Loek Volkering advertenties word§ niet gelezen Gemeente Egmond aan Zee plantsoenmedewerker vervolg Kort Nieuws S.P. Boersen Uurwerken, goud en zilver Reparaties Bij de Dienst Gemeentewerken is plaatsingsmogelijk heid voor tijdelijke dienst max. 6 maanden voor een Salaris pl.m. 1000,per maand bruto. Inlichtingen Kantoor Gemeentewerken, P. Schotsmanstraat 8, Egmond aan Zee. Tel. 1631 De djrecteur Gemeentewerken B. BLOKKER dat de postduivenvereniging Egmonds Luchtpost een nieuw inkorflokaal heeft en wel bij de heer J. Sprenke ling. Voorheen had de vereniging domicilie bij de onlangs verscheiden heer J. Bult. De heer Sprenkeling treedt zo nu en dan ook als sponsor op. Afgelopen zaterdag had hij een duif gepoold, overigens nog zonder succes. Alles leert moet hij maar denken; dat de gemeenteraad van Egmond a. Zee op donderdag 20 april verga dert om 8 uur. In deze vergadering zou de onteigeningsprocedure be handeld worden van het perceel Duinstraat 22, eigenaar de heer J. Zwart. De gemeente en de heer Zwart konden niet tot overeen stemming komen. Het pand vormde de enige belemmering voor de rea lisering van 40 woningen aan het Waaigat. Het agendapunt kan nu echter worden afgevoerd, aangezien de koop inmiddels is gesloten, waardoor de onteigeningsprocedure niet behoeft te worden gevolgd; dat juffrouw Corrie van de kleuter school aan de Past. van Kleefstraat te Egmond aan Zee na 38 jaar trou we dienst afscheid gaat nemen. Op 5 mei zal dat gebeuren op school, terwijl er op 6 mei van 3 tot 5 uur een receptie plaats vindt in "De Klok". Om te komen tot een waar dig afscheidscadeau zal er een in zameling worden gehouden, waarbij het afscheidscomité er op rekent, dat vele oudleerlingen zich niet on betuigd laten. Er is een rekening WAAR RIOOLBUIZEN OOK GOED VOOR ZIJN In het Zuidplan, nabij Torensduin en de Zeeweg is door Gemeentewerken dankbaar gebruik gemaakt van een aantal rioolbuizen, die uit de Voor straat komen. Ze zijn rond een daar aangelegd plantsoen geplaatst op verschillende hoogten en de buizen zijn gevuld met zand, zodat er plant jes in konden worden uitgezet. Een speels initiatief, dat algemene waar dering oogste, die echter wat taande, toen op een goede dag de buizen van een lichtblauw kleurtje werden voor zien, en dat doet het minder goed. Een donkere naturelkleur is mis schien beter. geopend bij de Raiffeisenbank nr. '3157.19.109, het postgironummer van de bank is 348588, terwijl men zijn gift ook kan brengen bij de heer D. Tol, Trumanplein 3 of me vrouw S. Blaauwboer, Van Speyk- straat 27; dat André van Ham een niewe woon ruimte zoekt voor zijn matchbiljart. Daarvoor verwijzen wij ook naar zijn advertentie. Twee weken gele den is hij gepromoveerd naar de ereklasse grootbiljart te Castri- cum. Zijn algemeen gemiddelde was 92,30, zijn hoogste serie 399. Het aantal caramboles bedroeg 400, dus lxl en 1x399. Volgende week speelt hij in Goirle in de eerste klasse grootbiljart, waaraan hij ondanks zijn promotie mag meedoen. Het gaat om het kampioenschap van Nederland; kaptein mobylette, de brommer met het sterkste hart I I maak een proefrit - Rijwiel- en bromfietshandel rj Peperstraat 22 - Egmond-Binnen Telefoon 1718 dat de heer Th. Glas, strandexploi- tant te Egmond aan Zee enige stag natie ondervindt in de opbouw van zijn strandbedrijf, daar er bezwaren worden gemaakt door Rijkswater staat i.v.m. het smalle strand en de duinafslag. Het betreft speciaal het gedeelte aan de Noordzijde van de afgang voor de vuurtoren. Het deel van zijn bedrijf aan de zuidkant in clusief het paviljoen kan wél wor den opgebouwd, daar over dit stuk geen directe problemen bestaan. Er wordt naarstig gestudeerd op een oplossing; dat de V.V.V. Egmond aan de Hoef op donderdag 20 april haar algeme ne ledenvergadering houdt in café 't Rode Hert, aanvang 8 uur. Volgens het verslag is de financiële positie niet ongunstig, alhoewel er voor '72 een begrotingsoverschrijding van 1500,wordt verwacht, waar voor de reserves moeten worden aangesproken; dat de parkeerhavens rond het Pomp- plein gaan verdwijnen. Het plein zal weer in de oude staat worden hersteld, waarom er door de ge meente een krediet van 4.000, zal worden uitgetrokken. dat vorige week in hotel Zeezicht aan de Boulevard te Egmond aan Zee brand was. Om ongeveer 1 u. 's nachts werd de brandweer gealarmeerd, die na 5 minuten ter plaatse was. In het vol rook staande restaurant kon de brandweer zich beperken tot wat controlewerkzaamheden, daar het brandje, dat in de bar was ontstaan, direct kon worden geblust; dat in het magazijn van drogisterij Palsma tijdens verbouwwerkzaam- heden een fles ether omviel. De vluchtige inhoud verspreidde zich onmiddellijk door het vertrek. De niets vermoedende Imke werkzaam in de voor het magazijn liggende winkel, deed de tussendeur open, waardoor het gas bij de in de nabij heid staande gaskachel kwam. Een geweldige steekvlam was het ge volg, die onmiddellijk daarna weer was verdwenen. Verschillende arti kelen vatte vlam, maar konden door snel optreden, mede door in schakeling van een poederblusser I van de fa. Wesselingh worden ge doofd. Velé plastic artikelen en in dat materiaal verpakte waren, werden waardeloos, evenals een aantal pruiken, die waren gesmol ten. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor; tJP drumband "Van Speyk" in juli a.s. zijn eerste lustrum viert. Bg ge legenheid daarvan wordt er een feestweek gehouden, waarmee het #jen actiecomité zich nu reeds uk bezig houdt. Er vinden in die week een gecostumeerde optocht plaats, een wandelpuzzeltocht, een fancy fair, een show wedstrijdavond in de sporthal en op de sluitings dag, zondag, een groot nationaal concours; dat de muziekvereniging "Eensge-j zindheid" te Egmond-Binnen nog-| maals de adressen bekend maakt, waar U uw rommel en bruikbare spullen kunt bezorgen of ze komen met veel plezier bij U 'langs, om 't op te halen. Deze adressen zijn: G. Tervoort, tel. 1929; J. Baltus, tel. 2168; A. Baltus, tel. 2410; J. Zon neveld, tel. 1753; of George Weijers en Nic. Duinmeyer; dat de geslaagden van de E.H.B.O. te Egmond-Binnen maandagavond j.1. een spectaculaire oefening hebben verricht. Verdere mededelingen hierover volgende week. LAMORAAL VAN EGMONT HOUDT ORANJEBAL Lamoraal van Egmont zal op zondag 30 april een groot oranjebal houden, waaraan verschillende attracties zijn verbonden. Het dorpshuis, waar het feest zal plaats vinden staat geheel ter beschikking van Lamoraal en de grote zaal zal door een geroutineerd versiedersteam een speciale behande ling ondergaan. De bar wordt bemand door een select gezelschap met speciale opdrachten en een comjté van ontvangst heet ie dereen welkom wanneer men f 1,50 neertelt. De muzikanten onder leiding van Henk Smit verzorgen een dans- programma naar wens terwijl de in structie luidt, dat ook de intieme ge- njeter van dans en muziek ook volledig aan zijn trekken moet komen? De avond is uitstekend geschikt zo werd ons meegedeeld, voor hem en haar, die de dagelijkse beslommerin gen eens willen ontvluchten, Voor de wat ouderen dus maar het jongere pu bliek zal er ook van genieten. Er vol- Naar de specialist: Noorderstraat 2, Egmond aan Zee Telefoon 1302 Op de Herenweg te Egmond a.d. Hoef raakte een caravan los van de trek kende auto. Dat gebeurde voor het gemeentehuis. Het gevaarte vervolg de nog een stukje zijn weg en botste tegen een bij garage Kareis voor de benzinepomp staande auto, die zwaar werd beschadigd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Er werd proces opge maakt, terwijl de eigenaar van de ca ravan wel op het matje geroepen zal worden wegens het niet in orde zijn van de trekconstruktie. Het ongeval liep gelukkig bijzonder goed af, temeer daar er toevallig geen tegemoetkomend verkeer was. Dit is een advertentie. gen nog nadere mededeljngen in dit blad. Het bestuur van Lamoraal van Egmont deelt nog mee dat de oud-papieraktie een gigantische berg van 5 ton papier heeft opgeleverd en dit succes stemt het tot grote dankbaarheid. V.V. EGMONDIA Zij, die wensen zaalvoetbal te spelen bij Egmondia, kunnen zjch Voor juni opgeven bij de volgende adressen: A. Smit, Rooseveltatraat 26; L. v. Duyn, Blauwe Distellaan 0; A. Zwanenberg, Jac. Scholplantsoen 2; J. Schut, Jac Scholplantsoen 15 HOOG WATER Woensdag 19 7.51—20.27 Donderdag 20 8.56—21.38 Vrijdag 21 10.09—22.56 Zaterdag 22 11.37.20 (doodtfl) Zondag 23 0-23—12.57 Maadag 24 1.3113.56 Dinsdag 25 2.2114.43 Woensdag 26 3.01—15.16 Donderdag 27 3.32—15.48 PROGRAMMA KONINGINNEDAG EN DODENHERDENKING TE EGMOND AAN DE HOEF De feestelijkheden beginnen op zon dag 30 april met een Koninginnebal in het Dorpshuis, verzorgd door de muziekvereniging 'Lamoraal van Eg mont'. Op maandag 1 mei, 's morgens om half tien brengen de kinderen een zanghulde bij het Dorpshuis onder lei ding van de heer Aelbers. De voorzit ter van het Oranjecomité zal een fe licitatie uitspreken, terwijl de aubade door de Tiirgemeester in ontvangst zal worden genomen. Tevens zal het jeugdkoor van de heer Aelbers enige liederen ten geho re brengen, terwyl ook "Lamoraal v. Egmont" enkele feestelijke nummers zal uitvoeren. Om half elf wordt voor de kinde ren van de lagere scholen een film voorstelling in het Rode Hert gegeven waar tevens aan alle kinderen een feestelijke attractie wordt uitgereikt. De kinderen van de kleuterschool zul len kunnen genieten van een poppen kastvoorstelling, terwjjl ook zij zul len worden getracteerd.. "Lamoraal van Egmont" zorgt intussen voor feestelijke muziek tijdens een rond gang door h'et dorp. Op donderdag 4 mei vindt, evenals andere jaren, een dodenherdenking plaats. De stille tocht door het dorp zal echter komen te vervallen. De herdenking zal dit jaar op het Kerk plein plaats vinden. Elk jaar weer worden hier op indrukwekkende wijze dank zij "Lamoraal van Egmont", de doden herdacht. Deze herdenking zal worden gevolgd door een oecumenische dienst in de r.k. kerk, geleid door de plaatselijke geestelijkheid, terwijl "Lamoraal van Egmont" ook hier weer zijn mede werking zal verlenen door het spelen van enkele toepasselyke nummers.

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 7