AVOND BRADERIE EHBBT Radion met de eg monden ESTRELLA" Panda kleuterschool Voor uw afvalstoffen Burdorf iv: josLSGiaBummumm K0RTNIEUWS Taxi tel. 1900 Slijterij DE POMP Renault John Zagwijn EGMOND AAN ZEE Elke woensdagavond aan de Voorstraat Supermarkt Telefoon 1370 Krat Bavaria bier voor 698 Krat Amstel bier voor 995 Literbl. ananas stukjes 98 ct. Kg. Patates frites voor If39 Zak van 615 nu 525 STUDIO 17 garderobe juffrouw contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Advertentietarief 16 augustus 1972 losse plaatsingen: 20 ct. per mm. nummer 1050 BQ contract belangrijke reductie De naam kom nog wel. De nieuwe kleuterschool aan het Ge neraal Winkelmanplantsoen te Eg- mond aan Zee is in gebruik genomen, nog niet officieel, maar wel in de praktijk en daar gaat het tenslotte ocm. Maandagmorgen hoorde men daar in de buurt het vrolijke gesnater van tientallen kinderen, die of voor het eerst een kleuterschool bevolkten of overgeplaatst waren van een van de bestaande scholen naar hier. Het is een tweeklassige school, voor zien van alle moderne comfort, ver eist voor het hedendaagse kleuter onderwijs. Een wezenlijk verschil met vroeger is onderandere dat de kinde ren nu veel meer "doe het zeivers" worden, onder gedegen leiding wel iswaar. Vroeger was er sprake van een "be waarschool", die voor de ouders niets meer betekende dan 'n bewaarplaats voor hun kroost, waardoor ze het zelf wat rustiger hadden. Het praotisch resultaat is voor de ouders van nu wel hetzelfde maar zij kunnen zich ook vlijen met de ge dachte, dat hun kinderen er veel van opsteken en niet in het minst door de enthousiaste leiding van de twee juffen, Tonie Bannink en Gemma Bleekemolen, die er veel van willen maken. Gemma heeft alvast maar een naam bedacht voor de nieuwe school, waar bij zij aan het Panda-beertje dacht, dat bescherming nodig heeft, zoals een kind die ook niet kan ontberen. Zij zal het met haar suggestie op moeten nemen tegen wethouder P. Verschuur, die de naam "Pinkeltje" heeft bedacht. Wat net zal worden wachten we maar af. Wij spraken metTonie Bannink. Het is haar eerste school en zojuist af gestudeerd brengt zij haar gaven op een gloednieuwe school dn de prak tijk. "Heerlijk" zei ze, "alles nieuw en toen wij vanmorgen kwamen, hing de vlag uit". Er waren fotograferende ouders en... huilende kinderen. Er kunnen nog kinderen bij, zei Tonie, momente^^ hebben wij er ongeveer 45 en wij he^^ ben nog ruimte genoeg". Samen met haar collega Gemma Bleekemolen vindt zij het heerlijk werken en dat kan de kinderen alleen maar ten goede komen. pROOT hoogeweg72- heiloo-tel.02205-1541 ADELBERT-NIEUWS De klaverjasavond van afgelopen vrijdag bracht f 125,80 op voor on ze vereniging. Alle kaarters en orga nisatoren daarvoor hartelijk dank. Het "Wij en Zij" tournooi verliep voor de organisatoren en voor de ont wikkelingslanden niet zo gunstig. De puiblieke belangstelling bleef wat achter bij de verwachtingen. Aan re cette ontvingen de mensen uit Aker sloot f 218,00. Na aftrek van de kos ten hoopten zij ongeveer f 150,net to over te houden. Junioren 1 en Adelbert 2 moesten hun meerderen erkennen in hun te genstander IJSVU uit Uitgeest. Ons eerste elftal wist met 1-0 van USVU te winnen. De "Wij en Zij" beker ging echter naar de v.v. Dimmen om dat het gemiddelde van deze ver eniging in dit driejarig tournooi be ter was. St. Adelbert moest genoe gen nemen met een tweede plaats. Zondag a.s. 20 augusus spelen A- delbert 1 en 2 tegen de vereniging EMM uit Hilversum, beide wedstrij den zullen gespeeld worden om 12 u. Wij willen al onze leden er nog eens óp attent maken, dat de uige- stelde jaarvergadering a.s. vrijdag 18 augustus zal worden gehouden in ca fé Swart. Komt allen. Het is be langrijk voor jezelf en de vereniging. Voor het trtmu aas, knippen •o scheren van alle hondeo- IvANigr^ 3pel1 RIJKSQEDIPLOMEERD Watertorenweg S9, teL 1M5 Egmond ma Zee Handelsinstituut is reeds begonnen me Machineschrflven ('s avonds van 7-9 uur) Woensdag 16 augustus begint het eerste clubje Stenografie Nederlands. Met de andere clubs (Boekhouden, Nederl. Handels- corr., Middenstand enz.) starten we begin september. U kunt ook met mach.schr. of Steno in september beginnen. Dagelijks opgeven (telefonisch of mondeling) onder tel. 12497 of Langestraat 91, Alkmaar, (portiek v. Woensel) WIJ VERNEMEN: Dat het Rode Kruis afdeling De Eg- monden woensdagavond op de bra derie zal staan met de verkoop van Rode Kruis-postzegels. Voor ver zamelaars is dit een unieke gele genheid, om zeldzame exemplaren te bemachtigen want eens in de 5 jaar mag het Rode Kruis eigen postzegels verkopen. De toeslag die op de zegels rust, komt ten goede van het Rode Kruis, die het geld op zijn beurt weer besteedt aan de uitzending van onze invali den. Ook voor ieder, die het Rode Kruis een warm hart toedraagt is de stand een bezoek waard. Hij is te vinden op de hoek Voorstraat - Smidstraat; dat er in de nacht van zaterdag op zondag nogal wat vernielingen zijn aangericht aan auto's, tenwijl daar uit verschillende voorwerpen zijn ontvereemd; dat de boksclub EBC '64 woensdag weer met haar training begint in het gymnastiekgebouw te Egmond aan Zee, aanvang 19.30 uur. Nieu we leden van harte welkom; dat zondag 20 augustus om 19.00 u. de traditionele oecumenische va- kantie-sluitingsdienst zal plaats vinden in de o.k. kerk te Egmond aan Zee. (Organisatie De Raad v. Kerken van de Drie Egmonden). Aan deze dienst werken mede: pas toor A. Stol'k, ds. D. C. Firet, Pfarrer H. Ascheberg en ds. B. Martel. Muzikale medewerking van het jeugdkoor "Kariko" (met com bo) van de kapel van O.L.Vr. ter Nood te Heiloo o.l.v. broeder Avi- tus Klerks; dat de wethouder van soc. zaken te Egmond aan Zee op donderdag 17 augustus 's middags om drie uur spreekuur houdt in Torenduin; dat vanaf 15 augustus t.e.m. 14 sep tember weer bramen mogen wor den geplukt in het Noordhollands Duinreservaat, met uitzondering van de zeereep, het infiltratiege- bied en omrasterde gedeelten. Een toegangskaart is vereist. Als het weer wil meewerken, kan er op een goede oogst gerekend worden, al dus het PWN; BAMI GORENO Telefoon 1M5 DE BOOTJES OP HET STRAND Het ene artikel geeft soms aanleiding tot het volgende en dat is ook het geval naar aanleiding van ons vorige artikelc "De botenvereniging heeft te weinig ruimte". Daarin schreven wij, dat er veel me dewerking was van de verschillende scrandexploitanten om bootjes op hun strand neer te leggen. Wij hadden kunnen schrijven: "over het algemeen is er veel medewerking enz." Er stond echter: "van alle strandexploitanten op een na enz." en dat klinkt wat scherper. Insiders weten wie hiermede bedoeld wordt en wel de heer P. J. Kockx, welke naam wij bewust niet hebben genoemd, omdat er meestal wel een reden is waarom die medewerking er - ogenschijnlijk - niet is. Het zou 'n verkeerde indruk kunnen wekken. Maar de heer Kockx stelt er prijs op, hier toch nader op in te gaan. In een gesprek, dat wij naar aanlei ding van het gestelde met hem had den, zei hij, dat hij zo mogelijk alle medewerking wil geven en dat er ei genlijk nog geen onderhoud om een en ander te regelen had plaats ge vonden, behoudens een telefoonge sprek rond de oprichting van de ver eniging "De Werf", waarin werd ge sproken over ruimte voor de boten. Hij had echhter nu vier vijf jaar ge leden reeds 25 meter strand op ver zoek van het gemeentebestuur afge staan, om daar de boten neer te leg gen. Ondertussen is het aantal bootjes sterk toegenomen en de ruimte is te klein geworden. Toen heeft hij een aantal cabines moeten verwijderen om ze ergens anders neer te zetten. Dat ging toen nog. Maar ruimlte is er niet meer met het gevolg dat 'hij er niet veel voor voel de, om opnieuw strand af te staan. Desondanks wil hij er graag aan mee werken, om mogelijkheden voor de botenvereniging te onderzoeken. Een gesprek rond de tafel kan wel licht tot goede resultaten leiden, "want", zegt de heer Kockx "ik vaar oök graag met m'n boot en ik wil nie mand die plezierige ontspanning een zandkorrel in de weg leggen". "Ik denk dat we met een goed gesprek wel tot resultaten zullen komeh", al dus de heer Kockx. KWALITEIT EN «ERVICE (hst gahals Jaar door) Pompplsln - TsL 120» WIJ bsiorpsn gratis I WAT WAS HET WEER QEZELLIQ IN „T VAATJE" BRANDWEERMAN ZIJN EN VIJFTIG JAAR WORDEN dat ondervond Jaap de Boer te Eg mond aan de Hoef, die zich dagelijks onledig houdt met de verkoop van groente en wat er zoal bijhoort. Als hij met zijn groentewagen langs de weg is en huis aan huis vraagt, wat het vandaag zal zijn, dan kan 't gebeuren, dat er ergens uit zijn bin nenzak een onheilspellend gepiep hoorbaar wordt, afkomstig uit een radioapparaat, dat hij dagelijks bij zich heeft. Dat betekent een oproep van de centrale brandmeldingspost. Even na het signaal zal een stem hem vertellen, dat er brand is, en dat hij zich onmiddellijk naar de kazerne moet spoeden of direct naar de brand als hij geen chauffeursfunctie heeft. Het signaal klinkt zo bij elke brand weerman en in no time is iedereen daar waar hij hoort te zijn, zonder dat door middel van een onheilspel lende sirene het hele dorp in rep en roer is gebracht. Het gaat geruisloos en mevrouw staat soms met geld in haar handen om de groente te beta len. Dat komt wel na de brand. Het is een korte omschrijving van 't nevenwerk van Jaap de Boer maar het noemen van zijn naam hier is he lemaal niet om het feit, dat hij met dat radiotje rond loopt maar meer om de gemoedelijke sfeer, die er bij het brandweercorps van de gemeen te Egmond-Binnen is blijven heersen ondanks de moderne communicatie middelen, waarmee nu wordt ge werkt. Jaap werd vijftig jaar, om precies te zijn -gi 0.00 uur in de nacht van zaterd^/Dp zondag. En het wakke re brandweerkorps, dat ondanks nacht en ontij niet schijnt te slapen, begon ineens te sjouwen met een levensgrote brandweerman op een stoel. In het nachtelijk duister werd deze op d^Auifel boven de groentezaak geplaag, op het raadhuisplein begon een lichtaggregaat te werken, even daarna floepten twee grote schijn werpers aan, die het slaapvertrek van het echtpaar De Boer fel verlichtten en van de inmiddels gearriveerde brandweerwagen begon een sirene te loeien. Dit hele spektakel was voldoende om de heer en mevrouw De Boer te wekken en de hele buurt op stelten te zetten. De commandant, de heer A. Druiven stond klaar met een fles, welks in houd bij brandweercorpsen tot de vrij regelmatig aan te wenden middelen behoort en even daarna was hij in de gelegenheid om collega De Boer te feliciteren met zijn vijftigste verjaar dag, hem daarbij genoemd cadeau overhandigend. Ondanks het nachtelijk uur werd de ze eerste felicitatie zeer op prijs ge steld, welke waardering zijn uitdruk king vond in het heffen van het glas, waarvan de inhoud werd ver zorgd door de feestvierende familie De Boer, die uit ervaring weet, dat brandweerlieden hier niets op tegen hebben. De vijftigjarige ondercommandant maakt reeds negentien jaar deel uit van het corps en heeft daarmee de langste staat van dienst. Hij is ook de oudste en was al lid van de brandweer onder de commandanten J. Kareis en C. de Groot. GARAGE Ipi I t Zee tel Het begon In 1988, nu due het eerete lustrum van dertien gezellige woensdagavonden, die bekend zijn bl| duizenden uit wijde omgeving. Alles voor 79 ct 2/2 blik sperzieboontjes 79 2/2 blik worteltjes (ijn 79 2/2 bl. doperwten fijn 79 Bij aankoop van 500 gram kaas Bij 4 ballen gehakt 149 Pot knakworst 98 W.C. poeder voor in het kleinste kamertje 98 Popla 1000 120 bij ons 98 Tolet Air 239 nu 198 5 kg. aardappelen 198 Egmond aan Zee Vanaf heden geopend iedere vrijdagavond van 20.00 uur tot 1 uur. Zaterdagavond van 20.00 uur tot 2.00 uur. Zondagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 20.00 uur - 1.00 uur Tevens gevraagd

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1