ERUIT Wie met de egmonden Gunning bouw kleuterschool stuitte op heftige tegenstand Zwemh&dplan in Egmond aan Zee nutsspaarbank ujestnederland SUPERMARKT TEL, 1370 AltenBURQ raïffeïsenbank de egmonden JONKER TEL 1285 SPAARGIRO 1 pak Suja luiers van 139 voor 119 Voor dierendag Hoe kom ik aan geld want zo kan het niet langer contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 29 september 1971 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. nummer 1005 Bij contract belangrijke reductie De raad van Egmond aan Zee kwam maandag bijeen om het enige punt: Gunnig bouw kleuterschool in het Win kelmanplantsoen, door te praten. Er was om deze vergadering door ver schillende raadsleden gevraagd, daar zij de bouw graag bij een Egmondse aannemer zagen in het belang van de werkgelegenheid hier. De fa. Kuiper uit Heiloo, (ver)bouwer van de "Ruyterschool" was de laagste inschrijver met 209.475,Slechts 3.591,hoger lag de aannemers combinatie Schuit-van der Aar met 213.660—, Ondanks dat de raad voor de aanvang van de vergadering in comité ging, ontspon zich tijdens het openbare deel van de vergadering een steekspel tussen de heer H. Wijker en de voor zitter, en met deze wethouder Ver schuur. Na een over en weergaand debat van drie kwartier legde de raad zich neer bij de gedragslijn van B en W, waardoor de bouw aan de fa. Kui per zal worden gegund. De heer Wijker was het met de voor zitter niet eens. Hij vond de gevolgde procedure onjuist. Hij stelde dat het gebruikelijk was, om bij zo'n luttel Ver schil rond de tafel te gaan zitten om toteen vergelijk te komen. Er is echter geen enkel gesprek ge weest. „Ik neem dit het gemeentebe stuur ernstig kwalijk" zei de heer Wijker, „want de bouw had in de Eg- monden kunnen blijven". Voorzitter: „U kent de feiten niet". Wijker: „Ik heb mijn inlichtingen uit betrouwbare bron". Voorzitter: „U trekt foutieve conclusies en ik wens dat u uw woorden terug trekt. Wij zijn vrij om prijzen te vragen". Wijker: „Wij zitten hier voor de belangen van Eg- mond aan Zee". Verschuur (weth.): „Wij mogen niet onderhands gaan praten over de prijs". Voorzitter: „Wij vinden het juist om de raad bijeen te roepen om te praten over een voor de gemeente belangrijke uitgave". Wijker: „Het is al beslist, dan hebben wij hier ook geen boodschap". Hij stelde ook, dat de algemene indruk heerst, dat B en W de bouw aan de Egmondse aannemers niet wil gunnen. De heer R. Konijn was het eens met B en W waar het de gevolgde proce dure betrof maar bepleitte toch de bouw aan een Egmondse aannemer te gunnen in het belang van de werk gelegenheid. Dit object is dienaan gaande van groot belang. Voorzitter: ,,Er kunnen Egmonders bij Kuiper wer ken". De heer G. Stam vraagt de mogelijk heid van andere procedure om in het belang van de werkgelegenheid toch aan Schuit-van der Aar te gunnen. Na woord en wederwoord, waarbij ook mevrouw Jaspers en de heer J. de Groot verschillende pogingen in het belang van de Egmondse werkgele genheid deden, werd de vergadering uiteindelijk b esloten met het stand punt van B en W min of meer gelaten te aanvaarden, die de bouw, zonder de aangevoerde motieven te laten gelden, zal gunnen aan de fa. Kuiper te Heiloo. Voor een partij, receptie e.d. op niveau. Voor een diner in een char mante omgeving. EGMOND AAN ZEE Uniek uitzicht, inrichting en ambiance. Spitbraadzaal "Le Pecheur". (Menufolder en doe. materi aal worden U gaarne vrijblij vend toegezonden). Tel. 02206-1352 INGEZONDEN "Ballencampagne van Adelbert" Onder dit hoofd las ik een berichtje van de hand van de secretaris van deze vereniging. Ik stel er prijs op te verklaren, dat niemand van de pasto riebewoners benaderd is om een voet bal ter beschikking te stellen. Ik vind dit gewoon een gemiste kans. Jammer dat in de laatste aflevering van "Contact" het bericht verscheen dat de pastorie geen bal ter beschikking kon stellen wegens gebrek aan fond sen. Dit bericht dekte de werkelijk heid beslist niet. Jammer ook dat door zulke foute berichten de ver houdingen onder de mensen gestoord worden. Dat het kerkbestuur niet is ingegaan om 450 gulden ter beschik king testellen is gebeurd, maar dat is een heel andere zaak. P. Wijte pr. De Raïffeïsenbank is goed voor uw geld... dl uw geld. spaarbank en alle b Gevonden en verloren voorwerpen van 21 septe. t.m. 247 sept. 1971 POLITIE EGMOND AAN ZEE GEVONDEN: bruine boodschap pentas met fototoestel; wit jack. VERLOREN: kentekenbewijs AT- 53-77 (deel I en II); 2 gouden arm bandjes waarvan één met dobbel steentjes en de naam "Janny" en 1 zonder naam; rood katoenen kinder jack met blauwe voering, gemerkt M.C.; een biljet van 50 DM; 3 boekjes in paars papier verpakt; een lang wit vest; een zwart regenjack met ritssluiting; een groen jack met rib fluwelen kraag; lichtbruine porte feuille slangenleer inh. 200,-; don kerblauw wollen dames jack; gladde gouden ring met o.a. inscriptie RP 22.9.71; herenpolshorloge met scha kelband; zwarte knijpportemonnee (één veer gebroken) ih. pl.m. 40,-; zwarte portemonnee met ritssluiting inh. 20,herenhorloge met da tum-aanwijzing en zwart lederen 'band; beige damestas, inh. rijbewijs, paspoort en pl.m. 80,licht brui ne portemonnee inh. 5bruine beurs met knipsluiting inh. 96, L tijdig' hij ons Uw TOiiteisjwiwaÉiiiüe REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 Js INGEZONDEN Naar aanleiding van het ^Pblag van de gemeenteraadsvergadering van Eg- mond-Binnen, zoals dat verscheen in de Alkmaarse Courant d.d. 24 septem ber j.l., is het bestuur van de Stich ting Sporthal Egmond van mening hierop te moeten reageren. In het verslag, dat zoals gezegd han delt over de gemeenteraadsvergade ring van Egmond-Binnen, worden voor het gemak beide zwembadplannen on der één noemer geplaatst. Terecht zullen bewoners van Egmond aan Zee die reeds gedurende lange tijd hun bijdrage storten of reeds gestort heb ben voor de bouw van ons zwembad zich afvragen of de Stichting Sporthal Egmond blijft doorgaan tegen beter weten in. Niets is minder waar Het stichtings bestuur beschikt over informaties en contacten waaruit blijkt dat een over dekt zwembad in Egmond aan Zee een reële zaak is en die ons onver moeid doen voortgaan. De ervaring die wij ook bij de bouw van de sporthal hebben opgedaan leert ons dat zich onverwachte pro- blmeen kunnen voordoen maar die worden overwonnen. Het resultaat kunt u zelf zien. Wij verzoeken dan ook al diegenen waar regelmatig de geldophaler(ster) aan de deur komt niet teleur te stel len en door te gaan met het leveren, van uw bijdrage. Bovendien worden alle door u ge-» dane betalingen op naam geadminw streerd zodat, in het meest onwaar-» schijnlijke geval dat de bouw niet doo zou gaan, onvoorwaardelijke terugbe-» taling zal plaatsvinden. HET ZWEMBAD KOMT ER, MET UW HULP I STICHTING SPORTHAL EGMONqj L. C. Groot, secr. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 SPORTHAL EGMOND 29 september: zaalvoetbal Alkm. Victrix 2 - AFC 2 19.00 AGU 2 - Go Ahead 19.40 FC Midway - Oude Glorie 20.20 Estudiëntes - P.L. Zwart Boys 21.00 Spoorvogels - Egmondia 21.40 Kangeroes - B en W 22.20 30 september: Tafeltennistraining TOS '69 19.00 Volleybaltraining Rapide 20.00 1 oktober: zaalvoetbal: De Flippers - Stalbilitas 19.00 Old Inn - Perpetuum M. 19.40 Alkm. Boys - Kofa Sport 20.20 Berdos 3 - P.L. Zwart Boys2 21.00 Vegro 2 - Old Inn 2 21.40 Derp United - Blue Angels 22.20 2 oktober: Handbaltraining Egmondia 19.00 Badmintontraining Stella Artois 21.00 Zaalvoetbaltraining Stella Artois 22.00 4 oktober: zaalvoetbal: B en W 2 - AFC 5 19.00 Estudiëntes 2 - AFC 4 19.40 Egmondia - Luna '69 20.20 Berdos - Cindu 21.00 FC Electron - Pelikaan 21.40 HHB 2 - Raltec 2 22.20 5 oktober: Handbaltraining Egmondia 18.00 Volleybalcompetitie Dames Rapide 3 - Octopus 7 19.30 Dames Rapide 1 - HCSC 20.00 Heren Rapide 1 - DTS 2 20.00 Dames Rapide 2 - Schoorl 2 20.30 Heren Rapide 4 - Sporting S 2 21.00 6 oktober: zaalvoetbal-competitie. met betaalcheques KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.45-12.80 en van 1.30-4.30 vrijdagsavonds tot 7 uur. INGEZONDEN. Egmond-Binnen, 16-9-'71 Sinds 2V6 jaar ben ik bewoner van Egmond-Binnen en ik heb kennis kunnen nemen van de achterstelling van de kern Egmond-Binnen ten op zichte van Egmond a.d. Hoef. De volgende voorzieningen ontbreken in de kern Egmond-Binnen, die in Egmond a.d. Hoef al weer langere tijd aanwezig zijn: 1. Openbare lagere sühool; 2. Dorpshuis (waardoor o.a. een be hoorlijke verenigingsleven); 3. Bejaardenwoningen; 4. Gemeentehuis (waarom geen hulp secretarie in Egmond-Binnen) 5. Behoorlijke voetbalvelden Diverse van deze ontbrekende voor zieningen maken het noodzakelijk, dat men in de kern Egmond-Binnen, als men toch van deze voorzieningen gebruik wilt maken in Egmond a.d. Hoef, men extra kosten moet maken voor bus of benzine. Volgens wethouder IJkel moet Eg mond-Binnen een rustig dorp blijven, als men dit vrij vertaalt dan wil dat zeggen, dat men in Egmond-Binnen alleen mag wonen en voor ontspan ning naar de duinen of het strand moet gaan. De kosten hiervan ko men niet ten laste van de gemeente- financiën. Met een aantal bewoners van het plan "Vennewater" hebben we in ok tober '70 gevraagd om een drietal minder kostbare voorzieningen. Aan wethouder Beers werd om de drie volgende dingen gevraagd: 1. Een trapveldje; 2. Kleuterspeelplaats 3. Zebrapad Vennewatersweg- Herenweg. Hoewel wethouder Beers al deze voorzieningen nodig vindt is tot nu toe nog niets van de grond gekomen. Een en ander ligt niet aan gebrek aan geld, want men wil een zwem bad, dat tonnen kost, bouwen. Na tuurlijk komt ook dit project in Eg- lond a.d. Hoef. Bij de behandeling 'van dit punt in de gemeenteraad is wel gebleken, dat men van de afge vaardigden uit Egmond-Binnen in de partij Gemeentebelangen niets te verwachten heeft. De oorzaak zal wel zijn, dat Eg mond-Binnen nog steeds geen wet- Ihouder levert. In ieder geval zullen de bewoners uit Egmond-Binnen aktie moeten gaan voeren, zodat ook in de kern Eg mond-Binnen een leefbaar klimaat zal ontstaan. Misschien is een sa menvoeging met Heiloo een oplos sing B. J.L. van Wijk Vennewatersweg 2, Egmond-Binnen. Opmerking van de redactie. U schrijft over bekende zaken maar daar u sleahts 2% jaar inwoner bent, kunt u niet oordelen. Als wethouder IJkel gezegd zou hebben, dat Eg mond-Binnen een rustig dorp moet blijven, bedoelt hij beslist niet dat er dan ook geen algemene voorzienin gen moeten komen. Ook de raadsle den zullen dat beamen, ofschoon zij overigens niet gevlijd zullen zijn door uw opmerking. Wanneer u de raadssamenstelling van vroeger had gekend, dan zou u waarschijn lijk anders geoordeeld hebben. Alles wat nu gebeurt, hadden ze vroeger al moeten doen. Een erfenis weg werken is heel moeilijk. U bent be langstellend en dat is goed, maar wanneer u zich iets meer laat infor meren, wordt uw kritiek gezonder. ||m< "va 1 pak Dreft - - 138 ELKE MAAT VOOR ELKE BEURS Panty's van 295 voor 195 Nylons van 200 voor 95 Nylons van 100 voor 69 3 0. Sherry 13,75 nu 10,00 1 pak Speculaas 119 voor 98 400 gr. Koffie 329 1 kg. Witte Bloem, prima kwaliteit 98 Grote vaas, v. 225 voor 198 1 Edammer Kaas825 geeft 30 PCt. spaarwinst??. 1 kist Bavaria 798 voor 695 2 ltrfl. Sinas zonder prik 149 2 literflessen Sinas119 1/1 blik Doperwten fijn 98 Extra 2e pak Flora 2 pak 119 Catty voordeelbl. 163 nu 149 Duiven - Kanarie - Parkie ten - Vissen - Konijnen - Honden en Kattenvoer IN VOORRAAD! Onder deze kop plaatsten wü twee weken terug, het was op 15 sep tember, een artikel over het werk van pater Pé de Waard in zyn zen- dingsgebied rond Sao Paulo, in de nederzetting Thaipas. Het was twee weken voor plaatsing geschreven in verband met vakantie van schrijver, die er een opdracht by had gezet "Plaatsing 15 september". Op dat moment ,vry ver van het goede vaderland vertoevend, wist de rustend journalist niet, dat Willem Duys zijn t.v.-actie voor de Memisa aankondigde, met het gevolg, dat de aktie voor Pé de Waard gelijktijdig startte. Beide akties hadden eenzelf de doel, want Pé ijvert voor de in richting van een kliniek, waardoor het mogelijk wordt, dat de mensen in zijn zendingsgebied de meest ele mentaire geneeskundige verzorging zouden kunnen krijgen, zodat zij niet meer behoeven te sterven aan kwaal tjes, die hier reeds lang tot de on schuldige ziekten worden gerekend, maar daar nog als zeer gevaarlijk bekend staan. Ondanks de miljoenenaktie van Duys zijn er toch enkele gulle gevers ge weest, die ook voor de kliniek van Pé de Waard wat over hadden. Op de Raiffeisenbank is tot nu toe 195 gulden binnengekomen, en daarvoor zijn we bijzonder dankbaar. Maar wij dachten dat het niet te veel ge vraagd zou zijn, als wij met z'n allen er nog wat aan toevoegen. Als Eg- monder heeft hij zich ingezet voor het welzijn van hen die over nage noeg niets beschikken. Wij willen hem nog een ruggesteuntje geven en met velen kan dat voor hem een ge weldige morele opkicker zijn, want als doodgewone Egmondse jongen heeft hij ook dat hard nodig. Als uit gever van dit blad zullen wij aan het eind van de aktie, die wij gewoon nog een paar weken door laten lo pen, het bedrag rond maken tot het volgende honderdtal. Dit kan voor ons voordelig, maar ook nadelig zijn. Dat risico is voor ons. Als u wat overmaakt of brengt op de Raiffei senbank, behoeft u alleen maar te vermelden "Pater Pé de Waard", en de bank registreert het feilloos. Aan het eind van de aktie krijgt hfl alle bankbescheiden mee. Wij hopen voor hem, dat dat een plezierig stukje lectuur ls.

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1