met de egmonden SMEiAKTl' „ESTRELLA" „ESTRELLA" SCHOON SCHif doetU mee Slijterij DE POMP I RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Taxi tel. 1900 RenaulT John Zagwijn Voor uw afvalstoffen óók een weekend-reis moet goed verzorgd zijn... v contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 3 mei 1972 Advertentietarief: 15 c.t. per m.m. nummer 1036 BQ contract belangrijke reductie FEEST OVERAL Het moet aan de verdiensten van de verschillende feestcomité's toege schreven worden, dat er in de 3 Eg- monden alom een feestelijke sfeer heerste tijdens de viering van Koning innedag op de eerste mei. En het ge heel werd overgoten door een stra lende zon, die geen moment verstek heeft laten gaan. In Egmond-Binnen deden honder den kinderen mee aan de wedstrijden die als een soort zeskamp ten uitvoer werden gelegd op de sportterreinen van Adelbert. De nijvere comitèleden hadden alles tot in de puntjes gere geld en mede daardoor werd het voor de kinderen een uitbundige feestdag. De wedstrijden waren nog echter, doordat de deelnemertjes rugnummers kregen en het enthousiasme kende geen grenzen. De muzikale noot was vanzelfsprekend weer in goede han den van "Eensgezindheid". Egmond aan de Hoef opende de feestelijkheden met een Oranjebal speciaal voor het wat oudere publiek in de sportzaal van 'het Dorpshuis. De opkomst was groot en de sfeer was ook hier bijzonder goed. De organisa tie was in handen van "Lamoraal van Egmont", die tevens voor de versie ring van het gebouw had gezorgd. Deze versiering was bijzonder origi- lieel en met behulp van allerlei mate rialen gerealiseerd, waaronder zelfs loodgietersbuizen, visnetten en andere gekke materialen, terwijl ballonnen, lampions en papieren slingers, crea- tiviteiten op schildersgebied e.d. aan het geheel een apart en feestelijk ka rakter gaven. De volgende morgen, 1 mei, begon de dag met een aubade op het Hans- wijkplein door 'Lamoraal v. Egmont', terwijl de kinderen onder leiding van de heer A. Aelbers verschillende ge zangen ten gehore brachten. Toespra ken werden gehouden door burge meester Bakker en de voorzitter van het Oranjecomité, de heer Simons. In de loop van de morgen volgde een poppenkastvoorstelling in het dorps huis, waaraan mevrouw Lampe haar creatieve medewerking gaf. In Egmond aan Zee was de sfeer al even uitbundig. Drumband "Van Speyk" bracht s'morgens al spoedig de juiste sfeer in het dorp en om streeks 11.00 uur ging de grote trim- strandduinloop van start bij de sport hal. Een groot aantal deelnemers, on geveer 1500, hadden de sportieve uit daging aanvaard, om op deze prach tige dag van zon, strand en duin te gaan genieten, terwijl ook het wed strijdelement hiertxij teVens niet ont brak. BAMI GORENG 8,— Telefoon 1985 's Middags vond in de Sporthal een kinderfeestmiddag plaats, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. De grote sportzaal was geheel gevuld, maar er was ook nog ruimte voor het podium, dat voor dit gebeuren speci aal was aangebracht. De jeugdige belangstellenden hebben volop geno ten van de speciale kinderopvoering, waaraan ook Jakie Schram niet ont brak. Middags maakte drumband V. Speyk nogmaals een rondgang door 't dorp. Op het strand was het gezellig druk. Vele duizenden wandelaars maakten van deze vrije dag gebruik, om van de zon te genieten terwijl ver schillenden zich in hun badkleding reeds volop in zomerse sferen waan den, maar daarvoor vonden de mees ten het nog te koud. Vrij of geen vrij, op het strand werd door de verschil lende badbedrijven druk gewerkt aan de opbouw van de strandhuisjes, want de voorgaande dagen waren daarvoor door de slechte weersomstandigheden minder geschikt ofschhoon het werk niet heeft stil gelegen. AKTIE SCHOON SCHIP Op vrijdag 5 mei gaan alle scholen van Egmond a. Zee het dorp schoon maken. De bedoeling is mede, het kind er op te wijzen, hol# belangrijk het is, te kunnen leven in een schoon leef milieu. De kinderen gaan hieraan daadwerkelijk meewerken. Het dorp is daartoe verdeeld in wijken, terwijl de Dienst Gemeentewerken zijn volle medewerking aan deze aktie geeft, door het verzamelde vuil af te voeren. De kinderen hebben in het kader van deze aktie zelf affiches getekend, die overal in het dorp hangen. Een af beelding van een der affiches treft u hierbij aan. Vanaf dinsdag zal op de scholen extra aandacht worden ge schonken aan het euvel van de milieu verontreiniging. De aktie begint vrijdag om plm. 11 uur en duurt tot 4 uur. Met prikstok ken, bezems en plasticzakken gaan óe kindèren 't vuil te lijf en als zij klaar zijn, leveren zij een schoon dorp op, daarmee een voorbeeld stellend aan vele ouderen, die het wel geloven, tot eigen scha en schande. HERDENKING 4 MEI EGMOND AAN ZEE 18.00 uur: van de openbare gebouw en worden de vlaggen halfstok ge hangen. De inwoners wordt verzocht dit voorbeeld te volgen. 19.00 uur: herdenkingsbijeenkomst in de o.k. kerk voor een gemeenschap pelijke kerdienst. 19.40 uur: opstellen Stille Tocht voor gemeentehuis. 19.45 uur: Stille Tocht vanaf het gemeentehuis, voorafgegaan door drumband J.C.J. van Speyk, naar het herdenkingsmonument. 19.45 uur: klokgelui. 20.00 uur: twee minuten stilte. WIJ VERNEMEN: dat de directeur van de Pr. Hendrik- stichting, dokter R. Buisman, vrij dagavond 28 april is overleden. Hij was 65 jaar. Vandaag, woensdag 3 mei is hij, in overeenstemming met de wil van de overledene, in alle stilte begraven op het kerkhof van de Ned. Herv. kerk te Egmond- Binnen, nabij de Abdij van Egmond. In de korte tijd, dat hij de leiding had over de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee, heeft hij de stichting en zijn bewoners meer ge ïntegreerd in het leefmilieu van de Egmonden. Zijn warme medemen selijkheid was voor velen een wel dadige ervaring en velen in de Egmonden, niet in het minst de be woners van het grote witte huis aan de Voorstraat, zullen met grote dankbaarheid aan hem blijven te rugdenken; dat op zaterdag 6 mei a.s., 's morgens om 10 uur in de hal op de boven gang van de Prins Hendrikstichting een tentoonstelling zal worden ge opend van het Ned. Bijbelgenoot schap onder de titel "Het boek dat blijft". De tentoonstelling duurt t/m zondag 14 mei en is overdag voor de schoolkinderen toegankelijk en voor iedereen 's avonds van 7 tot 9 u., 's zaterdags en 's zondags even wel van 3 tot 5 uur en dan niet 's avonds; dat te Egmond aan de Hoef op don derdag 4 mei om 19.50 uur een do denherdenking plaats vindt op het kerkplein te Egmond aan de Hoef. Daai-na is er om 8 uur een oeucu- menische dienst, waaraan wordt medegewerkt door "Lamoraal van Egmont" en het gemengd koor. Voorgangers zijn pastoor Tromp en ds. v.d. Zee; dat de nieuwe bar v. de heer J. Swart te Rinnegom de naa'm "Ringo-bar" heeft gekregen. De naam Wérd in gezonden door mevr. C. Beentjes - Tervoort, Kerkplein 1 te Egmond- Binnen. Zij mocht de 12 flessen sherry in ontvangst nemen; dat de hoogmis van de o.k. kerk te Egmond aan Zee, plaatsvindend op zondag 7 mei 's morgens om 10 u., door de radio zal worden uitgezon den; dat het 1 mei-weekend veel gasten naar de Egmonden bracht. In Eg mond a. Zee wei-den ongeveer 5000 overnachtingen geregistreerd. Een aantal bussen, 20 stuks, moest in de regio worden ondergebracht. Het VW-personeel is de restauranthou ders en de vele leden zeer dankbaar voor de hulp, die het in verschillen de plotselinge moeilijkheden mocht ondervinden; dat de abdij van Egmond tyrlens de open dag in het voorbije weekend honderden belangstellenden trok; i dat zaterdagavond 6 mei de popgroep "Orca" speelt in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat. Zij speelt o.a. eigen blues en rock- composities. Aanvang 8 uur; dat de toneelvereniging "Fliereflui ters op donderdag 11 en vrijdag 12 mei met het zeer aparte stuk "Acht Vrouwen" op de planken komt. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar. NASI GORENG 8,— Telefoon 1985 KAMPIOENSCHAP ZAALVOETBAL EGMONDEN Zondag 7 mei a.s. organiseert de zaalvoetbalvereniging Sint Adelbert een toernooi in Sporthal Egmond. De Egmondse zaalvoetballers zullen gaan strijden om prijzen die spontaan ge schonken zijn. Het Sporthalbestuur heeft gemeend de Sporthal gratis ter beschikking te stellen voor dit toer nooi, waarvan de baten zijn voor het zwembad in Egmond aan Zee en het dorpshuis in Egmond-Binnen. De aan vang is om 12.30 uur en tegen een kleine entreeprijs kunt u de gehele dag genieten van sportieve wedstrij den, waarvoor alle vex-enigingen uit de Egmonden reeds hebben ingeschre ven. Wij hopen dat u allen komt en wensen u een sportieve kijkdag toe. HET SPORTHALBESTUUR PROGRAMMA: 12.30 u.: Derp Unit. Sprenkeling B. 13.00 u.: Egmondia Adelbert 13.30 u.: Old Inn Derp United 14.05 u.: P.L. Zwartb. Egmondia 14.35 u.: Sprenkeling B. Old Inn 15.05 u.: Adelbert P.L. Zwartboys 15.40 u.: Star Girls Teddy's De finalewedstrijden beginnen om 16.15 uur. Komt U allen Door loting zijn de clubs onderver- -deeld in 2 poules. Old Inn, Sprenke ling Boys en Derp United spelen in groep A; de anderen in groep B. Als de groepwinnaars bekend zijn ko men de dames op de vloer. Het sterke Star Girls speelt dan tegen het even eens Egmondse Teddy Lady's. Star Girls heeft in haar gelederen een Ma- rian Wessel en een Leny Pettit, twee dames die uitkomen in het provinciale team, waarvan Marian Wessel tegen het Nederlandse team staat aan te trappen. Als deze wedstrijd gespeeld is, komen de finalewedstrijden, de 3e van groep A speelt tegen de 3e van groep B, en vervolgens de 2 tweedes en de 2 eerste plaatsen De wedstrijden duren 2 x 15 minuten. De entree is 1,De prijzen zijn oj de wisselbeker na, geschonken door slagerij Stuifbergen, de Sporthalcom missie, Dorpshuis Stichting, N. Stuif bergen, de Jongerengroep "De grote Vier" en door A. Boendeimaker. KWALITEIT EN SERVICE (hat gehele Jaar door) Pomppleln 3 - Tel. 1203 WIJ bezorgen gratla I tjonge, wat wordt het gezellig In ,,'t vaatje" BEJj jVRDENTOCHT 1972 .."MOND-BIN'NEN In de komende weken wil het co mité Uitgaansdag Bejaarden een be roep op doen voor een financiële bijdrage voor onze 25ste uitgaansdag, welke in de gebruikelijke vorm wordt gehoude '^aarnaast wordt nog een feestmiducrg georganiseerd voor alle bejaarden, ook zij die moeilijk 'n hele dag van huis kunnen. Deze datum staat nog niet vast. U begrijpt dat het comité zich voor een dubbele taak ziet gesteld, maar het is de afgelopen 25 jaar altijd zo vriendelijk ontvangen en U hebt steeds de financiën veilig gesteld, zo dat het ook nu weer een beroep op U wil doen, met het grootste vertrou wen. EGMONDS LUCHTPOST Vluchtverloop van de wedvlucht St. Kath. Waver. H. Liefting 1, 6, 12, 23, 24; R. W. Spit 2, 9, 16; P. Brouwers 3; P. de Waard 4, 11; R. Groot 5. 10, 13, 17 - 20 - 21; D. A. Spit 7 - 8 - 15; N. W. Groot 14; A. Zentveld 18; Ranzijn 22. De vlucht had een traag verloop. P.V. DE TOEKOMST EGMOND-BINNEN Voor de vlucht vanaf St. Kathelyne- Wover op 30 april over pl.m. 171 km. wei-den 182 duiven verzonden. Gelost om 7 uur bereikte de eerste duif om 9.35 uur zijn hok. De laatste prijsvlie- gende duif nr. 37 kwam aan om 10.43.24. Het verloop van de vlucht was door het slechte weer zeer on regelmatig-. De uitslag was: K. Steeman 1, 10, 26, 29; G. Duin- meijer 2 - 34; H. Zent-veld 3, 14, 24, 25, 28; J. Apeldoorn 4, 8, 19; J. Zent veld 5, 12, 16, 21, 30; C. Stroomer 6 - 9 - 13 - 18; A. Tromp 7 11, 22; C. Apeldoorn 15, 17; G. Admiraal 20; P. Zentveld 23 - 27; P. Schilder 31; C. v.d. Reep 32 - 37; E. Zwart 33; E. Roozen 35 - 36; W ST. ADELBERT Programma voor zaterdag 6 mei Limmen al tegn St. Adebet al 11.30 St. Adelbert a2 tegen-HSV a3 10.00 Limmen a3 tegen St. Adelb. a3 10.45 HSV a8 tegen St. Adebert a4 10.45 Limmen bl tegen St. Adelb. bl lOu. St. Adelb. b2 tegen HSV b3 10.00 Limmen b3 tegen St. Adelb. b3 10.00 Zondag a.s. pupillentournooi jn Den Burg Texel. Deelemende elftallen Adelbert al en Adelbert bl. Er zijn diverse jongens die door hun leeftijd niet kunnen deelnemen aan het Duin- randers en Alkmaarse Boys tourn-ooi. Daarom heeft het jeugdbestuur be sloten de volgende jongens mee naar Texel te nemen, P. Ooyevaar; en A. Valkering; H. Admiraal; K. Zentveld N. Nijman; C. Zentveld; J. E Boom; W. Glorie; C. Levering; G. v.d. Berg; N. Nooi-t; en Ton Sentveld. Voor verdere bijzonderheden, zie het mededelingenbord. Voor de jeugd hebben wij de volgen de tournooien op ons programma: 13 mei pupillendag, alle elftallen. 28 mei St. Adelberttournooi alle elf tallen. 4 juni Duinranderstoernooi, a, b. en combinatie c en d (rest die iet mee combinatie c en d (rest die niet mee 10 juni: Alkmaarse Boys toernooi, e, f, g en h. Zondag 14 mei gaan senioren 1, 2 en 3 op toernooi naar EMM in Hiversum. De opstellingen voor dit toernooi worde vermeld op het mededelingen bord. Aangezien het die dag moe derdag is heeft de vv EMM ons ge informeerd dat alle dames van spe Iers en supporters die meegaan van wege moederdag een muzikaal ont haal geven worrdt door de AVRO. Het is daarom dat de op stellingen al zijn vermeld, want het bestuur wil vóór 7 mei weten hoeveel dames er meegaan, zodat wij dit bij tijds door kunnen bellen naar Hil versum. De jaarlijkse ledenvergadering: Aangezien het ons aan plaatsruimte gaat ontbreken hopen wij hier vol gede week nader in het Contact op terug te komen. De Secretaris OUDERAVOND TROMPSCHOOL Op donderdag j.1. hield de Trompschool een ouderavond. Na de verwelkoming door de heer H. L. Kooiman, was het woord aan de heer K. Zonderland, die een inleiding hield over "onderwijsvernieuwing in de praktijk", waarna een film werd ver toond, hoe in de nabije toekomst de kinderen onderwijs krijgen. Voor de pauze traden drie groepen blokfluiters, op o.l.v. muziekleraar de heer M. de Vries. Tijdens een geanimeerde discussie o- ver de nieuwe ondex-wijsvormen bleek dat er een grote kloof bestaat tussen het onderwijs dat de ouders vroeger zelf ontvingen en dat wat op de Trompschool gebeurt en gaat gebeu ren. Het klassikale zal, afgezien van centrale lessen in groepsverband, vol ledig verdwijnen en de aandacht zal nog meer gericht wox-den op het kind met zijn eigen problemen, zijn eigen ontwikkeling, aanleg en tempo. Een kind is uniek, waarom ook de be nadering uniek moet zijn. De manier van individueel lesgeven is er op gericht elk kind die kennis bij te brengen, die het op een bepaald moment nodig heeft. Men onder scheidt voor de morgenuren twee hoofdgebieden, de taalsector (taal, le zen, schx-yven) en een rekengebied. In de middaguren: wereldoriëntatie (integratie van aax-drijkskunde, ge schiedenis, biologie, sexuele opvoe ding, natuurkunde, verkeer) en ex- pressietijden. Het is met deze manier van werken niet noodzakelijk, dat alle leerlingen met dezelfde moeilijkheidsgraad wor den geconfronteerd of bezig zijn met dezelfde stof. De voorzitter van de oudercommissie de heer B. E. Hamberg, dankte de hr. Zonderland voor zijn heldere uiteen zetting. Ook de heer en mevrouw Kiers werden in dit dankwoord be trokken. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee. tel. 190f ROOT hoogoweg72- heiloo-tel.02205-1541 U krijgt écht geen onbekommerd vakantiegevoel als alles tegenzit. Gelukkig heeft U een goed reisbureau om U te adviseren. REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE TeL 2122, b.g.g. 1745

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1