met de egmonden en 't wenst ons aLLen een zalig nieuwjaaR PR6SS 1999 ESTRELLA Taxi tel. 1900 Kort Nieuws I RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Renault John Zagwijn JONKER TEL 1285 maak wat van öe jaaRwisselinq Laatste waarschuwing! Voor uw oliebollen Supermarkt Telefoon 1370 Magneet Filmavond op donderdag 13 januari 1g72 in DE ZEEPAREL, Egmond aan Zee Nog enkele kaarten verkrijgbaar bij Reisbureau Noordzee, Voorstraat 117, Egmond aan Zee contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 29 december 1971 nummer 1018 Advertentietarief: 15 ct. per mun. Bij contract belangrijke reductie Wanneer we op Kerstmis zingen van een kindeke, dat geboren is op aard, dan eindigt dit lied met de woorden, die wij als opschrift boven deze korte overdenking plaatsen. Kinderen begrijpen er meestal niets van, want wat heeft nu nieuwjaar te maken met Kerstmis? Zo ogenschijn lijk niets, maar in wezen veel meer dan we denken. Kerstmis is een nieuw begin waar een einde dreigt, is leven in een kwetsbaar bestaan, is vrede temid den van onvrede en ontevredenheid, is hoop in hopeloosheid. En aldus luidt Kerstmis een nieuwe periode in, terwijl we langzamerhand eraan ge wend raken, dat een nieuwjaar wordt ingeknald met vuurwerk of cham pagne. Het verschil tussen de stille nacht en de naoht vol knallen en lawaai is opvallend genoeg om te beseffen, dat het primitieve lawaai, dat van oor sprong dient om de boze geesten te verjagen, een totaal andere inhoud heeft dan een nacht, waarin de schepping de adem een moment in houdt. Daarom heeft de dichter van het lied het juist vertolkt, toen hij schreef: en 't wenst ons allen een za lig nieuwjaar. Als er immers sprake is van iets nieuws, dan kan dat uit eindelijk slechts in het geboren Kind werkelijkheid worden. Op de achtste dag na de geboorte gaf men in Israël het kind zijn naam. De naam is, waarbij je geroepen wordt. Wie mij bij mijn voornaam roept, moet iemand zijn, die mij van nabij kent, met wie er vertrouwen is gegroeid. Deze achtste dag valt op 1 januari van elk jaar. De naam van het op Kerstmis geboren kind wordt dan gegeven. In het kennen van die Naam, in het vertrouwen op, het ge loven in die Naam, ligt elk nieuw be gin verankerd. Daarom wenst dit kind ons ook een nieuwjaar, beter dan hetwelk er geen kan bestaan, namelijk een 'zalig' nieuwjaar. In dit opzicht mag ik U als een van degenen, die in de Egmondse ge meenschap leven en werken, een "za lig" nieuwjaar toewensen. Moge 1972 een jaar worden van: een nieuw begin, voor wie geen wenkend perspectief meer heeft; een herkenning van wat niet meer gekend wordt; een vertrouwen in elkaar, dat wij jegens elkaar dan ook niet be schamen; een eerlijke bereidheid om elkaar zulke ruimte te laten, dat we sa men ons mens-zijn naar zijn diepste bedoeling kunnen bele ven. Bovenal echter wens ik u toe: een herkenning en erkenning van die Naam, die aan het begin van alües staat, opdat 1972 waarlijk moge zijn een Annus Domini, een jaar des He ren. T. HORSTMAN HET KERSTNUMMER VAN HET KONINKLIJK NEDERLANDS VERBOND VAN DRUKKERIJEN. In Nederland verschijnen wekelijks duizenden weekbladen. Daaronder neemt de vakpers een belangrijke plaats in. Dat er ook in de drukkers wereld vakbladen verschijnen, ligt voor de hand of het tegendeel zou waar moeten zjjn door de ook wel lo gische gedachte, dat de drukkers we kelijks zoveel bladen maken, dat ze er beu van zijn en het dus voor hun zelf niet zo nodig hoeft. Het bekende Drukkersweekblad is ook bij vele niet-drukkers bekend. Het blad moet vanzelfsprekend een goede uitvoering hebben om het represen tatieve karakter dat er vanuit moet gaan. Nog bekender is de uitgave van het Kerstnummer, dat elk jaar het licht ziet, behalve dan vorig jaar, toen het niet tot stand kwam door een meningsverschil, dat zich juist rond de uitgave van het Kerstnum mer moest voordoen. Maar nu is het er weer. Het ligt voor ons op de redactietafel. De ver pakking bestaat uit een geel stuk pantex met daarom een zilveren band die aan de binnenzijde bedrukt is met de koppen van allerlei bestaande bla den, uit 1999 wel te verstaan. Want het drukkersweekblad bestaat deze keer uit onderdelen van bladen, die in 1999 nog bestaan en deze onder delen, zeer futuristisch uitgevoerd, behandelen onderwerpen die in die tijd wel heel normaal zullen zijn, maar nu lichtelijk de wenkbrauwen doen optrekken. Wij zullen er een stuk uitlichten. Het is een blad met de titel: "Weet je nog wel". Het is een blad voor ou dere mensen, halverwege hun leven ongeveer 65 jaar, want dat is dan halfweg. In het blad wordt het leven van vroeger getoetst aan het huidige bestaan (in 1999). Op het omslag staat: VORIGE WEEK, de postbode kwam elke dag, hij kende de mensen bij naam. Er wordt dan geschreven, dat de post bode elke dag brieven en bladen door daartoe speciaal in de deuren aange brachte gleufjes stopte. In sommige plaatsen in Nederland ziet men nog overblijfselen daarvan. Het nummer van "deze week": DE AUTO, zoals wij hem nog gekend hebben, alle mansvriend, de auto die iedereen had, voordat hij verboden werd. Er staat: Als hoofdtema in beeld is deze week de keuze gevallen op de automobiel, zoals velen onder ons hem zich zullen herinneren en waar van de heer en mevrouw Veenstra te A15 nog een treffend voorbeeld in hun bezit bleken te hebben. Er vc A dan een verhandeling over "het rij 'w door rood", waarna het zogenaamd rijvaardigheidsbewijs werd ingetrolf- ken en een uitleg over driekleurige lichten op gelijkvloerse kruispunten. Verder een beschrijving over een oude prentbriefkaart, waarop het jjv middels verdwenen monument op*M Dam nog staat afgebeeld en een van een beeldscherm met nieuwsle zer, de man die elke avond weer ver telde wat er op die dag was gebeurd. "Bij het zien van zijn foto herinner den wij ons onmiddellijk zijn naam", staat er, het was Frits Thors. "Er is wel een verandering merk baar" wordt er verder geschreven, "omdat wij in onze kranten nu het nieuws van het laatste half uur kun nen lezen". Op de beeldkrant staat 'n afbeelding van een benzinepomp, "een legale benzinepomp, voordat de lood- wet van '74 de vrije verkoop van ben zine verbood". Ook een foto van "de laatste auto, die destijds bij de lande lijke verbeurdverklaring werd ver stopt en bij toeval dezer dagen werd te ruggevonden". De krant uit 1999 staat vol wetens waardige dingen, waarvan de mens vanuit de overlevering nog wel het een en ander weet. Er staat o.a. een foto in "van een keuken uit die da gen" (onze dagen), "waarin wij nota bene elke dag ons eten klaar moesten maken", en op een andere foto een bordje met "Nasi-goreng, indertijd 'n populair hapje". We schrijven niet veel over de drukkerswereld zelf, omdat wij er elke dag zó mee bezig zjjn, dat wij er soms helemaal niet aan willen den ken. Maar dat het aloude ambacht, Elke dag maken w om mee te nemen: PORTIES: NASI NASI SPEC. BAMI - 3,00 - 5,00 - 3,00 BAMI SPEC. 5,50 TJAP TJOY 4,50 NASI RAMèS 4,75 FOU YONG HAI 4,75 Julianastraat 17. Telefoon 1985 dat zich elke dag in de drukkerij af speelt met de modernste machines en materialen in sterke beweging is, staat wel vast. Want wanneer het volgens de deskundigen uit de druk kerswereld mogelijk is, dat het we reldnieuws van het laatste half uur reeds in uw blad staat vermeld, ter wijl de achterpagina voorgeprogram meerd !s, zodat u daarop door' een speciaal apparaatje, waarover ieder een beschikt, zelf nog even de infor matie te voorschijn kan laten komen, waarvan u iets meer wilt weten, dan moet er binnenkort nog heel wat gaan gebeuren, Er is al veel merk baar, zoals wij een dezer dagen zelf mochten ondervinden. Of het "Con tact" dan nog bestaat, weten wij niet. Wij willen het blad gezellig houden, maar volgens de prognoses is de ro mantiek in 1999 ver te zoeken. Er is een troost. Volgens dezelfde prognoses schijnt er in die tijd een geweldige opleving te komen van de buurtkrantjes, die de mensen zelf gaan halen bij de in de buurt zich bevindende drukkerijen. Want de mens blijft mens en als hij de moder ne techniek niet meer kan bevatten en meer dan zat is, dan grijpt hjj te rug naar oude primitieve vormen, precies zoals men tegenwoordig in zijn huis dat centraal is verwarmd, volop kan genieten van het open haardvuur, dat gestookt wordt met houtblokken, die men zelf in het bos heeft gezaagd van een omgevallen boom. WIJ VERNEMEN: dat er, hoe vreemd het ook moge klinken, in de laatste dagen van het oude jaar weinig valt te ver melden, dat wil zeggen, in het Eg mondse. Er is een zekere rust te constateren, die waarschijnlijk ver oorzaakt wordt door de overheer sende betekenis van deze dagen; dat op de tweede dag van het nieuwe jaar zich reeds aktiviteiten aandie nen, waarin de jeugd voorop gaat. Wij kregen o.a. het volgende toege stuurd: dat de jeugdsociëteit "Fo cus" te Egmond aan Zee, die tot nu toe de jeugd ontspanning bood in de vorm van muziek en wat pra ten, er heel wat anders van wil maken, o.a. kreativiteiten, excur sies, sportevenementen enz. 'Focus' wil een vereniging worden, waarin de jeugd vanaf 15 jaar zich fijn kan vermaken voor weinig geld. Daarom wordt er tijdens een soos- bijeenkomst een ledenvergadering georganiseerd, om wat meer wen sen van de jeugd te weten te ko men. Iedereen is van harte welkom op zondag 2 januari om 2 uur in "Het Gebouw" naast de ned. herv. kerk. Komt allen, het is voor je eigen plezier; De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... dat de gemeentebesturen van Eg mond aan Zee en Egmond-Binnen haar traditionele Nieuwjaarsrecep ties zullen houden en wel te Eg mond aan Zee op Nieuwjaarsdag, zaterdag 1 januari 1972 in de Ver gulde Valk t.o. het gemeentehuis van 15.00 - 16.00 uur; te Egmond aan de Hoef in het gemeentehuis op maandag 3 januari van 20.00 - 21.30 uur. Men leze ook de adver tentie; dat in Egmond aan Zee met ingang van 1 januari 1972 slechts eenmaal grof vuil per maand wordt opge haald. Vuilnis wordt vanaf die da tum alleen opgehaald in de voor de vuilnisauto gemakkelijk te be reiken straten, en wel op de beken de _len, dus tweemaal in de week. De ®tilnisauto zal niet rijden in dr^C^>pende straten. De bewoners hièlvan dienen de vuilnis aan de langsliggende hoofdstraten te bren gen. Ook wordt geen vuilnis opge haald in de Bakkerstraat, Toren straat en de Jacob Glasstraat. Vo Ale andere moeilijk te bereiken sti. Vh zal een algemeen parkeer verbod worden ingesteld. Deze straten zijn de Marinestrraat. de Burg. Eymaplein, de Ankerstraat en de Noorderberg, aldus een pu blicatie van de gemeente; GARAG* P» HendnksTm*t «10 Pcmcrod t Toe. tel 190T dat de daders van de inbraak in de Sporhal al heel spoedig door de mand vielen. De politie hoopt enig houvast te hebben gekregen, in verband met nog andere kraaltjes, o.a. gepleegd in de kantine van Eg- mondia, De Vergulde Valk en sla gerij Komen; dat de volgende deelnemers aan ,de verloting, die georganiseerd was door "Herwonnen Levenskracht" 'n prijs hebben gewonnen: C. de Wit, 15714; J. Heddes, 29616; hr. Duin 29615; hr. Klaver 29963 (Egmond a. Zee) en J. Koopman 29965 (Eg mond aan Zee); FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 dat de jeugdvereniging JOEB te Eg mond-Binnen op 23 en 30 januari en 6 februari 1972, drie duinlopen organiseert. Na alle drie lopen te hebben uitgelopen, ontvangt men een herinnering; nadere berichten volgen; dat in verband met de automatise ring van de bevolkingsadministra tie op 6 januari a.s. alleen voor spoedeisende zaken de afdeling be volking van de gemeente Egmond aan Zee is geopend. 3 flessen Sherry 800 1 pak Koopm. Zelfrijzend 69 1 literblik Fruitcocktail Jolly 198 1 blik Fancy Pink zalm 159 Denk aan uw nieuwe vrijwillige accijnsbijdrage I Sla een voorraadje in 1/1 liter Raak Sinas 1/1 liter Raak Up 69 69 Hele Sperzieboontjes Chinese 79 1 pak Rozijnen 1 pak Krenten 1 kg. Bloem Gist, per zakje 39 49 98 40 Wij wensen U een gezellig uiteinde en een goed jaar 1972 mor GYMNASTIEKVERENIGING "AKTIEF" EGMOND-BINNEN 1. Zoals u weet, in deze week n& Kerstmis is er geen gymnastiek- en turntraining. 2. Jongens tussen 8 en 11 jr. kun nen zich nog opgeven voor turntrai ning op woensdagavond van 6.45 tot 7.45 uur. 3. Jongens en meisjes, die dezer dagen nog wiUlen meedoen aan het ophalen van kranten en ander oud papier: elke dag n& 4 uur tot 6 uur inleveren by Esdoornlaan 20 of Dom Huybenlaan 4 of ook Hogeweg 6. De brengers van zeer grote hoeveelheden oud papier (al vóór eKrstmis) be dankten we reeds voor hun moeite. 4. Inlichtingen en nieuwe leden: Esdoornlaan 20. ZEEVOGELS Programma zondag 2 januari: Zeevogels 1 - Jisp 1 1.00 uur scheidsrechter G. de Raadt Zeevogels 2 - Jisp 2 11.00 uur scheidsrechter M. Zut INGELAST: Zeevogels 5 - Zeevogels 6 12 uur scheidsrechter J. Sprenkeling TEL. 2122, b.g.g. 1745

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1