorganger is ds. M. Boukema; dat de leden van de VVV Egmond aan Zee vanaf vrydagmorgen hun contantcheque ter uitbetaling van de reisbureaus op het kantoor kun nen ophalen. Deze kunnen onmid- dellyk verzilverd worden. De direc tie verzoekt hieraan speciale aan dacht te schenken om een vlotte afhandeling te verkrygen. Van wie een bank- of girorekening bekend is, is het geld op deze rekening overgemaakt; dat de braderie van Egmond aan Zee in verband met de voetbal- wedstrijd op woensdag 2 juni, een week later begint, dus op 9 juni; SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE D^-DROGIST dat de kerkveiling te Egmond aan de Hoef het prachtige bedrag van ruim 16.000,— heeft opgebracht. Een belangrijk deel van dit be drag zal aan Zeevogels en Lamo raal ten goede komen; dat de opbrengst van de collecte voor het Astmafonds te Egmond aan Zee 780,bedraagt. Vorig jaar was dit 450,Hartelijk dank aan allen, dig tot dit resultaat hebben bijgedragen; dat de bejaardeusoos van Egmond a. Zee de plaatselyke ondernemers zeer dankbaar is voor de geste, die toe heeft bijgedragen, dat de slui tingsmiddag van het seizoen zo succesvol is verlopen; dat piloot Peter Groot, die byna we kelijks zijn rondjes boven Egmond draait, binnenkort vanaf Schiphol gaat vliegen. Tot nu toe steeg hjj op in Rotterdam; dat aan de Voorstraat te Egmond a. Zee woensdagmiddag een kiosk voor tijdschriften e.d. in gebruik wordt gesteld. De kiosk staat naast de Vergulde Valk; dat op het Pompplein aan de Zuider straat een botsing ontstond tussen een voetganger en een brommer. Er waren enige verwondingen. Dit punt vraagt wel om een verkeers technische ingreep, daar dit smalle smalle punt, waardoor zich dage lijks honderden auto's wringen, in het seizoen anders wel meer slacht offers zal opeisen; dat de oudste inwoner van de Pr. Hendrikstichting, de lieer J. Lange- doen, op 95 jarige leeftijd is over leden. Hij stond bekend als een man, die tot op hoge leeftijd nog actief bezig was. Hij heeft o.a. ook de geschiedenis beschreven van de evacuatie, die hij ook meegemaakt heeft. De heer Langedoen was 34 jaar in de stichting; NASI-GORENG 3,— Telefoon 1985 dat de biljartvereniging Het Witte Huis op zaterdag 22 mei belang rijke biljartwedstrijden tussen zijn muren heeft. De strijd wordt aan gebonden tegen het Duitse Gelsen- kirchen. Vele prominenten komen aan het groene laken, 's Middags beginnen de wedstrijden om 2 uur en 's avonds om 7.3p uur; dat de inzamelingsaktie voor het zwembad te Egmond aan Zee goed loopt. Het comité deelde ons mee, dat het enthousiasme groot is ter wijl zich tydens de eerste ophaal actie verschillende nieuwe donors gemeld hebben; dat Zeevogels met de Pinksterdagen weer bezoek van haar bevriende vereniging uit het Duitse Dieburg krijgt. Van de organisatie verna men wij dat er nog enige gasten ge plaatst moeten worden. Zij die een of meerdere gasten kunnen herber gen worden verzocht zich in ver binding te stellen met de heer J. Sprenkeling of H. Imming. Spoedi ge opgave is echter gewenst daar er organisatorisch nog veel werk verzet moet worden. Zij, die nog niet zijn bezocht en wel gas ten wensen worden ook verzocht zich even te melden. NIEUWE VOORZITTER D.E.F.A. Tijdens de jaarvergadering van de Egmondse Foto-amateur heeft de hr. J. Zwart zijn functie van voorzitter ter beschikking gesteld- In zijn plaats werd de heer F. Jan sen benoemd. De heer Jansen dank te de scheidende voorzitter voor het vele werk dat hij voor de vereniging had gedaan. Onder zijn leiding zijn er veie activiteiten ontplooid, maar daar hij zich ook verdienstelijk maakt in vele andere zaken, heeft de heer Zwart van deze functie af moeten zien. Ook dankte de heer Jansen de heer en mevrouw de Vries voor de prettige wijze, waarop zij altijd in Golizang hun bijeenkomsten hebben kunnen houden. Het speet de heer Zwart, dat hij zyn taak moest neerleggen, maar hij toonde zich zeer dankbaar jegens 't bestuur en leden, met wie hy altijd goed heeft mogen samenwerken. De heer Rob de Rooy bracht de heer Zwart namens de leden nog een ex tra dank. Hij hoopte dat het hem goed mocht gaan in vele andere ak- tiviteiten, waarvoor hij zich verdien stelijk maakte. Bij de Regionale Fototentoonstelling te Den Helder heeft DEFA een club- prijs gewonnen terwijl de heer B. Jansen een persoonlijke prijs in ont vangst kan nemen voor een inge zonden dia. BLOEDAFNAME VAN HET RODE KRUIS Zoals elk jaar stond ook nu weer de Van Speykschool in het teken van de bloedtransfusie. Voor het vele werk, zoals het "schudden", het transport enz. hadden zich weer een aantal le den van de ERB beschikbaar gesteld. De bloedafname mag als een succes worden beschouwd, daar eeen groot aantal donors een halve liter bloed voor hun medemens afstond. S. HOPMAN, directeur nieuwe Technische School voor het Kledingbedrijf. De hu 0 S. Hopman (31) wonende aan de Lamoraalweg te Egmond aan de Hoef, werd een dezer dagen be- nomd tot directeur aan. de nieuwe Technische School voor het Kleding bedrijf te Amsterdam. Uit vele can- didaten^verd hij gekozen. Deze pro- motiefl#:ekent voor hem een bekro ning ojTzijn streven, om in het vroe ger door hem gekozen ambacht meer te bereiken. Na de lagere school ging hij naar de ambachtshool om zich in het kleer makersvak te bekwamen. Hierna bracht hij zijn vergaarde kennis in practijk in de kleermakersstiel maar volgde 's avonds verschillende cur sussen en avondscholen, waardoor hij in het bezit kwam van de ver schillende akten, die hem uiteindelijk de bevoegdheid gaven tot het geven van onderwijs, in welke richting hij uiteindelijk bovengenoemde funktie heeft kunnen bereiken. Onze felicita ties. EGMONDIA NAM AFSCHEID VAN ZIJN TRAINER In de cantine van Egmondia vond 'n bijeenkomst paats waarbij o.a. de Eg- mondiaselectie en het kampioen ge worden team van de zaalvoetbal aan wezig waren. De voorzitter van Egmondia, de heer A. Visser sprak de scheidende trai ner P. Buis toe. Hij bracht hem dank voor het vele werk voor Egmondia gedaan en bood hem een uitgebreide tuinset aan. Ook de heer C. Zwart werd in zijn dankwoord betrokken, die een waardebon in ontvangst mocht nemen. Op de hem eigen wij ze dankte Piet Buis bstuur en le den voor de steun, die hem was ge geven tijdns zijn trainersperiode. De avond vond een gezellig slot b(j het aloude kienspe. GARAGF Pr. Hendrikstraat 8-10 Remond Zee. tel 1900 VVV EGMOND AAN ZEE IN DIEPE ZORGEN Egmond aan Zee is de vierde bad plaats van het land, jawel Eenieder die dat leest, krijgt dan de indruk, het met een toeristenoord van klasse te maken te hebben. Landschappelijk is dat gelukkig zo. Maar de toekomstige gast wil graag goed ontvangen worden, graag goed voorgelicht en wegwijs gemaakt in voor hem nog onbekende omgeving. De VW doet op dit punt haar uiter ste best, stelt daarvoor krachten aan, die terdege voorbereid dit lang niet gemakkelijke werk uitvoeren en het bestuur pryst zich gelukkig, met krachten te kunnen werken, die het opbrengen de ganse dag te werken in een warm en zeer benauwd hok. Ze blijven nog lachen ook, alhoewel, en laat dat hier nu maar eens zwart op wit gedrukt staan, er soms span ningen zijn, die meerdere activiteiten radicaal de grond in boren, terwijl geïrriteerdheid bij bestuur en perso neel toeneemt. Oorzaak: De desolate omstandighe den waarin de VW haar werk moet uitvoeren. In een kleine, bekrompen ruimte moeten alle werkzaamheden plaats vinden. Het is een volslagen onmogelijkheid om, en we noemen hier nu maar een punt de uitbe taling van de reisbureaus vlot te doen plaats vinden. Het vele reken werk, dat hieraan te pas komt, moet zonder storing kunnen gebeuren. Maar op een VW-bureau is veel aan loop, de meest uiteenlopende vragen worden er gesteld, waarop een ant woord wordt verlangd. Dat gebeurt in dezelfde ruimte, waar practisch alle andere werkzaamheden moeten gebeuren en dat gaat nu eenmaal niet. Het bestuur probeert al het mogelijke om hierin verbetetering te brengen maar vecht tegen de bierkaai. Uit het gemeentebestuur, waarvan in deze de grootste steun verwacht zou mogen worden, komt geen enkele daadwerkelijke ruggesteun. Voor ve len is dit een onbegrijpelijke zaak, daar het hier gaat om de grootste in komstenbron van Egmond aan Zee, het toerisme. Er kunnen nog zoveel oorzaken aan gewezen worden, waarom er voor de VW geen mogelijkheden zijn, feit is, dat de grootste organisatie van Egmond aan Zee, die werkt voor een belangrijk stuk welvaart, met zijn rug tegen de muur staat. Dit probleem is nog nooit zo fel ter discussie gekomen dan tijdens de af gelopen vergadering. Daar waar het ging over de eventuele verbouw van het kantoor merkte de heer Klaver .op: "Het gebouw is gemeente eigen dom, men mag blij zijn, dat de ge meente op deze bescheiden manier meewerkt, maar de gemeente is me dewerking zonder meer verplicht. 'N gemeentegebouw moet door de ge meente verbouwd worden. Ik kan niet begrijpen, dat het niet mogelijk is". Opmerkingen als "de huisbaas wil het huis niet opknappen" typeerden de stemming, die er ten opzichte van het gemeentelijk beleid in deze onder de VW-leden heerst. Een nieuw gebouw Ofschoon het VW-bestuur ten einde raad voor zichzelf had besloten, het gebouw dan maar zelf op te knap pen en dienaangaande een voorstel deed, öm een bijdrage van 10,te mogen ontvangen van elk lid, gingen de gesprekken meer in de richting van een houten gebouw, dat welis waar meer moest kosten, maar waar van waarschijnlijk op de duur nog enige waarde overbleef, terwijl in vestering in het oude kantoor weg- gooid geld zou zijn, als de VW dat zelf moest betalen. Nadat een voorstel van de heer Schots, om de bijdrage te verhogen tot 20,aanvankelijk was aange nomen, om daarmee een deel van een houten gebouw te kunnen financie ren, moest het bestuur dat na de pauze weer terugnemen, daar dit niet op de agenda stond. Het gevolg was, dat de VW Egmond aan Zee sinds deze vergadering nog dieper in de zorgen zit. De voorzitter de heer P. v.d. Schin kel, deelde de vergadering toen mee, dat er misschien een bijzondere ver gadering over dit onderwerp zal be legd worden, nadat eerst intensief contact met de gemeente zal worden opgenomen, waardoor naar men hoopt meer inzicht bij de gemeente zal rijpen. Voorzitter Van der Schinkel bleef het moeilijk houden, ook tijdens de debatten over de contributieverho ging. De voorstellen van het bestuur werden tenslotte na een stemming aangenomen, waar zich 7 leden tegen verklaarden. De contributie- en bij drageregeling is nu gebaseerd op de opbrengst van de maand juli en houdt een vverhoging in van pl.m. 7%. Mejuffrouw Runia, nu directrice van de VW sprak haar dank uit voor het vertrouwen dat in haar werd gesteld door bestuur en leden. Zij vroeg om de volle medewerking, spe ciaal waar het de juiste opgave be- een verhoging is van pl.m. 7%. Burgemeester Bakker tenslotte sprak het slotwoord en zich richtend tot de voorzitter: "U hebt geen gemakkelij ke avond gehad" en over het VW- gebouw: "Het is goed om te kijken, hoe een VW-kantoor te bereiken is en of er voldoende ruimte is. Het zijn factoren waarmee wij in de toekomst rekening dienen te houden". Voor het VW-bestuur klonken deze woorden optimistisch. SPEELOOEDMAGAZIJN Prins Hendrikstraat 8-10, telef. 1900 EGMOND AAN ZEE. TR-lli)

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1