CONTACT MET DE EGMONDEN SUPERMARKT TEL, 1370 Egmondzeeër reddingsbrigade heeft nieuw huis betrokken Kerkdiensten in de zomer Renault Vergadering St. Adel bert Rommelmarkt te Egmond- Binnen 1 zak Dobbel- man nu ook nog voor- deliger I 5,55 iederedagvers Zaterdag proeipak 59 openingstijden seizoen '71 9 JUNI 1971 Nummer 989 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 Op de Vijfde juni van het jaar 1971 betrok de Egmondzeeër Reddingsbri gade haar nieuwe huis op het strand voor de vuurtoren. Op dezelfde plaats werd aan het eind van het seizoen 1970 het vorige gebouw door 'n woes te zee ondermijnd en tenslotte ge heel vernietigd. Direct na dat ver lies werden maatregelen getroffen, om tot een nieuw gebouw te komen en het resultaat was, dat het jaar daarop, dit jaar dus en wel op zater dag 5 juni, 's middags om twee uur, die nieuwe hoofdpost officieel in ge bruik gesteld door burgemeester Bakker. Hierboven staat in korte trekken ge schreven, wat er is gebeurd en ja ren later zal men deze regels mis schien gebruiken, om aan belang stellenden iets te vertellen over de geschiedenis van de Egmondzeeër Reddingsbrigade. Het was aanvankelijk prachtig weer, toen zich onder aan de nieuwe strand- afgang een aantal genodigde verza melde, om de plechtige opening mee te maken. Maar het water was me de onder invloed van een frisse Noor denwind zo hoog op het strand op gelopen, dat het bijna niet mogelijk was, om met droge voeten de red- dingspost te bereiken. Voor de tent was een wal opgeworpen, waardoor het water voor de trapopgang weg gehouden kon worden. 9 Hier heette de heer G. Gravemaker de aanwezigen welkom, waarna de voorzitter van de ERB, de heer J. Zwart in enkele korte bewoordingen de medewerking schilderde van het gemeentebestuur, terwijl hij de op zichter Gemeentewerken, de heer J. Hendriks en het aannemersbedrijf Blaauboer met name in deze huldi ging betrok. De ingebruikstelling. Hierna werd burgemeester Bakker uitgenodigd, de plechtige opening te verrichten. Hij deed dit, door 'n doek te verwijderen van 't kleurrijke schild waarop de initialen van de Egmond zeeër Reddingsbrigade prijken, ge schreven in de aloude reddingsboei en daaronder de volledige naam "Egmondse Reddingsbrigade". Het mag opvallend genoemd worden, dat hier de oude uitdrukking "Egmond zeeër" niet is gebruikt. De burge meester zei er prijs op te stellen, dat de gemeente in de huldiging werd be trokken, waar het de medewerking betrof aan de totstandkoming. Hij vond het tevens een passend mo ment, om de cheque van 1.000, te overhandigen, die onlangs bij de opening van de AMRO-bank door de ze bank ter beschikking werd ge steld. Op dat moment had hij deze bestemming aan het geld gegeven. REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 "Ik hoef niet met een koffertje te sjouwen" Dokter J. C. Helle zei, dat hij als eerste het woord gekregen dacht te hebben, omdat hij er meestal als eer ste bij moest zijn, wanneer er moei lijkheden waren. Hij vond het een fijne tent en kon prachtig met de brigade samenwerken. Belang rijk vond hij, wanneer er hulp werd ingeroepen, dat het niet nodig was, om met een koffertje met appara tuur door het mulle zand te moe ten sjouwen, om de eenvoudige re den, dat alles aanwezig was. Dat vond hij een felicitatie waar ^Over de plaats van de tent toonde^Hf zich iets minder tevreden. Ook dokter H. Alberda van KNBRD had reeds geconstateerd, dat het goed zat met de uitrusting, een punt waarover hij zijn bijzondere waar dering uitsprak. Namens de ondernemersveB^ging "Eendracht" zei G. A. Belleman, dat de zakenmensen van het dorp steeds veel sympathie hadden voor het werk van de ERB, vandaar ook de ver schillende akties voor de ERB. Nu o- verhandigde hij een enveloppe met inhoud met de bedoeling, dat die aan gewend zou worden tot een persoon lijke besteding ter verhoging van de feestvreugde rond de opening van de nieuwe post. Namens het district Noord-West en de brigade van Wijk aan Zee £ei de heer Prummel, de bijzonder goede verstandhouding tussen beide briga des te waarderen. Hij wenste Eg- mond aan Zee veel succes en hoop te, dat die verstandhouding zich zou continueren. V.V.V. is jaloers De voorzitter van de VVV Egmond aan Zee, de heer P. v.d. Schinkel zei, dat de VW jaloers was op de ERB, die zijn onderkomen verloren zag gaan en binnen een jaar kon be schikken over een nieuw gebouw, dankzij de medewerking van de ge meente. Hij hoopte, dat de VW, die weliswaar ander werk doet maar ze ker niet minder belangrijk, ook eens op de medewerking kan rekenen. Hij feliciteerde het bestuur en leden van de ERB en voegde er aan toe, dat de VVV het werk van de brigade bijzon der op prijs stelt. De heer C. Kuyt zei namens de kam peervereniging "De Golfbreker", het een bijzonder veilig gevoel te vinden, zo'n reddingsbrigade in de directe nabijheid te hebben. Hij hoopte ech ter, dat de brigade voor de leden van de kampeervereniging nooit behoef- Politiebureau Egmond aan Zee Lijst van gevonden en verloren voor werpen in de week van 30 mei tot en met 6 juni: VERLOREN Plexiglazen ruit, goud herenhorloge, donkerblauw meisjes badpak, wit kindervest, half gouden maantpje, zegelring met initialen NCDB, don kerblauw ribfluwelen jack, gouden kettinkje met slotje, rood-wit schoen tje, dameshorloge met zwarte band, 1 bruine sandaal met 3 koperen rin gen, chroom herenhorloge met sta len armband, kentekenbewijs v. mo torfiets, donkerblauw ribfluwelen Wrangier jac, donkerbruine leren schoenen, damesbril met donker mon tuur en gekleurde glazen. GEVONDEN: monteursgereedschap, zwarte knip, ring, trui, horloge, kinderjack, gijm- pakje, autoped of step, sleutels, grijs katje. Het nieuwe gebouw van de E.R.B., dat zaterdag middag werd geopend. Boven aan ,de trap rechts staat de voorzitter van de E.R.B., de heer J. Zwart. Links van het hoofdge bouw is de behandel-af- ,ï-r deling, rechts de berg- ruimte. Het middengedeelte is 't dagverblijf met ,de radio- i communicatie- apparatuur. de op te treden maar wenste hen veel succes wanneer dat onverhoopt toch nodig mocht zijn. Ludieke kleuren Het gebouw heeft ludieke kleuren zei de heer J. Zwart in zijn dankwoord tot alle aanwezigen. Debet hieraan is het schildersbedrijf Breed te Eg mond aan Zee, terwijl schildersbe drijf Stam het kleurrijke schild aan de frontzijde verzorgde. Het gebouw werd geconstrueerd door aannemers bedrijf Blaauboer, terwijl het lood- gieterswerk en de electriciteit door eigen leden werd aangelegd. De inrichting bestaat uit een groot dagverblijf met radio-communicatie met alle strandposten en restaurants op het strand. Er is een behandel afdeling voor allerlei kleine geval len en een aparte, af te sluiten be handelkamer, een dames- en een he renkleedkamer, toiletten, keuken en bergruimte. Daar de tent op palen staat, is er onder een ruimte ont staan voor een berging van de drie boten, waarover de brigade beschikt. EVENEMENTEN VAN DE V.V.V. EGMOND AAN ZEE Vrijdag 11 juni zaalvoetbal, interna tionale wedstrijden in de sporthal. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 12 juni ballonoptocht voor kinderen. Aanvang 19.00 uur in de tuin van de Prins Hendrik-Stichting. Ballonkaartjes 60 c. verkrijgbaar aan het VVV-kantoor. Ballonnen arhalen vanaf 16.00 uur in het Achterom. Maandag 14 juni wandelpuzzeltocht - aanvang 19.00 uur. Inschrijven 50 ct. per persoon bij de start in de sport hal. Vrijdag 18 juni boksen in de Vergul de Valk. Alle inlichtingen zijn in te winnen aan het VVV-bureau. EGMONDSE BOKSERS NAAR HOORN Vrijdag a.s. zal de Egmondse boks club twee van haar boksers afvaar digen naar wedstrijden, die te Hoorn zullen worden gehouden. De boksers Bennij Harms neemt deel in de licht gewicht-klasse en Frans Peperkamp in de middengewicht-klasse. De Egmondse Boksclub '64 organi seert op vrijdag 18 juni bokswedstrij den te Egmond aan Zee onder auspi- cieën van de Nederlandse Boksbond in Hotel De Vergulde Valk, Voor straat te Egmond aan Zee. De deel nemende verenigingen zijn: De Ring uit IJmuiden, Zaanstreek uit Zaan dam, DTS uit Leiden, ABBV uit Am sterdam, Ver. Gons uit Hoorn, Zee macht uit Den Helder. Gebokst wordt in alle klassen w.o. revanche wedstrij den. Aanvang 20.00 uur. Entree Ring speciaal f 7,50, le rang f 5,—. Voorverkoop kaarten bij C. M. Ver duin, Jacob Scholplantsoen 1, tele foon 02206-1181, en bij Sporthuis Pet- tit, Pieter Schotsmanstraat 1. Dona teurs op vertoon van donateurskaart 50% reduktie. De kaartverkoop is vanaf heden be gonnen. De Harvibar te Egmond aan Zee heeft twee bekers beschikbaar ge steld, als stijlprijs voor de mooiste gebokste wedstrijd van de avond, te vens krijgt elke verliezer een me daille en een fles wijn aangeboden door de Harvibar. Indien er nog ge gadigden zijn die dit gebaar willen volgen, die kunnen zich in verbinding stellen met de heer Verduin. Tel. 02206-1181. Egmond aan Zee: O.K. Kerk: zondag 8 u., 10 u., 19 u. vespers. R.K. Kerk: zaterdag 19 u., zondag 9.30 u., 11 u., 18.30 u. N.H. Kerk: Zondag (v.a. 20 juni). 9 u. half uur kinderdienst; 10 u. dienst. Ger. Kerk. Zondag 10 u. en 19 u. Egmond a.d. Hoef, R.K. Kerk Zaterdag 19.15 u., zondag 8 u., 9.30 u., 11.15 u., 18.30 u. Egmond-Binnen R.K. Kerk: Zaterdag 19.15 u., zondag 7.30 u., 9.30 u., 11.15 u. N.H. Kerk Zondag 10 uur ds. Martel. GARAGE John Zagwijn Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee. tel 1900 Vrijdag a.s. is de jaarvergadering. Het bestuur hoopt op een grote op komst van hen die daartoe een uit nodiging hebben ontvangen. Stelt be lang in uw club en helpt door uw r^wezigheid onze jeugdvereniging .^goed mogelijk uit te bouwen. Zaterdag zal Adelbert ook deelne men aan een pupillentournooi in Alk maar. Het tournooi in Schoorl was een succes voor onze pupillen, die met twee tweede prijzen thuiskwa- 121RJ. ondanks dat Duinranders het zo nauw nam met de reglemen ten. Het bestuur dankt allen, het jeugdbestuur, leiders en zij die voor het transport zorgden. Zondag vindt op het Adelbertterrein het adspirantentournooi plaats. Als de organisatie is als vorig jaar en het weer wil een beetje meewerken, dan kan het een mooie dag worden. Jeugd van Adelbert, toon je 'n waar dig gastheer voor de bezoekende jeugd. H. Beukers, secr. ER ZIJN TIENTALLEN LEKKERE DINGEN WAAR GEEN KORREL SUIKER IN ZIT. VRAAG MAAR AAN DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 Geachte inwoners, De tijd schrijdt voort en daarom wil len wij u nogmaals vriendelijk ver zoeken uw zolders etc. na te zien voor eventueel overtollige maar voor een ander nog bruikbare spullen. Za terdagmiddag komen wij langs met onze ophaaldienst, u kunt de spullen klaar zetten en - of even tueel een berichtje aan onderstaan de contact-adressen sturen. Alles is welkom, zoals grammofoon platen, boeken, speelgoed, antiek en rariteiten, radio's, t.v.'s, kortom al les kunnen wij gebruiken. Als u za terdag de blauwe geluidswagen ziet rijden voorzien van grote borden, dan kunt u alles kwijt. Tot zaterdag. Hier volgen de adressen waarmee u contact kunt opnemen voor de be schikbaar te stellen artikelen; Depot: Fa. G. Tervoort, Kloosterweg 5; J. Baltus, Vennewatersweg bloe menhandel; Nico Duinmeijer, Vlsweg 11; George Weijers, Kloosterweg; Joop Zonneveld, Doelenstraat 7 olie handel; Cor Verhoogt, Dom Huyben- laan 23; Johan v.d. Molen, Hogeweg, Noord-Bakkum; Dirk Zentveld, Kerk plein kapper; Cor Tervoort, Alberts- weg 30; Herman Zomerdijk, Abdij laan 18. Bij voorbaat dank en houdt de da tum in de gaten: 3 juli v.a. 10 uur. om Kant en klaar Momento 4 soorten per pak 229 1/1 Riedel sinas 85 nu 69 12/2 Itr. Bavariabier van 660 voor525 3 fles sherry van 14,25 voor 11,45 1 pak Hellema koek 59 Enkhuizer banket 85 Amandelmoppen 98 Boeren melkbrood wit boeren melkbrood bruin 6 rol ges. peperm. etc. 129 3 mars 89 1 pak papieren zakdoekjes van 110 v. 89 2 kuipjes margarine derde gratis 6/1 Maribel spercie- bonen van 5,34 voor 389 1 Hollandse bloemkool 89 1 kg. Holl. tomaten 129 2oo gram ham 119 200 gram boterh.worst 109 van 8.00 tot 12.30 uur van 13.30 tot 18.00 uur 's Zaterdags tot 17.00 uur 's Zondags v. 9.00 - 11.00 AVONDBRADERIE Vanavond, woensdagavond, staat de braderie in Egmond aan Zee weer op de weg. Vele standhouders hebben zich van een plekje verzekerd want de Egmondse braderie gaat steeds meer belangstelling trekken. Het is de vierde keer, dat dit evenement plaats vindt. Het zijn niet alleen de stands van de Egmondse zakenmensen, die het straatbeeld beheersen, maar de or ganisatie heeft verschillende aparte branches van buiten weten te trek ken. Ook zal rond het Pompplein de kunstmarkt weer tvorden opge steld terwijl op het plein zelf een ter rasje komt, waar men zelfs iets kan gebruiken. Drumband Van Speijk gaat zich steeds meer als volleerd kermisbe- drijf presenteren terwijl in de direc te nabijheid het hartige hapje niet zal ontbreken, en de poffertjes en o- liebollen kunnen alleen de sfeer nog maar verhogen. Er is van alles te verkrijgen Het as sortiment varieert van antiek tot pa pieren luiers, van souvenirs tot koeie- huiden. Ook zal een stand worden geëxploiteerd door kinderen van de St. Jozefschool, die actie voeren voor een pater in de missie, die een wa terinstallatie nodig heeft, om zuiver water te kunnen pompen. Met de braderie hopen zij hun doel verder te bereiken. Er is zeer veel te beleven op de Eg mondse braderie, het is daarom de moeite waard u daarvan persoonlijk te overtuigen.

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1