Slijterij De Pomp Kort Nieuws 3 flessen Montilla maar 8,95 OPENBARE LAGERE SCHOOL UITGEBREID Te Egmond aan den Hoef was het feest vorige week voor de scholenge meenschap en wel speciaal voor het Openbaar Lager Onderwys. Na lange tyd, na vele gesprekken, na vele sug gesties en ideeën en afwegen van mogelijkheden, is het dan zover geko men, dat er een klaslokaal toegevoegd kon worden aan de tweeklassige school aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef. Hiermee kwam een eind aan een noodsituatie, die weliswaar houdbaar was door de mogelijkheid die geboden werd door een ruimte in het dorps huis, maar die toch om een spoedige oplossing vroeg. Voor het gemeentebestuur was het feest, voor de kinderen van de school nog meer, voor de onderwijzers in het bijzonder en wellicht voor mevrouw Amerika het allermeest. De kinderen van de klas van mees ter F. de Vrijer, welke laatste zich in de wolken voelt in deze nieuwe ruim te, moesten voor de plechtige inge bruikname "school/blijven", want het was tenslotte 4 u. geweest, maar aan hun 'glunderende gezichtjes te oorde len deden zij dat met het grootste ge noegen. Er werd met veel ""klei en verve" noest gewerkt aan de meest wondere scheppingen, terwijl hun ge zichtjes inspanning verrieden want er werd op hun vingertjes gekeken door de burgemeester en andere persona ges, die in hun ogen kennelijk belang rijker waren dan meester De Vrijer en meester Gorter. Burgemeester Bakker schilderde in het kort de ontwikkelingen die geleid hadden tot het uiteindelijk resultaat, de metamorfose van het oude ge meentehuis aan de Slotweg tot een modern klaslokaal, dat van de twee- kassige school 'n drieklassige maak te. Hij stelde het lokaal in gebruik, door op een tekening, die op het bord was geschilderd, een drie te tekenen, daarmee een nieuw getal toevoegend aan de een en de twee die er al ston den getekend op het dak van de be staande school. De heer J. Gorter, hoofd van de school, toonde zich bijzonder ver heugd over deze uitbreiding, waarmee hij al zijn leerlingen onder een dak had verenigd. De voorzitter van de oudercommissie, de heer K. Steert, was het niet minder en demonstreer de dat door de heer Gorter een school bel aan te bieden, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling ging. Er werd op de dienst gemeentewer ken meteen maar een beroep gedaan om een passende bevestiging te cree- ëren. De heer Schepers van de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs, fe liciteerde het gemeentebestuur met de uitbreiding en hij sprak de wens uit, dat de heer Gorter het nog zou bele ven, dat hij zich eens hoofd van een zesklassige school zou kunnen noe men, welke school, zoals bekend, ge projecteerd is in het bouwplan Slot I en n. Op de foto staat mevrouw Amerika, belangstellend kykend naar het werk van de kinderen. Voor haar was het een bijzonder feestelijke dag, want de school, die haar na aan het hart ligt, is in de diverse raadsvergaderingen voor haar onderwerp van gesprek ge weest en het liet haar ook niet los, toen zij wegens ziekte er soms niet by kon zyn. Dan oefende zy schrifte- lyk haar invloed uit en het resultaat mocht zy nu ervaren. Vandaar deze foto. DORPSHUIS EGMOND-BINNEN ZWEMBAD EGMOND AAN ZEE UNIEKE AKTIE Op zondag 7 mei vinden in de sport hal te Egmond aan Zee de zaalvoet balkampioenschappen van de Egmon- den plaats. De organiserende vereni ging St. Adelbert van Egmond-Bin- nen nam hierover contact op met het Stichtingsbestuur van de sporthal met het voorstel de baten van dit sportevenement beschikbaar te stel len voor het dorpshuis te Egmond- Binnen en het zwembad te Egmond a. Zee. Dit voorstel werd zo goed ontvan gen, dat het sporthalbestuur besloot, de hall voor dit doel gratis ter be schikking te stellen. Na deze toezeg ging 'is het organiserend comité hard aan het werk geslagen. Vele prijzen werd reeds gratis beschikbaar gesteld en het zit er in dat vele nog zullen volgen. Er wordt al veel gesproken over deze manifestatie, een sportief gebeuren van de bovenste plank, om dat hier een unieke samenwerking tot stand komt, waarmee een gehele Egmondse gemeenschap is gediend. Dit sportieve gebeuren, dat op de ze vende mei plaats vindt, moet slagen. Alle Egmondse verenigingen hebben reeds ingeschreven, zodat niets dit belangrijke evenement meer in de weg staat. NOTEERT U DE DATUM ALVAST: ZONDAG 7 MEI A.S. Maak in het belang van het dorpshuis te Egmond-Binnen en het zwembad te Egmond aan Zee dit evenement tot een geslaagde en feestelijke gebeurte nis. Komt allen. "NIET PRATEN, MAAR DOEN!" REDDINGSBRIGADE BOUWT WEER Het afgelopen weekend zijn de le den van de brigade weer druk in de weer geweest om hun strandpost in te richten. Nadat de gemeente de post heeft geplaatst, moeten de leden zelf nog veel werkzaamheden verrichten. Zoals de zaken zich nu laten aanzien zal de post op het weekend van 1 mei a.s. wel in staat zijn om op, zij het nog beperkte schaal, hulp te verlenen. Uitslag van de verloting die gehou den is op de klaverjasdrive ten bate van de fanfare en de Stichting Dorps huis: Kleur groen: 474 300 516 224 687 896 152 643 893 645 170 812 392 311; Kleur geel: 76 117 899 839 775 707 273 385 819 418 226. Kleur rood: 39 79 395 136 379 169 359 en 58. WIJ VERNEMEN: dat leden van muziekver. Eensge zindheid te Egmond-Binnen voor taan elke zaterdag, beginnende met a.s. zaterdag uw "rommel" komt ophalen voor de a.s. rommelmarkt; dat tijdens de vorige week vrydag gehouden raadsvergadering van Egmond-Binnen de heer Broersen is benoemd tot gemeentesecretaris. De heer Broersen vervulde deze funktie reeds geruime tijd nadat de heer J. J. van Don zijn taak neer legde; dat de visclub "By nacht en onty" een visreis naar Denemarken heeft gemaakt. Twee-en-twintig leden namen hieraan deel. De reis is prachtig verlopen terwijl het weer alle goeds met de reizigers voor had. Mede daardoor is het een e- norm succes geworden en wel spe ciaal voor Reijer Zwart, die door een geweldige vangst de koploper van de vereniging, Huib Konijn, wist te onttronen. In totaal werden er 1627 visjes van allerlei soort aan de haak geslagen; dat door groot brandalarm de brand weer van de gemeente Egmond- Binnen en de EHBO snel ter been waren, om onmiddeiyk in te grij pen nadat zich in de Adelbertus- school aan de Herenweg te Egmond Binnen een aantal ontploffingen hadden voorgedaan. Er was veel rookontwikkeling, waardoor het werken werd bemoeilijkt terwfll de vuurhaard niet onmiddelijk was vast te stellen. Onder de slachtof fers was ook ourgemeester Bak ker, alhoewel hij zichzelf, zij het met betraande ogen, door een raam in veiligheid kon stellen. Na een eerste behandeling met zuurstof werden de slachtoffers snel afge voerd naar het tegenover de school liggende Joeb-gebouw, waar een betere behandeling kon volgen. Hier werden tevens onder deskun dige leiding de diverse aspecten van deze grote, op werkelykheid lijkende oefening doorgenomen; dat de opbrengst van de TBC-col- lecte te Egmond aan Zee 1017,50 bedraagt. Het organiserend comité is allen, die aan dit resultaat heb ben meegewerkt zeer dankbaar; dat op 1 mei te Egmond aan Zee een grote Trim-strand-duinloop plaats vindt. Het is een wedstrijd en pres tatieloop over 4 en 8 km. Wij ver wijzen hiervoor naar het in dit nummer geplaatste artikel; dat de aangekondigde keuring van bolgewassen van de siertuinvere- niging wegens het koude weer is uitgesteld tot vrijdag 28 april. Deelnemers kunnen zich nog opge ven bij de bekende adressen. De vereniging gaat op zaterdag 13 mei weer op excursie en wel naar de Koninfclyke residentie te Laken (Brussel). De dag wordt besloten met een gezamelyk diner, kosten totaal slechts 30,Beperkte ^^deelnaane in volgorde van binnen- ^^komst. Opgave by de bekende a- dressen. Doe het nu; dat verschillende Egmonders mee doen in de operette GIUDITTA van Danza te Alkmaar. Danza over treft met deze opvoering zichzelf door van een moeilijk gegeven voor het publiek 'n enthousiaste opvoe ring van dit prachtige werk van Franz Léhar te brengen. Zaterdag a.s. en de volgende week zijn er nog opvoeringen, die ongetwijfeld zeer veel publiek zuhen trekken. Kaarten zyn verkrygbaar o.a. bij mevr. Ykel, Pr. Beatrixlaan 19 te Egmond a.d. Hoef, tel. 1460; dat de VW Egmond aan Zee tijdens haar jaarvergadering veel publiek trok. Vanuit de vergadering is een expressebrief gestuurd aan het 'ge meentebestuur om nog eens extra De gemeentesecretaris van tvgmond-Binnen, de heer Th. Broersen. In de raadsvergadering van vrydag j.1. heeft hy de eed afgelegd. Burgemeester Bakker Wethouder Ykel en de raadsleden feliciteerden hem met zijn benoeming terwijl ook het voltallige personeel van het ge meentehuis getuige was van dit, ook voor hen belangryke gebeuren. Zij hebben het feit gezamelyk feestelijk herdacht. De karmel, het bekende klooster van de Karmelitessen te Egmond a. d. Hoef. Zondag j.L stonden de deuren wijd open voor iedereen die belang stelling had en het waren er zeer veel. Zondag a.s. wordt de Abdij van Egmond te Egmond-Binnen openge steld, 's middags van 2 tot 4 uur. Ook daar wordt veel belangstelling verwacht. de aandacht te vragen voor het pro bleem rond de huisvesting van de WV en spoed te betrachten by de realisering van de Zeeweg om uit de verkeersimpasse te komen; dat ook de VVV Egmond a.d. Hoef haar jaarhjkse vergadering heeft gehouden. Ofschoon de publieke belangstelling niet was om over naar huis te schryven zyn er ver schillende construktieve punten be sproken, die de vereniging in het belang van haar leden hoopt te realiseren. De verhuur voor het ko mende seizoen ziet er naar de ver wachtingen niet slecht uit, alhoe wel het nog veel beter kan; dat autobedrijf J. Kareis te Egmond aan Zee een succesvolle Morris show heeft gehouden, waarby de nieuwe Marina werd geïntrodu ceerd. Voor deze en de andere Morrisprodükten was zeer veel be langstelling; dat tijdens de raadsvergadering van Egmond-Binnen de raadsleden een nota werd overhandigd waarin stond medegedeeld, dat de provin cie voorkeur geeft aan de stichting van een instruktiebad in Egmond aan Zee en de stichting van een toeristisch bad ten zuiden van het dorp Egmond-Binnen. De heer Sentveld hoopte niet weer het risi co te lopen, dat de moeite tever geefs zou zijn. Wethouder Ykel stelde, dat de nabuurgemeente plan nen, die oorspronkelijk op voorstel van de vereniging van Ned. 'Ge meenten waren uitgewerkt, had doorkruist op een niet verwacht tijdstip, ^jmmeer een beter inzicht verkregeMfcad kunnen worden, hadden veel kosten, tijd en moei ten bespaard kunnen worden. Zijn vertrouwen in de Ver. voor Ned. Gemeenten was er niet op vooruit gegaan; dat in de raad van Egmond aan Zee door w^^fcider Verschuur werd gezegd, Mr de werf-strandafgang "ïWhienteel zonder bestrating is op verzoek van de reddingboot en ver schillende anderen, o.a. G. v.d. Pol, en de heren Gul en De Groot, om het transport van allerlei materi alen te vergemakkelijken. Daarna zal er een zachter glooiende bestra ting worden aangebracht; dat de brief van de WV in de raad van Egmond aan Zee veel gesprek stof gaf. De subsidie is niet toerei kend en burgemeester Bakker stel de, dat gezegd is, wanneer kan wor den aangetoond, dat er te kort is, dat er boven de normale subsidie van ƒ5000,een extra aanvulling is te verwachten. Voorheen is reeds besloten, dat de subsidie een trend matige verhoging zou ondergaan. De voorzitter was van mening dat de inkomsten fen het voortzetten van het werk helemaal van de le den afhangt. Over het gebouw: "de WV moet eerst maar eens met de plannen komen voor de volgen de raadsvergadering." Dit zou voor de VW dan de derde keer worden. Wethouder Verschuur stelde dat op het terrein van het oude St. Agnes beslist een VW kantoor komt. Naar verwachting duurt dit echter minstens nog vijf jaar. De heer Gravemaker wilde van het VW- vraagstuik een agendapunt maken voor de volgende vergadering. GYMNASTIEKVERENIGING "AKTIEF" EGMOND-BINNEN Op de eerste plaats, zoals altijd: nieu we leden zijn elke week welkom, zo wel bij de dames-groepen, als bij de kinderen, op zaterdagmorgen. Begin mei worden er weer oude kra- ten opgehaald. Voorzover de kinde ren of u zelf oud papier brengen, het adres is: Hogeweg 6 of Dom Huijben- laari 4. Nogmaals: als er heren of dames in het dorp zijn, die lid willen worden van het bestuur; er is een overvloed aan werk, een grote stapel plannen, allerlei mogelijkheden; we bestrijken nog maar een klein stukje van de gymnastiek. Nodig zyn echter: en kele extra mensen met tijd, energie en fantasie. NIEUWE LEDEN Afmelding van leden en alle inlich tingen: Esdoarnlaan 20 of tel. 2087. LAMORAAL VAN EGMONT ORGANISEERT GROOT BAL Het grote bal, dat Lamoraal zondag a.s. houdt, begint inmiddels vastere vormen aan te nemen. Zo is de heer Smit er in geslaagd enige artiesten bekend van radio en T.V., aan te trek ken, het trio Albrink, dat bestaat uit accordeon, orgel, gitaar en drums, heeft o.a. opgetreden in het program ma van Ted de Braak (Met de mu ziek mee). Zij zullen op verzoek een "elk wat wils"-programma ten gehore brengen. De gehele avond staat onder leiding van onze oud-voorzitter Siem Witte brood, dié op dit gebied zijn sporen ruimschoots heeft verdiend. Wij hopen dat u in grote getalen ge bruik zult maken van deze gelegen heid, die tegen geringe betaling een maximum aan gezelligheid zal ople veren. Tot slot kunnen wij u medede len dat a.s. zaterdag om 10 uur we derom een oud papier aktie zal wor den gehouden ten bate van onze in strumenten. Het bestuur EGMONDS LUCHTPOST Voor dit eerste concours van het nieuwe seizoen vanaf Roosendaal met een afstand van 121 km werden 93 duiven bijeengebracht. Gelost om 8 uur hadden de duiven het met de koude noordewind tegen, niet gemakkelijk, zodat het bijna 20 min. duurde voor de prijzen waren gecon stateerd. De 19 prijzen werden als volgt ver deeld: D. A. Spit 1, 2, 3, 5, 8, 9 en 19; H. Liefting 4, 14, 15, 18; P. de Waard 6. 7; A. Zentveld 10,11; A. Groot 12; W. M. Groot 13; P. Brouwers 16; R. Groot 17. Sponsor Sprenkeling mocht uit het totaal een duif aanwijzen die hy als kanshebber zag voor de overwinning Hij behaalde de tweede prijs. A.s. zaterdag inkorven voor St. Kat. Waver om 3 uur. geen 9,95 1 fles Bernal sherry van 6,25 voor 5,45 Bij 2 flessen sherry een stuk zeep gratis I 1 fles Cora vermouth geen 5,95 maar 4,25 2 flessen Cora Vermouth voor8,00 1 fles Vat 69 whisky van 18,25 voor 16,95 Bij 3 flessen Rijn-, Moezel- of Rieslingwijn een wijnglas gratis. 1 fles geen 4,40 maar3,95 2 flessen Si-Si Sinas voor1,85 1 krat Keiler 'Is liters pils 12 stuks voor 7,08 3 flessen vruchtenwijn voor10,00 Wij bezorgen gratis t Pompplein 3, Egmond aan Zee. Tel. 1203

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 7