met de egmonden Rabobank RabobankS MEVROUW ZOMERDIJKpSTOPT ER MEE Meubelen voor ai uw bankzaken de egmondery/1 SCHOUTEN ZN. Renault John Zagwijn Taxi Zwart Telefoon 2222 Slijterij DE POMP VanSpeyk blijft... met uw medewerking Taxi tel. 1900 Kort Nieuws zijlstra In Egmond-Binnen lijkt alles van zelf te draaien. Als er ergens geld voor moet komen, dan komt het er ook. Tenminste, die indruk zou je krijgen als je er niet even verder op in gaat. En dat laatste hebben we gedaan toen het gerucht ging, dat mevrouw Zomerdijk, beter bekend als Marie van Herman, van plan was er mee te stoppen. Misschien vragen velen zich af waarmee dan wgL maar dat is niet met enkele woorden verteld en zeker niet, wanneer mevrouw Zomerdijk zelf daarover gaat praten, want ieder die haar kent, weet dat zij zelf niet verlegen zit met een paar woorden. „Ik had eigenlijk alles op moeten schreven, ook wanneer ik begon," zegt zij. Maar om een verhaal over haar te schrijven is het al voldoende om haar een halL uur aan het woord te laten, dan is er al stof genoeg. Mevrouw Zomerdijk vindt dat nu de jongeren zioh maar eens in moeten spannen voor allerlei doeleinden. Zij weet dat velen dit al dioen, maar zij kan ziiöh kwaad maken, aüs zij hier en daar ook enige laksheid constateert en dan is zij in Staat, om ondanks het voor nemen overal mee te stoppen, er toch weer middenin te springen. Iedereen kon bij haar aankloppen. Als Marie even het 'goed dbel er van im zag, - en dat zag ze al heel 'gauw - dan kon men verzekerd zijn van haar medewerking. Als fanfare "Eensge zindheid" pakken nodig had, dan hoefde je dat maar tegen haar te zeggen en zij toog onmiddellijk aan het werk om het zo ver te krijgen. Moest er een handiwerktentoonis' Hing komen, zij organiseerde wel. i. welke vereniging dam ook geld nodig, Marie organiseerde klaverjasdrives. Daarvoog waren prijzen noddig, nou die ga je dan kopen. Was er een fancy fair, in de organisatie kon men haar vinden en op de dag zelf sto~d zij achter een kraam. ja Een rommelmarkt voor "Eensge zindheid", Marie zal er niet bij zijm. De jaarlijkse kerkvei'ling Dagen, weken, maanden gingen daar in zitten en op de avond zelf kwam ze geen minuut tot rust. Het Rode Kruis had ook altijd haar grote belangstelling. Toen er eens een invalidenwagentje moest komen, zorgde Marie dat die er ook kwam. Voortdurend zat zij met haar ge dachten bij allerlei akitiviteiten en a'lis zij boodschappen ginig doen, kwam zij altijd met andere dingen thuis dan waar zij om uit ging, want er was altijd wel een of andere aktiviteit, waarvoor nog prijzen gekocht moes ten worden. „Maar zonder Herman bereikte ik niets," zegt zij. Als die niiet overall achter stond, was het zwaar werken 'geweest. Maar nu ging het aJlflemaai gemakkelijk, nou ja, er waren ook wel "eens moeilijkheden, maar als je die niet wilt, dan moet je er niet aan beginnen. Dat weet je vooruit. Haar man wil trouwens ook niet anders. Hij is voorzitter van het kerk- veilingcomité, bestuurslid van de LTB, was 12 jaar raadslid waarvan iy2 jaar wethouder, bestuurslid van de Woningbouwvereniging, enfin noem maar op, ze doen voor elkaar niet onder. Het is ontegenzeggelijk een feit, dat zij door hun bijzonder aktief le ven voor de gemeenschap van Eg mond-Binnen vele verdiensten hebben vergaard en dat mag gerust wel eens in een helder daglicht worden ge plaatst. iDit Stel mensen kon men overal tegen komen. Toen een Bgmonder onlangs in West Berlijn naar de bi oscoop ging, draaide daar een toeristische film, o.a. ook over Eg- mond. En wie liep daar over dat Westberlijnse filmdoek? Herman Zo merdijk. „Nou dacht ik hem te ont lopen," dacht onze toerist „maar dat is volslagen onmogelijk." Marie was er niet bij, die was op pad voor "Eensgezindheid" of het Rode Kruis of de kerkveiling of voor een hand- werktentoonstelling of fancy fair of zijn er nog meer verenigingen, dan kan het ook daar voor geweest zijn. HEEGEMUNDE Een paar weken terug schreven wij over de vorderingen bij de bouw van het verzorgingshuis "Heegemun. de" te Egmond-Binnen. Het gaat nog steeds goed en we blijven rekenen op de eerste oplevering in november a.s. De aanmelidlinigen van toekomstige bewoners uit de gemeente Egmond- Binnen zijn echter nog niet voldoende om het gehele huis te bevolken. Al vorens echter de aanvragen te be handelen van buiten de gemeente wil het bestuur er nogmaals op wijzen, dat aanmeldingen nog steeds moge lijk zijn, maar dalt het dan wel spoe- diiig dient te gebeuren. U kunt zich opgeven bij onze di- rektrice, mevr. Van der Spek - Bij waard, Huisweid 24, Egmond-Binnen. Zij ook kan U inlichten omtrent alles wat U te wachten staat. Wij bouwen Heegemunde voor hen, die behoefte hebben aan een goede verzorging en/of verpleging en daar door wölke omstandigheden dan ook niet zelf meer voor kunnen zorgen. Het Bestuur tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2 - 4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Hoef r46d BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 HET WAS GROOT FEEST IN DE EGMONDEN Het is al weer een week geleden dat de Egmonden in de feestroes ver keerden om het 25-jarig regerings jubileum van koningin Juliana. In de drie Egmondse dorpen werd uit bundig feest gevierd en bijna ieder een had deze dag vrij af, om of mee te kunnen doen of te genieten van wat anderen er van gemaakt hadden. De drie Oranjecomité's in de Egmon den hebben zich voor deze dag bij zonder goed gepresenteerd. De leden daarvan hoorden bij de weinigen, die geen vrij hadden. Een handjevol mensen heeft het gepres teerd1, om duizenden inwoners een ge zellige dag aan te bieden en het lijkt ons dan ook goed, om vanaf deze plaats aan al die werkers namens de gehele bevolking van de Egmonden onze bijzondere dank te doen toeko men. Het stralende weer heeft aan alle festiviteiten extra kleur gegeven. De organisaties in de drie Egmondse dorpen bleek bijzondre goed te zijn en een enkel schoonheidsfoutje ver mag alleen nog maar te accentueren, hoeveel werk er is verzet, om het een ieder zoveel mogelijk naar de zin te maken. Hulde aan allen, die het feest maakten 12 SEPTEMBER 1973 NUMMER 1106 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Advertentietarief Losse plaatsingen: 20 ot. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 Tel. 1203 Wij bezorgen gratis contact In de komende drie zaterdagen zal drumband Van Speyk huis-aan-huis gaan, met closetpapier. Omdat de drumband niet alleen financiële zor gen heeft, zal men in Egmond aan Zee ook gevraagd worden lid te worden van Van Speyk. Tijdens muzikale rondgangen zaJl men een stencil ontvangen waarop alle bijzonderheden staan vermeld. Dus voor de komende zaterdagen luidt: Koop closetpapier (8 rol voor 2,49), wordt donateur of meldt U aan als lid Drumband Van Speyk blyft met uw medewerking "LAMORAAL VAN EGMONT" BEZOCHT ZOTTEGEM Tijdens het afgelopen weekend braeht "Lamoraal van Egmont" een bezoek aan zyn bevriende vereniging "De Vrije Kunstkring" in Zottegem (België). Deze vereniging viert zyn 50-jarig bestaan, rond welk jubileum verschillende feestelijkheden zijn ge organiseerd. Na een voorspoedige reis arriveer de Lamoraal zaterdagmiddag om streeks 3 uur aan de grens van het Belgische stadje, alwaar "De Vr\je Kunstkring" de reizigers opwachtte en naar het Stationsplein begeleidde, 's Avonds werd een groot feesthal gegeven, waarop plrn. 1000 danslus- tigen aanwezig waren. BEZOEK AAN GENT Zol^Ügmorgen werd een bezoek geibraaht aan Gent, alwaar het grootste bloementapijt van Europa was neergelegd. "De Vrije Kunst kring" gaf hier ter opluistering een concert. Dit optreden en het prach tige bloementapijt brachten in Gent duiz^^pn bezoekers op de been, ter wijl Lamoraalrelzigersdie wat bloemen betreft wel degelijk iets ge wend zijn, hun ogen uitkeken op dit kleurrijke schouwspel. De leiden van "Lamoraal" kregen hierdoor de ingeving, dat d!it ook mogelijk moet zijn in het Egmondse, temeer daar de miljoenen bloemen die hier voor nodig zijn, elk voorjaar weer aanwezig zijn. GEZELLIG DINER Tijdens een d'iner, dat zondagmidL dag aan de Egmondse reizigers werd aangeboden, werd het woord gevoerd door de voorzitter van "Lamoraal van Egmont", de heer R. Druiven en door de heer Th. Hilbers, alsmede door de voorzitter van "De Vrije Kunstkring". Daarna maakte "Lamoraal" een rondgang door het stadje, terwijl er een bezoek aan het gemeentebestuur volgde. De middag werd door "Lamo raal" besloten met een concert op het Stationsplein. Een gezellige feestavond vormde het slot van dit traditionele bezoek aan Zottegem, waardoor de vriendschapsbanden, d'ie tussen bei'de muziekverenigingen be staan, weer Sterker werden aange haald. WD VERNEMEN: DAT de fotoclub DEFA een foldertje heeft verspreid, waarin de diverse aktiviiteiten van de vereniging wor den uitgesponnen. De club wil er leden Bij hebben en belegt ter Sti mulering daarvan enkele open avonden en wel op 14 september en 28 september. Iedereen is trouwens .welkom op elke clubavond. Het Clubhuis is "Golfzang", Boulevard Ir. de Vassy 79 te Egmond aam Zee. Aanvang elke avond 20.00 uur; DAT de siertuinenverenigingeen duinwandeling organiseert door het prachtige NoordhoUamdse reser vaat tussen Heemskerk en Bak- kum. Opgaven bij de secretaris, de heer G. Stam, Wilfhelminastraat 16, Egmond aan Zee, telefoon 2330; DAT pater Pé de Waard vandaag, iwoensdag 12 september, zijn kope ren priesterfeest viert. Hij is edhter niet thuis maar op een van zijn Duitslandreizen om te proberen geld in te zamelen voor zijn mis siewerk in Brasilië. Op zondag 16 september is deze hardwerkende priester in zijn geboorteplaats Eg- Vervolg Kort Nieuws elders i.d. blad eumkoop van onroerende goederen wordt verzorgd door: Komend vanaf de Marshallstraat kon men in noordelijke richting gaand de vuurtoren zien, terwijl het open karakter van Egmond aan Zee daar nog wel aardig was. Dat is nu voor bij. De in aanbouw zijnde flat heeft dat uitzicht voorgoed ontnomen. Een ander punt: Stel dat de bouw plannen aan het Dorus Rijkersplein doorgaan met een flat aan de Juiia- nastraatzijde Het gezonde ver stand zal todh hopertlijk wel tijdig zegevieren Eisenhowerstraat. vanVreertemlaan 38 castricum tel. 02518- 51900 tlntorettostreat 33 amsterdam tel. 020-796124 ing J H. ZijlsiraJ makelaar o7g bouwkundige weg ken waterbouwkundige - lid NBM

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1