„ESTRELLA" „ESTRELLA" en Betje hARt 60 jaar qetROuwö aris QRAvetmkeR Renault John Zagwijn Kort Nieuws JONKER TEL 1285 piet AÖmiRAAL Kerkdiensten Kaarsenmakerij van de Abdij van Egmond verbrand "CONTACT MET DE EGMONDEN' 14 JULI 1971 Nummer 994 "Ik dankte God, dat ik de toren van Derp weer zag "Wat zegge we d'er van" zei Aris Gravemaker, toen wij bij hem binnen stapten. "Wat zullen er van zeggen, Aris. jij bent 60 jaar getrouwd met Betje Hart en dat is reden genoeg om veel te zeggen, maar ook reden om alleen maar na te denken en hele maal niets te zeggen, want jullie bei der leven zegt al genoeg." Als je bij dit 60 jaar getrouwde stel binnenstapt, dan ga je meteen lachen. Waarom? Omdat zij het bei den ook doen, ze hebben hun leven lang de mooie kant van het leven voor ogen gehouden, ofschoon - en dat is bij dit paar de andere zijde van de medaille, - zij zeer veel leed hebben gekend. Maar hun opgeruimd karakter laat alleen maar toe, dat de mooie zijde wordt belicht, alleen daar wordt over gepraat en eer we vijf minuten ver der zijn, weten we weer meer en voe gen dat toe bij alles wat wij van dit stel zouden kunnen schrijven. Zij voelen alleen maar dankbaarheid dat zij dit feest mogen beleven. "Wij denken wel alles zelf te regelen, zegt Aris, maar zo is 't niet me jon ge, we worden bestierd en we hebben ons er maar bij neer te leggen". "We hebben geluk gehad, veel geluk, dat hebben we nog, ons past alleen dank baarheid". Met grote dankbaarheid praten zij beiden over vroeger, waarbij de oor logsjaren hun nog vers in het geheu gen liggen. Zij zaten toen in Gronin gen. "Wat een pracht mensen, ze ko men ons hier nog opzoeken, maar ik dankte God, dat ik de toren van Derp weer zag", overpeinst Aris en zijn vrouw Betje zong ineens: "Die zo lieflijk ons ontvingen, en de milde hand ons bood", zijnde een strofe uit het bekende evacuatielied. Dit paar is 60 jaar getrouwd op dinsdag 20 juli a.s. 's-Middags van 3-5 uur is er receptie in het o.k. verenigingsgebouw, hun huisje aan de Van Speykstraat is daarvoor te klein, want velen zullen aanwezig zijn, om dit paar de hand te drukken. Onze hartelijke felicitaties. RIOLERINGS-PERIKELEN OP ZONDAG Zondagmorgen vroeg was de Dienst Gemeentewerken van Egmond aan Zee reeds vroeg aan het werk aan de Voorstraat ter hoogte van heren modehuis Van der Veer. Hier deden zich verstoppingen voor, die zoals later bleek, niet zomaar op te los sen waren. Men dacht het euvel aan vankelijk op te lossen door middel van een draaiveer en een waterstraal, maar het resultaat bleef uit. Na vele uren tevergeefs geprobeerd te heb ben, besloot men tenslotte een deel van de leiding bloot te leggen. Op het bewuste punt, waar een sluit- dop op de buis aanwezig was, verwij derde men een hoeveelheid samenge klonterd vet, terwijl ook enige thee doeken en dweilen uit de riolering werden verwijderd. De werkzaamhe den hebben bijna de gehele dag ge duurd. Om ongeveer half vier kon men het wegdek weer sluiten. Het is een bekend feit, dat zich in het seizoen meer dan een^^erstop- pingen voordoen. In vj^Mévallen zijn die toe te schrijven aa^^iet non chalant deponeren van allerlei mate rialen in afvoeren, die daar niet op berekend zijn. In het seizoen is de riolering toch al overbelast, zpdat er niet veel nodig is, om een verstop ping te veroorzaken. Opv^feuid was echter, dat de mannen ^^de ge meente met een minimum aan tech nisch materiaal hun werkzaamheden moesten uitvoeren. Het zou geen o- verbodige luxe zijn, wanneer hiervoor ten spoedigste betere voorzieningen zouden worden getroffen. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee. tel l°hfl UITSLAG VAN DE BALLONWEDSTRIJD GEHOUDEN OP 30 APRIL 1971 TE EGMOND-BINNEN door JOEB. Van de 500 ballonnen die weggegaan zijn, zijn er 28 kaartjes teruggekomen, waarvan de verste waren van: 1 Nico Liefting, Herenweg 32, kaartje gevonden in Lippetal - Lippbols, (Duitsland). 2 Jaqulien Boersen, Peperstraat 22, kaartje gevonden in Enschedé. 3 Tineke Admiraal, Dom. Huybenlaan 25, kaartje gevonden in Deurningen (Overijsel). 4 Eric Olbers, Esdoornlaan 14, kaar tje gevonden in Bathmen (Overijsel). 5 Albert de Waard, Kerkplein 5, kaartje gevonden in Lettele, (Over ijsel). De prijswinnaars krijgen hun prijsje zo spoedig mogelijk thuis. WIJ VERNEMEN dat men reeds kaarten kan bestellen voor het concert m.m.v. het Volen- dams Operakoor, woensdagavond 28 juli a.s. in de kerk te Egmond - Binnen. Kaarten incl. programma zijn verkrijgbaar bij: modehuis J. v.d. Veer, Egmond aan Zee; Kapper J. Twisk, Egmond a.d. Hoef; kapper Zentveld, Egmond-Binnen; dat het fanfare Eensgezindheid vol dankbaarheid is voor de medewer- FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 king verricht aan de rommelmarkt. Dank aan de stand-medewerkers, de milde schenkers van de vele arti kelen, de kopers en vooral de heer George Weyers, de grote organisator en promotor van deze geslaagde markt; dat op maandag 19 juli a.s. de dames voetbal-vereniging Star - Girls tegen v.v. S.V.W. uit Heerhugowaard een wedstrijd zal spelen in Sporthal Egmond te Egmond aan Zee. Aan vang 20.00 uur. dat de V.V.V. Egmond aan Zee haar Logies - ontbijt - leden verzoekt, de L.I.D.-bonnen ter uitbetaling op het kantoor aan te bieden; NASI - GORENG 3,— Telefoon 1985 ORGELCONCERT EGMOND AAN ZEE In de serie Zomeravondconcerten te Egmond aan Zee treedt op dins dag 20 juli a.s. de organiste EVE- LINE JANSEN op in de Oud-Kath. Krek. De nog jonge Eveline Jansen, geboren in 1946, begon haar studie bij de Utrechtse Dom-organist Stof fel van Viegen. Zij studeert thans nog aan het Utrechts Conservatori um bij Nico van den Hoven en hoopt binnenkort haar eindexamen te doen. Verder volgde zij in Haarlem enkele jaren de bekende "Internationale Zo- meracademie voor Organisten" bij o.a. Cor Kee, Marie-Claire Alain, Prof. Anton Heilier en Prof. Sieg- fried Reda. Eveline Jansen is thans één der or ganisten van de kathedrale kerk van Ste. Gertrudis te Utrecht. Programma: De organiste heeft 'n zeer gevarieerd programma opge steld, waarvan we de volgende wer ken noemen: Ch. John Stanley: Voïüntary in d; J. S. Bach: ChoralvorspieleIch ruf zu dir, Herr Jesu Christ en Allein Got in der Höh sei Ehr. Eveneens van Bach speelt ze de bekende Pre lude en Fuge in f-mol BWV 534. Verder César Franck: Andantino; Clèrambault: Suite du deuxième ton; en tot slot brengt zij de bekende "Suite Gothikue" van Boëllmann. Aanvang van het concert 20.00 uur, Oud-Katholieke kerk, Voorstraat 112. BAMI - GORENG 8,— Telefoon 1985 50 JAAR Vandaag, 14 juli, ziet Piet Admiraal "Abraham". Erg bijzonder is dat wel niet, maar omdat Piet reeds meer dan 10 jaar voor Zeevogels de entree-gelden int, leek het ons goed zijn verjaardag toch even te memoreren. "Omdat de sport zoveel geld kost, wil ik dit werk bij Zeevogels nog graag blijven doen", aldus Piet Ad miraal. Wij, bestuur van Zeevogels, vinden het fijn dat hij er zo over denkt en wensen hem nog vele goede jaren toe. Piet hartelijk gefeliciteerd met je vijftigste verjaardag. BESTUUR VAN "ZEEVOGELS" Egmond aan Zee: O.K. Kerk: zondag 8 u., 10 u., 19 u. vespers. R.K. Kerk: Zaterdag 19 en 20 u., zondag 7.30, 8.30 in het Duits. 9.30, 11 uur, 18.30 en 20.00 uur. N.H. Kerk: Zondag (v.a. 20 juni). 9 u. half uur kinderdienst; 10 u. dienst. Ger. Kerk: 9.00, 10.30 en 19.00 uur. Egmond a.d. Hoef, R.K. Kerk Zaterdag 19.15 u., zondag 8 u., 9.30 u., 11.15 u., 18.30 u. N.H. Kerk Zondag 10 uur ds. Tuinstra. Egmond-Binnen R.K. Kerk: Zaterdag 19.15 u., zondag 7.30 u., 9.30 u., 11.15 u. KRIJTEN OP DE KRIJT. Op De Krijt in Egmond-Binnen was het zaterdagmorgen gezellig druk. Een groot aantal kinderen had beslag gelegd op het asfalt-wegdek, dat bij zonder geschikt blijkt te zijn voor het maken van krijttekeningen. Gewoon lijk mogen de kinderen niet op de weg tekenen, het is niet alleen ont sierend, maar door "t verkeer brengt het ook grote gevaren met zich mee. Maar als het zoals hier door de VW wordt georganiseerd, terwijl een po- litie-auto dwars over de weg voor 'n krachtige afzetting zorgt, dan is het een feest. Vele kinderen konden zich dan ook met allerlei kleuren krijt op het weg dek uitleven en zij maakten er dank baar gebruik van. De argeloze be zoeker zal er bij een vluchtige blik niet veel lijn in gezien hebben, maar wanneer hij zich iets meer oriënteer de, dan kwam hij toch tot de ontdek king, dat er tussen al die deelnemer- tjes enkele uitspringers waren, die over artistieke gaven bleken te be schikken. Hoewel het voor de jury een moeilijke taak was, kwamen deze koplopers er toch uit en toen na enige uren te kenen 't einde van de wedstrijd daar was, boog de jury zich er nog eens extra overheen, om tenslotte in de loop van de middag tot de volgende uitslag te komen: 3-4 jaar: Anja Sentveld, Salina Krauf; 5-6 jaar: Anja Stam, Theo Duln- meijer; 7-8 jaar: Frank Goseling, Tommy Gaarthuis; 9-10 jaar: Bart Melker, Gabij Phoe- nesse 11-12 jaar: Steef Liefting, Eugene Abbo. Foto van de werkzaamheden, die op zondag plaats vonden aan de Voor straat. Het fel brandende dak van de kaar senmakerij. Van het gebouw is niets ^^neer overgebleven. Deze foto werd Gistermiddag veranderde een felle vuurzee de kaarsenmakerij van de Abdij van Egmond te Egmond-Bin nen in een ruine. ^ÊÊc kaarsenmakerij was gevestigd in boerderij, die gelegen was ach ter de kerk van het klooster. De brand is uitgebroken tijdens de ves pers in de belendende kerk, zodat er op dat moment niemand in de kaarsenmakerij aanwezig was. Toen de brand werd ontdekt, was de vuur haard al zo omvangrijk, dat er niets meer te redden viel. De fel branden de paraffine, van welke grondstof enkele dagen geleden nog een grote hoeveelheid was aangevoerd, ver spreidde een enorme hitte. genomen vanaf het dak van de sa cristie, waarop de hitte tenslotte niet meer was te harden. De brandweer van de gemeente Eg mond-Binnen, was, gewaarschuwd door het nieuwe radio-systeem, spoe dig ter plaatse. De commandant, de heer A. Drui ven, nam onmiddellijk de beslissing, de oostzijde van de kerk nat te hou den, daar de kaarsenmakerij niet meer te redden was. Ook de brand weercorpsen van Egmond aan Zee, Heiloo en Alkmaar rukten uit. Aan het snelle optreden der brand weercorpsen is het te danken, dat de kerk geen schade heeft opgelopen. Om ongeveer half zeven was het vuur grotendeels bedwongen, alhoewel de nablussingswerkzaamheden de gehele avond in beslag namen.

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 2