CONTACT MET DE EGMONDEN 25 AUGUSTUS 1971 NUMMER 1000 SPAARGIRO Kort Nieuws Renault John Zag wijn Steunt Zeevogels met Uw donatie, zie elders in dit blad Uitgave Drukkery Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 DE "DE RUYTERSCHOOL" DEZE WEEK WEER OPEN Na een grondige vernieuwing en een noodzakelijke uitbreiding te heb ben ondergaan, zal de o.l. "De Ruy- terschool" op donderdag 26 augustus officieel worden heropend. Deze plechtigheid, die 's avonds om 8 uur in aanwezigheid van een aantal ge nodigden zal plaats vinden, wordt voorafgegaan door een optreden van drumband "Van Speyk", die daar voor de kinderen van de "De Ruyter- school" in het gehele dorp heeft op gehaald vanaf de punten, waar zij gedurende de verbouw voorlopig wa ren ondergebracht, o.a. in de sport hal, de "Van Speykschool" en "Huis ter Duin". Michiel de Ruyter hoogstpersoon lijk zal de sleutel van de school over handigen aan de burgemeester, waar na hij de deuren zal openen. De ge nodigden zullen getuigen zijn van de onthulling van een plaquette door mevrouw H. Bannink-Van Ginkel. Deze plaquette is een herinnering aan haar echtgenoot, wijlen meester Ban- nink, die door zijn werken en streven voor een belangrijk deel gestalte gaf aan de nu vernieuwde en uitgebreide "De Ruyterschool". IEDEREEN WELKOM OP VRIJDAGAVOND Ter gelegenheid van de feestelijke heropening van de gemoderniseerde school wordt vrijdagavond 27 augus tus, 's avonds tussen 19.30 en 21.00 uur "Open Huis" gehouden. Leerkrachten en Oudercommissiele den nodigen ouders en oudleerlingen en belangstellenden uit, om de school dan te komen bezichtigen. De "De Ruyterschool" is uitgebreid met twee lokalen, een gemeenschaps ruimte en een hoofdenkamer, die ook als dokterskamer zal dienst doen. Bovendien is er een personeelskamer. Het oude gedeelte en de uitbreiding wordt verbonden door een patio. De gezelschapsruimte biedt vele moge lijkheden. O.a. kunnen hier de ouder avonden plaats vinden, er is een po dium en in deze ruimte zullen ook de creativiteitslessen worden gege ven. De school beschikt nu ook over een keuken. De kinderen van de school krflgen vrijdag in twee verdeeld, respectie velijk een feestmorgen en -middag aangeboden. GALERIE "DE KAPBERG' De oude huisjes aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef zyn al eerder onderwerp geweest van vele artike len, niet in het minst om de histo rische achtergrond. Vroeger maakten zij onderdeel uit van het slot, waar van de ruines, of beter gezegd, de vormen nog zichtbaar zyn. Maar in een van de oude huisjes, dat wat het dichtst bij de ingang van de slot kapel staat, daarin kan men nu een stukje sfeer vinden, dat helemaal past in de historische omgeving. Wat Hélène daar exposeert en maakt, is helemaal van deze tijd, maar in de uitvoering van haar werkstukken tracht zij toch steeds weer iets op te halen van vroeger, toen alles nog helemaal met de hand gemaakt moest worden. Zy doet dat ook en by hand werk passen vormen, die verre zyn van het industriële produkt. Hélène Min is keramiste. Haar hart gaat helemaal uit naar steen en vor men in steen, maar uit de bezieling waarmee zij er over praat en uit de werkstukken, die van haar hand daar reeds staan te pronken, blijkt dat zij een warm hart heeft voor schone vormen, of die nu gemaakt zijn door mensenhanden of zomaar in de natuur op speelse wijze aan wezig zijn. Zij praat honderduit en springt van het ene onderwerp over Ex Uxk RisgÈu&fc REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 op het ander, maar dat komt mis schien ook door de haast, die wij hadden, want ook daarom sloegen wij het kop koffie af, dat zij anders nog had moeten zetten. Die laatste opmerking hadden wij niet moeten schrijven, maar wij laten hem toch staan, omdat het typerend is voor haar gastvrijheid. In het ga- lerietje voel je je dan ook onmid dellijk thuis. Het is er gezellig, er is veel te zien, aan de wanden han gen veel schilderstukken van haar vader, de bekende Jaap Min, hele maal onderaan prijken een aantal wandkleden en tekeningen van haar zuster Annet Min en hier en daar op een tafeltje, een bankje of op het raamkozijn staan kunstprodukten van aardewerk. Het zijn produkten van de hand van Hélène, kunstig en fantasierijke werkstukken, waarvan het doel niet altijd direct duidelijk is, maar na enige uitleg veel meer betekenen dan je op het eerste ge zicht geneigd zou zijn aan te nemen. Het is juist die speelse vrijheid, die het kunstwerk tot iets waarde vols maakt. Niet alle vormen zijn altijd even doeltreffend, zoals een industrieprodukt dat moeten zijn. Maar het is de soms primitieve vorm geboren uit een speelse fantasie, die het gebruik van zo'n handwerk tot een plezier maakt. Zeg een in het Joegoslavisch dat U een laxeermiddel wil hebben. Juist. Neem het maar mee van DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 U kunt het vergelijken met een open haard, die gestookt kan worden met hout en daardoor zijn warmte en ge zellig schijnsel geeft, terwijl het ook mogelijk is, hetzelfde te bereiken met namaak-houtblokken, die gaan gloei en, zodra je een knop omdraait, maar echt is het niet, dat blijft een illusie. Hélène Min maakt kunstprodukten die uit haar fantasie voortspruiten, soms begint zij te vormen, zij laat zich leiden door haar gedachte en er ontstaan edele vormen, die tijdens het werk een praktische kant blijken te hebben en zij gaat dan door, tot dat het werkstuk klaar is, edel van vorm en practisch. Soms zyn er al leen maar edele vormen, maar dan is het plezierig er naar te kijken en dat is soms meer waard. In het vertrek staan ook enkele houtsny werken, prachtige stukjes, waarin gebruik gemaakt is van de 'jf vormen, die het hout van nature had. Die zijn gemaakt door haar oom "Siem, een broer van haar vader. Hij zet ze bij haar neer, want hy wil dat er naar gekeken wordt. Hy maakt ook figuren van steen, die gebakken worden in de kamerkachel bij hem thuis. "Daar is hy heel han dig in", zegt Hélène, en dat biykt ook uit de fijne werkjes. Zij vertelt ook over haai' zuster An net, zij is weefster en maakt fanta sierijke wandkleden, waarvan zy ver schillende exemplaren in haar galerie heeft. Boven in "De Kapberg" is haar werkplaats. Daar maakt zij glazuurwerk, tegeltjes, vaasjes en al lerlei andere voorwerpen. Elk werk stuk is een eenling, het valt altijd anders uit, "Je weet wel wat het wordt", zegt zij, "maar soms zijn de kleuren verrassend, het is een spel tussen materiaal, kleursamenstelling en temperatuur, het blijft boeiend". Binnenkort zal zij de bovenverdie ping waarschijnlijk ook helemaal tot galerie inrichten. Daar gaat nog wel enige tijd overheen, maar het plan is er. Over het huisje, waarin zy werkt, is zij enthousiast. Van de andere twee huisjes zou zy het liefst de muren willen afbikken, want zegt zij terecht, "het staat veel beter". Het horen oude muren te zijn, zoals de huisjes oud zijn. "Ik krijg er toch geen moeilijkheden mee als ik dat zeg"? Enthousiast vertelt zij, dat zy de bar "Copacabana", die haar man exploiteert te Bergen aan Zee, met verschillende werkstukken van haar hand opsiert. Het is nog niet hele maal klaar, maar met dit werk kan je geen haast maken, het moet ver antwoord zijn. Hélène Min is enthousiast voor haar werk, het is een stuk van haar leven. En wanneer u wilt komen kyken, gaat u gerust naar "De Kapberg" aan de Slotweg te Egmond a.d. Hoef. U bent er elke'dag welkom van 13.00 tot 21.30 uur, ook op zondag, maar op de dinsdagen en vrijdagen van 19.00 tot 21.30 uur, want op die da gen helpt zy haar vader met het maken van een groot mozaïk. met betaalcheques nutsspaarbank üJB5tnederland KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrydag van 8.45-12.30 en van 1.30-4.30 vry dagsavonds tot 7 uur. DUIZEND CONTACTEN De duizendste uitgave van "Het Contact met de Egmonden" ligt voor u. Duizend keer hebben wy het ge noegen gehad, dit blad voor u te mogen schrijven en uit te geven. EigenUjk is de telling niet helemaal juist, want er is tijdens de oorlogs jaren en enige tijd daarna een on derbreking geweest. De telling is na de hervatting opnieuw begonnen, zo dat het aantal hoger ligt. Maar we houden het op duizend. Zelf vinden wij het niet zo belang rijk, totdat wy er op attent werden gemaakt door een dankbetuiging van een van de Egmondse verenigingen, nl. "Lamoraal van Egmont", die evenals vele andere verenigingen dik wijls van onze kolommen gebruik maakt. Wij zijn bijzonder dankbaar voor deze sympathieke reactie en hopen, dat wij in staat zyn, "Het Contact met de Egmonden" nog lang uit te kunnen geven. Wij stellen ons blad in dienst van de Egmondse ge meenschap met het doel, de onder linge goede verstandhouding te be vorderen en aktiviteiten in het belang van iedereen te stimuleren. Wij wil len er zelf graag aan werken. Maakt u er gebruik van, het is er voor. Hartelijk dank aan allen en speciaal ook de zakenmensen, die ons in staat stelden, de uitgave van "Het Contact met de Egmonden" steeds weer te realiseren. De Redactie Bij het verschijnen van nr. 1000 van uw "Contact met de Eg monden" wens ik u van harte geluk. Tevens dank ik u voor alle steun en medewerking, die wy door middel van uw blad in deze periode mochten ontvan gen. Op naar de 2000 Namens muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" S. J. Wittebrood, voorz. MEDEDELING GEMEENTE EGMOND-BINNEN De w - nigingen en instellingen die v het jaar 1972 aanspra ken willen doen gelden op ge meente-subsidie dienen hun daartoe strekkende aanvraag in te dienen vóór 1 sept. Daar reeds enige jaren bekend is, dat dergeiyke aanvragen vóór genoemde datum by het gemeentebestuur moeten wor den ingeleverd, kunnen aanvra gen, die na 1 september a.s worden ontvangen, niet meer in behandeling worden geno men. Burgemeester en Wethouders, A. G. Bakker, burgemeester Th. P. Broersen, loco-secretaris Egmond-Binnen, 24 aug. 1971 Wij vernemen: dat burgemeester Bakker op donder dag 16 september 25 jaar burge meester is, waarvan 10 jaar in de Egmonden. Op 16 september 1946 werd hij tot burgemeester van Ou- dorp benoemd. Na 15 jaar volgde op 16 februari 1961 zyn benoeming tot burgemeester van de Egmon den. Ter gelegenheid van dit jubi leum zal er een buitengewone raadsvergadering van beide ge meenten plaats vinden in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef, waarna er een receptie volgt in de Sporthal te Egmond aan Zee; dat de tentoonstelling in de Prins Hendrik Stichting nog twee dagen te bezichtigen is en wel op woens dag van 19.00 tot 21.00 uur en don derdagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur. De organisatie rekent op nog veel belangstelling, zowel van de bevolking als van de gasten. Zegt het voort; dat er by de V.V.V. Egmond a. Zee nog ongeveer 70 logiesbonnen nog niet zijn ingewisseld. Nu het sei zoen ten einde loopt en er niet veel logiesbonnen worden uitgegeven, wil men de boeken op dit punt gaan afsluiten. Aangeraden wordt, de nog resterende bonnen een dezer dagen op het bureau aan te bieden, zodat uitbetaling kan geschieden. Het voorkomt vertraging later; dat de oekumenische dienst van zon dag j.1. in de o.k. kerk te Egmond aan Zee veel belangstelling trok. De sfeervolle plechtigheid werd op geluisterd door het fanfarecorps "Eensgezindheid"', dat door zyn correct optreden in belangryke mate tot het welslagen van deze bijeenkomst heeft bygedragen. Het orgel werd bespeeld door pastoor T. Horstman, terwyi Pfarrer Aascheberg, de pastores C. P. v.d. Berg en A. van Zwieten en ds. Martèl in de dienst voorgingen; dat met het beëindigen van de va kantie van slagery A. de Waard aan de Julianastraat te Egmond aan Zee op maandag 4 oktober a.s. een nieuwe eigenaar de zaak zal voortzetten. Het is de heer Jan Burger uit Beverwyk; dat op zaterdag 2 oktober officieel afscheid genomen zal worden van de heer H. Stobbe als hoofd van "De Ruyterschool". De officiële receptie zal waarschyniyk v. 14.30 tot 16.00 uur worden gehouden, waarna de algemene receptie voor ouders en oud-leerlingen van 16.00 tot 18.00 uur plaats vindt; dat het dansinstituut Van Wordragen o.l.v. Peter Verbiest deze winter 'n danscursus geeft in het o.k. ver enigingsgebouw te Egmond a. Zee. In dit blad vindt u een advertentie waarin nadere bijzonderheden wor den vermeld; dat met ingang van 16 augustus de heer J. J. Oosterwijk uit de Wor- mer in dienst is getreden als ge meentebode van de gemeente Eg mond-Binnen; GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 dat het raadslid Th. Both in de raads vergadering van de gemeente Eg mond-Binnen zeer uitgebreid is in gegaan op de beleidsnota. In een uitvoerig rapport lanceert hy een aantal minimum wensen ten aan zien van de bouw van het dorps huis, de riolering Noord, waarby hij een systeem aanvoert, de zgn. Pasveersloot, verbetering van de gemeentelijke wegen o.a. de Heren weg, aanleg van kinderspeelplaat sen, de bouw van een recreatiebad, riolering Rinnegom, sportvelden voor Adelbert, waarvoor de meest snelle maatregelen dienen te wor den getroffen, terwyi hy in ver band daarmee enige matiging ten aanzien van Zeevogels bepleit, de brandweerkazerne, ten aanzien waarvan hij in de toekomst ook waar het de materialen betreft uitbreiding dringend noodzakeiyk acht, de uitbouw van de verbiyfs- recreatie enz. De wethouders LJkel en Beers hadden veel waardering voor de studie, die de heer Both aan de beleidsnota had gewyd. Gaarne zeiden zy hem toe, de grootste aandacht aan de diverse punten te willen besteden, maar dat er ten aanzien van de uitvoe ring wellicht een duideiyke belem mering zou voldoen: De financiën, dat het bestuur van tafeltennisvere niging TOS '69 alle leden en niet- vervolg elders in dit blad) De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... «aa» MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO DIr.: W. J. J. GALLEE - Telefoon 31665 - Kennemsrstraatweg 138 Opleiding voor het MIDDENSTANDSDIPLOMA Nieuwe cursus begint eind augustus. 2-jarlge opleiding 1-jarige opleiding voor gevorderden Inlichtingen en aanmeldingen byW. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133, telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon 81842 In verband met de plaatsing is het noodzakeiyk zich spoedig te melden!

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1