CONTACT MET DE EGMONDEN Nationaal drumbandconcours SUPERMARKT TEL. 1370 SPAARGIR nutsspaarbanr LUEStnEdarland Paling van Berkhout Kerkdiensten Kort Nieuws (RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Renault Sierbus Appelstroop 98 Nieuwe oogst appelen 1 kg 85 4 AUGUSTUS 1971 Nummer 997 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 Zondag 8 augustus zal te Egmond aan Zee het achtste nationale drum bandconcours plaats vinden. Het is een traditie, dat dit evenement jaar lijks op de lijst van de zomerevene- menten voorkomt. Aanvankelijk werd het concours via de VVV georgani seerd, want er bestond 8 jaar geleden nog geen drumband "Van Speyk". Maar de concoursen hebben de aan leiding gevormd tot de oprichting daarvan, want zo werd geredeneerd, wat in andere plaatsen mogelijk is, kan hier ook en daarin had men he lemaal gelijk. Het bleek tenslotte, dat er nog veel meer mogelijk was, want na de oprichting duurde het niet lang, of het. corps beschikte, bui ten de noodzakelijke, toen nog twee dehands instrumenten, over een com plete costumering. En sindsdien lijkt het er op, alsof drumband Van Speyk altijd al heeft bestaan, zo vertrouwd is de verschijning van het corps in het dorp reeds geworden. Toen de organisatie van het drum bandconcours door het uittreden van het bestuurslid D. D. de Vries, dooi de VVV niet meer verwezenlijkt kon worden, was het corps inmiddels zelf in staat, om de touwtjes op dit ge bied in handen te nemen, temeer daal de heer De Vries ook daar weer deel van uitmaakte. Op dezelfde manier werd de organisatie dus ter hand ge nomen en het drumbandconcours was voor Egmond aan Zee verzekerd. Nu gaat het reeds de achtste keer plaats vinden. Ongeveer twintig corp sen nemen aan het festijn deel en dat betekent, dat de hele middag er mee gevuld is. Inmiddels heeft zich in de drumband een actie-comité gevormd, dat alle evenementen van enige im portantie voor zijn rekening neemt, dus ook het drumbandconcours. ACTIE OP ACTIE. Zij die er nu achter staan, om het een en ander te verwezenlijken zijn Arie Stobbe, Joop Groot, Jaap Eel- ting, Loes v. d. Swart, Carla v. d. Swart, Baraba Stam en Nettie de Vries. Dit team kan men ook elke week op de braderie ontmoeten, waar het wat geld tracht te verdienen voor het corps. Het gaat hun bijzon der goed af en de resultaten zijn er dan ook naar. Met de organisatie van het drumbandconcours krijgt het team er extra drukte bij, maar daar draait het haar hand niet voor om, want er kan reeds op een zekere routine gesteund worden. HET CONCOURS. De deelnemende corpsen komen uit alle streken vandaan. In 't program ma lezen we o.a. plaatsen als Am sterdam, Beverwijk, Heerhugowaard, Leiden, Arnhem Haarlem Egmond- Binnen en Wijk aan Zee. Elk corps brengt een staande en een lopende mars. Naast de eerste prijs ontvangt het hoogst gewaardeerde corps de "Van Speyk"-wisselbeker die mo menteel in bezit is var Jachthoorn- corps Arion uit Wijk aan Zee. Direct na het concours vindt het défilé plaats vanaf het concoursterrein door het dorp. Dit feestelijk gebeuren trekt altijd zeer veel belangstelling. SHOWWEDSTRIJD. Om 8 uur vindt in de sporthal een showwedstrijd plaats, waaraan ver schillende corpsen zullen deelnemen, waaronder ook 'Van Speyk', ofschoon buiten mededinging. Burgemeester Bakker zegt in zijn voorwoord van het speciale program ma, dat bij gelegenheid van dit con cours is vervaardigd, "als de weer goden in onze gezellige badplaats Egmond a. Zee ook meewerken, ben ik er van overtuigd, dat de blijde tonen die op deze dag over u zullen worden uitgestort, nog lang in u zul len naklinken". Laten wij het voor de organiserende leden van tambour- trompettercorps-majorettenpeleton "J. C. J. van Speyk" hopen,, wij wen sen hun veel succes. BURGEMEESTER NIELE f In onze vorige uitgave konden wij nog juist het overlijdensbericht op nemen van oud-burgemeester Marti- nus Niele. Door de snelheid, waar mee de berichtgeving moest plaats vinden, was het niet meer mogelijk, meer uitgebreid in te gaan op zijn leven en werken in de Egmonden. Inmiddels is oud-burgemeester Niele begraven op het kerkhof van de Ab dij van Egmond, waardoor een hem dierbare wens in vervulling ging. Al hoewel hij niet in het Egmondse ge bied werd geboren, was hij een man, die zich sterk verbonden voelde met deze streek. Hij was voor zijn be noeming tot burgemeester, hier geen onbekende, want gedurende de oor logsjaren leerde hij Egmond reeds kennen, omdat hij onder zeer gevaar lijke omstandigheden meer dan eens ter vervulling van toen illegale op drachten alhier vertoefde. Door ware doodsverachting heeft hij in die da gen zijn persoonlijkheid doen leren kennen. Zijn moedig gedrag heeft hem ook zeer veel leed gebracht, waardoor het hem zeer moeilijk viel, de verzoenende hand te reiken aan nazaten van de bezetters, die later ri kwamen op uitnodiging v,an zijn ei gen gemeentenaren voor een vriend schappelijke sportuitwisseling. Later heeft hij ze begroet als mensen, zo als hij ze graag zag, bezield van no bele gevoelens en daardoor kon hij vergeven. Martinus Niele was een gevoelig mens, hij trok zich de zorgen van zijn gemeentenaren sterk aan. Er werd in de na-oorlogse dagen veel van hem gevraagd en dikwijls moest hij beslissingen nemen, waarvan hij wist, dat zij misschien minder goed werden begrepen. Maar hij deed het in het belang van allen, die met het Egmondse wel en wee hadden te ma ken en hij maakte zich daardoor een bemind mens, waaraan de herinne ring nog lang zal voortleven. Veel heeft hij gedaan voor de we deropbouw van Egmond aan Zee en hij maakte zich verdienstelijk voor de welvaart door o.a. het voorzitters schap van de VW te aanvaarden, welke functie hij later vervulde in Egmond-Binnen. Door beide VW's werd hij tot ere-voorzitter benoemd. Ook op federatie-niveau maakte hij zich als vice-voorzitter zeer verdien stelijk. Martinus Niele heeft door niet nalatende moeite voor zijn me demens bij velen een herinnering ach tergelaten aan een goed mens, die Boek eaazoii&ifastische vliegmaatietnj ons REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 in de gedachten van velen zal blij ven voortleven. Moge hij nu het eeuwig geluk genieten waarop hij zo rotsvast zijn vertrouwen stelde, als loon voor het streven tijdens zijn leven voor het geluk van een ander. met betaalcheques KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.45-12.30 en van 1.80-4.30 vrijdagsavonds tot 7 uur. GROOT SUCCES DOOR GROOTS CONCERT Het concert dat "Eensgezindheid" te Egmond-Binnen organiseerde in de St. Adelbertuskerk is een groot suc ces geworden. De kerk was tot in alle hoeken gevuld. De belangstellen den waren enthousiast bij het aan horen van het Volendams Operakoor dat onder leiding van Piet de Reu ver tot verschillende hoogtepunten kwam. Het bezielende pianospel van Hans Broekman was zowel in de be geleiding als in het solistisch optre den een genot om te beluisteren. Het volumineus stemgeluid van de bari ton Marco Bakker kwam zonder moeite uit boven het machtige ge luid van het Volendams Operakoor en klonk daarmee in een volmaakte harmcmie. Ondanks het afwezig zijn van een microfoon kwam ook de sopraan Joyce Stroom tot hoge prestaties, die met een ovationeel applaus werden beloond. Het optreden van 'Eensgezindheid' op deze avond oogstte ook zeer veel succes. Vooral Verdi's Atilla bracht de aanwezigen in vervoering, waarbij de grandioos gespeelde solo door Aad Baltus opvallend zuiver klonk. Het publiek was enthousiast. De organisatie, die voor het realise ren van deze avond kosten noch moeite heeft gespaard, mag op een zeer geslaagd evenement terugzien, dat absoluut om herhaling vraagt. Er zijn reeds stemmen opgegaan, om evenementen van deze klasse meer in de Egmonden te organiseren, waardoor aan de culturele manifes taties een sterke impuls ten goede zal worden gegeven. is toch beter (29-E) Egmond aan Zee: O.K. Kerk: zondag 8 u., 10 u., 19 u. vespers. R.K. Kerk: Zaterdag 19 en 20 u., zondag 7.30, 8.30 in het Duits, 9.30, 11 uur, 18.30 en 20.00 uur. N.H. Kerk: Zondag (v.a. 20 juni). 9 u. half uur kinderdienst; 10 u. dienst. Ger. Kerk: 9.00, 10.30 en 19,00 uur. Egmond a.d. Hoef, R.K. Kerk Zaterdag 19.15 u., zondag 8 u., 9.30 u., 11.15 u., 18.30 u. Egmond-Binnen R.K. Kerk: Zaterdag 19.15 u., zondag 7;30 u., 9.30 u., 11.15 u. N.H. Kerk Zondag 10 uur ds. Ter Linden. HOOGSTE PUNT VAN TERRASFLAT De terrasflat aan de Kennedyboule- vard te Egmond aan Zee heeft zijn hoogste punt bereikt. Sinds de bouw vakvakantie heeft men het werk al daar weer vlot ter hand genomen en met de grote takelinstallatie worden tonnen bouwmateriaal omhoog gehe sen, om ter bestemder plaatse te wor den verwerkt. Voor de leek, die het bouwwerk op pervlakkig in ogenschouw neemt, bestaat het geheel uit een grote war boel van hout, steen en ijzer. Insiders weten echter haarfijn te vertellen, hoe het geheel in elkaar zit en welk systeem er wordt gevolgd. Wanneer men na deze uitleg in staat is, om door de hulpconstructie heen te kij ken, dan ontdekt men een bouwwerk, dat al even simpel als doordacht is. De robuuste vormen van het flatge bouw beginnen zich steeds meer af te tekenen en het zal niet lang meer duren, voor de ommanteling kan wor den ^weggenomen. De flats zijn dan nog ïg niet klaar, want dan begint pas ue afwerking. Het zal in het volgend jaar zijn voor de eerste in gebruik kan worden genomen. Maar hoe dan ook, het hoogste punt is bereikt. En dat betekent voor de vele bouwvakkers, die hier werk- zaa»---zijn, dat er "pannenbier" zal woi. x geschonken, zoals dat in de bouwvakbranche wordt genoemd, want de firma Terenstra wil dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Hoewel er op het gehele gebouw van geen dakpan sprake is, blijft de ce remonie dezelfde en daarom zal er bier worden geschonken. Dit gebeurt op het terrein zelf. Er zal vrijdag- Wij vernemen: «lat het gemeentebestuur van Eg mond-Binnen de mogelijkheid heeft geopend voor alleenstaanden of vrijgezellen om op verzoek op een aparte lijst van woningzoekenden te worden geplaatst. Men kan zich hiervoor ter secretarie vervoegen; dat, hoewel men het grootste respect heeft voor het streven van de Sier- tuinenvereniging in de Egmonden, hier en daar de wens wordt geuit, dat er meer aandacht geschonken moet worden aan het planten en kweken van bomen. Over het alge meen specialiseert men zich te veel op laag groeiend gewas, ter wijl juist bomen het totaalbeeld De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken van een buurt gunstig kunnen be- invloeden. Vroeger kwamen in de Egmonden veel meer hoge bomen voor. Deze zijn door de tand des tijds bijna alle geveld, waardoor een weinig levendig straatbeeld is over gebleven. Deze suggestie lijkt niet overdreven en het is wel licht een idee voor de Siertuinen- vereniging, om zich ook speciaal met deze materie bezig te gaan houden; dat zuster Miriam van het Karmel- klooster te Egmond a.d. Hoef op 3 augustus herdacht, dat zij 25 jaar geleden in het klooster trad. Daar toe zal er een receptie worden ge houden op woensdag 4 augustus (vandaag) van 2-3 uur; dat, om nog even bij de Karmel te blijven, een groot aantal kikkers de vijver en de tuin van het con vent bevolkte. Hoewel deze diertjes in het landschappelijk schoon van het polderland in grote getale be horen voor te komen en daar als een vanzelfsprekendheid worden GARAGE Jonhn Zag wij Pr. Hendrikstraat 8-1 Egmond a. Tee, tel. 1900 aanvaard, doet het euvel zich nu voor, dat er nog maar zeer weinig zijn en dat geeft op zijn minst te denken. Want wanneer deze gezel lige diertjes verdwijnen, dan man- I keert er meestal iets aan het na- I tuurüjk bestel, waarin zij leven. Maar wanneer er op een plaats te veel voorkomen, dan kan dat over last veroorzaken. En daar de zus ters ook gelezen hadden, dat kik kers elders in het land nog maar weinig voorkwamen, besloten zij contact op te nemen met de heer Plokhaar uit Rotterdam, die het initiatief had genomen tot oprich ting van een kikvorscentrale, met het doel, de diertjes daar uit te zet ten, waar ze nog maar weinig of geheel niet meer voorkwamen. De ze heeft er met behulp van de zusters grote aantallen gevangen en is er mee naar streken gere den, waar ze niet meer aanwezig waren. Commentaar van de zus ters: Het is een bewijs, dat onze tuin gezond is. De heer Plokhaar probeert met zijn kikkers andere streken weer wat gezonder te ma ken; dat het parkeren in Egmond a. Zee vooral tydens de weckenddagen steeds meer moeilijkheden gaat op- vervolg elders in dit blad). middag een bar ter plaatse wor den opgericht, waaromheen allen, die met het bouwwerk hebben te maken, zich verzamelen en onder het genot van een pint zal men het bouwwerk met andere ogen gadeslaan dan wan neer men op grote hoogte in soms barre weersomstandigheden de zaken bekijkt, alhoewel dat de laatste tijd ook best meevalt. In ieder geval wordt voor vrijdagmiddag op goed weer gerekend. mr van 125 voor Bierpul Fr. mosterd 98 3 marsrepen 98 Dessertschaaltjes 3 voor 150 1 pond voordeelkoffie 339 Disco's toffees59 1 zak zoute pinda's 99 6 bi. spercibonen geen 531 maar 398 2 ons pork 98 1 pond gehakt 198 Diepvries spinazie 6 ons 79 Holl. sperciebonen 1 pond 119 Geschr. wortelen 3 pond

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1