ZEEVOGELS-NIEUWS Jeugdnieuws: Donderdag 11 mei (Hemelvaarts dag) "Gerard Brouwers" adspiranten- tournooi, aanvang 11 uur. Deelnemen de verenigingen zijn: LSVV, Limmen, SVA en Zeevogels. Het jeugdbestuur en leiders hopen op een grote belang stelling van de zijde van de ouders en andere belangstellenden. Zondag 14 mei: juniorendag. Junio ren 1 en 2 gaan naai- Zaandam, ver trek half 12 vanaf het Raadhuisplein. Programma pupillen zaterd. 13 mei SVW a Zeevogels a 11.40 SVW c Zeevogels c 11.40 vertrek 10.45 uur Bij het einde van het voetbalseizoen willen wij langs deze weg al onze me dewerkers en vooral diegenen die zo bereidwillig geweest zijn om met hun auto onze junioren, adspiranten en pupillen naar hun bestemming te brengen, hartelijk danken. Jeugdbestuur Zeevogels Dieburgreis Iedereen die zijn of haar reiskosten nog niet heeft voldaan voor de reis naar Dieburg, gelieve dit zo spoedig mogelijk te doen, in ieder geval vóór zondag 14 mei a.s. Denkt u allen aan uw pas-, visum- of toeristenkaart. Toto-nieuws: Woensdag 10 mei kunt u uw voet balpool in leveren in plaats van don derdag (i.v.m. Hemelvaartsdag). Dit is het schoolelftal van de St. Jo zefschool te Egmond aan de Hoef, dat voor de 2e keer (le keer in 1970) kampioen werd van Alkmaar en om streken. In de finale versloegen zij op Bevrijdingsdag de Paus Johannes- school uit Alkmaar met 1-0. Op 27 mei spelen zij om het kampi oenschap van Noord-Holland. INGEZONDEN. NIETSZEGGEND. Op 4 mei pleegt Nederland zijn do den uit de jaren 1940-1945 te herden ken. Denken is een bezigheid, die pas naar buiten treedt, als datgene, wat gedacht of herdacht wordt, onder woorden wordt gebracht. Gedachten, die niet worden overgedragen zijn vruchteloos. Op 4 mei 1972 herdacht of gedacht Egmond aan Zee zijn doden. Maar hoe? Op verzoek van het Oranjeco mité, terloops gedaan aan één van de pastores door één van de leden, werd in de oud-katholieke kerk een herden kingsdienst gehouden, terwijl daarna voorafgegaan door leden van de drumband 'Van Speyk', de tocht naar het monument werd gemaakt, waar een halve minuut stilte in acht werd genomen. Op zichzelf is dit een sober kader, waarin de herdenking kan plaatsvin den. Nog steeds gaan wij van de ge dachte uit, dat deze herdenking lan delijk een nationale zaak is, en ter plaatse een zaak van de gehele ge meenschap, waarin wij met elkaar leven. Daarvan is echter totaal niets gebleken. In de gemeenschappelijke dienst waren 50 mensen aanwezig (van de bijna 6000 inwoners van Eg mond aan Zee), terwijl zowel alle le den van het Oranjecomité, alsook alle leden van gemeentebestuur en ge meenteraad ontbraken. In deze dienst wordt telkenjare en dus ook nu iets gezegd over de betekenis en het wezen van deze herdenking, zodat het al thans niet een "nietszeggende" her denking is. Vijftig mensen hebben in het gesproken en gezongen woord zich op de waarde van deze 'herden king bezonnen. Daarna werd de stille tocht gehou den, waarbij de drumband zich voor treffelijk van haar taak heeft gekwe ten. In het raadhuis wachtten enke len totdat de dienst was ge-eindigd. Burgemeester, wethouders en secre taris schaarden zich achter de drum band; halverwege voegde zich nog 'n lid van de gemeenteraad bij de stoet, terwijl een tweede raadslid bij het monument de komende stoet op wachtte. De voor een groot deel uit kinderen bestaande groep aanwezigen (waren het er 100?) heeft de halve minuut stilte betracht: er werd geen woord gezegd noch tijdens de stilte noch daarna, terwijl ook hier nog eens de gelegenheid was juist de jon ge generatie met de zin van deze herdenking in aanraking te brengen. Daarom: we herdenken onze geval lenen, maar dan ook met z'n allen als woon- en leefgemeenschap van Egmond aan Zee of we doen het niet. Een herdenking op deze wijze is geen waarachtig herdenken meer, maar eerder een blamage voor het Oranje comité, dat op één enkele uitzonde ring na helemaal overal ontbrak, voor B en W en de gemeenteraad, die de "gemeenschappelijkheid" van de ver zochte dienst niet hebben onderkend en zich beperkten tot stilzwijgen én voor het overgrote deel van Egmond aan Zee, dat zich aan déze herden king helemaal niets gelegen laat 'lig gen. Nietszeggend, daarom niet aan sprekend, daarom wellicht overbodig. Zo is het bij ons aangekomen en dat betreuren we. De pastores van Egmond aan Zee: C. P. v.d. Berg T. Horstman B. Martel A. Stolk A. v. Zwieten ONDERZOEK NAAR BEHOEFTE KLEUTERONDERWIJS VOORZIENINGEN Het gemeentebestuur van Egmond- Binnen wil graag weten, hoe groot de behoeften zijn in zake het kleuteron derwijs in de gemeente en heeft daar toe een vragenlijst opgesteld en ver zonden aan de ouders met het verzoek de daarin gestelde vragen te beant woorden. Het gemeentebestuur hoopt aan de hand van de antwoorden een standpunt te kunnen bepalen inzake de toekomstige voorzieningen. Er is in de gemeente geen kleuter school aanwezig gebaseerd op prot. christ. grondslag, terwijl er alleen in de dorpskom van Egmond-Binnen een openbare kleuterschool is. Belangrijk is de vraag hoeveel kinderen van aan vragers zijn geplaatst of toezegging daartoe is ontvangen voor het ko mende schooljaar en voor hoeveel niet. Het kan voorkomen dat bepaal- sdholen zijn volgeboekt waarom plaatsruimte op de ene school ont breekt terwijl de ander misschien nog ruimte heeft. Zijn er dan eventuele bezwaren te gen plaatsing op andere scholen? Op deze en verschillende andere vragen wil het gemeentebestuur graag ant woord hebben en het hoopt, dat de ouders in hun eigen belang meewer ken. Er zijn in de gemeente Egmond- Binnen momenteel 3 kleuterscholen, waarvan twee r.k. en een openbaar. 2 SANATORIA-COLLECTE "SONNEVANCK" EN "ZONNEGLOREN" In de week van 22 tot 28 mei a.s. wordt in Egmond aan de Hoef weer de jaarlijkse openbare collecte gehou den voor het werk van bovengenoem de instellingen. Het zal eenieder be kend zijn, dat door deze sanatoria in het verleden veel werk werd en in het 'heden veel werk wordt gedaan ter bestrijding van de tuberculose. Wanneer U wilt helpen bij het col lecteren, verzoek ik u contact op te nemen met: M. C. J. Noteboom-Van Ankeren, Egmond aan de Hoef. Pr. Marijkelaan 2, tel. 2387. V. V JB.-NIEUWS Vrijdag 12 mei a.s.: gezelschaps avond in Studio 17. BEJAARDENCENTRUM "TORENDUIN" De bewoners van het bejaarden centrum "Torenduin" te Egmond aan Zee kwamen in de grote recreatiezaal bijeen voor een feestelijk samenzijn, georganiseerd door de Huiscommissie en verzorgd door het toneelgroepje "Nooitgedagt", bestaande uit enkele bewoners, aangevuld met enige perso neelsleden. De avond werd geopend door voor zitter Kees Visser, die zijn leedwezen er over uitsprak, dat het derde huis- commissielid door ernstige ziekte was uitgeschakeld. Zang, toneel en scherts OLD INN KAMPIOEN VAN DE EGMONDEN Tijdens een bijzonder sportief toer nooi, dat zondag in de sporthal plaats vond, werd Old Inn kampioen van de Egmonden. Burgemeester Bakker overhandigde de aanvoerder van het team de beker, nadat alle deelnemen de verenigingen eveneens een vereni- ginstrofee en een persoonlijke herin nering hadden ontvangen. Zoals bekend waren de baten van dit toernooi bestemd voor het zwem bad te Egmond aan Zee en het dorps huis te Egmond-Binnen. Er was on danks het mooie weer zeer veel be langstelling. Organiserende vereni ging was Adelbert. Er zijn plannen om het toernooi een repeat te geven op een avond. De sporthal was gratis beschikbaar gesteld. De uitslag luidde: 1. Old Inn; 2. St. Adelbert; 3. P.L. Zwartboys; 4 Spren keling boys; 5. Egmondia en 6. Derp United. Arbiters waren Nijholt, Van Baar en Gouda. wisselden elkaar af, waarbij Kees Visser, Ria Kool en mevr. A. C. Gul van Pel hun bestje beentjes voorzet ten. Bij de hersengymnastiek konden de heren de dames maar net voor blijven. Tot slot dankte voorzitter Kees Visser zr. Krab, die als directrice alle mogelijke medewerking verleende en mevrouw Lageveen, de stille maar hoogst nuttige kracht op de achter grond. Pastoor C. P. v.d. Berg sprak eveneens zijn waardering uit voor 't gebodene, terwijl mevrouw Lampe sprak namens alle bewoners. Deze avond is beslist voor herhaling vat baar. teert zondag in Amsterdam in de le klasse. Tijdens het Pinksterweekend zal een Triasploeg deelnemen aan wedstrijden in Darmstadt, waar naast Duitse ook Franse en Engelse atleten in aktie komen. "LAMORAAL VAN EGMONT" Zaterdag a.s. gaat "Lamoraal van Egmont" op concours in Zoetermeer. Vele weken wordt er gerepeteerd om de twee concoursstukken, t.w. 't vrije nummer "On the Pier" en het ver plichte nummer "Het land van de eeuwige jeugd", in te studeren. Het is voor Lamoraal een moeilijke maar zeer leerzame taak om deze (nummers in de Ere-afdeling, de op een na hoogste, te gaan brengen. Ook aan het marsconcours zal worden deelgenomen, waarvoor La moraal om 5 u. aantreedt en 's avonds om 9 uur voor het concertconcours. De komende week zal nog drie keer worden gerepeteerd, terwijl vrijdag avond de slotrepetitie zal worden ge houden, die voor alle belangstellenden toegankelijk is. Tot slot kunnen wij meedelen, dat de oudpapier-aktie weer 4% ton heeft opgebracht, waarvoor onze hartelijke dank. Het Bestuur VERGADERING VAN COLLECTANTEN ZWEMBAD EN BESTUUR Op een vergadering van de collec tanten en het bestuur van de Stich ting Zwembad te Egmond aan Zee, is door het bestuur volledige opening van zaken gegeven. In zijn openings woord stelde de heer L. Groot, dat alles wat werd bereikt mede is te danken aan de medewerking van een ieder in Egmond ondervonden. De heer C. Wijn vertelde iets meer over de ontwikkeling. „Bij zowel G.S. als andere instanties die over het jjzwembad moeten beslissen, heeft de houding van de bevolking veel waar- Idering gekregen", zei hij. Mede door 'de medewerking aan bijv. de Gulden- aktie, waardoor nu ruim 39.000, is binnengekomen, is de snelle toe stemming tot stand gekomen. Voorts deed hij de mededeling, dat uit een erfenis van iemand uit Egmond aan Zee een legaat van 6.000,was verkregen. Ook de financiering via de Middenstandsbanlc was zo goed als gereed. In de verdere mededelingen bleek o.a. dat er binnenkort wel een gele genheid zou komen om zich op te geven voor zwemles. „Uiteraard", zo zei de heer Wijn, „zullen de kinderen van de mensen die vanaf het begin hebben bijgedragen, bij de inschrij ving voorrang hebben." Verschillende vragen werden beantwoord, terwijl de voorzitter de vergadering sloot met de mededeling, dat eventuele giften in grote dank aanvaard werden. OUDERVERENIGING ST. ADELBERTUSSCHOOL Eind vorig jaar werd te Egmond- Binnen een aktiegroep geformeerd om tot oprichting te komen van een ou dervereniging voor de St. Adelbertus- school. Na zeer prettige kontakt- avonden van genoemde aktiegroep met schoolbestuur en schoolleiding, werd besloten om tot definitieve op- Irichting over te gaan. De oprichtings vergadering werd dd. 21 maart j.1. in de zaal van café Swart gehouden. De belangstelling van schoolbestuur en onderwijzend personeel was groot. Echter de opkomst van de ouders was iets teleurstellend. Daar de ouderver eniging zich als taak heeft gesteld als schakel te fungeren tussen ouders en leerkrachten door vooral op de eerste plaats deze leerkrachten daadwerke lijk bij te staan (hun taak is zwaar der dan u zich voorstelt), zouden wij diè ouders, welke wij via onze op richtingsvergadering niet hebben kunnen bereiken, willen vragen om vooral todh uw medewerking te geven in het belang van uw kind en uw school. Kontaktadres: Limmerweg 2, Ekmond-Binnen. RELAX-NIEUWS Vrijdagavond hield volleybalvereni ging Relax een mix-toernooi. Aan dit toernooi namen leden van de gehele vereniging deel, zij waren willekeu rig in verschillende zestallen inge deeld. In de finale kwamen de Otters en de Hottentotters tegen elkaar uit, de Hottentotters werden uiteindelijk winnaar, de setstanden waren 11-14 en 717. Relax wil het volgende sei zoen met meerdere teams in de com petitie uitkomen, maar helaas zijn hiervoor nog leden tekort, met name bij de jeugd en de veteranen. Iedereen die lid wil worden of hieromtrent in lichtingen wil hebben, kan hiervoor iedere vrijdagavond terecht in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. HIJ VEEGT EN HIJ ZUIGT Aan de Boulevard te Egmond aan Zee werd proef gedraaid met een pro totype van een nieuwe straatveegma chine. Volgens insiders voldeed het product uitstekend. De machine veegt met roterende borstels het zand los uit alle hoeken en brengt het voor 'n zuigmond, waarin het verdwijnt. Waar het apparaat gereden heeft, blijft een schone straat achter. Wel licht betekent dit apparaat voor ge meentewerken van Egmond aan Zee, van welke zijde er veel belangstelling bestond, in de toekomst een goede op lossing. ZES EGMONDSE ATLETEN DEBUTEREN ZONDAG IN HOOGSTE ATLETIEK-AFDELING. Zondag zal de herenploeg van Trias uit Heiloo debuteren in de hoofdklas se, waarin de beste 12 ploegen van Nederland uitkomen. Op alle loop nummers, uitgezonderd de sprint en de 800 meter, wordt Trias vertegen woordigd door Egmonders. De wed strijd vindt plaats in Rotterdam. Di verse andere nationale kampioenen en Miinohen-kandidaten komen aan de start. De Trias-ploeg telt een debuteren de Egmonder en dat is Gerrie Swart, winnaar van vele strand- en trimlo- pen. Gerrie start evenals Kees Hop man op de 5000 meter, waarop ze o.a. de bekende Jos Hermens zullen ont moeten. Joop Smit start op het spec taculaire nummer de steeple-chase (zie foto), terwijl Bert de Groot op de 1500 mtr. in aktie komt. Pieter Mooij start drie maal, namelijk op de 400 en 200 meter en op de 4x100 meter esta fette. De in Egmond woonachtige Rein Knol komt zelf ook in aktie op twee nummers, te weten het kogel stoten en 't diskuswerpen. Rein Knol zorgde er vorig jaar voor, dat door zijn enthousiaste leiding Trias met de heren naar de hoofdklasse promo veerde en met de dames naar de le klasse. De Trias damesploeg debu vervolg "Kort Nieuws) naar woensdag 17 mei in de Geref. Kerk, i.vun. de vastgestelde verga dering van de Christen Vrouwen bond; dat Pé de Waard, werkzaam in de missie van Thaipaz - Sao Paulo (Brasilië) van de Memisa Neder land een bedrag van 25.000, heeft ontvangen voor de inrichting van zijn kliniek. Dit bedrag is hem onlangs, tijdens zijn verblijf alhier reeds toegezegd, maar eerst nu af gekomen; dat de VVV Egmond aan Zee haar leden verzoekt vrije kamers door te geven aan het kantoor voor He melvaartsdag en de Pinksterdagen, om de toeloop van gasten op te kunnen vangen; dat de dagmarkt te Egmond aan Zee haar eerste dag reeds heeft beleefd. Donderdag (Hemelvaartsdag) is er geen markt en daarna elke don derdag op het Dorus Rijkersplein. Er zijn gesprekken geweest, om de •dagmarkt eventueel te verplaatsen |.aar de Voorstraat, maar dat stuit nog op technische bezwaren, hoe wel het niet uitgesloten is, dat er misschien deze zomer een proef wordt genomen; dat, hoewei de gemeenteraadsverkie zingen pas over twee jaar gehouden Spullen worden, de "Kiesvereniging Gemeentebelangen" nu reeds hier voor voorbereidingen treft en dat het bestuur nu bestaat uit: J. W. Mol, voorzitter; E. J. Broek, pen ningmeester; K. Pranger, secreta ris. Secretariaat: Kennedy boule vard 23, tel. 1048; dat de toneelvereniging 'Flierefluiters haar uitvoeringen van '8 Vrouwen' heeft uit moeten stellen wegens ziekte van de regisseur de heer Toon Nierop, naar 25 en 26 mei;

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 5