met de egmonden taxatie RabobankO INGEZONDEN Kort Nieuws Renault Taxi Zwart Telefoon 2222 voor al uw bankzaken \de egmonden Taxi tel. 1900 SCHOUTEN ZN. Meubelen Slijterij DE POMP Wethouder J. Ykel najaarsstoffen Fa. Oerlemans zijlstra: contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 22 AUGUSTUS 1973 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1103 Advertentietarief Losse plaatsingen: 20 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie Tijdens het werkbezoek aan de pro vincie Noord-Holland werden prinses Beatrix en prins Claus gistermorgen ontvaangen in de AJbdij van Eg-mond. Zij werden welkom geheten door de abt, Dom J. v.d. Wielen en burge meester A. G. Bakker. Talrijk waren de aanwezigen om dit bezoek gade te slaan, terwijl de kerk van de abdij tot de laatste plaats was bezet. Het prinselijk paai* woonde een korte kerkdienst bij waarna tijdens een gezellig onderhoud met de patere enkele herinneringscadeaus werden aangeboden, o.a. het boek "De ge schiedenis van de abdij van de aan vang tot 1573" vain de hand van pater Jan Hof en vanzelfsprekend de be kende Egmon'dkaarsen, die aldaar worden vervaardigd. Vele Egmonders en gasten waren op de been om dit prinselijk bezoek gade te slaan. Hier na begaf de stoet zich via Egmond aan de Hoef naar Alkmaar. WIJ VERNEMEN: DAT de peuterspeelzaal, te Egmoiul- Binnen 3 september aanvangt. Er is nog plaats voor uw peuter. Inl.: Suzan de Zwart, tel. 2570 of Ella Pieterse ,tel. 2633; DAT de huisvuilophaaldienst te Eg- iinond aan-Zee zich weer heeft aan gepast aan de buitenseizoendienst. Dit werd per advertentie in het Contact bekendgemaakt. De rege ling ging in per 20 augustus. Ver- sohilleniden bleken daar niét op ge rekend te hebben of hebben het bericht niet goed gelezen, want hier en diaar sitond er vuilnis op het trottoir. Even een geheugensteun tje: dinsdag ophalen in de zuidwijk; vrijdag in de noordwijk; maandag en donderdagmiddag containers; grof vuil op de eerste dinsdag van de maand in de zuid- en de eerste vrijdag van de maand in de noord- wijk; DAT van 27 augustus tot 10 septem ber de grote collecte zal plaats vinden van het Koningin Wilhelmi- nafonds ten bate van de kanker bestrijding. Het is een zaak van algemeen belang. Dankzij de me dewerking van de totale bevolking worden er goede vorderingen ge maakt en stijgen de genezingskan sen. Help mee deze kansen te ver groten door de collectebus niet aan u voorbij te laten gaan. Het post gironummer van het KWF te Am sterdam is 26000; DAT de werkgroep 'Oud Egnic^ op de laatste braderie-avond van 29 augustus te Egmond aan Zee aanwezig zal zijn met foto's, kaar ten, affiche bes en informatie'; DAT er nog twee braderie-avond*^ zullen plaats vinden en wel woensdag 22 (vandaag) en woens dag 29 augustus, waarmee een se rie van 13 avonden zal worden af gesloten. Deze 6e braderie heeft zich door grote drukte gekenmerkt. De belangstelling van de zijde der deelnemers is groot en het aantal aanvragen voor de braderie van volgend jaar wijst op een nog gro tere belangstelling. Het bestuur •van De Eendracht beraadt zich op een eventuele uitbreiding, ofschoon het intieme karakter van de avon den behouden dient te blijven. Gaarne ziet men iets meer deel name van de zijde der eigen onder nemers. Ook dit punt zal bestu deerd worden, temeer daar deze braderie-avonden uit wijde omge ving duizenden mensen naar zich toe trekt. Het is een typisch Eg- mondse aangelegenheid geworden en dat moet het blijven. KONINGINNEFEEST TE EGMOND AAN DE HOEF Het Oranjecomité wil de aandacht van de bevolking nog eens vestigen op de viering van het regeringsjubi leum. Daarom volgt hier nog eens in het kort een opsonuning van de manifestaties: Woensdag 5 september, 8 uur drumband "Lamoraal van Eganont" maakt rondgang door het dorp. Klok gelui van de beide kerktorens van 8.45 tot 9 uur. Dit is tevens een uit nodiging voor een oecumenische kerk dienst, die om 9 uuir begint in de r.k. kerk aan de Herenweg. Medewerking van het jeugdkoor o.Lv. de heer No- teboom, gemengd zangkoor o.l.v. de heer Aelbers en "Lamoraal van Eg- mont" o.l.v. de heer Alleman. Feestelijkheden op het plein bij het Dorpshuis, waar uw kinderen zioh bijna de gehele dag in een draai- en zweefmolen kunnen vermaken. Om te voorkomen, dat niet dezelfde kinde ren de hele dag beslag leggen op de plaatsen, zullen de kaartjes tegen 5 cent per stuk worden verkocht. Voor de kinderen van de lagere scholen zal om 10.15 uur de leuke kinderope rette "Het koffertje van mijnheer van Dalen" worden opgevoerd. Ook vestigen we nog eens de aan dacht op de grote optocht, die om 2 uur zal starten op het plein van de St. Josephschool. Graag voor 1 sep tember aanmelden bij één van de bekende adressen: mevr. Belleman- Kok en de heren J. Belleman, J. Bur ger en P. Simons, en voor de kinde ren op de scholen. Wacht nu eens niet op wat een ander doet, maar begin zelf. We hebben meerdere mailen in De Hoef getoond, dat we het kunnen! "Lamoraal!" zorgt weer voor de mu zikale begeleiding. De jongelui herinneren we nog eens aan het "Tienerbal" van 4 tot onge veer 7 uur in het Dorpshuis onder leiding van Jacques Buis. Jongens en meisjes, dat kan een feest worden 's Avonds Oranjebal, wij hebben u al gezegd, dat slaagt altijd. U komt toch ook Tenslotte hoopt het comité dat de bevolking door middel van vlag gen, bloemen enz. het dorp een fees telijk aanzien zal geven. Het O.C. te Egmond a.d. Hoef CONCERT DOOR ANTIQUA DELPHI 'Vakmanschap is meesterschap' Met deze veelgehoorde term wordt het optreden van het Delftse Ensem ble Antiqua Delphi zaterdagavond j.1. het best beschreven. De unieke wijze waarop dit ensemble van 10 jonge musici het oude ambacht van liet musiceren op kopiën van historische - - EEN TIEN VOOR DRUMBANDFESTIVAL "10" Voor de tiende keer heeft drumband Van Speyk zich aan de organisatie van een drumbandconcours of -festi val gewaagd. De ervaring ter plaatse en het zien doen bij anderen heeft bij de organisatie tot een zekere perfec tie geleid, want de talryke toeschou wers, die naar dit kleurrijke evene ment waren komen kyken, zijn er ge tuigen van geweest, dat alles volko men geolied verliep. Het weer kon niet beter, iedereen verstond zijn taak en voerde hem uit, achter ide schermen klopte alles en het resultaat was, dat de deelnemen de corpsen na de prijsuitreiking een ritmische waardering ten gehore brachten, zomaar spontaan, want dit maakten zij niet veel mee. Was het voor het Trompettercorps Heiloo een gloriedag - want dit corps ging met de wisselbeker naar huis - voor Els Mizee van Egmond-Binnen was het helemaal een groots moment, toen bekend werd, dat zij de hoogst gewaardeerde tambourmaitre was, terwijl zij invalster was wegens ziekte van de officiële maitre. Het corps "Onze Jeugd" uit Zaan dijk kreeg een herinneringsbeker daar het tien keer aan helt concours te Egmond aan Zee had deelgeno men. Door speaker Jaap Eeltink kreeg het geheel vorm en verliep al les zonder mankeren. Het défilé door de straten van Egmond aan Zee trok eveneens veel belangstelling. "Van Speyk" nam zelf niet deel, maar liet door dlit evenement zien, dat het er voor de toekomst van het corps niet slecht uitziet. instrumenten en de zang uit de mid deleeuwen en de renaissance deden herleven dwong respect af. Daarby werd de styl van het optreden nog verlevendigd door dat heel de kerk ruimte van de Oud-Katholieke St. Agneskerk door het kaarslicht een intieme sfeer kreeg. Antiqua Delphi legt zich speciaal toe op de uitvoering van muziek uit de Middeleeuwen en de Renaissance. Bij gebruik van kopiën van de (in strumenten uit die tijd en ook door toepassing van de technieken van zang en spel herleven de minnelied jes en dansmuziek uit die tijd. Voor een groot publiek bracht het ensemble het programma "Een vrou- ken amoureus" dat stukken omvatte zowel vocaal als instrumentaal van de 13e tot de 16e eeuw uit Holland, Vlaanderen, Italië, Spanje, Frankrijk, Duitsland en Engeland. Er werd met groot enthousiasme gemusiceerd voor een aandachtig publiek onder de be zielende leiding van Jaap Visser. De avond kende vele hoogtepunten. Van het ongetwijfeld gevarieerde pro gramma hadden we alleen graag nog wat meer solistisch werk gehoord, waai van de schitterende luitsolo zo'n prachtig voorbeeld was. Het gebruik en de specifieke toon van alle instrumenten zoals duTciaan, pommer, zink, trombone, luit, hai"p, blokfluiten e.d. werd door de heer Visser op deskundige en voor de leek ook begrijpelijke wijze uiteen gezet. Jammer was dat de explicatie in de grote kerk nieit overal duidelijk ver staanbaar was. Antiqua Delphi dat zich in Egmond aan Zee met een avondvullend pro gramma presenteerde voor een groot publiek, hopen we in de toekomst beslist vaker te 'horen. De organisatie vain de Zomeravondconcerten dn Eg mond aan Zee heeft met haar ijver, om deze muzikale serie mogelijk te maken, veel eer in gelegd. Hierdoor kan Egmond aan Zee met zijn zomer- evenementen aan "elck wat wils" bieden. HOOG WATER WoeiL»uag 22 9.24—21.58 Donderdag 23 10.38-23.20 Vrijdag 24 12.11 (doodtij) Zaterdag 25 0.53—13.39 Zondag 26 2.08—14.41 iMaa*%g 27 3.0015.30 DinSs, 28 3.46^16.15 (Woensdag 29 4.2816.57 Donderdag 30 5.0817.35 (springtij) DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 25 en 26 augustus z'r. Canisia, Hogeweg 1, Limmen, tel. 02205-1224. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, tel. 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. GARAGE John Zag wijn Egmond a. Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten De Werkgroep "Oud Egmond" heeft met de volgende brief aan B. en W. ten kennen gegeven van haar be zwaren tegen de "Huis ter Duin"- plannen af te zien. Egmond, 16-8-1973 Aan Burgemeester en Wethouders van Egmond aian Zee. Geacht College, Nu ons gebleken is en U ons ver zekerd heeft, dat er inderdaad vol doende kandidaten zijn voor de wo ningbouw op het terrein "Huis ter Duin" willen wij onze bezwaren niet handhaven. Hoewel het ons, met U, spijt dat daar geen woningwetwoningen ge bouwd kunnen worden en wij van mening zijn dat, indien er voldoende huurwoningen beschikbaar waren, veel mensen er niet over zouden pie keren zich in het hachelijke avontuur van het financieren van een koop woning te begeven. Wij dringen er bij U op aan te streven naar duidelijkheid in 't huur- en bouwbeleid; vooral dus ook wat be treft de oude kem, opdat niet een groot deöl van de bevolking in voor durende onzekerheid over hun woonsi tuatie, zioh gedwongen voelt in vre desnaam maar aan de dure zekerheid van een koopwoning te beginnen. Namens de Werkgroep "Oud Egmond". Was getekend: L. H. van Meurs-Mauser tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2-4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Hoef r46d WAT WAS HET WEER QEZELLIQ IN „T VAATJE KWALITEIT EN SERVICE (het gehele Jaar door) Pomppleln 3 Tel. 1203 Wij bezorgen gratis I Spreekuur wethouder gemeente Egmond-Binnen zal woensdag 12 sept. a.s. zijn spreekuur hervatten Maandag a.s. zijn wij er weer van 1 - S uur in gebouw Joeb Herenweg, Egmond-Binnen U moet even komen kijken Allemaal nieuwe modestoffen Egmond-Binnen van onroerende goederen wordt verzorgd door: van haerlemlaan 38 castricum tel. 02518- 519 00 tintorettostraat 33 amsterdam tel. 020-796124 ing.J H. Zijlstra, ntakelnai eg liouwkundigu weg in waterbouwkundige lidNBM

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1