CONTACT MET DE EGMONDEN SM SUPERMARKT TEL. 1370 jTe koop {.J ai uw geld. RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN De raad van Egmond aan Zee kwam gisteravond bijeen 21 JULI 1971 Nummer 995 Uitgave Drukkerij Belleman Burg. Eymaplein 2a Advertentietarief: 15 ct. per mm. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan Zee Bij contract belangrijke reductie Telefoon (02206) 1201 Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Hoewel de raad van Egmond aan Zee wegens vakantie niet helemaal volledig kan zijn, kwam zij gister avond bijeen, om de verschillende be stuurlijke aangelegenheden van de gemeente door te nemen. Voor "Het Contact" is deze dinsdag avondvergadering bijzonder ongun stig, daar het blad op dat moment reeds gedrukt ligt of de laatste pa gina's lopen van de pers. Wij kun nen ons dan hoogstens beperken tot de agenda, die overigens een aantal hamerstukken bevat, die meestal zonder op- of aanmerkingen de revue passeren. Een aanvullend agendapunt han delt over de overname van de Voor straat van het Hoogheemraad. Zoals bekend, is de Voorstraat tot nu toe geen eigendom van de gemeente Eg mond aan Zee, reden waarom deze door het gehele dorp lopende straat wel eens aan kritiek onderhevig was, waar het het onderhoud betrof. Niet dat het Hoogheemraad hieraan geen zorg zou besteden, maar het lag wel voor de hand, dat deze instelling zich niet alleen kon beperken tot het on derhoud van de Voorstraat in Eg mond aan Zee alleen, daar er in Noord-Holland nog vele andere we gen, dijken, waterkeringen e.d. onder haar competentie vallen. Vooral in de winter, wanneer alle wegen slecht begaanbaar zijn, na o.a. zware sneeuwval, moest de Voor straat het wel eens ontgelden. De straten van Egmond aan Zee worden door de Dienst Gemeentewerken on derhouden, voor zover zij vallen on der de bepalingen van de gemeente inzake gemeente-eigendommen. Daar dit met de Voorstraat tot nu toe niet het geval was, kwam het dikwijls voor, dat alle belangrijke en minder belangrijke straten van Egmond aan Zee goed begaanbaar waren, terwijl de Voorstraat, waarover al het ver keer binnenkomt, soms in een deso late toestand verkeerde. Ook het on derhoud van het wegdek in normale omstandigheden liet veelal iets te wensen over. Lag dit voor de hand, omdat er ten eerste veel verkeer en soms zwaar verkeer verwerkt moet worden, ook het dikwijls openbreken van het wegdek door o.a. riolerings werkzaamheden deed er geen goed aan. teriaal nodig zal zijn. Het is echter een normale zaak, dat de gemeente over zijn eigen wegen in de dorps kom kan beschikken en beslissen. Het zal een vlottere werkwijze bevor deren, terwijl overbodige administra tieve rompslomp tot het verleden gaat behoren. Hoewel de kosten wel licht toenemen, zal de werkgelegen heid in de gemeente er op vooruit gaan en dat is ook een belangrijk punt. Voor wat betreft de aanschaf van onderhoudsmaterialen, - in dit verband is speciaal te denken aan de winter - is het misschien wenselijk, ter besparing van onnodige kosten, althans op dit punt een zekere sa menwerking op te bouwen met een naburige gemeente, die reeds over uitgebreid materiaal op dit gebied beschikt. Want door de beperkte bruikbaarheid van dikwijls zeer duur materiaal is er van een rendabele werkwijze natuurlijk geen sprake. Het zijn gedachten, die wij hier op papier zetten, verband houdend met het punt, dat zich gisteravond in de raad aandiende. Bij het betreffende agendapunt wordt ook vermeld, dat het Hoogheemraadschap voor zijn re kening een nieuwe riool voor de af voer van regenwater zal laten aan brengen vanaf het Pompplein tot het strand, overeenkomstig een plan, dat aan de gemeente bekend is. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken VAKLEERKRACHT. B en W deed ook een voorstel aan de raad, over te gaan tot benoeming van een vakleerkracht lichamelijke oefening. Met de besturen van het lager onderwas van alle scholen is hierover overeenstemming bereikt. Per 1 augustus moet deze leerkracht voor de tijd van een jaar in dienst treden. Hij geeft dan les in de sport hal aan de leerlingen van de vijfde en zesde klassen en aan de twee hoogsté groepen van de b.l.o.-scholen. - UITBREIDING "VAN SPEYKSCHOOL" De "Van Speykschool" is niet al leen aan uitbreiding toe maar moet ook gemoderniseerd worden. Er is door Gemeentewerken een plan ont worpen dat het volgende inhoudt: verbouwing van de kamer van het hoofd der school en de hal voor deze kamer tot personeelskamer; verbou wing en uitbreiding van het noord oostelijk lokaal tot bergruimte en ge meenschapsruimte; verwijdering van de toiletten uit de gangen en aan bouw van nieuwe toiletruimten; aan bouw van een hoofdenkamer, een ka mer voor de schoolarts en een wacht ruimte. Volgens de omschrijving houdt deze modernisering en uitbreiding dus niet in, dat er een extra lokaal wordt aan gebouwd. BOUW RECREATIEFLATS Volgens B en W bestaat er grote behoefte aan recreatieflats, welke dan moeten gaan verrijzen aan de Kennedy-boulevard, ten zuiden van het Kennedyflatgebouw. Voor de aan nemer van de recreatieflats is het van belang, dat de bouw in samen hang met de bouw van de terras flats wordt uitgevoerd. B en W wil de aannemer vergunning tot de bouw verlenen en stelt de raad voor een voorbereidingsbesluit te ne men, daar dan de lange procedure tot het maken van een ontwerp ter herziening van het bestemmingsplan, dat ook ter inzage moet worden ge legd. niet nodig is. Ook andere adspi- rantbouwers kunnen dan door dit be sluit indien nodig spoedige vergun ning verkrijgen. Het besluit geldt al leen voor het vigerende bestemmings" plan. 8 cocoskransen 89 3 gevulde repen79 Pinda's in dop79 Vermouth rood en wit 2 flessen 6,50 2 blikken knakworst 2,29 1 bus VLIDO van 4,35 voor 2,98 Tomaten per kilo79 1 krop sla en 1 komkommer 75 Wham compl. maaltijden nassi, bami of goulash 1,79 12 Euroflessen Bavaria 5,25 1 liter Cassis 89 2 literflessen Sinas 1,39 2 ons boterhamworst 98 1 Va ons kippenleverkaas Boek eenszoijfintetische vliegvakantie Kj cru REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 ,goede diepvriezer 180 liter. Prijs 175, (Telefoon 1056 DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 "We nemen broodjes en koffie mee", aldus Louis Davids, en of het nu Egmond, Zandvoort,. Bergen of wel ke badplaats dan ook is, het is er altijd druk, getuige dit plaatje, welké wij afgelopen maandag knipten. Of er nog steeds broodjes en koffie wordt meegenomen? 't Zal wel! Velen zullen zich nog herinnneren, hoe het raadslid Jan Stam zich in een vergadering lirisch uitdrukte, toen hij zei: "Ik voelde mij een astro naut, ik dacht dat ik op de maan reed, waarop de bodem bezaait is met kleine rotsblokken en kratertjes, maar toen ik weer tot de werkelijk heid terugkeerde, ontdekte ik, dat ik op de Voorstraat reed van Egmond aan Zee, waarvan het wegdek het zelfde moet zijn als de structuur van de maanbodem". In overleg met de Rijkspolitie is een plan gemaakt tot de aanleg van een aantal parkeerhavens, waardoor on geveer 4S auto's goed kunnen parke ren. De "kosten zijn geraamd op 41.000,—. Op het deel Rooseveltstraat, links af bij "Torenduin", kunnen 21 auto's staan. Hier zal een stuk van het al daar zeer brede trottoir worden af genomen, om de parkeerhavens aan te leggen. Om de hoek komen er nog eens zeven, aan de Eisenhowerstraat t.o. de eerste flat tien en daar waar de Eisenhowerstraat linksaf buigt ook tien. KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrydag van 8.45-12.80 en van 1.30-4.80 vrijdagsavonds tot 7 uur. Wanneer de gemeente Egmond aan Zee vanaf 1 januari 1972 zich voor de somma van 1,eigenaar mag noemen van de Voorstraat, dan bete kent dat, dat niet meer het bedrag van 2.331,per jaar voor onder houd aan het Hoogheemraadschap betaalt hoeft te worden. Ogenschijn lijk is dat een besparing, maar in werkelijkheid betekent de overname een kostenpost. Want het is een dui delijke zaak, dat de Voorstraat, die in het verleden voor wat betreft de situatie van het wegdek niet altijd representatief voor Egmond aan Zee genoemd kon worden, nu geheel door de gemeente moet worden onderhou den. Dat houdt of in uitbesteding van werken aan daartoe geëigende bedrij ven of het zelf uitvoeren van onder houdswerkzaamheden, waarvoor waarschijnlijk meer personeel en ma- Mevrouw Ory-Appelman heeft haar wagen, dankzij de gulheid van een aantal mensen, dat op initiatief van mevrouw Zomerdijk er voor zorgde, dat het geld er kwam. Het is een stukje techniek, dat haar in staat stelt te kunnen genieten van Wij wensen haar veel geluk met deze prachtige uitrusting. PARKEERPERIKELEN ROND "TORENDUIN" De bewoners van de omgeving be jaardencentrum "Torenduin" hebben zich meerdere malen beklaagd over nogal chaotische parkeeromstandig- heden aldaar. Afgezien van de bezoe kers van "Torenduin", moeten in het seizoen ook de zomergasten hun auto daar kwijt kunnen. Er wordt veel op het trottoir geparkeerd, terwijl an derszins het normale verkeer wordt bemoeilijkt. O.a. hier aan de Rooseveltstraat ko men in het trottoir parkeerhavens. de zon, de bloemen, de weilanden en de hele prachtige natuur, waarin zij ondanks haar handicap gelukkig kan zijn.

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1