HOE WAS HET OOK WEER met di cj monden JONKER TEL 1285 Renault John Zagwijn ESTRELLA Taxi tel. 1900 Kort Nieuws Magneet Filmavond op donderdag 13 januari 1g72 in DE ZEEPAREL, Egmond aan Zee Nog enkele kaarten verkrijgbaar bij Reisbureau Noordzee, Voorstraat 117, Egmond aan Zee contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 5 JANUARI 1972 NUMMER 1019 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Wanneer je achter de schrijfma chine gezeten je gedachten laat gaan over de tekst voor het eerste nummer van het Contact in 1972, dan vraag je je af, waarmee wij de 52 nummers van 1971 hebben gevuld. Al,le num mers zijn verschenen en ze zijn alle maal geschreven. Dit bracht ons op de gedachte, om nog eens in het ar chief te snuffelen en daarbij deden we verschillende ontdekkingen. We dachten dat sommige dingen al veel langer waren geleden en andere ge beurtenissen daarentegen leken nog vers, terwijl ze al bjjna een jaar ge leden waren. Zo stond er in het eerste nummer van 1971 een foto van aangebouwde keukens achter huizen in plan Zuid. Die aanbouw mocht niet. Er is gedu rende het jaar veel over gepraat en nu is het zover, dat er andere voor schriften gelden, waardoor ook die moeilijkheid voor een groot deel ach ter de rug is. Ook in januari werd te Egmond-Binnen de openbare kleuter school geopend. Door de stormen van die dagen was op het strand te Eg- mond aan Zee een stuk van de an kerketting weer aan de oppervlakte gekomen, afkomstig van de in 1935 gestrande sleepboot Drente. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN spaarbank en aile bankzaken Op 20 januari kondigde de stich ting Sporthal Egmond de eerste ak- tiviteiten aan voor het zwembad. De heer J. de Boer trad af als raadslid van Egmond aan Zee en op de 23e januari werd het nieuwe dorpshuis te Egmond aan de Hoef aan den volke getoond met allerlei manifestaties. Op de 27e januari maakte ook de gemeente Egmond-Binnen 'haar plan nen rond de stichting van een zwem bad en een groots recreatieterrein bekend. In februari bleek het strand te Egmond aan Zee ineens onveilig door de ontdekking van verschillende landmijnen. Er werden er 4 onscha delijk gemaakt. Nabij de kalkovens werd een nieuw pompgebouw in ge bruik genomen, waardoor de zuive ringsinstallatie te Egmond aan de Hoef buiten gebruik werd gesteld. In Heiloo overleed op 53-jarige leeftijd de heer P. C. Neyens, die voorheen hoofd was van de r.k. lage re school te Egmond aan de Hoef. In hetzelfde Contact lezen wij een en ander over de nieuwe opzichter van de dienst gemeentewerken te Egmond aan Zee, de heer J. Hendriks, terwijl de schietver. De Vrijheid de Contact- wisselbeker won. In februari vond ook de volkstelling plaats. Er werd een nieuw kantoor van gemeente werken te Egmond aan Zee in ge bruik genomen en de heer M. A. Druiven vierde te Egmond a.d. Hoef zijn 60-jarige jubileum van het kerk koor. In maart kondigt het Contact de opheffing aan van de bekende fruit - zaak van de heer W. Stam op het Pompplein. In april was dat een feit. Te Egmond aan de Hoef opent Zee vogels zijn gloednieuwe kantine en te Egmond aan Zee wordt de Valkenbar in de Vergulde Valk in gebruik ge nomen, nadat eerst in de Zeeparel en Old Inn soortgelijke gebeurtenissen plaats vonden. De visclub Bij Nacht en Ontij heeft een reis naar Noorwe gen gemaakt. Tijdens een raadsver gadering te Egmond aan Zee worden respectievelijk aan de Van Speyk- school en de De Ruyterschool tot hoofd benoemd de heren R. W. A. Raats en H. J. Wiegers. In de vaca ture J. de Boer wordt mevrouw E. J. M.M. Jaspars-Schoonebeek tot raads lid beëdigd. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 In mei opent de Amro-bank Voorstraat. De stichting Leefmiiflj De Egmonden voert actie "Verder weg met die weg" terwijl op 't strand te Egmond aan Zee de eerste palen voor het nieuwe ERB-gebouw de grond in gaan. Het zaalvoetbalti» Ai Egmondia wordt kampioen, eve^^ het V. Speykschoolelftal. Op 31 mei werd het badseizoen met een oude Franse bus en parachutisten geopend en uit zee werd een aantal palen ver wijderd, overblijfselen van de oorlog. Ook de nieuwe strandafgang werd in gebruik genomen, terwijl de oude wagenwerf verledentijd was. In juni werd het nieuwe gebouw van de ERB officieel in gebruik ge steld. Lamoraal van Egmont presen teert haar drumlband in nieuw kos tuum en Eensgezindheid hield in juli haar rommelmarkt. Te Egmond aan de Hoef viert het kermisbedrijf van de familie Braak haar vijftig jarig bestaan en op 13 juli brandde de kaarsenmakerij van de Abdij van Eg mond af. Op 27 juli overlijdt te Cas- tricum oudburgemeester M. Niele, die op 30 juli op het kerkhof van de Abdij werd begraven. Te Egmond a. Zee sluit het Shellstation aan de Zee weg en te Egmond aan de Hoef wordt een begin gemaakt met de bouw van de plannen Slot I en II. In augustufs treedt Lamoraal voor het eerst op binnen de kloostermuren van de Karmel en op 26 augustus wordt de verbouwde en uitgebreide De Ruy terschool geopend. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Fgmond a. Zee. tel 19tW Ondertussen is het september. Arie Zwaan viert zijn jubileum van 25 jaar krantenbezorgen in Egmond aan Zee en op 16 september vierde de Eg- monden het zilveren ambtsjubileum van burgemeester Bakker. Ook de Flierefluiters bestonden 25 jaar. In oktober neemt slager Jan Burger het bedrijf over van slager Arie de Waard en het NKV te Egmond aan de Hoef viert zijn 50-jarig bestaan. De Stichting Dorpshuis Egmond- Binnen houdt een open avond en duizenden Jehova's getuigen komen bijeen in de sporthal te Egmond aan Zee. In november bestaat Zeevogels 40 jaar en Eensgezindheid viert triomfen in Wolvega. De gemeente Egmond-Binnen houdt open dagen, gevolgd door een openbare hoorzit ting. Het witte hek om de Prins Hen drikstichting wordt verwijderd en de nieuwe strandafgang te Egmond aan Zee spoelt weg. Wethouder C. Beers neemt afscheid en Th. Both volgt hem op. Ondertussen is Sinterklaas er weer en het is december. In Eg mond aan Zee vergaderen alle VW's van Noord-Holland en het werk aan de nieuwe velden voor Adellbert be gint. Zeevogels maakt enige moeilijk heden mee van zeer interne aard, reden voor een ingezonden stuk, dat u óp de achterpagina van dit Contact vindt en zo keren we het oude jaar de rug toe met gelukkig ook nog veel goeds. Voor 1972 hopen we het daar* op aan te houden, maar laten we ons geen illusies maken of schoon, als iedereen het nu een beetje beter probeert in het nieuwe jaar, dan kon het toch wel eens goed worden. Elke dag maken wij voor U om mee te nemen: NASI 3,00 NASI SPEC.5,50 BAMI 3,00 BAMI SPEC. 5,50 TJAP TJOY 4,50 NASI RAMèS 4,75 FOU YONG HAI 4,75 Julianastraat 17. Telefoon 1985 Huize Schuylenburg op 't Woud. Een prachtig huis, gebouwd omstreeks 1680. Het pand is eigendom van mevrouw Van Vleuten te Den Haag. Momenteel wordt het bewoond door de familie Schimmelpenninck-Graaf Het jachthuis is in de loop ddr jaren door verschillende families bewoond. Plm. 1900 woonde er ook de Amerikaanse kunstschilder Alfred Hitchcock. Nadat hij vrij plotseling was vertrokken, krastte zijn vrouw de datum in een der ruiten aan de zuidkant. Deze datum staat er nog in met haar initialen G.H. HERENKAPSALON PRONK Voorstraat 94 Egmond aan Zee Wenst allen den voorspoedig 1972. Wilt U een afspraak maken, bel 2005, ook zonder afspraak kunt U terecht. Wij staan met 2 man voor U klaar. WIJ VERNEMEN: dat de opbrengst v. d. Zonnestraal- busjes in de maand november 1971 508,29 was. Iedereen hartelijk dank voor hun steun; dat de Flierefluiters nog slechts kaar ten beschikbaar hebben voor de twee laatste uitvoeringen van Bleke Bet, dit in tegenstelling tot wat vorige week abusievelijk werd vermeld. Op de raambiljetten staat waar u ze kunt verkrijgen; dat in' het Groene Kruisgebouw te Egmond a. Zee elke dinsdagavond een kleutercursus wordt gehouden, aanvang half acht. Opgeven bjj zr. Sybrand. Zie ook de advertentie; dat er gewezen wordt op de uitslag van de tombolia voor het biljart- I fonds voor de bejaardensoos te Eg mond aan Zee (staat in dit blad); dat de Egmondse leden van DVW Heiloo gewezen wordt op de vrye witviswedstrijd die gehouden wordt op 9 januari in de Hoevervaart. Vertrek om 8.30 uur vanaf het dorpshuis; dat de heer K. Pettit, die trainer was van de Egmondse Boksclub '64, maar sinds kort deze funktie heeft neer moeten leggen, elke donder dag in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef van 7 tot 9 uur boks- lessen en conditietraining voor alle sporten zal geven. Deelnemers kunnen zich aldaar opgeven; dat de ondernemersvereniging Een dracht Egmond aan Zee op donder dag een voorlichtingsavond belegt •over administratie door middel van de computer. Zonder investe ring is het mogelijk van dit sys teem gebruik te maken waarbij het mogelijk is, onmiddellijk over be drijfsresultaten te kunnen beschik ken. De avond is in De Klok en begint om 8 uur; dat de jaarwisseling in de Egmonden Ibehoudens veel vuurwerk en hier en daar een klein brandje, rustig is verlopen. Alleen de lichtjes aan de kerstboom op het Eymaplein te Egmond aan Zee hebben slechts enkele dagen mogen branden. Meer was niet gegund. Tenslotte werd de boom ook omgetrokken; dat in de hal van het gemeentehuis te Egmond aan Zee een tableau is aangebracht vervaardigd door de oud-schipper van de reddingsboot, de heer C. van Pel. Hierop wordt de ontwikkeling weergegeven in woord en beeld van het reddings station Egmond vanaf 1824 tot heden; dat woensdag 12 januari a.s., 's mid dags om. 2,30 uur voor de jleden van de bejaardenbonden van Eg mond aan Zee en Egmond aan de Hoef, in de Prins Hendrik Stich ting zal worden opgevoerd, de kin deroperette "De dochter van de Sjeik". Het bestuur van de bejaar den wil ook graag, dat zij die slecht ter been zijn, kunnen komen. Daar om een verzoek aan autobezitters: Wilt u om 2 uur even rijden en na afloop? Belt u dan liefst NU Eg mond aan Zee 1253 of 1353 en Eg mond a.d. Hoef 1292 en 1795. Bij voorbaat dank namens de bejaar den; dat) /de Stichting Gezinszorg te Eg mond aan Zee en van de gemeente Egmond-Binnen nu ëén 'stichting gezinszorg de Egmonden is gewor den. Zie verder de advertentie in dit blad; TEL. 2122, b.g.g. 1745

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1