met de egmonden Rabobank (9 Taxi tel. 1900 Slijterij DE POMP Meubelen Renault voor al uw bankzaken de egmonden Kort Nieuws Taxi Zwart Telefoon 2222 Welk meisje conföEü WIELERRONDE EGMOND AAN ZEE Donderdag 26 juli zal het grote wielerspektakel in Egmond aan Zee plaats vinden. Het was nodig om voor die tijd een Miss Egmond te kiezen en dat vond zaterdag j.1. plaats in Het Witte Huis van de heer H. Foe- ken. ©aar er weinig bekendheid aan was gegeven, hadden zich maar vier kan didaten beschikbaar gesteld, waarvan Irma Groen de uitverkorene werd. Met algemene stemmen werd zij dooi de jury tot Miss Egmond '73 aan gewezen. Op de foto ziet u haar, ge flankeerd door mededingsters Patri- oia Koopman, Anneke Visser en Leen. tje de Vrij. De nieuwe Miss Egmond mocht verschillende cadeaus in ontvangst nemen, w.o. een beauty-case, aange boden door de heer Foeken, een lange jurk, haar officiële tenue, aangebo den door het personeel van de "Ver gulde Valk", terwijl zij op kosten van de Ondernemersvereniging 'Een dracht' een schoonheidsbehand^Ii'ng mag ondergaan. Na haar uitverkie zing werd ze toegezongen door de Egmondse Ivan Rebroff, terwijl Tino Tabak, die u ook op de foto ziet, eveneens het woord voerde. Donderdag is dan de grote dag. Aan de start verschijnen vele be roepsrenners, die ook aan de Tour de France deelnamen. Vanzelfsprekend neemt ook Tino Tabak deel, die al weer aardig (hersteld is van zijn ver wondingen. Nog wat andere namen: Serpentie, Jos v. d. Vleuten, Harm Ottenbros, Rijbroek (België), Jan Krekels, Wim Prinsen, de zeer goed debuterende tourrenner Theo de Leeuw, de twee Portugezen Martins en Oliveira, de Zaankanfers Piet de Wit en Cees Stam en Harry Jansen, Wim Kelleners, J. Francken, Kees Priem en Wim Schepers. Onderhan deld wordt met Gerben Karsten, Joop Zoetemelk, Kees Bal, Leo Duindam, Gerard Vjanen en René Pijnen. Ook zullen er enkele Duitse renners deel nemen. Door de Egmondse zakenmensen zijn reeds veel premies beschikbaar gesteld, zodat elke ronde alleen <^r'r- om reeds de nodige spanning®! it zich meebrengt. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de showband Alkmaar. tdie het. optreden geheel "graf5s Verzorgd. De'V.V.V' verleent aan het welslagen van de tour ook alle medewerking. De start is aan de Wilhelminas^prit bij de Trompstraat. Om 15.30^/ur starten de liefhebbers A, om 16.45 HET WIELERSPEKTAKEL Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 25 JULI 1973 NUMMER 1099 Advertentietarief losse plaatsingen: 20 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie AKTIEVE WEEK VAN "EENSGEZINDHEID" WERD GROOT SUCCES De datums 18 en 21 juli 1973 zul len in de annalen van de muziek vereniging "Eensgezindheid" te Eg- mond-Binnen als twee gouden datums geboekstaafd worden. Hoewel het in dit verslag niet is te rijmen, dat wij de twee evenementen van dit corps, t.w. het concert in de Adelbertuskerk en de rommelmarkt op het Kerk plein, tegelijk bij de kop pakken, moeten wij dit zien als een weergave van de grote vitaliteit, die dit corps aan de dag legt. Wij hebben reeds uitvoerig ge schreven over de beide gebeurtenis sen. Volstaan willen we nu met het aanstippen van deze twee merkwaar dige gebeurtenissen, die een groot succes werden. Het concert was klas se, een overvolle kerk genoot van het optreden van de verschillende solis ten, het operakoor Nieuw Leven en last but not least Eensgezindheid zelf, waarin Piet Gaarthuis met een 'magnifieke solopartij excelleerde. Frans Alleman kon trots zijn op zijn corps. Hetzelfde corps bracht zaterdag 'n markt met de bedoeling geld in het laatje te krijgen. Nog nooit werd 'n rommelmarkt zo druk bezocht en er werd uitstekend verkocht. Het resul taat loog er dan ook niet om. Het weer was uitstekend, alles werkte mee en tot slot was er nog maar heel weinig op te ruimen aan het einde van de dag. Alles was uitstekend geslaagd. Mo menteel verkoopt het corps een lang speelplaat van eigen werken, waar van de verkoop uitstekend verloopt. De platen zijn verkrijgbaar bij C. Lu. te, Vivozaak Herenweg en kapsalon A. Zentveld, Kerklaan, beiden te Eg- mond-B innen. AKTIECOMITé HENK GOUDA U heeft het de vorige week zelf kunnen lezen. "Wat een pracht men sen allemaal, ik zie alle vogeltjes weer vliegen, ik voel me een keizer." Dat waren de dankbare woorden van Henk, voor wie wij, met uw hulp, zo'n succesvolle aktie voeren. Maar we zijn er nog niet. Jammer dat de op 26 juli vastge stelde voetbalwedstrijd van een Eg- monds elftal tegen AZ '67 geen toe stemming van onze gemeente kon krijgen, om deze vóór augustus op een van de terreinen te laten plaats vinden. Misschien, hopen we, dat de besturen van onze drie verenigingen een andere oplossing vinden en dat er vóór de competitie toch nog wat gaat gebeuren. Zij waren er diretot voor en de muziekvereniging Lamo raal van Egmont zou ook geheel be langeloos haar medewerking verle nen, en nu deze domper, jammer. Maar de aktie moet doorgaan. Henk voelt zich wel een keizer, maar een keizer is iemand zonder zorgen en zo ver is het nog niet. De wooiden van Henk hebben wel stimulerend gewerkt op het aktiekomité om door te gaan. Dank aan de redaktie van ons "Contact", voor de moeite, voor het vele werk, voor het geven van ruimte om deze aktie warm te hou den, voor het gratis verzorgen van het vele drukwerk en voor het leuke stukje compleet met foto. Beste mensen, mogen we, nu de laatste fase is ingegaan, op uw hulp, op uw steun blijven rekenen, opdat Henk en zijn vrouw zich echt in een Keizerrijk mogen voelen. Tot de vol gende week. En mocht u nog niets gedaan hebben of mocht u nog iets te missen hebben Rabo-bank "De Egmonden". "Aktie Henk Gouda" WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele |aar door) Potrippleln 3 - Tel. 1201 Wil bezorgen gratie I VOOR UW AFVALSTOFFEN ROOT 1.02205-1541 B tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2 - 4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Hoef r46d GARAGE John Zagwijn Egmond a. Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 WIJ VERNEMEN: DAT Ab Glas, van het bekende ge lijknamige duo, tijdens het para chutespringen voor zijn brevet niet goed tercht kwam. Hij kreeg een lidhte beschadiging aan een rug- werfel, maar hij zal daardoor niet •langer dan enkele weken uit zijn •werk zijn. Dit in tegenstelling tot geruchten die erger doen vermoe den. Vanaf deze plaats wensen wij hem weer gauw achter zijn orgel; DAT het zetten van kraakjes in de Egmonden nogal veelvuldig is en er zou een kolom mee te vullen zijn. Daarom nu een tip aan hen die graag een krakte plegen. Julllie robgeintjes veroorzaken veel scha de, maar blijf in ieder geval met je handjes van kassa's af. 'Een goed zakenman zal zijn geld, be halve enkele kwartjes en dubbel tjes wisselgeld 's avonds in de •nachtkluis van de bank hebben. Dus het apparaat vernielen heeft geen enkele zin; DAT het bestuur van de voetbalver. St. Adelbert te Egmond-Binnen nogmaals wijst op de jaarvergade ring, diie zondagmorgen wordt ge houden. 't Is ongewoon maar het bestuur rekent op een grote op komst; DAT de bewoners langs het parkoers van de wielerwedstrijd te Egmond •aan Zee voor de wedstrijddag meer dere stencyls in huis krijgen, waarop men ten eerste aangeraden •wordt alle auto's langs het par koers te verwijderen, terwijl bet KLAAS ZWAAIJ 40 JAAR OP HET STRAND Wanneer we naar iemand moeten gaan zoeken, die gedurende zijn leven de meeste uren op het strand heeft doorgebracht en in het mulle zand het grootste aantal voetafdrukken heeft staan, dan doen wij een goeie gooi met Klaas Zwaaij, de 63-jarige ha(hi|an van bad- en strandexploitatie "NÉ^'lzeebad", zoals dit bedrijf zich sino^ mensenheugenis officieel laat betitelen. Of Klaas precies zou weien, hoe hij de volledige naam zou moeten ver woorden, is niet zeker maar dat doet er niet toe, als men aan hem vraBr^ waar hij werkt, dan is het bij Kocki en dat zegt alles. De heer P. J. Kookx is bijzonder trots op het feit, dat hij mensen als Klaas Zwaaij in dienst heeft. Jarenlang heeft het badbedrijf mogen bouwen op zulke krachten, voorheen al ten tijde van zijn vader, toen het stramdbedrijf in Castricum glorieuzer dagen beleefde dan nu. Want hoewel Klaas Zwaaij nu werkzaam is op het strand in Eg mond aan Zee, heeft hij vele jaren het bedrijf dn Castricum gerund, waar vroeger zo'n 100 linnen tenten wer den verhuurd. Er was een geweldige accommodatie met wisselkabines, ter wijl bet niet vreemd was, dat er per dag zo'n 500 keer gebruik van werd gemaakt tegen nu misschien tien keer. Toen werkten er tien mensen, nu één met een jongen. Veertig jaren heeft Klaas Zwaaij er bij "Noordzeebad" op zitten. Hij kent het bedrijf als zijn broekzak, hij heeft de ontwikkeling meegemaakt gedurende al die jaren en hoewel hij een man is van weinig woorden, wordt men van hem gemakkelijk ge waar, dat de sfeer van het badbedrijf ongemerkt maar toch een duidelijk waarneembare verandering heeft on dergaan. "Ik heb hier altijd plezierig ge werkt" zegt 'hij, natuurlijk, er is overal wel eens wat, maar de men sen, 'die wij op het strand ontmoeten, formulier tevens als vrijgeleide geldt voor alle gezinsleden, dit om •moeilijkheden te voorkomen; DAT de vorige week in het Contact vermelde verloren zijnde portemon nee met een inhoud van ongeveer 800,nog dezelfde avond van verschijning terecht was; DAT van 30 juli t.m. 10 augustus '73 het postkantoor te Egmond aan de Hoef i.v.m. vakantie van de kantoorhoudster, alleen in de mid daguren van 14.00 tot 17.00 uur voor het publiek geopend zal zijn. ONTDEK DE SCHOONHEID VAN UW EIGEN OMGEVING Als leidmotief van de 20e expositie die de schilder/tekenaar Bob Denne- boom vanaf 25 juli in de zijzaal van ie ned. herv. kerk houdt, dient mede om de bezoekers meer opmerkzaam te maken op de schoonheid van onze direkte omgeving. Hij heeft dan ook een groot aantal werken te tonen, waarvan de meeste motieven geïn spireerd zijn op onze eigen Egmond se omgeving Verder zijn er nog di verse werkstukken met typisch hol- landse onderwerpen (Zeeland, Fries land). Er worden uiteraard ook vele portretten en figuurstukken geëxpo- DANKBETUIGING Héél hartelijk dankt "Tavenu" al de genen die meegewerkt hebben tot het welslagen van haar Bazar. Het Bestuur De Egmondse Ivan Rebroff zong miss Egmond '73 toe. uur het grote spektakel van iedereen die maar fietsen kan op gewone fiet sen, tandems enz. en om 17.30 uur zal het vakwerk zich gaan demon streren door het zeer sterke renners- veld, dat Egmond aan Zee ooit binnen haar grenzen heeft gehad. De lokeL- ten zijn open vanaf half drie. die er uiteindelijk zijn voor hun ple zier, in hun mentaliteit is veel ver anderd, de goeden niet te na gespro ken." "De mensen zijn agressiever •geworden, ze lachen je eerder uit dan dat ze zich houden aan de gestelde regels en dan wordt het wel eens moeilijk." "Vroeger had je ook nog steun van politie, maar die zie je helemaal niet meer. En toch is dat beslist noodzakelijk waar zoveel mensen bij elkaar zijn. Het beroerdste is dat je niets kan doen, want dan heb je kans dat je zelf op het matje moet komen." "Eln toch kan het beter, kijk maar andere badplaatsen, waar veel meer orde is. Ze zijn er en dat fnoet hier ook mogelijk zijn." "Het gemeente bestuur is te slap" zegt Klaas, "ze treden niet voldoende op, want de bewering dat er niet genoeg politie is, gaat niet op, ze hebben er volgens mij geen zin in." "Neem alleen maar de honden" zegt Klaas, "als er bij elke strand- af'gang een man stond die zei "Je moet je onkie boven houden mensen", dan scheelde dat al vast een stuk." "Vroeger kwamen er minstens zoveel mensen op het strand als nu, maar het was toen veel schoner, terwijl ze er nu honderduit over praten." En terwijl Klaas een beetje mis troostig over de hoofden van de strandbezoekers naar de 'grote hel der groene rollers van de zee kijkt, waarop witte schuimkoppen staan, die je doen denken aan de waskracht van welk middel dan ook, zegt hij: "De mensen zijn onverschilliger ge worden maar dat komt omdat de overheid te slap is." "Maar geluk kig komen hier ook veel mensen, waarvoor je met het grootste plezier werkt en die het waarderen, dat je voor hun je uiterste best doet en daarom is het best vol te houden." De nu 63-jarige badman Klaas Zwaaij krijgt donderdag 26 juli een receptie aangeboden in restaurant 't Sterntje op het strand van "Noox-d- zeebad" van 19.30 tot 21.00 uur. Het zal daar niét aan belangstelling ont breken. Hij woont P. J. Troelsti-aweg nummer 5. seexd. De expositie is iedere avond geopend van 8 tot 10 uur. Zondags gesloten. VISCLUB "DE EGMONDEN" Zaterdag 14 juli viste de club haar 2e palingwedstrijd van dit jaar. De opkomst was goed. Met 24 leden wei'den 14 stuks gevangen, waarvan A. Ligthart en Alb. Dekker er ieder 2 vingen en tien leden 1. Zalerdagmiddag 28 juli van 16.00 tot 18.00 uur vindt de eerste witviswed- strijd plaats in de Hoeveivaart, dus •bij "De Eenhoorn". Geef het zoveel mogelijk aan elkaar door. Het con tract over de Slotgracht is rond. Ik hoop het zo snel mogelijk uit Den Haag ondertekend tei'ug te krijgen met de vergunningen. S. Hopman, secretaris wil mij helpen in de huishouding en winkel? Zatexxïags vrij. MEVR. BAS, Rijwielzaak, Voorstraat 75. Egmond aan Zee. Tel. 1438.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1