jubileum-filmavond De Magneet en Noord: NOORDZEE INGEZONDEN INGEZONDEN INGEZONDEN Kort Nieuws Brmckelijem Barbecue' Sirttckrjtjens Barbecue Op vrijdag 2 februari a.s. om 8.00 uur in Sporthal Egmond te Egmond aan Zee een grootse georganiseerd door de bekende reisbureau's Diverse bekende en nieuwe vakantiebestemmingen komen op het scherm. Het geheel wordt omlijst door MUZIEK QUIZ DIA's etc. Nog enkele gratis toegangs kaarten zijn nu nog verkrijgbaar bij uw REISBUREAU Voorstraat 117 Egmond aan Zee Telefoon 2122 RUIM DUIZEND GULDEN VOOR VIETNAM De nationale aktie "Nixon, teken nu 'is ook in de Egmonden een groot succes 'geworden. De oproep van het landelijk comité bestaande uit: KVP, ARP, OHU, CPN, PvdA, D' 66, PPR en PSP en vele organisaties waaronder Pax Christie en Jongeren voor Vietnam, om juist nu extra druk op Amerika uit te oefenen, door het befaamde "Nixon, teken de vrede nu!"-affiche te verkopen, bracht hier direkt mensen op de been. En zo gingen dus zaterdagmorgen in de drie Egmonden de vrijwilligers op stap om huis aan huis dit affiche aan te bieden. Vele kochten spontaan het raambiljet voor 2,en hingen het op, terwijl anderen hogere bedra gen gaven om het Medisch Comitee Vietnam extra te steunen. De huis aan huis-aktie en de ver koop in de r.k. kerk in Egmond aan de Hoef brachten tot heden ruim dui zend gulden op. 'Het totaalbedrag is inmiddels overgemaakt aan het Me disch Comitee Viëtnam, dat hiermee haar doel om alle slachtoffers van. deze afschuwelijke oorlog medisch bij te staan weer iets dichterbij ziet ko men. Het 'is intussen wel gebleken, dat ondanks de vrij 'grote publiciteit die Viëtnam de laatste tijd krijgt, nog zeer veel mensen niet of slecht zijn geinformeerd over de achtergronden van de strijd daar. Er bestaan plan nen om binnenkort een informatie dag of -avond in de Egmonden te organiseren, waar films van het Me disch Conïïtee zullen worden vertoond en verdere voorlichting wordt gege ven. De inwoners van de Egmonden die blijk hebben gegeven het Vietnamese volk te willen steunen hebben recht op juiste informatie. De aktie gaat door en zij die nog geen affiche koch ten, kunnen dit alsnog afhalen of bestellen bij: mevr. Schoon, Heren weg 225 te Egmond aan de Hoef. ANONIEM PAMFLET In Egmond aan de Hoef is naar aanleiding van de 'biljettenaktie ten bate van het Medisch Comitee Viët nam een stencyl verspreid, waarin de aktie op een lage manier wordt on dermijnd. De tendens van het schrij ven is: "Oog om oog, tand om tand." Er worden een aantal wreedheden in opgesomd, die door de communisten van Noord-Viëtnam zouden zijn be gaan, terwijl over die van de tegen partij wordt gezwegen. Waar oorlog heerst, worden wreed heden 'begaan en daarom is een oor log heilloos, door wie ook ontketend en met welke achtergrond dan ook, want miljoenen onschuldigen worden het slachtoffer. Hopenlijk zal de strijd binnenkort een einde vinden, hoewel het in de praktijk nog lang niet afgelopen zal zijn. Maar er zijn duizenden verminkten, mensen zoals wij, van alile gezindten, van alle politieke richtingen, het doet er niet toe, het zijn allen mensen en die hebben hulp nodig, puur mense lijke hulp en daarvoor is de aktie die de laatste dagen wordt gevoerd. Wanneer men dan met een anoniem pamflet wordt gekonfronteerd, dan vraag je je af hoe laag een mens kan worden, die het principe huldigt, dat 'het doel alle middelen wettigt. In ieder geval moet de schrijver van het anonieme stencyl iemand zijn, die moeilijk is te verteren. Misselijke propaganda, waar men niet voor uit durft te komen. G. A. Belleman Egmond aan Zee Met ingang «an 1 januari j.1. is de huur der gemeentewoningen in de Van Speykstraat, 3e Oosterberg en de Noorderberg verhoogd in percen tages variërend van 40 tot 60%. Dat is, relatief gezien, een niet gering be drag. Er is geen overleg vooraf geweest met de 'bewoners over deze zaak, al is dit volgens een van rijkswege ver strekte brochure over de huuriibera- lisatie verplicht. (Maar daar stoort de gemeente Egmond aan Zee zich niet aan, alsof voor bestuurders wet ten niet tellen.) Wat de staat van onderhoud be treft, deze is in vele gevallen schan dalig. Er 2tyn ons verschillende ge vallen bekend van mensen, die het moeten doen met een w.c. zonder stortbad, verstopte riolen, enz. Lek kages, verrotte vloeren etc., eijn geen zeldzame verschijnselen. Over de onredelijke huurverhoging is gesproken met de burgemeester. Deze stond niet onwelwillend tegeno ver t idee 'n 'hearing te houden, maar 'het zal wel weer het bekende lijntje ,zijn, waaraan al zoveel mensen ge houden zqn. En maar flats bouwen in de dorps kern Namens de Werkgroep Oud Egmond, O. S. J. Baltus WEES MILIEUBEWUST GOOI GEEN OUD GLAS WEG Bewaar uw oude glazen jampotten, drankflessen enz., kortom bewaar al les wat van glas is. Doe het in een doos en breng het naar De Spar in Egmond aan Zee Deze firma heeft zich bereid verklaard om al het in gezamelde glas gratis naar de glas fabriek Leerdam te brengen en het daarvoor ontvangen geld gaat naar de Vereniging Tot Behoud Van De Waddenzee Dus twee vliegen in één klap U doet er uzelf en uw kinds kinderen een geweldig plezier mee. Omdat, zoals u weet, glas nauwelijks ver teerd, dus in ons milieu blijft be staan, wordt de glasberg steeds ho ger en hoger en gaat ons milieu be ïnvloeden en onze aarde bederven. Waar veel glas in de grond zit, groeit niet, dat weet iedereen. Het oude glas wordt bij Leerdam weer omgesmolten en weer opnieuw gebruikt. Het z.g. "Recicling"-proces. Dus al uw oud glas worden weer nieuwe flessen, enz., enz. Laten we zuinig zijn met ons laatste stukje on bedorven natuurschoon, waarvan de Waddenzee één der zeldzaamste re servaten is. Houden zo Bob Denneboom ZEER BELANGRIJK P.s. Weest dus niet gemakzucntig. Gooi al uw oude potten en flessen niet in de vuilnisbak, spaar ze op in een doos en breng die doos dan naar De Spar in de Voorstraat te Egmond aan Zee. WIJ VERNEMEN: DAT op zaterdag 27 januari om 8 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een culturele avond zal plaats vinden. Er zal de balletklas van mevrouw Bruin optreden, terwijl het kinderkoor de kinderoperette "De ondeugende waternimf" zal op voeren. De regie en de kostuums zijn van de dames Rem en Verway- en, de zangleiding is van de heer A. Ael'bers, de muzikale leiding van de heer W. Nooteboom en de dekors van de heer C. Broersen. Zij allen zorgen voor een plezierige avond, zoals de praktijk in de voorgaande jaren heeft bewezen. Toegangskaar ten z(jn nu reeds verkrijgbaar; DAT als afsluiting van de E.H.B.O.- cursus voor gevorderden door het bestuur een de monstratie werd georganiseerd met de nieuwste ambulancewagen uit Egmond aan Zee. Medewerking hieraan werd ge geven door de hr. H. den Boer. Al le deelnemers en de leden van de brandweer waren hierbij aanwezig. Men was bijzon der enthousiast over deze leer zame avond, waarvoor door de voorzitter de heer Den Boer dank werd ge bracht; DAT de gymles sen van de ver eniging "Aktief" te Egmond-Bin- nen gewoon door gaan ondanks dat de trainster Gonny Jegen naar de winter sport is. Een col lega neemt waar. Het bestuur van "Aktief" vraagt de leden en ou ders van kinde ren om aan de contributie te denken; DAT de gymver eniging Achilles op donderdag 25 januari as. haar jaarvergadering houdt in restaurant "De Klok". De voorzitter, de heer P. Dekker, zal dan aftreden en zich niet meer her kiesbaar stellen. Evenals mevrouw A. Stam-Staim. Voorgedragen wor den resp. de heer Tj. Gardenier en mej. C. van Pel. De heer Dekker heeft 25 jaar deel van het bestuur uitgemaakt waarvan 'het grootste deel als penningmeester en de laat ste als voorzitter; DAT de Siertuinenvereniging op maandag 29 januari in de Prins Hendrikstlch/tümg een bijzondere a- vond houdt, het onderwerp: "Het ysberen-onderzoek op Spitsbergen". De heer Ko de Korte geeft de lezing en verlucht deze met dia's. De toe gang is gratis en de leden mogen introducees meenemen. Aanvang 8 uur; DAT de toneel- en revuegroep 'Nooit gedacht' van het bejaardencentrum "Torenduin" op woensdag 31 janu ari voor bewoners en personeel en kennissen daarvan een bonte avond presenteert. De avond bestaat uit sketches, dans en toneel in moderne en oude versie. Aanvang 19.80 uur. In de pauze vindt een verloting plaats met traktatie; DAT de V.V.V. Egmond-Binnen op maandag 29 januari om 8 uur baar algemene ledenvergadering houdt in café Tervoort, Abdij laan 5. De voorzitter, de heer C. N. Botteman- ne treedt af en stelt zich niet meer herkiesbaar, evenals de heer G. J. Verhoogt, pl.v. voorzitter. Mevrouw Zentveld-Aniink stelt Zich wel 'her kiesbaar. Helt bestuur stelt kandi daat de heren A. Wittebrood en F. G. Tervoort. De evenementencom missie bij schreven van de heer N. Apeldoorn geeft een uitgebreid ver slag. Opmerkelijk daarin is, dat er van de zijde van de verenigingen weinig medewerking wordt onder vonden. Het ontbreekt voornamelijk aan coördinatie, terwijl in het an dere geval veel meer bereikt kan worden. Het aantal overnachtingen bedroeg 38.744; DAT de gemeenteraad van Egmond aan Zee op donderdag 25 januari om 20.00 uur bijeen komt. De burge meester zal zijn nieuwjaarsrede houden. Er zijn brieven binnenge komen van de werkgroep Oud Eg mond om inlichtingen over het sa neringsplan en van diverse bewo ners van de 3e Oosterberg, Van Speykstraat en Noorderberg en e- veneens van de werkgroep Oud Eg- mand, waarin geprotesteerd wordt tegen een aangekondigde huurver hoging. De straatbelasting en de Tel. 02206-1826. Zomaar een plaatje, genomen in Eg mond aan Zee vanuit de Marinestraat naar de Zuiderstraat. Op de achter grond het vroegere Gereformeerde kerkje, nu museum van Egmond aan Zee. Binnen niet al te lange t^jd zal er een noord-zuidverbinding gemaakt hondenbelasting zullen een verho ging ondergaan. Tevens zal een aantal bezwaarschriften tegen het ontwerp-bestemmingsplan Kennedy- boulevard worden behandeld. Er zijn er 6 binnengekomen die gezamen lijk in een groot aantal onderdelen uiteenvallen ten gunste van de overzichtelijkheid. B en W behan delen de bezwaren en voorstellen stuik voor stuk en de omvajng van dit agendapunt wordt misschien wel het sterkst benadrukt door het feit, dat B en W 24 keer aan de raad voorstelt, het 'betreffende on derdeel van het bezwaar ongegrond te verklaren. Ook zal de raad voor gesteld worden het pand van de hr. J. Bont aan te kopen voor honderd- veertig-duizend 'gulden kosten ko per; DAT de raad van Egmond-Binnen op maandag 29 januari om 19.30 u. bijeen komt, terwijl het in de bedoe ling ligt om op woensdag 28 febru ari 'n dagvergadering te wijden aan de begroting '73 en de struktuurnota toekomstige ontwikkeling. Bij de agenda ligt een subsid'ielijst, waar uit blijkt dalt er een belangrijk be drag aan subsidies wordt verleend. De V.V.V.'s in de gemeente krijgen o.a. 50% subsidie van het door hun zelf ingebrachte bedrag; DAT op de jaarlijkse clubmatch van de kynologenelub "West-Friesland" in de Sporthal op zondag 14 janu ari j.1. ook nog een le prijs behaald werd door beste Saluki, n.1. Ondine van de Zilverstrand, eig. A. Visser, Piet Heinstraat 2 en door de beste Gordonsetter Bluemeco's Jolly Joker, eig. A. v.d. Steen, Trompenbergstr. 12; DAT de afdeling Egmond aan Zee van de Alg. Bond van Bejaarden op donderdagmiddag 1 februari a.s. om 2 uur in het o.k. verenigingsgebouw een klaverjasdrive houdt en daar voor alle bejaarden van Egmond a. Zee, van 65 jaar en ouder (invali den en gehandicapten boven 50 jr.) uitnodigt aan deze drive deel te ne men. De afdeling Stelt mooie prijzen beschikbaar; DAT in verband met de raadsverga dering a.s. donderdag te Egmond aan Zee wethouder Verschuur géén spreekuur zal houden. Deze is ver schoven naar 1 februari. worden, waartoe het pand van de hr. J. Bont aan de Zuiderstraat door de gemeente wordt aangekocht, prijs 140.000,Dit pand ligt iets ten oosten (op de foto links) van dit straatje. De weg komt langs het kerkje te liggen. Dat wordt wat, daar tussen Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef. Eind maart, begin april komt daar een knusse herberg, waar het goed toeven is. Een herberg ook, waar het goed proeven is. Een goed glas derhalve, gul geschonken in de "Proeverij" van Smickeltjens Barbecue. Maar U weet, zo'n drankje wekt de eetlust op. Welnu, ook dat zal waarachtig wel gaan, zeker als we er in slagen de man aan te trekken die wij hieronder nader omschrijven: Om de toekomstige gasten van Smickeltjens Barbecue te verwennen met culinaire traktaties, zoeken wij op korte termijn kontakt met een ervaren Een keuken-maestro eigenlijk, die met fantasie en verve die gerechten weet te bereiden, die de gasten van Smickeltjens Barbecue, fijnproevers als ze zijn, in verrukking zullen brengen. Bent U zo iem^ad, maak dan een afspraak en kom kennism^®i met baas, sfeer en het goede salaris dat deze jaarbetrekking U zonder meer oplevert. Egmonderstraatweg 34, Egmond a.d. Hoef.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 2