SUPERMARKT Voor de fijnste VLEESWAREN A.G.F. Reclame Allemaal le kwaliteit 't is maar dat u't weet nu 108 Kaas extra belegen SUPERMARKT Motor-racing-team "Derp" SPAR MET SPAR VAKANTIE PRIJZEN Krat Amstel pils a 24 fl. van 11,76 nu 9,95 Joy in literfles van 1,02 nu 69 Cholatti kakao drank van 86 nu 69 Tonic Spar hele liter van 92nu 79 Tilbury pils, box a 12 halve liters v. 6,17 nu 5,75 Martini, vermouth van 6,05 nu 4,95 VOOR 35 CT. GRATIS THUIS, BEHALVE MAANDAGS Spar margarine 2 pakken nu van 80 v. 70 Anijs- of vruchtenhagel 2 pakken nu van 86 v. 79 Spar groentesoep (4 borden) nu v. 85 v. 65 Spar fritessaus emmer vol nu v. 175 v. 149 Suja luiers, groot pak nu van 300 voor 250 Spar lucifers 2 pakken nu van 84 voor 75 Kano's 6 st. "de driehoek" nu v. 115 v. 98 Spar beschuit 2 rollen 75 Repen, 10 stuks, melk, puur of noot 119 Spar sinas per liter van 92 nu voor 79 Iglo diepvrieskip per kg290 CALIMERO in fraaie lijstjes van 129 nu 99 Kersenbonbons per bakje van 185 nu 129 DE LEKKERSTE BOTERHAM NAAR DE SPAR Salzburger hamworst 150 gram 129 Wildrollade 150 gram 119 Katenspek 150 gram 119 Stegeman kalfsleverworstje a 250 gr. 139 Gebraden halve halntjes 300 gram vacuum verpakt 269 VACUUM GELDERSE ROOKWORST Zomerrookworst per stuk a 225 gram Goudse kaas met blauwe band 500 gr. 395 Goudse kaas jong met komijn 250 gr. 149 GROENTEN 1 kg Andijvie 89 }h kg Spersiebo^en135 FRUIT 13 volsapsinaasappelen 198 5 volsapsinaasappelen 110 Fijne Spaanse Meloen 179 L. MENS Voorstraat 61 - Telefoon 1333 DOE HET ZELF BOTEN Op de foto ziet u een polyester casco van een boot, waarvan er momenteel vier in de vaart zijn en tot volle te vredenheid van de gebruikers. Het casco werd vervaardigd door Jan Dekker en Koen Eeltink. Het staat hier simpel vermeld maar wat er aan vooraf gegaan is, demonstreert een* taai volhouden. Want voor dat het mogelijk was. een polyester boot te maken, moest er eerst een vorm gemaakt worden, een mal genaamd. Deze mal werd "getrokken" van een bijzonder zeewaardige boot, die in be zit was van Cor van Pel, voorheen de schipper van de reddingsboot. Zo'n mal maken betekent niets min der dan een extra boot bouwen, die nodig is, om er nieuwe boten mee te vormen. En wat er mee bereikt kan worden, ziet u op bijgaande foto's. Op de ene ziet u het ruwe nog niet afgewerkte product, zoals het uit de mal komt. De gehele betimmering ontbreekt nog, die niet alleen dient ter ver fraaiing van het scheepje maar ook ter versteviging. Vele uren arbeid gaan er mee ge moeid maar het is praclitig doe-het- zelf-werk. Jan Dekker kan u er alles over ver tellen. Verschillende leden, o.a. twee bestuursleden van de botenvereniging "De Werf", de heren Ron Konijn en Douwe Gorter bezitten reeds zo'n boot en hij bevalt uitstekend. EG 115, met de naam Rosie, waar van u hier ook een afbeelding ziet, is de afgewerkte versie van het nog ru we stuk polyester op het andere plaatje. Verschillenden hebbben be langstelling voor dit product, niet in het minst om het belangrijke stuk doe-het-zelf-werk, wat er in zit, waardoor het voor menigeen een haal bare kaart wordt. Wil u er meer van weten, het adres van Jan Dekker is Eiserihowerstraat 68. Wist u dat Egmond aan Zee een mo torclub had? Toevallig kwamen wij er achter. Een gesprek met Herman Meijer jr. bracht ons op de hoogte van het bestaan hiervan en tegelijk hoorden wij, dat hij zijn machine, een Zündapp 50 cc kwijt was, omdat hij er mee op de weg had gereden. Dat had hij niet mogen doen, daar het en speciale racemachine is die niet op de weg mag komen. Maar hij had wat gesleuteld aan 't machientje en om het resultaat even te proberen, was hij naar De Goede doe-het-zelf ggereden om daar nog wat op te halen wat hij nodig had. En tijdens dat ritje werd hij gesnapt. Motor verbeurd verklaard en f 75, boete. Hij kon wel huilen en dat heeft hij gedaan ook. Natuurlijk, hij was fout maar het ge mis van zijn machine is wel een he le zware boete. Dat gaat voor ons gevoel te ver. Menigeen zal in zijn vuistje lachen, omdat er weer een stuk geweld is verdwenen. Noggmaals, op de weg kan niet met •gevoerde machines gereden wor den. Maar de jongens van racing- team "Derp" willen ook hun sport beoefenen en daarvoor Is in de Eg- monden geen enkel stuk weg beschik baar. En oplossing zou zijn, wanneer een stukje duinweg gebruikt zou ^nogen worden, maar wie geeft daar voor toestemming? De jongens van het team nemen aan wedstrijdeen deel maar zijhebben geen ruimte om te oefenen. Daarvoor moeten zij naar Zandvoort maar als er wat gesleuteld moet worden, zijn zij genoodzaakt weer helemaal terug naar Egmond te gaan en dat wordt te kostbaar. Zij beginnen desondanks enig suc ces te boeken, want de op bijgaande foto in het midden rijdende Pietje Stengs wist tijdens 'n cross-wedstrijd de eerste prijs te behalen. Die jon gens moeten wat meer ruimte krij gen, maar waar. Misschien kan een gesprek met het gemeentebestuur wat resultaten op leveren. Adelbertnieuws "W« en Zij" Zondag 13 augustus a.s. wordt op on ze terreinen het "Wij en Zij" voetbal- tournooi georganiseerd door het N. K.V. afdeling afdeling Akersloot. In verband met organisatorische moeilijkheden was het N.K.V. ge dwongen een beroep te doen op Adel- bert voor het gebruik van onze ter reinen Het bstuur heeft gemeend aan dit verzoek te moeten voldoen. De baten worden namelijk besteed voor een zeer goed doel en wel voor de inrich ting van een technische school in 't ontwikkelingsland Togo. Aan de ineang van het voetbalveld tie "WU en Zij", die u zullen vragen entreegeld te betalen, f 1,50 voor 16 Het eerste gedeelte van dit tournooi is afgelopen zondaggespeeld op het terrein van Meervogels '31. Limmen won met 5-0 van Meervogels. Door deze overwinning heeft Adelbert nu zondag nog een kans op de "Wij en Zij" beker. Adelbert 1 speelt om 14.30 uur tegen USVU 1. Ook vinden nog wedstrij den plaats tussen Junioren 1 en de junioren 1 van USVU om 12 uur en tussen Adelbert 2 en USVU 2 te 1 u. Komt allen en steunt onze jongens door uw aanwezigheid en uw aanmoe diging en de ontwikkelingslanden Klaverjas-drive Vrijdagavond om 8 uur wordt er een klaverjasdrive georganiseerd ten ba te van de v.v. St. Adelbert. Aange zien deze drives financieel van on schatbare waarde zijn voor de vere niging zou het bestuur ook hier graag op een grote opkomst willen rekenen. Onze dank gaat ook uit naar diegene die geheel belangeloos hun tijd opof feren om deze drives teorganiseren. Tot vrijdagavond in café Swart en tot ziens op het voetbalvelda^. zon dag voor het "Wij enZij" tournooi. De ledenvergadering Ten overvloede wijzen wjj er op dat deze vergadering verlegd is naar vrij dag 18 augustus om 8 uur in café Swart. Plaatsbespreken hoeft niet, er is op iedereen gerekend. Het Bestuur Diensten Wijkverpleegsters 12 - 13 augustus Zr. v. d. Loeff, Hol- leweg 137, Heiloo. Telefoon 02200 31132 ACHILLES-GEBOUW HERSTELD Vorige week plaatsten wij een foto van het Achillesgebouw in Egmond aan Zee, waarvan het onderhoud wat te wensen overliet. Inmiddels heeft men met grote voortvarendheid de zaak aangepakt, zodat het euvel waarover wij schreven verholpen is, aldus werd door gemeentewerken- meegedeeld. Volgende week hopen wij dit middels een toto te laten zien. A.Z. - HE ART OF MIDLOTHIAN (FC Edinburgh) al weer een week geleden. Wat voor de organisatoren van Eg- mondia ais een werkintensieve op- üracnt goiu, namelijk de organisatie van de wedstrijd AZ - Heart of Midlo- tnian, vorige week woensdag vond die zijn besiag tijdens een avond met pracntig weer. De Egmonden waren tijdens de middag- en avonduren Degunstigd met zomerse temparatu- ren-, zeus de zon liet zich niet onbe tuigd en hoewel het tijdens de avond iets frisser werd - een temparatuur- tje, die voor een voetbalwedstrijd bij na met beter kan - bleef het droog. De grasmat lag er uitstekend bij de kwaliteit werd zelfs geprezen door de KNVB - welker bestuursleden er aanvankelijk een zwaar hoofd in hadden, want 'n grasmat op de proef stellen tijdens een vriendschappelijke wedstrijd, terwijl het competitiesei zoen nog moet beginnen, daar voelt men over hhet algemeen niet voor. Die sombere gedachten vonden ook grond in het meer slechte weer, dat overal in de omgeving heerste. Ge weldige slagregens vielen vele uren naar beneden en maakte de bodem overal tot een zompige substantie. Bijna de gehele middag onweerde het ten oosten van de Egmonden, kelders liepen onder, straten stonden blank en het verkeer ondervond o- veral stagnatie. In de verte hingen donkere luchten waaruit de bliksem aanhoudend naar beneden sloeg en in Egmond scheen de zon. Er viel geen druppel. Het naar Egmond onderweg zijnde FC Edinburgh speelde reeds met de gedachte, dat de wedstrijd wel niet door zou gaan maar er waren daar over geen berichten binnengekomen. Niet alleen de leden maar ook de ve le supporters waren verbaasd, om bij aankomst in Egmond a. Zee te kun nen constateren, dat het daar volop zomer was en dat er "geen vuiltje aan de lucht was". En zo is het gedurende de gehele wedstrijd gebleven. De 2200 toe schouwers dachten niet meer aan 't slechte weer, daar zij geboeid wer den door het spel, dat zich voor hun ogen op het prachtige gras van het Egmondiacomplex ontvouwde. Zoals bekend werd de wedstrijd met 1 0 in het voordeel van FC Edinburgh beslecht. Drie sportvelden De wedstrijd werd gorganiseerd om extra aandacht te schenken aan het feit,, dat Egmondia na jarenlang streven nu kan beschikken over een derde speelveld. Dit is mogelijk ge worden dankzij de goede samenwer king die -er bestaat tussen de ge meentebesturen van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen, op welks grond gebied een deel van het sportterrein werd aangelegd. In deze sfeer werd de aftrap ver richt door de loco-burgemeester van Egmond aan Zee, de heer P. L. Zwart terwijl op de tribunes een vertegen woordiging van de gemeente Eg mond-Binnen dit voetbaltechnisch optreden gadesloeg. Aan de vlaggemasten wapperden vro lijk de Egmondiavlaggen waarin een 3, daarmee vertellend dat de vereni ging nu wat meer armslag heeft ge kregen en ook de vlag van de ge meente Egmond aan Zee In de pauzes kwamen de rood/witte kleuren van drumband Van Speyk contrastrijk een extra tintje aan het gebeuren geven terwijl de band zich zelf ritmisch en melodieus presen teerde voor de duizenden toeschou- schouwers. De Tros-televisie maakte opnamen, waarvan verschillende shots zaterdag j.1. werden uitgezon den. In het laatste kwartier van de wed strijd werd Piet Vuil door AZ inge zet en hoewel Piet zich op zfln eigen bakermat krachtig inzette, werd de wedstrijd toch in het voordeel van FC Edinburgh beëindigd. De wed strijd vond plaats in een zeer gezel lige en sportieve sfeer, waarvan de toeschouwers volop hebben genoten. De orcranisatie van E®rmond'a was

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 6