CONTACT MET DE EGMONDEN SUPERMARKT TEL. 1370 Kort Nieuws Enrique Cassanova boeit besoekers van Altenburg9 Tien jaar Duo Ger en Ro RAIFFEISENBANK 9 DE EGMONDEN Kerkdiensten in de zomer JONKER TEL 1285 Taxi tei. 1900 Aanbiedingen in voorraad 28 JUNI 1971 Nummer 991 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 Een vuurrode, grote zon neigde ter klimme. Het was geen hele zon, want 'n donkere, scherp aftekenende wolk- streep deelde het hemellichaam keu rig in twee gelijke delen. Dreigende regenwolken ver boven zee hadden een gloedvolle omlijsting van schit terende rode en witte kleuren. In het donkere water twinkelden de lichtjes, waarmee de zee het majestueuze spel van de natuur ver daarboven weer kaatste. Het zijn de momenten, waar op ,de dag gaat scheiden om plaats te maken voor de nacht. Dit schouw spel kan men beleven aan zee, waar de ondergaande zon een mens kan boeien en in gedachten weg kan voe ren naar onbekende bestemming. Vanuit hotel „Altenburg" zagen wij het schouwspel. Er was daar veel te genieten, want in de sfeer, waar door het restaurant van dit bekende bedrijf vermaardheid heeft gekregen, weerklonk opeens temperamentvol gitaarspel, vonkend uit de snaren, die bespeeld werden door Enrique Cassa- nova, een volbloed Inca-indiaan. In zijn eigen taal zong hij en begeleidde zichzelf op zijn gitaar. Enrique Cassanova -, in Holland zou hij gewoon Henk Nieuwenhuis heten - bracht zijn jeugd door in Pa- raquay. Op 18-jarige leeftijd vertrok hij uit zijn geboortedorp, nadat zijn ouders waren overleden. Met zijn gi taar dwaalde hij door Zuid-Amerika, waar zijn boeiend spel al dra opviel. Want Enrique is een natuurtalent en dat maakt zijn spel juist zo boeiend. Hij nam in Latijns-Amerika deel aan muziekfestivals en toernees, terwijl hij grote successen boekte met een eigen trio. Maar hij zou geen vol bloed Indiaan zijn, wanneer hij zou berusten in behaalde successen en zou blijven waar hij was. Nee, Enrique moest de wijde we reld in. Hij stak de oceaan over en kwam met zijn gitaar in Spanje. Hier trok hij reeds onmiddellijk de aandacht, maar na een paar jjwan- den ging hij weer verder, om t ot- te na vele optredens in Frankrijke en België in Nederland aan te komen. Amsterdam, dat is voor hem het einde, maar zegt hij: "I speak a very little beetje Dutch", ofschoon dat in Amsterdam geen enkel bezwaar is. Spaans is zijn voertaal, daarna redt hij zich het beste met Frans. Maar Enrique Cassanova speelt en zingt en dat is internationaal. Hij vermengt zijn optreden met zijn In diaans temperament en hij is in staat, om het etentje in "Altenburg", dat reeds vermaardheid geniet, tot een onvergetelijke belevenis te maken. De directie van "Altenburg" heeft hem voor het gehele seizoen weten te contracteren. Elke dinsdag en don derdag is hij er. Een boeiend figuur, die zwervend door het restaurant ook bij uw tafeltje zijn sprankelend spel brengt op zijn eigen, unieke wijze. In een hoek staat de oude accordeon "Charrow Frères", waarmee het duo tien jaar geleden begon. Het instru ment geniet een zekere verering en Ger kan er verliefd naar zitten kij ken. "Ik had toen een klein slag werkje" zegt Rob, "de spanners vlo gen er uit, zo rot was het". "We kochten voor twee geeltjes een oud versterkertje, die in de sloot ge legen had en een microfoon voor Yak&ntkhimgcilws en appmeiimtetfnxb alle comfort REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 7,50 en we waren gered". Het is het begin van het bekende duo, dat in die tien jaar vermaard heid heeft gekregen in heel Noord- Holland en ook in vele plaatsen bui ten de enge provinciegrenzen. Het instrumentarium is inmiddels gewijzigd. Er werden hogere eisen gesteld en op gegeven moment kwam de Elecor er bij, jaren terug reeds een wonder van techniek. Het duo ging voortvarend verder en speelde bij allerlei gelegenheden. Het ging niet slecht, integendeel, maar wanneer zich hogere investeringen aandienden, dan werd er wel eens zor gelijk gekeken. Het lijkt zo eenvou dig, zo'n muziekduotje, kost niet veel denkt men maar toen de jongens be sloten, op advies overigens van Jan Gorissen, die er wel wat van af weet, om de eerste Cordovox aan te schaf fen, begon de investering al beden kelijk dicht naar een bedrag te lopen, dat men met vier nullen pleegt te schlijven. En nu, na de laatste inves tering, wordt daar al niet meer over gepraat, want de wijzer is al veel verder doorgeslagen. Wonder van techniek. Het duo Ger en Rob beschikt nu over super-apparatuur, het nieuwste op 't gebied van electronische geluidsweer gave. De electronische accordeon, waar alle mogelijkheden zijn inge bouwd, geeft zijn impulsen door naar de nieuwe Cordovox, die een machtig geluidengamma produceert en naar wens allerlei instrumenten sterker en zwakker weergeeft, alsof een in het computerbrein ingebouwde diri gent een groot orkest leidt. Maar en dat is opmerkelijk, de oude Elecor die met de Charron Frères al jaren terug eens was ingeruild, staat er weer bij, want met dat apparaat is het mogelijk om naar wens nog eens apart een vioolsolo of bastrompet ten gehore te brengen. Door deze combi natie kan het duo Ger en Rob zeg gen, dat het over een uniek instru mentarium beschikt. Veel gevraagd duo Het duo wordt zeer veel gevraagd. Gemiddeld speelt het zo'n 280 dagen per jaar. De laatste vier jaar zijn Ger en Rob beroeps. Voor die tijd had den zij ander werk er bij, dat moest wel, want al is hun leven vol muziek, het gaat niet altijd over rozen, 't Is bijna altijd avondwerk en 's nachts laat thuis. Maar ze hebben veel ple zier in hun werk, en hun naam is voor velen een begrip. Nu met het nieuwe instrumentarium is het duo bezig haar naam nog meer te vesti gen. "Het lijkt alsof die tijd al ver achter ons ligt" zegt Rob, "toen wij ergens zaten te spelen en een vrouw in de zaal aan ons een doosje gaf met twee halve kippen er in. Toen wij ze al op hadden, kwam ze ons bedanken voor het bewaren en het doosje opeisen. Tjonge wat hadden wij een honger, alleen de beentjes lagen er nog in. We hebben haar toen maar vijf gul den gegeven maar beroerd genoeg waren de winkels al dicht. Het was helemaal niet leuk van ons, maar ja, we dachten trouwens dat wij die kip petjes kregen,", peinst Ger, "maar het was niet zo". Het duo bestaat nu 10 jaar en het is populair. Houden zo jongens, onze fe licitaties. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en aile bankzaken ORGELKUNSTENAAR JAN JONGEPIER in de O.K. Kerk Ter opening van de inmiddels beken de serie zomeravondconcerten te Eg- mond aan Zee treedt donderdag 24 juni de organist Jan Jongepier op met medewerking van lda de Vries, fluit en Alie Jongepier - v.d. Land, cello. Geboren in 1941 behaalde Jongepier in 1967 het einddiploma conservatori um solospel orgel met aantekening voor improvisatie. Bovendien de on- dei'wijsakte orgel b, terwijl de Eu- gène Calkoenprijs werd toegekend. Jan Jongepier werd in 1968 winnaar van het Nationaal orgelconcours te Bolsward en in 1970 onderscheidde hij zich in Haarlem als winnaar van het 20e Internationaal Orgelconcours. Als bekroning op z'n opleiding, voor hemzelf en zijn leraar, de bekende Piet Kee, speelde hij op maandag 17 mei j.1. in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem het openbare concert ter verkrijging van de "Prijs voor Uit nemendheid" (Prix d'Exellence). Deze laatste prijs is de hoogste on derscheiding die een uitvoerend mu sicus in Nederland kan ontvangen. Jongepier is momenteel Cantor-orga nist te Purmerend. Fluitsoliste lda de Vries studeert dwarsfluit aan het Hilversums Mu- ziek-lyceum bij P. Kuiper - Bijvoet. Zij hoopt dit jaar eindexa men b te doen. lda de Vries is mo menteel lerares aan de muziekschool te Zaandam. Alie Jongepier-v.d. Land verzorgt donderdagavond als bekwaam cellis te de continuopartij. Over het programma het volgende: zowel de oude als de moderne mees ters kregen een ruime plaats. Bach: Passacaglia in c voor orgel en ook van Bach: Sonate voor dwarsfluit en continuo in f. John Stanley: Volun- tary opus 7 nr. 6 en Paul Hindemith de Sonate nr. II, beide voor orgel. Handel: Sonate in a voor dwarsfluit en continuo en Henneger: Dans de la Chèvre voor dwarsfluit-solo. Organist Jongepier besluit met Pas- ticcio van de Fransman Jean Lang- lais. Een boeiend programma dat ve- le "hebbers trekken zal. Aanvang 20. uur in de oud-katholieke kerk, Voorstraat 112 te Egmond aan Zee. De volgende concerten in deze serie, georganiseerd door hot comité zo meravondconcerten onder auspiciën van VW Egmond aan Zee vinden pi? C" op 8 juli Feike Asma; 20 ju>4^veline M. Jansen; 27 juli Wol fram Rehfeldt (Freiburg) en 13 au gustus Jan J. v.d. Berg. TEERVLEKKEN VAN HET STRAND? DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 heeft iets speciaals daarvoor. Egmond aan Zee: O.K. Kerk: zondag 8 u., 10 u., 19 u. vespers. R.K. Kerk: Zaterdag 19 u., zondag 7.30, 9.30, 11 uur; 19.30 en 10.00 uur. N.H. Kerk: Zondag (v.a. 20 juni). 9 u. half uur kinderdienst; 10 u. dienst. Ger. Kerk: 10.00 uur en 19.00 uur. Egmond a.d. Hoef, R.K. Kerk Zaterdag 19.15 u., zondag 8 u., 9.30 u., 11.15 u., 18.30 u. Egmond-Binnen R.K. Kerk: Zaterdag 19.15 u., zondag 7.30 u., 9.30 u., 11.15 u. N.H. Kerk Zondag 10 uur ds. Martel. WIJ VERNEMEN dat de gemeenteraad van Egmond- Binnen zich gisteravond over een zeer lijvige agenda heeft gebogen, waarover wij geen verslag kunnen doen in verband met het ongun stige tijdstip van de vergadering. Tijdens de vergadering worden de laatste pagina's van het Contact gedrukt. We hopen hier volgende week op terug te komen; dat de bazar van de Herv. dames vereniging te Egmond aan Zee in "Het Gebouw" aan de Trompstraat is geopend. Er zyn vele attracties, die nog geboden worden tot en met woensdag tot 10 uur en voor de kinderen op woensdag- en donder dagmiddag van 3-5 uur; FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 dat er een expositie van Hélèn Min uit Bergen is ingericht in de pot tenbakkerij van v.h. Jan Stolk aan de Slotweg te Egmond a.d. Hoef U kunt er gaan kijken elke dag van 13.00 tot 22.30 uur, maar dins dags en vrijdags van 19.00 tot 22.30 uur; dat de bibliotheek te Egmond aan de Hoef van 12 juli t.e.m. 9 augustus wegens vakantie gesloten zal zijn; dat er nog een drummer, organist en gitarist welkom zijn voor de rith- mische begeleiding van de diensten in de r.k. kerk te Egmond aan Zee. Inlichtingen te verkrijgen bij: J. de Groot, Kerkstraat 7; dat de wethouders van Egmond aan Zee donderdag 24 juni a.s. zitting houden ten raadhuize van 19.30 uur tot 20.30 uur; srni 2 fl. Up 109 2 fl. Sinas 119 1 fl. Alciera zoete Spaanse wijn van 395 voor 345 1 zak Verdeyn Ananas 89 1 zak Pepermunt 69 6 blik Appelmoes geen 474 maar 415 6 blik Snijbonen geen 708 maar 598 1 kg. Tomaten 98 1 Bloemkool 79 Fakt draagtas 595 Vloeibaar Dreft 169 Papieren zakdoekjes geen 110 maar 89 Badstof sokken geen 295 maar 245 Kindersokken, extra voordelig 175 Fluitketels geen 725 maar 525 H.H. Goulash geen 235 maar 209 Unox Groentesoep 69 VOOR DE BOTERHAM 150 gr. Gelderse Worst 98 200 gr. Ham 119 Stuk 500 gr. belegen kaas van 330 voor 295

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1