CONTACT MET DE EGMONDEN „ESTRELLA" „ESTRELLA" SUPERMARKT TEL 1370 ,,-Qldorado JONKER TEL 1285 Renault John Zagwijn Taxi tel. 1900 Onze week- aanbiedingen 5 x 1/1 liter Célèc Sinas U betaalt 4 stuks Kort Nieuws mei 1971 Nummer 987 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 OPENING BADSEIZOEN EGMOND AAN ZEE Zaterdag 29 mei zal het badseizoen worden geopend. Rond 17.00 uur zal er een Franse bus aankomen bij het sportpark aan de Sportlaan. Nadat de optocht is geformeerd en een aantal genodigden in de bus heeft plaats genomen, gaat men via de Voorstraat met de drum band "Van Speyk" voorop, naar het landingsterrein aan de Roosevelt- straat, het terrein op de hoek van de Churchill-laan, waar in de toekomst het nieuwe bejaardentehuis St. Agnes zal verrijzen. Omstreeks 18.00 uur zal het "Seven Up"-parateam, dat 'zich op dat ogenblik in een vliegtuig op 5.000 voet hoogte bevindt, sprin gen. Het team'bestaat uit drie man. Een ander vliegtuig, bestuurd door plaatsgenoot Piet Groot, zal op dat moment ook boven het terrein zijn rondjes draaien. Na de landing van de parachutisten gaat de optocht naar de hoofdstrand- afgang (wanneer dit door de werk zaamheden ter plaatse gewijzigd wordt, volgt nadere bekendmaking), waar een para de sleutel overhandigt aan de burgemeester, die na een toe spraak met de sleutel een slagboom zal ontsluiten, waarmee het strand en het badseizoen wordt geopend. De optocht zal hierna naar de speel tuin gaan, waar de plechtigheid ten einde loopt. SPEELGOEDMAGAZIJN Prins Hendrikstraat 8-19, telef. 1900 EGMOND AAN ZEE. SR-111) BEJAARDEN GEMEENTE EGMOND-BINNEN HADDEN PRACHTIGE REIS Het was nog maar pas 8 uur, toen de vier bussen van reisbureau Noord zee met aan boord 172 bejaarden vertrokken voor de jaarlijkse bejaar- dentocht. De tocht ging door de Beemster en de Purmer, polders die in dit voorjaar prachtig zijn. In Weesperkarspel werd de koffie ge bruikt, terwijl de reizigers van de beide Egmondse dorpen elkaar daar ontmoetten. De tocht ging verder door Het Gooi en via de Zuiderzeeweg naar Harder wijk, waar een rondrit werd gemaakt. Na de koffie in Elburg werd er een tocht gemaakt op het Veluwemeer, terwijl het prachtige weer bijzonder aan deze tocht meewerkte. Door de nieuwe Flevo-polder, die gedeeltelijk ontgonnen en voor 'n deel nog braak De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle b ligt, ging het op Muiderberg aan, waarna een rondrit volgde door de Bijlmermeer. In Halfweg werd het diner genoten, dat bijzonder feestelijk verliep. Omstreeks 8 uur 's avonds werd de thuishaven weer bereikt, waar de fanfarecorpsen "Eensgezindheid" en "Lamoraal van Egmont" ter verwel koming klaar stonden. Nadat de kof fie nog eens gezamenlijk werd ge bruikt, ging iedere reiziger zijns weegs. Het organiserend comité is dokter Versteegh en zuster De Klerk zeer dankbaar voor hun ondersteu ning tijdens deze reis, terwijl het van deze gelegenheid ook gebruik wil maken, om alle milde gevers namens de bejaarden hartelijk te danken, om dat zij deze reis mogelijk maakten. B* «lit jöantfniBapaii- REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tol. 2122, b.g.g. 1745 (Dit lazen wij in het Mededelingen blad van de o.k. kerk en het is de moeite waard om er wijdere bekend heid aan te geven. In de o.k. kerk zijn weliswaar geen dominees, maar de tekst is met hier en daar een aan passing, in veel méter gevallen te gebruiken, en dan bedoelen wij hier niet alleen kerken). OM OVER NA TE DENKEN De "dominee-vogel". Te vaak gebeurt het, dat wanneer kerken een nieuwe predikant zoeken, zij van deze de kracht van een ade- laar verwachten, de gratie van een zwaan, de zachtmoedigheid van een duif, de vriendelijkheid van een mus en het nachtwerk van een uil. En dan wanneer ze zo'n "vogel" gevan gen hebben, verwachten zij, dat hij in leven zal blijven met het voedsel, dat je een kanariepietje zou geven. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 VOOR ELKE NEDERLANDER (Egmonder) EEN GULDEN MIDDENWEG Ja, voor elke Egmonder is er een gul den middenweg tussen bewegingsar moede en sportbeoefening. Wanneer wij als Egmonders denken, dat wij nog wel tamelijk gezond leven, om dat wij aan de zee wonen, mag dat eenzijdig waarheid bevatten, maar laten wij ons niet vlijen met de ge dachte, dat het dan wel goed zit. Want ook hier in Egmond leven veel mensen, die absoluut beter tegen al lerlei onaangename situaties zouden zijn opgewassen, wanneer zij van hun eigen lichaam iets meer zouden ver gen, dan alleen maar enkele gezapige beweging tijdens het werk, dat in veel gevallen nog zittend wordt ver richt. 's Avonds wordt er dan nog eens een schepje bovenop gegooid, door lui voor de tv te gaan hangen en de dag was weer wel best Van spieren is practïsch geen if^Pin- ning vereist, lichaamsvetten hopen zich op, omdat zij niet verbruikt worden en de organen krijgen een vertraagde werking, omdat ze in de knel raken of geen ruimte geAoeg hebben, om goed te kunnen wwn. Men gaat zich niet goed voelfl^en schrijft dat al heel gauw toe aan in spannende werkzaamheden, die welis waar misschien wel met het hoofd verricht worden maar niet door het inspannen van de spieren. Het vol gende verschijnsel is, dat ook de her- senwerking niet meer helemaal je dat is, want men hoeft maar iets te mankeren en 's mensen doen en laten wordt er door beheerst. Maar tegen al die narigheid is een probaat middel: vraag meer van uw spieren, zet ze in beweging, rek ze wat uit en laat ze weer vieren, span u gerust wat meer in, alle or ganen in uw lichaam gaan soepeler werken, want ze krijgen ruimte door dat er vet verbruikt wordt en u wordt bovendien nog wat slanker ook. U gaat u beslist beter voelen en het behoeft geen extra nadruk, dat men dan meer zelfvertrouwen krijgt, want u voelt u goed en tot meer in staat, en dat laatste heeft direct te maken met een goede werking van de her senen. Het heeft allemaal met elkaar te maken. Deze betere lichaamsconditie kunt u bereiken door te gaan trimmen, het beste is dat te gaan doen onder lei ding. Het is nog gezellig ook. Presta ties worden er helemaal niet vereist want het betreft hier geen sportver. Iedereen doet naar vermogen, maar u zult zien, dat u na verloop van korte tijd tot prestaties komt, die u voor onmogelijk had gehouden. U kunt dan weer tegen een flink stoot je. Neem eens contact hierover op met Piet Verschuur, Meeuwenlaan 19, telefoon 1678, Egmond aan Zee. Hij kan u er alles over vertellen en u zult er tenslotte zelf verbaasd over zijn, dat u niet eerder op het idee bent gekomen. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Fgmond a Zee tel 1900 HET SEIZOEN BEGINT VVV EGMOND-BINNEN 29 mei Luilakfeest. Om 5 uur verza melen op het Kerkplein. Vandaar ge- zamelijke rondtocht met de drum band door Egmond-Binnen waarna 'n brandstapel maken op het strand en aansteken. Na afloop versnapering. Deelname gratis. 1 juni. Strandwandeling georgani seerd door het Vrouwengilde. Start: 19.00 uur vanaf Kerkplein. Wande lend via de duinen over het strand naar Egmond aan Zee. Vandaar lo pend of op eigen kosten met de bus terug. Lamoraal van Egmont op concours Tweede Pinksterdag gaat Lamoraal van Egmont op concours in Marcan- ti te Amsterdam. Dan zal het corps zich weer moeten meten met vele andere corpsen, ook buitenlandse, daar dit federatieve concours inter nationaal is. Het corps komt uit in de afdeling uitmuntendheid, een afde ling lager, waartoe het bestuur heeft besloten, daar er een negental nieuwe leden zijn toegetreden, die zich nog waar moeten maken. Het verplichte nummer is een suite van Gerard Boedijn, genaamd Im promptu. Het vrije nummer heet Rus tic Holiday, een suite van W. Rim- mer. Voor deze concoursen is altijd veel belangstelling. Het bestuur verzoekt hen, die graag mee willen, zich onverwijld op te ge ven bij de bekende adressen, daar er maar een bus rijdt. Eigen vervoer is dus bijzonder welkom, speciaal wan neer daarmee ook nog leden ver voerd kunnen worden. Belangstel lenden voor de slotrepetities zijn wel kom op zaterdag 29 mei 's avonds om half acht in het dorpshuis, grote zaal. Kruisverenigingen schrijven aan de nieuwe inwoners Het Groene Kruis en het Wit-Gele^ Kruis sturen aan de nieuwe inwoners van de Egmonden een schrijven, waar in zij teneerste welkom worden gehe ten. De besturen van de kruisver- gingen hopen, dat zij zich spoedig thuis mogen voelen en dat zij voor minder plezierige ervaringen ge spaard mogen blijven. Maar wanner er in het gezin door ziekte e.d. hulp nodig is, dan is het goed te weten, dat er in de Egmon den 2 kruisverenigingen werkzaam zijn, die de helpende hand bieden. Deze kruisverenigingen kunnen de le den meer bieden, wanneer er zoveel mogelijk leden zijn. De besturen reke nen er dan ook op, dat de nieuwe inwoners zich als lid opgeven, waar door het mogelijk is, dat ook zij in mogelijke - niet te wensen - geval len, van deze hulp gebruik kunnen maken. De kruisverenigingen zijn werkzaam op het gebied van zuigelingen- en kleuterzorg, thuisverzorging, kraam zorg, voedingsvoorlichting, verschil lende cursussen in het belang van de gezondheid, bestrijding van allerlei ziekten enz. Er is dus een scala van hulpverlening voor jong en oud. Het wijkgebouw van het Groene Kruis staat te Egmond aan Zee, Pr. Hendrikstraat, telefoon wijkverpleeg ster 1620; het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis te Egmond-Binnen - Herenweg 45, telefoon 1444, terwijl beide verenigingen een gezamenlijke afdling hebben in het dorpshuis te Egmond aan d Hoef. U kunt zich opgeven bij: Groene Kruis, Egmond aan Zee, zr. A. Sybrands, tel. 1620; J. Strooker, NASI - GORENG 8,— Telefoon 1985 Hanswijk 14, Egmond a.d. Hoef en bij Mevr. Zimmer, Zeedistel 5, Egmond- Binnen. Tel. 1958. Wit-Gele Kruis: Egmond aan Zee J. de Boer, P. Schotsmanstraat 2a; Mej. C. de Waard, Herenweg 169, telefoon 1393 te Egmond a.d. Hoef en A. Kla ver, Herenweg 27, telefoon 1497 en zr. de Klerk, Herenweg 45a, telefoon 1444, beide laatsten te Egmond-Bin nen. Rommelmarkt in Egmond-Binnen Eensgezindheid gaat een rommel markt houden op zaterdag 3 juli. Het Kerkplein is vanaf 10 uur ver anderd in een "Waterlooplein". Wij komen volgende week hier uitge breid op terug. Voor deze markt is alles nodig wat u kwijt wilt en dat kunt u nu al bezorgen op de volgen de adressen, waarmee u zich ook in verbinding kunt stellen. Depot Fa. G. Tervóort, Kloosterweg 5; Jan Baltus, Vennewatersweg bloe menhandel Nico Duinmeyer, Visweg 11; George Weijers, Kloosterweg; Joop Zonneveld, Doelenstraat 7 olie handel; Cor Verhoogt, Dom Huyben- laan 23; Johan v.d. Molen, Hogeweg, Noord-Bakkum; Dirk Zentveld, Kerk plein kapper; Cor Tervoort, Alberts- weg 30; Herman Zomerdijk, Abdij laan 18. Gevonden en verloren voorwerpen van de periode 19 april 1971 tot en met 25 april 1971. Politiebureau Egmond aan Zee. GEVONDEN: armbandje met plaatje; bril m. don ker montuur; papieren zak m. spaal- tjes; een geschenkbon; slotplaten op plankje. VERLOREN: wandelwagentje, blauw met geruite zak; een rode bikini en een grote rode badhanddoek; kindersandaaltje suède; geel zeiljack met drukknopen en rits; bruine kinderportemonnaie inhoudende ongeveer vijftig gulden; hond reu Cocker Spaniel kleur rood bruin en ongeveer tien jaar oud. Drumband Van Speyk in uitmuntendheid Zondag heeft drumband Van Speyk aan het drumbandconcours in Zaan dijk deelgenomen. Ook nu kwam Van Speyk weer tot kranige prestaties. Het trompettercorps en majorette- peleton kwamen uit in de eerste af deling en behaalde met "Rumba for Bands" en "Californian Beach" een eerste prijs met 135 punten. Dit korps stond onder leiding van maitre Barbara Stam die met 36 punten de hoogst gewaardeerde maitre werd en van de jury naast de eerste prijs ook de ereprijs in ontvangst mocht nemen terwijl ook het korps een ereprijs toe bedeeld kreeg omdat zij het hoogst aantal punten behaalde van dit con cours. Het tambourcorps kwam uit in de af deling uitmuntendheid en wist o.l.v. Nettie de Vries beslag te leggen op een tweede prijs met 129% punten, terwijl de maitre met 34 punten de derde plaats bereikte. Dat de leden en bestuur trots waren met deze juryuitslagen was te mer ken toen de drumband thuis kwam. Er werd een feestronde door Egmond gemaakt, waarna beide maitres op de schouders van enige leden getild wer den om de ovatie in ontvangst te ne men. Tot slot dankte de heer H. Stobbe namens het bestuur de drum band voor deze prachtige middag. BAMI-GORENG 3,— Telefoon 1985 Zeevogels F.C. Viktoria A.s. weekend, van zaterdagmiddag half vijf tot dinsdagmorgen 9 uur, komt F.C. Viktoria uit Dieburg weer op bezoek. Op enkele gasten na zijn alle Dieburgers ondergebracht. Zijn er misschien nog enkele Zee vogelsfamilies die gedurende de Pink sterdagen één Dieburger als gast wil len hebben, laten zij dit dan even we ten aan Jan Sprenkeling, tel. 1277 of ^j-man Imming, tel. 2292. U helpt on^W geweldig mee. ZatWdagmiddag om half vijf worden onze gasten verwacht in de grote zaal van de heer Verdegaal waarbij alle pleegouders verwacht worden om hun ga^en) af te halen. Zaterdagavond oi^®k:ht uur worden onze gasten in het^B orpshuis verwelkomd door het gemeentebestuur. Verder wordt u nog een programma voor de Pinksterdagen uitgereikt. Programma 2e Pinksterdag Zeevogels jun. - FC Viktoria jun. 1.45 Scheidsrechter G. Apeldoorn Zeevogels 1 - FC Victoria 1 2.30 Scheidsrechter G. de Raadt Strandpost E.R.B. nadert voltooiing De door de fa. Blaauboer gebouwde hoofdpost nadert met rasse schreden zijn voltooing. Op wat binnenschilder- werk na is het bouwwerk geheel ge reed. De installatie van de post is door de E.R.B. zelf gebeurd. Buiten moeten de balustrade en de trapop- gang nog afgewerkt worden. Op 5 juni om 2 uur zal de post officieel worden geopend door Burgemeester Bakker. Daarna is er vanaf 3 uur gelegenheid om de hoofdpost te be kijken. MOOI - MOOIER - SCHOONHEIDSSALON van drogisterij TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 PLATTELANDSVROUWEN Woensdag 12 mei was de afdeling voor de laatste maal van dit seizoen bijeen. De voorzitster, mevr. Koeman- Hoogkamp opende de avond met een korte herdenking van de leden Mevr. R. Strooker-Groen en Mevr. Stroot- man. De heren Kortenoever en Hendriks uit 's Graveland brachten hierna met klank- en lichtbeelden "omzwervin gen in de natuur". De heer Korten oever belichtte het werk van de "ver eniging tot behoud van natuurmonu menten in Nederland". Elk jaargetijde heeft zijn eigen be koring en dat werd duidelijk gede monstreerd door de opnamen van de bloemen, plagen en dieren in elk seizoen. Er waren prachtige herfst opnamen van het Spaanderswoud, de winterse sfeer van de buitenplaatsen rond Hilversum en 's Graveland en van de oude boerderijen van Haren. Met een dankbaar applaus toonden de dames hun grote waardering voor deze prachtige en boeiende avond. WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS Pinksteren 29 - 30 - 31 mei: Zr. v.d. Loef, Holleweg 135, Heiloo Tel. 02200-31132 Gezinszorg: Mevr. Kuiper, Egmonderstraatw. 68, Tel. 1537 De bejaarden van Egmond aan Zee zijn allen zeer dankbaar, die er aan hebben bijgedragen, om de uitgaansdag van dit jaar weer mogelijk te maken. Het was een fijne dag. DE BEJAARDEN-SOCIETEIT (R-25f) Op 4 juni a.s. hopen wij met onze kinderen Joop, Richard en Nelleke, ons 121/a-jarig Huwe lijksfeest te vieren. G. v.d. Meulen B. v.d. Meulen-Hermkens Gelegenheid tot feliciteren van 3 tot 5 uur. Egmond aan Zee, mei 1971 Eisenhowerstraat 16(1) mm 3 kuipjes Margarine 135 10 grote verse Eieren 139 1/1 Itr. Raak cassis 99 Noordhollands Krenten brood, overheerlijk 125 Frambozenstanggebak 210 1 pak Marleentjes 89 9 Spritsringen79 Theeglazen in plastic houder 98 V2 pond Koffiebonen van 225 nu 195 2 pak Koffiezakjes no. 102 109 Verschillende soorten wijn 4 flessen samen 995 3/4 literblik Chinese boontjes 79 1/1 literblik Doperwten fijn 89 1 blik Unox Groentesoep van 88 nu 69 1 blik Leverpastei 89 2 ons Ham119 2 grote bos Rabarber 98 Hollandse Bloemkool 89 LAATSTE WEEK 1/1 Edammer Kaas 798 WIJ VERNEMEN dat er een interkerkelijke dienst zal worden gehouden op Eerste Pink sterdag 's) avonds om 19.30 uur in de o.k. kerk te Egmond aan Zee. Aan deze dienst wordt medewer king verleend door het van t.v. be kende trio "The Shepherds" de 2 zingende broers en hun zuster. Dit in IJmuiden wonende trio geniet grote bekendheid en hoewel de in terkerkelijke gebedsdiensten steeds veel belangstelling trekkken, zal de Vervolg pagina 4 kolom 4

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1