met de egmonden RabobankS Meubelen Taxi tel. 1900 I Renault Slijterij DE POMP Taxi Zwart Telefoon 2222 ^Rabobaïü^ voor ai uw bankzaken \de egmonden SCHOUTEN ZN. contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 5 SEPTEMBER 1973 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1105 Advertentietarief Losse plaatsingen: 20 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie BRAND OP HET STRAND Het is in het verleden niet voor gekomen, dat de brandweer van Eg- mond aan Zee moest uitrukken voor een brand op het strand. En deze keer, toen 7 zomerwoningen op het scheiden van de markt een prooi der vlammen werden, kon men niet veel anders uitrichten dan voorkomen, dat de brand zich uitbreidde over de tien tallen zomerwoningen, die eigenlijk alleen nog maar stonden te wachten om afgebroken te worden. Voor de 7 optrekjes, die door een felle vuurgloed he'L strand helder verlichtten, was dat laatste niet meer nodig. De braridweer verwijderde met behulp van enkele toeschouwers een zomerwoning uit de rij, waarmee het gevaar van uitbreiding werd bezwo ren. De duinen Diepen geen gevaar, daar bodem en beplanting voldoende voch tig waren. Zelfs een brandend stuk hout, dat door een exploderende gas fles tussen de duinvegefcaltie belandde, leverde geen gevaar op. Van de 7 bouwsels is niets meer over en de brandweer had voldoende zand en handen om smeulende resten onder een laag te bedeltiken. Ook is er een polyester catamaran verloren gegaan. De brand werd gadegeslagen door talrijke belangstellenden. tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2-4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Koet r46d ren van het gemeentehuis uit han den van de plaatsvervangend secre taris, de heer J. C. Vreeken, een sciheerapparaat in ontvangst mocht nemen. Vele omzwervingen heeft de heer Oosterwijk gemaakt. In 1933 begon hij zijn loopbaan dn Oudkarspel om daarna in Zuid- en Noordschemier een standplaats te krijgen. In de oor logsjaren was hij ook agent van po litie om tenslotte onder te duiken en in een ondergrondse knokploeg het meest bewogen deefl van zijn leven te schrijven. Daarna was hij dienst plichtig onderofficier in het toenma lig Ned. Indië, politie-agent te Koog aan de Zaan, gemeentebode te Wor- mer en vanaf 16 augustus 1971 ver vult hij deze funktiie tot zijn eigen en anderer volle tevredenheid in de ge meente Egmond-Dinnen. GARAGE John Zagwijn Egmond a. Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele Jaar door) Pompplein 3 - Tel. 1203 Wij bezorgen gratie I GEMEENTEBODE OOSTERWIJK 40 JAAR IN RIJKSDIENST KLEURRIJKE VIERING VAN 50-JARIG JUBILEUM Door de zonovergoten straten van Egmond aan Zee trok zaterdagmid dag een vrolijke groep kinderen, be geleid door drumband Van Speyk. Vele ouders vergezelden hun kroost, terwijl spandoeken en de aanwezig heid van het onderwijzend personeel van de Trompschool duidelijk maak ten, dat het hier om het 50-jarig ju bileum ging van deze schooL Nadat de feestelijke optocht op het schoolplein aan de Trompstraat was aangekomen» werd daar onder trom geroffel door burgemeester Bakker de nieuave schoolvlag gehesen en tege lijkertijd kozen honderden ballonnen het luchtruim, terwijl de daaraan be vestigde kaartjes elders in de wereld bekend ging maken, dat er feest was in Egmond aan Zee. En diat was het dan ook, want dat werd ook duidelijk gedemonstreerd door de aanwezigheid van talrijke belangstellenden, die het schoolbe stuur kwamen complimenteren. De voorzitter van het schoolbestuur heet te hen allen hartelijk welkom in de hal van het schoolgebouw waarna burgemeester Bakker een felicitatde- rede uitsprak namens het gemeente bestuur .Hierbij richtte hij zich ook tot mejuffrouw M. F. C. Pasman, oud-onderwijzeres van de school van af het oprichtingsjaar 1923, om daar na bijna 40 jaar aan dezelfde school verbonden te zijn. De burgemeester zei, dat de op richting van een school al moeilijk was ,maar dat de instandhouding nog grotere problemen met zich mee bracht. Hij prees de ijver van het bestuur en zei dat er grote behoefte bestaat aan onderwijs op de basis zoalis hier geschiedt, terwijl dit on-i derwijs tevens voorziet in de behoef- ten van Egmond aan de Hoef en Eg- mond-iBinmen. Met een geschenk on der couvert gaf hij de waardering van het gemeentebestuur nog eens extra nadruk. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. de Waal, voelde zich be zwaard zoals hij zei, daar het niet aan hem of de overige besluurs leden lag, dat een school als deze kon bestaan, maar - en hier richtte hij zich tot de ouders - "U allen maakt het mogelijk dat deze school lj&n bestaan en dat het bestuur zrjn werk kan doen." Hij vond dat het gemeentebestuur hen allen een riem onder het hart Stak door de Steun die er van die zijde weid ondervonden. En nadat hij bloemen had boden aan juffröïïw Pasman, besloot hij: "Wij zijn blij dat wij in onze tijd onderwijs kunneiTgeven zoals ouders dat willen." Hierna werd het geheven op dit jubileum terwijl nog tijdens de receptie in de school de finales werden gespeeld van het schaak- en damtournooi, dat in het kader van het jubileum werd gehou den. BLOEMSIERKUNST Heïloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten Er waren 10 schakers en 66 dam mers. Bij de schakers won Wouter de Waal de eerste prijs en de tweede prijs was voor Arno ld Stam. Arjo de Waal weid eerste bij de dammers en tweede werd René Mienis. De voor zitter van heit oudercomité, de heer B. E. Hamberg, reikte de bekers uit. Maandag en dinsdag werden de fees telijkheden döor middel van allerlei sportmanifestaties voortgezet, terwijl er ook films weiden gedraaid. In besloten sfeer vond maandag morgen een receptie plaats op het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef rond het 40-jarig jubileum van de heer J. J. Oosterwijk, gemeente- bode van de gemeente Egmond-Bin. nen. De hea^WJosterwijk ziet het zelfs als een ^^male zaak en walde er eigenlijk geen aandacht aan besteden, "omdat er" zoaJls hij zei, "geen enkele verdienste 'in zit om veertig jaar ge woon je werk te doen." Niet iedereen denkt daar hétzelfde over en het ge volg was, at hij en zijn vrouw toch in de bhflhetjes wérden gezet. 'Burgemeester Bakker bood hem na mens het gemeentebestuur het ge bruikelijke couvert met inhoud aan, terwijl de jubilaris van de ambtena- CATAMARANWEDSTRIJD TE EGMOND AAN ZEE Tijdens het weekend van 8 en 9 september zal op zee voor de kust van Egmond aan Zee een catamaran wedstrijd worden gehouden van het catamarantype Hobie Cat. De wed strijd staat onder auspiciën van de Egmondse Botenvereniging 'De Werf' in samenwerking met de Egmondse Reddingsbrigade. Op zee zullen drie 'boeien liggen waar men omheen moet varen. De Start- en finishlijn zal zo dicht mo gelijk bij het Strand liggen. Er wor den Vier wedstrijden gehouden: za terdag 8 september om 11.30 uur en 15.00 uur en zondag 9 september om 11.00 uur en 14.00 uur. Vanaf het strand voor de vuurtoren zal door middel van vlaggeseinen het startsein worden gegeven, tegelijker tijd met geluidsseinen vanuit een bootje op zee. Eenieder wordt vrien delijk verzocht om tijdens de wed strijd nliet in. het wedstrijd'gedeelte te varen, te Vissen of te ankeren. Bij harde wind kunnen de boten een snelheid halen van 20 zeemijlen per uur, waardoor zij moeilijk uit kunnen wijken. De organisatie verwacht voor dit sportgebeuren te Egmond aan Zee zeer veel belangstelling. Nadere in lichtingen bij W. Verbeek jr., telef. 1716 of bij dé ER.B. ATTENTIE Voor de wedstrijden wordt nog een snelle boot gevraagd. Deze boot dient als juryboot. Welk lid van de Boten vereniging wil hier aan meewerkfen? Benzinekosten worden vergoed.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1