GROOT met de egmonden JONKER TEL 1285 Tan tel. 1900 Supermarkt Telefoon 1370 ESTRELLA contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 flOX aauiuxnu Advertentietarief: 15 ct. per m.m. 1161 Jaquraoap I Bij contract belangrijke reductie AFSCHEID VAN WETHOUDER C. BEERS. TH. BOTH, NIEUWE WETHOUDER. Tydens de laatste raadsvergadering is de heer Th. Both tot wethouder be noemd. Hij neemt de plaats in van de heer C. Beers, die zijn funktie be schikbaar moest stellen, omdat zijn werkzaamheden niet langer toelieten, het ambt te bekleden. Wethou der Ykel sprak zjjn scheidende colle ga toe. Hij betreurde het, dat een wethouder om die redenen gedwongen werd, heen te gaan. "Wij hebben hier te maken met een structuele fout" zei hij. Hij was zeer kritisch over de normen, die de overheid hanteert over het wethoudersschap, waardoor het welhaast onmogelijk wordt, dat dor pen boven het amateurisme uitstij gen. Wij hebben het hier te maken met een wethouder, die met veel energie en moeite zich veel opofferingen heeft moeten getroosten, om waar te maken, waarvoor hij gesteld was. Hij verweet de overheid onvoldoende in zicht te hebben waar het een be- stuursfunktie betreft. "Een van deze verschijnselen moeten wij nu waarne men". "Het is een zaak die wij be treuren", aldus de heer Ykel. Burgemeester Bakker was het ook met deze gang van zaken niet eens. Hij betuigde zjjn sympathie voor het werk van de scheidende wethouder, terwijl de heer J. Sentveld namens de raad dezelfde mening uitsprak. Hij benadrukte zijn woorden door de heer Beers enige boekwerkjes aan te bie den. De heer Ykel verwelkomde de heer Th. Both als zijn nieuwe collega en hij sprak de wens uit voor een goede samenwerking. De raad zag de diverse belasting verhogingen, waarover wij vorige week reeds schreven, als een nood zakelijk kwaad. De voorstellen kwa men er dan ook zonder veel woorden door. De heer J. Sentveld zag wel enig perspectief in de toeristenbe lasting, daar de legesgelden een min der spectaculaire bron van inkomsten vormen. Wethouder Ykel zei, dat de raad binnenkort een nota over de recreatie krijgt aangeboden. De heer Sentveld vond ook, dat het onderhoud De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... j&fLuw y geld. a RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN spaarbank en al'le bankzaken van twee dorpskernen veel meer on kosten opeist en volgens hem wordt daarmee door de overheid geen reke ning gehouden. Hij stelde ook vragen over het Adelbertveld. Burgemeester Bakker zei, dat er toestemming is om 10.000 m3 zand aan te brengen, waarmee inmiddels begonnen is. Streefdatum is september 1972, maar wanneer de bal eenmaal kan rollen, is niet met zekerheid te zeggen. Hij was bevreesd nog al te optimistisch te zijn. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 o f 2218 Besjfflek tijdig" bij imis Uw REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 de heer TH. BOTH. nieuwe wethouder. Wethouder Ykel liet zich kritisch uit over de zwembadaangelegenheden temeer daar er op een brief van de gemeente aan de overheid nog geen enkele reactie was ontvangen. Zoals bekend, heeft het gemeentebestuur gereageerd op de beperkingen, die zijn opgelegd, terwijl er in eerste in stantie goedgunstig was beschikt. Ook de gemeente Egmond aan Zee heeft deze beperkingen opgelegd ge kregen. V.V.V.'s VAN NOORD-HOLLAND IN EGMOND AAN ZEE BIJEEN. Tydens een gezellige receptie in de Veronabar onder de Zeeparel te Eg- mond aan Zee, heette burgemeester Bakker de vele afgevaardigde f-géan V.V.V.'s in Noord-Holland Wu2om namens de gemeente Egmond a. Zee. Gedurende de morgenuren hadden de V.V.V.-besturen vergadert, om de di verse facetten, die met het toerisme te maken hebben, door te lichten. De heer Bakker zei, dat hc v>.a. de taak van allen is, om a,0,en, strand en zee niet alleen bij de rust- zoekende mens aan te prijzen, maar in het bijzonder ook, de natuurlijke staat van dat gebied in stand te hou den in het belang van iedereen, die daar rust zoekt. Hij sprak de wens uit, dat de V.V.V.'s in Noord-Holland er in zouden slagen, zich te handha ven, waarbij de steun van de overheid onontbeerlijk was. "Als gemeente Eg- mond aan Zee willen wy ons daar gaarne bij aansluiten", aldus burge meester Bakker. De voorzitter van de Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland, mr. D. Breebaart, dankte voor de ontvangst. Hij zei o.a., dat hij overal waar die plaatsvond, wel haast verplicht was te zeggen, dat de federatie op dat mo ment aawezig was in een van Noord- Hollands mooiste gemeenten. Het bij zondere van deze keer was, dat het nu dan ook werkelijk zo was, ondanks het feit, dat hier omstreeks 1200 een Wouter de Kwade domicilie had. "Hier is alles" zei hij, "en hier ko men ook stropers vandaan". De heer Breebaart, die zijn speeches steeds met de nodige humor lardeert: "U hebt dan ook een naam op te hou den en ik hoop, dat U daarin met de hulp van uw VVV volkomen slaagt". Het ontvangende V.V.V.-bestuur van Egmond aan Zee had voor de dames van de afgevaardigden in de morgenuren een excursie georgani seerd door het duingebied. De bedoe ling hiervan was, om meer aandacht te vestigen op de prachtige natuur rondom Egmond. Ook werd een be zoek gebracht aan het waterwin- ningsgebied in de duinen onder Bak- kum. Met speciale toestemming fan het P.W.N. mocht het vervoer deze keer plaats vinden met een bus in de anders voor elk gemotoriseerd verkeer afgesloten auinen. De excur sie zou anders in het korte tijdsbe stek niet mogelijk geweest zijn. De V.V.V. Egmond aan Zee is in haar opzet volkomen geslaagd. Er wer den door de dames diverse contacten gelegd, om in de komende maanden wandel- en fietstochten te organise ren door het prachtige duinreservaat met de verenigingen, waartoe zij be horen. Het Provinciaal Bestuur kon voor de doelstelling van de V.V.V. Egmond aan Zee alle begrip hebben en wenste aan deze opzet alle mede werking te verlenen. De V.V.V. is daarvoor bijzonder dankbaar. Aan het begin van de vergadering herdacht men staande oudburge meester M. Niele, die jarenlang vice- voorzitter en later ook penningmees ter was van de federatie. De heer Breebaart zei in zyn ope ning, dat de tijd voorbij scheen te zijn, dat het in de federatie kraakte, zoals enkele jaren terug in de pers stond te lezen. "Wij staan open voor alle nieuwe ideeën" zeihy, "daar heeft zelfs leeftijd niets mee te ma ken". Overigens denkt de nu 73-jari- ge mr. D. Breebaart er over, om in 1973 zijn funktie, die hij dan sinds de oprichting bijna 40 jaar vervult, ter beschikking te stellen. De vergadering verliep overigens in een zeer rustige sfeer. Dit was te meer opvallend, daar deze bijeen komsten zich meestal kenmerken door soms felle debatten. Het steek spel bleef deze keer volkomen uit en de voorzitter was geneigd dit toe te schrijven aan de rustverwekkende aanwezijjieid van de zee. Het pro gramma was zelfs zo snel afgewerkt, dat er genoeg ruimte overbleef voor een aperitief, alvorëhs de ontvangst door het gemeentebestuur zou plaats vinden. Aanwezig gedurende de ver gadering waren wethouder P. Ver schuur en de gemeentesecretaris, de heer J. Lodder. Tijdens de ontvangst voegden zich burgemeester A. G. Bakker en wethouder P. L. Zwart bij hen. De voorzitter van de V.V.V. Eg mond aan Zee, de heer P. v.d. Schin kel, zei aan het slot van de verga dering alle begrip te hebben voor de standpunten van enkele tegenstan ders inzake de excursie door de dui nen, maar dat het juist in de bedoe ling van de V.V.V. lag, te wijzen op de zorg, die wij allen hebben, om het natuurgebied in stand te houden. Daaraan was gekoppeld de tocht naar het waterwinningsgebied, die niet was te maken zonder de mede werking van het P.W.N. en in deze ook de Naco, voor de medewerking van welke instanties hij bijzonder dankbaar was. SINTERKLAAS IS ER Kijk maar, lieve kinderen, op zijn paard kwam hij in Egmond- Binnen, een dag daar voor in Egmond aan Zee. Gelukkig maar. Grote mensen zorgen er altijd weer voor, dat hij goed wordt ontvangen. Soms gaat dat wel eens moeilijk, zoals in Egmond aan Zee. In een "grote mensen" artikel stond, dat ze Sinterklaas niet wilden ontvangen in Egmond- Binnen, maar de me neer die hem altijd -schreef, was ziek. Hij kon er dus niets aan doen. Maar de grote mensen, die zeiden dat ze het ook in Egmond-Binnen "af lieten weten", krijgen niets. Jullie wel. Later begrijp je er misschien meer van. (Hoeft niet aan kin deren voorgelezen te worden, 't is voor bepaalde "grote" mensen bedoeld) DE DOCHTER VAN DE SJEIK. Met groot genoegen keken en luis terden de vele aanwezigen zaterdag avond in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef naar de opvoering van de kinderoperette "De dochter van de Sjeik". Het uit veertig kinderen be staande operettekoor zong en danste enthousiast, terwijl de afwisseling door dialogen en balletopvoeringen de oosterse sfeer, waarin het geheel zich afspeelde, goed deed overkomen. Het was een avond vol kleur en zang, gedragen door een bruisende spontaniteit. Plankenvrees leek allen volkomen vreemd. De Oosterse kostuums waren door enkele dames vervaardigd. Mevrouw Rem en mevrouw Verwayen hadden hierin een belangrijk aandeel. Zij voerden tevens de regie van deze met vaart en verve gebrachte kinderope rette. De begeleiding aan de piano WAARDERING VOOR INSPRAAK. Gemeentebestuur van Egrnond-Binnen hoorde de bevolking. He' is velen ernst met de ontwikke- li£."\'an het eigen woongebied. De opkomst voor de openbare hoorzit ting, die door het gemeentebestuur van Egmond-Binnen in café Swart werd gehouden sprak duindelijke taal Opvallend was, dat vele nieuw-inge- zetenen aanwezig waren, die 't belang van het wonen in een leefbaar milieu in de verschillende onderdelen van het gesprek sterk benadrukten. Niet alleen burgemeester en wet houders, waaronder de pas benoemde heer Th. Both, waren aanwezig, maar ook op een na alle raadsleden. De openheid, die het gemeentebestuur met deze avond voorstond, was op Voor een partij, receptie e.d. op niveau. Voor een diner in een char mante omgeving. altenBupq EGMOND AAN ZEE Uniek uitzicht, inrichting en ambiance. Spitbraadzaal "Le Pecheur" (Menufolder en doe. materi aal worden U gaarne vrijblij vend toegezonden). Tel. 02206-1352 zich soms aanleiding tot kritiek, daar men het gevoel kreeg, dat de plannen over het algemeen al vast stonden. De voorzitter, burgemeester A. G. Bakker zei, dat men hier nog niet van een vaststaand plan kon spreken, maar dat het een praatplan was, dat beïnvloed door op- en aanmerkingen, wijzigingen kan ondergaan. Alle kri tieken zullen worden bestudeerd en de waarde daarvan gewogen, om zo mogelijk tot vruchtbare uitdrukking gebracht te worden in de uiteindelijke realisering van het gebied rondom het dorp en in de kern daarvan. De vierbaansweg. Er is veel tegenstand waar het de aanleg van de geprojecteerde vier baansweg betreft. De heer H. Roo- zen, voorziter van de stichting Leef milieu de Egmonden, benadrukte, dat Egmond-Binnen door de %anleg van deze weg niet alleen van de recreatie aan de westzijde van het dorp zal worden afgesneden, maar ook dat een grote oppervlakte cultuurgrond verloren zal gaan, grond waaraan de welvaart van de Egmonden voor een groot deel is te danken. Hij wenste het gemeentebestuur geluk met het (vervolg elders in dit blad) was in vertrouwde handen van de heer W. Noteboom, terwtjl Martin Burger met zijn trompet aan de sfeer belangrijk meewerkte. Het Oosterse decor was van de heer C. Broersen, een kleurrijk werkstuk, waartussen zich alles afspeelde. De man, die de algehele leiding had was de heer A. Aelbers. Htf heeft met die initiatief aangetoond, dat er mu ziek zit in de jeugd van Egmond aan de Hoef. Waarschijnlijk zal er in fe bruari een tweede opvoering plaats vinden, terwijl het kindergezelschap reeds een uitnodiging van elders heeft ontvangen. Na de pauze werd de avond beslo ten door het optreden van het ge mengd koor. Wethouder J. Ykel blies de loftrompet voor alle medewerkers. Hij prees hen voor hun doorzettings vermogen en durf, om deze avond te organiseren. Deze week speciale aankoop kassa-bonnen voor Sint Nicolaas U stopt in de schoen, klomp of laars 25,- aan kassa-bonnen, inleveren op vrijdag a.s. voor 18.00 uur - zaterdag na 8 uur afhalen. Pool nr. 20 1e prijs 25,-- 10 St. Nicolaas troost prijzen. Naam: adres: aantal doelpunten: De prijs van 25,— is vorige week gewonnen door Sietske Strooker, Herenweg 203. maakt voor U nu ook: NASI RAMèS met alles drop en dran. Om mee naar huis te nemen voor 4,75 Elke dag geopend I

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1