VERENIGINGS- NIEUWS SUPERMARKTH SUPERMARKT Lekker hé9 in deze dure tijd de zomer- zotheidsprijsjes Ja, ook voor V ONZE VLEESWAREN AFDELING h SPAR Het seizoen is begonnen Pak deze seizoen supervoordelen Treets triopak 85 voor 69 108 voor 79 176 voor 149 820 voor 695 161 voor 139 200 voor 160 115 voor 98 98 voor 79 105 voor 79 Strandslippers per paar Reuze strandmat duo Strandmat Mono 395 995 250 Grote pot knakworst van 278 voor 238 Baal d kg. patat frites van 198 voor 169 Pak croquetten a 4 stuks van 98 voor 79 Goudse kaas jong belegen 500 gram 329 Hele Edammer kaas825 Abrikozen pencees 115 Smeerleverworstje 250 gram 125 Gekookte lever 100 gram 95 Parijzer boterhamw. 100 gram 79 Katenspek 100 gram 89 Ham, schouderham 100 gram 93 Leverworst slagers 100 gram 64 Palingworst 100 gram 79 Roomboter 250) gram 179 Iglo diepvries kip per kilo 330 I L MENS Voorstraat 81 - Tatatoon 1333 'je SUNNY HOME PRACHTIG VERBOUWD Aan de Parallelweg te Egmond aan Zee staat hotel-pension Sunny Home. Het wordt geëxploiteerd door de heer L. de Jong, terwijl zijn zoon Steven als bedrijfsleider een belang rijk deel van de goede gang van zaken in handen heeft. Dat het daar goed gaat is buiten om reeds te zien, want het gebouw heeft sinds de laatste verbouw een welsprekende allure gekregen. De houten betimmering doet het bijzon der goed. De smaakvolle uitvoering draagt veel bij aan de image van het hotel- en pensionwezen van Egmond aan Zee, dat zijn gasten, die eens per jaar hier de nodige rust en ontspan ning komen zoeken, op een goeie manier wil ontvangen. GEDUPEERDEN ZWARTRAND IN HYACINTEN Het dit jaar in ongekende omvang optreden van het zwartrand in hya cinten heeft verschillende kwekers ernstig gedupeerd. In gevallen dat kwekers van hyacinten als gevolg van de explosieve ontwikkeling van het zwartrand in ernstige financiële moeilijkheden geraken of dreigen te geraken, is het niet uitgesloten, dat hulp kan worden geboden door een beroep te doen op de rijksgroepsre geling zelfstandigen. Het bestuur van de kring Duin streek van de L.T.B. - K.V.O.B. wijst belanghebbenden op deze mogelijk heid en raadt hen aan spoedig con tact op te nemen met sociaal/econo mische voorlichtingsdiensten van de standsorganisaties. Voor de L.T.B. - K.V.O.B. is dat de Sociaal Economi sche Voorlichtingsdienst van de L.T.B.Dreef 22 te Haarlem, telefoon 023319262. Ook niet-leden kunnen bij de standorganisaties terecht voor het vertrouwelijk inwinnen van in formatie en eventuele bijstand bij het indienen der aanvragen. Daarmee dient beslist niet te worden gewacht tot het voortbestaan van het bedrijf in gevaar komt of de liquidatiemoei lijkheden onoverkomenlijk zijn ge worden. J. HOPMAN Oude Herenweg 26, 't Woud - Bergen LANGSPEELPLAAT VAN "EENSGEZINDHEID" Zaterdagavond voor Pinkster. We zitten in de grote bloembollenhal van G. Kaltus b.v. te Egmond-Binnen, waar tussen de bloembollenkisten "Eensgezindheid" zit, met haar vol ledige muziekuitrusting, tussen de microfoons en kabeltrossen. Het ós een hoogst ernstige zaak, waarvan iwij slechts het slot mee maken, terwijl wij stomverbaasd toe kijken en luisteren in doodse stilte, want daar zitten een aantal mensen nauwgezet en volledig geconcentreerd te musiceren, om de meest zuivere tonen aan de microfoons toe te ver trouwen en het via de kabels vast te laten leggen door middel van een zeer ingewikkeld apparaat, dat in de opnamekamer staat opgesteld. Frans Alleman vergde het uiterste van zijn mensen, want zei hij even later: „het moet zó zijn, dat ik niet (hard hoef weg te lopen als de men sen de plaat er op leggen." Vier avonden van 7 tot 12 uur werd er gezwoegd en dit was de laatste avond, het einde van hun la- tijn. Want was het niet zo, dat de vorige avond de stemming rot was, opstandig zelfs, men wilde er mee stoppen maar desondanks ging men door. Het was zaterdag voor Pinkster en het zou zeker over mid dernacht worden, voordat alles aan de band was toevertrouwd. Daar vóór had men maanden gerepeteerd en nog moest er tijdens de opname avonden bijgeschaafd worden. De liefde voor de muziek was nu nummer één, voor de vrouwen thuis nummer twee, maar dat gaat niet altijd op. Dat gingen de leden onder vinden, daarbij spraken spanning en inspanning een woordje mee, het werd wat moeilijk. Maar men had het zich voorgenomen, zich eigenlijk niet realiserend welke taak men op zich nam. Maar het 60-jarig bestaan van "Eensgezindheid", de furore die het korps heeft gemaakt, de bekendheid van deze eenheid, het waren alle faktoren die vroegen om een stuk public-relation en al luisterend naar de opnamen kwamen wij tot de kon- klusie, dat binnenkort 'n plaat wordt uitgegeven waarvan de eerste tijdens het kerkconcert op '18 juli - - die de inspanningen van de laatste dagen al luisterend zal doen vergeten. Het wordt een uniek Egmonds werk, dat uitgegeven wordt in een Eg- mondse 'hoes. Mannen en vrouwen van "Eensgezindheid", gefeliciteerd VERVOLG "KORT NIEUWS" doeltreffende oplossing is geko men. Van jaar op jaar neemt liet verkeer toe, zeer snel zelfs, maar Egmond aan Zee blijft geïsoleerd en deze isolatie is oorzaak van veel ergernis, die de verkeers veiligheid niet bevordert. Het wordt hoog tijd, dat er althans op dit punt een gezonde, snelle en krachtige samenwerking komt; DAT Gemeentewerken Egmond aan Zee leuke zomerplanten heeft uit gezet. De bedoeling is dat ze gaan groeien om tenslotte gazons en perken te sieren. Sommigen weten dat niet, zijn nog niet zo ver om dat te begrijpen en ze gaan er mee gooien. Jongens, daar zijn ze niet voor. 't Is voor Egmond aan Zee soms nog een beetje vreemd, dat er ook andere planten zijn dan helm en zeedis tels. Als je groot bent, zal je het begrijpen. Of zijn jullie al groot? Dan zijn jullie achter gebleven. 'tJa zielig; DATjfcJ/f een ruit is verdwenen uit heffouswachthuisje aan de Heren weg te Egmond-Binnen. Zij die het meegenomen hebben of in lichtingen kunnen verstrekken, worden verzocht zich met schil dersbedrijf Beukers in verbinding taWo^llen; DAT^B'aan de huizen èn aan strand- afgangen in de Egmonden regel matig zjg. gouden sieraden, arm banden, broches e.d. te koop wor den 'aangeboden voor veel geld. De politie waarschuwt hiervoor daar blijkt, dat de koopwaar waardeloos ds; DAT de klaverjasdrive a.s. vrijdag in café Swart te Egmond-Binnen een apart karakter heeft. De op brengst zal n.1. ten goede komen van het nieuwe bejaardenhuis "Heegemunde". GROOT DRUMBANDCONCOURS Het aktie-komité "60 jaar Eens gezindheid" organiseert in verband met het jubileumjaar een groots drumband-concours, dat gehouden zal worden op 24 juni 1973 op het Kerk plein te Egmond-Binnen. Er wordt deelgenomen in diverse afdelingen. Aanvang 13.00 uur. Voor de prachtige prijzen hebben de plaat selijke ondernemers zorg gedragen. Na het concours volgt een défilé door het doip. Voor verdere details verwijzen wij u naar het programma, dat op het Kerkplein bij de ingang van het concoursterrein verkrijgbaar zal zijn, dat tevens als bewijs van toegang zal gelden. Wij rekenen op zeer veel belangstelling. Het aktie-komité "60 jaar Eensgezindheid" SIERTUINKEURING IN DE EGMONDEN Onder auspiciën van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde afd. De Egmonden zal op zaterdag 16 juni a.s. voor haar leden de eerste keuring plaats hebben in de afdeling siertuinen. Daar de wisselbeker van de afde ling "kleine tuinen" het vorige jaar in het blijvend bezit is gekomen van de heer J. D. Walta uit Egmond- Binnen, heeft de vereniging voor deze categorie een nieuwe beker aange kocht. Voor deelname aan de tuinwed- strijden dient men lid te zijn van de Egmondse 'siertuinvereniging. Even als vorige jaren wordt er weer een keuring gehouden op de bloembak ken. Iedere inwoner v. de Egmonden, die een bloembak of een kombinatie van bakken, vanaf de straat zicht baar, aan de gevel of Tn voortuin van zijn woning heeft, kan aan deze wedstrijd meedoen. Voor deelname opgeven bij het sekretariaat. Wij hebben ook voor deze wedstrijd aan trekkelijke prijzen ter beschikking. Doet u mee Maak van de Egmon den een bloemenzee Uiteraard kunt u zich alsnog als lid van deze ver eniging opgeven bij het sekretariaat. Wilhelminastraat 18, Egmond aan Zee, telefoon 2330. G. Stam, sekr. VISCLUB "DE EGMONDEN" Langs deze weg wil ik nog even herinneren aan de palingwedstrijd op zondagmorgen 17 juni van 06.00 Lot 09.00 uur, in de Wiinmenummervaan:. Laat de karperwedstrijd van 1 juni die zo slecht is uitgevallen, ons niet weerhouden om met z'n allen weer gezellig om de eer te strijden. Deze karperwedstrijd is gewonnen door Ki. Peetoom met 1 karper met een deel name van 29 leden. P.s. Dit is de enige kennisgeving van de palingwedstrijd, dus geelt het zoveel mogelijk aan elkaar door. S. Hopman, sekr. ST. ADELBERT Met de bouw van onze akkommo- datie gaat het niet zo geweldig. De vrijwilligers laten het afweten, innke- le getrouwen en onze uitvoerder zijn dagelijks bezig, maar er komt te weinig hulp van vaklieden. De eersle weken heboen we vooral timmer.' ie- den nodig. Komt mensen, helpt de vaste heipers. Als jullie in september wiiien voetballen, dan zal er gehol pen moeten worden. Verder zijn er nog enkele vakante plaatsen. Kees Dekker en Sjaalc Mel- Ker, die zich de afgelopen jaren met enthousiasme hebben ingezet voor onze jeugd, hebben aan het einde van het seizoen hun werkzaamheden be ëindigd. Wij willen hen van harte danken voor het vele werk. Wij willen graag mensen zien die het werk van bovengenoemde heren gaan overnemen. Egmond-Binners met belangstelling voor voetbal, inti een groot hart voor onze jeugd cn met de bereidheid om veel lijd en energie te geven aan onze jeugdaf deling, ga eens praten met de heer H. Beukers, Kerklaan II, Egmond- Binnen. We hebben al eerder melding ge maakt van het feit, dat de heer 'I'. Hof in het volgend seizoen niet meer bereid is de inning van de entree gelden op zich te nemen. Zijn er an dere mensen, die deze taak willen overnemen? Verder willen wij onze leden er nog eens op wijzen, dat we bij de komende jaarvergadering een nieuwe elftalkommissie gaan kiezen. Heren, zoigt voor kandidaten, dan kunnen we bij déze jaarvergadering komen tot een echte keuze. v.v. EGMONDIA Vrijdag 15 juni a.s. is er voor junio ren BI, B2, Cl, C2, C3 en C4 een kienavond. Aanvang 7.45 uur in de kantine op het sportterrein. Er zijn vele mooie prijzen te winnen. De Jeugdkommissie VOLLEYBALVER. "RELAX" De training voor de senioren zal in de maand juni geen doorgang meer vinden. De jeugdtraining blijft doorgaan op donderdagavond. De veteranen!raining blijft doorgaan op vrijdagavond. JOEB NIEUWS Vrijdag 15 juni de laatste instuif. Als attraktie de eerste consumptie voor rekening van de vereniging. Zaterdag 16 juni organiseert de evenementencommissie in samenwer king met Joeb n wandelpuzzeltocht, aanvang 7 uur. kosten 1, Zondag 17 juni kienen als afslui ting van het seizoen, aanvang 14.30 uur, met gratis een consumptie en een overdonderend aantal prijzen, de kosten voor de gehele middag kienen 1,— GYMVER. "AKTIEF" EGMOND-BINNEN Zaterdag 16 juni onderlinge wed strijden voor de kinderen. Om 9 uur begint de grootste groep. De tweede groep om 10 uur en de kleinste om 11 uur, alle onder leiding van mej. Trudy Ipma. Elk kind krijgt 'n diploma. Voor de twee oudste groe pen hebben wij een bronzen, een zilveren en een goude medaille klaar liggen. Ouders, wipt er even uit om een beetje belangstelling voor uw. kind te tonen. Wij stellen het zeer op prijs. Alle jeugdleden mogen om 9 uur komen kijken. Het Bestuur' BRIDGECLUB DE EGMONDEN Uitslag clubdrive dinsdag 1.1.: A. 1 Kleefman - Siewertsen 53% 2 Gebr. Huiberts 47 3 v.d. Molen Scholte 43% 4 Apeldoorn Horio 40 5 Kareis Koper 39% 6 de Goede W. Dekker 39 7 mevr. Twisk B. Wittebrood 37 8 Verbrugge Tromp 36% U. 1 Familie de Goede 50% 2 Familie Hallewas 49% 3 mevr. Essing Nijens 48 4 dames Hoogland Groot 45 5 mej. Liefting P. Liefting 41 6 dames Wittebrood Huiberts 39 7 Peereboom Groot 32% 8 dames Kingma v.d. Molen 30% Iedere dinsdag vrij bridgen. Voor leden 1,gasten 1,50. In juli wordt er waarschijnlijk in samenwer king met onze plaatselijke VW een grote extra drive georganiseerd, speciaal voor de gasten.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 6