t met de egmonden Weer genoeg ruimte, .jj. Rabobank RabobankS Eerste paal voor 7-klassige openbare basisschool SCHOUTEN ZN. Taxi Zwart Telefoon 2222 Kort Nieuws Taxi tel. 1900 Renault Slijterij DE POMP Meubelen najaarsstoffen Fa. Oerlemans iir -■5£s voor al uw bankzaken egmondeny contact Uitgave Drukkery Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 19 SEPTEMBER 1973 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1107 Advertent ietarief Losse plaatsingen: 20 ct. per m.m. By contract belangryke reduktie II jSSstr*"* In plan Slot 2 te Egmond aan de Hoef is zonder officieel vertoon de eerste paal in de grond geslagen van de velen die nog moeten volgen. Op deze hechte fundering zal een 7- klassige openbare basisschool ver rijzen, die over ongeveer negen maan den, t.w. in juni 1974 zal worden opgeleverd. De school zal dan nog juist voor de grote zomervakantie in gebruilk kunnen worden genomen, als het leerplan tegen het einde van het schooljaar dat toelaat. De officiële ingebruikstelling zal dan ook wel in het begin van het nieuwe schooljaar volgen. Wat er met het schoolgebouw aan de Slotweg zal gebeuren is nog een vraag. Momenteel heeft de o.l. school 121 leerlingen, welk aantal per één januari een vierde leerkracht garan deert. Daar het aantal leerlingen groeiende is, terwijl het teruglopen van het leerlingental van de bijzon dere scholen een landelijk verschijn sel is, hoopt men, temeer daar de akkommodatie van 't nieuwe school gebouw daartoe alle mogelijkheden biedt, zelfs een vijfde leerkracht aan te kunnen stellen. BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 03200-31S40 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten WIJ VERNEMEN: DAT de collecte van de kankerbe strijding te Egmond aan Zee het prachtige bedrag van 3.027,14 heeft opgebracht. In verband met vele andere akties werd verwacht, dat de opbrengst minder zou zijn dan vorig jaar. Het tegendeel is waar, er werd 600,— meer opge bracht; DAT de onderwijskrachten van Eg- mond aan Zee zich al weer op het St. Nicolaasfeest concentreren. Er is een stuk in studie genomen, dat niiet alleen voor de scholen zal worden gespeeld, maar ook voor aJjle bejaarden en niet alleen van de tehuizen. Deze opvoering zal plaats Vinden op 28 november om 15.00 uur in de gratis beschikbaar gestelde "Vergulde Valk"; DAT herenniodehuis Van der Veer te Egmond aan Zee zal worden op geheven. Zoals bekend is het in de textielbranche tegenwoordig geen rooskleurige situatie, terwijl het bestaan van zo'n zaak in een be trekkelijk kleine gemeenschap ook de nodige zorgen met zich mee brengt. Bovendien is het voor de gezondheid van de eigenaar, de heer J. vJd. Veer, op doktersadvies aan te beveden, met deze zaak te stoppen. Zaterdag a.s. begint de ophef Pingsuit verkoop GARAGE John Zagwijn Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 DAT de operettevereniging H.O.V. te Heiloo dames- en herenleden vraagt uiit de omgeving. De repetities zijn elke donderdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. Er is dan ook open huis 'in het Astatheater. Inlichtingen bij G. Levering, Pr. Ireneötraat 41 te Egmond aan de Hoef; WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" I KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 Tel. 1203 Wij bezorgen gratis DAT de ondernemersvereniging Een dracht te Egmond aan Zee van plan is een grootse St. Nicolaas- aktie te organiseren met spectacu laire prijzen. In de algemene ver gadering zal nader over de plannen worden gediscuseerd, terwijl het 'bestuur een voorstel wil doen, om ook de ondernemers van Egmond aan de Hoef in de aktie te betrek ken; DAT evenals vorige week zaterdag, drumband Van Speyk a.s. zaterdag weer in een gedeelte van Egmond aan Zee zal optreden om daarna huls'aanhuiis closetpapier te verkopen. Tevens zal men worden gevraagd donateur of lid te wor den van drumband Van Speyk. Het korps wiï uitbreiden met trompet ten en trommen. tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2-4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Hoef r46d DAT de v.v. Zeevogels 2 weken gratis training wil geven aan meisjes van 10 tan. 14 jaar. Wanneer er tien belangstellenden zijn, zal er elke maandag van 7 tot 8 uur o.l.v. me vrouw M. BaltusApeldoorn ge traind worden. Haar adres: Prins Bernhard'laan 4, waar u zich op kunt geven of op Oranjeplein 11, tel. 1196. Na afloop worden de meisjes desgewenst naar het Raad huisplein gebracht. Training boven 14 jaar van 7.30 tot 8.30 uur. HOOG WATER Woensdag 19 8.11—20.38 Donderdag 20 9.13—21.47 Vrijdag 21 10.26-23.23 (dood-tij Zaterdag 22 0.18—12.20 Zondag 23 0.55—13.34 Maandag 24 2.01—14.30 Dinsdag 25 2.48—15.13 Woensdag 26 3.31—15.55 Donderdag 27 4.10'16.30 DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 22/23 september: zr. v.d. Loef, HoL leweg 135, Heiloo, tel. 02200-31132. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag *s morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon derstraatweg 68, tel. 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. Maandag a.s. zijn wij er weer van 1-5 uur in gebouw Joeb Herenweg, Egmond-Binnen Komt U weer even langs NIEUWE met o.a. zwart met kleine bloemetjes. modestoffen Egmond-Binnen f-rr Ofschoon het weer op het moment dat wy dit schrijven ons nog alleszins ter wille is, zodat de late vakantie gangers in Egmond toch nog van strand en zee kunnen genieten, zyn de strandbedryven bijna geheel van het grote strand verdwenen. Er is weer ruimte gekomen en daarvan maken de botenvereninging "De Werf" en allen die een bootje bezit ten, dankbaar gebruik. Vlak voor de hoof dist r andafgang kan men de vloot aan/treffen. Tien tallen bootjes liggen daar een vredige vloot te vormen en zo nu en dan wordt een der vaartuigjes met ver eende krachten naar de waterkant gereden en vervolgens gelanceerd. Daarvóór is het meestal van enig vistuig voorzien, want menigeen zal op de grote haringvijver voor Eg mond aan Zee een visje verschalken. Het strand is voor de bootwagens een moeilijke weg. Meestal zakken de wielen te ver weg in het mullle zand, dat bovendien nog omgewoeld is door de rupsbanden en wielen van de wa gens, die voor de afvoer van de zo merhuisjes en de strandbedryven zor gen. Maar wat wil je, tenslotte is het genoegen van een bootbezitter geen beroepswerk en htj zal er dus wat voor over moeten hebben, om met zyn bootje te gaan varen. Er is alleen een probleem, wanneer hij in zijn eentje besluit om zee te kiezen. Hij heeft absoluut hulp nodig om zijn bootje te water te brengen en ook wanneer hij terug komt is die zelfde hulp noodzakelijk. Maar dat is in de praktijk niet altijd waar te maken. Niet iedereen heeft toevallig op hetzelfde tydstip eniige tijd vrijaf, met het gevolg dat onze bootbezit ter zich wel mag verheugen in het bezit van zyn vaartuigje, maar niet in de wetenschap, dat hij nu kan gaan varen wanneer hem dat uitkomt. Menigeen zal daarover zyn schou ders ophalen en redeneren "dan vaart hij maar niet". Maar zo een voudig ligt de zaak nu ook weer niet. Voor menig bootbezitter betekent zijn boot zijn hobby. Hij zal ook een an der zijn ontspanning niet misgunnen en hij zou zelf ook graag in de gele genheid zijn om zijn eigen hobby te beleven, maar hoe moet hij dat waar maken zonder hulp? Meestal zijn er wel helpende han den om zijn boot in het water te brengen, maar hij is er nooit zeker van, dat bij het binnenkomen ook hulp wordt geboden. Er wordt ook gezegd, dat het beter is noodt alleen zee te kiezen, daar men in geval van nood elkaar altyd nog bij kan staan. Daar staat tegenover nooit uit te varen, wanneer er maar een kleine kans bestaat dat de weers omstandigheden nadelig zullen ver anderen, ook niet met z'n tweeën of met meerderen. Bij stabiel weer is het dan ook niet zo onbezonnen om alleen te gaan varen. STRANDAFGANG Een oplossing voor deze problemen is echter niet eenvoudig. De prak tijk heeft uitgewezen, dat de strand afgang steeds een zorgenkindje blijkt te zyn. Een storm is genoeg om een ogenschijnlijk hechte konstruktie weg te spoelen, zodat er ook moeilijkhe den kunnen ontstaan, wanneer de reddingsboot uit moet. Door de Stor men heeft Üe strandafgang al genoeg schade opgelopen en men is zich be wust dat elk herstel op dezelfde wijze toch weer door het water ondermijnd zal worden. In de raad van Egmond aan Zee heeft men daarover reeds meerdere keren gesproken. Er is gesproken over betonkonstrukties, die veel geld gaan kosten. Er zou dan een beton- baan aangelegd worden, die op diep verankerde palen moet komen te rus ten, terwyl het wegdek dan tenslotte onder het zand moet verdwenen tot in zee. Dït plan dreigt echter wegens de hoge koeten nooit gerealiseerd te ::'V- kunnen worden, maar naar aanlei ding van die kosten is men nu bezig te berekenen, hoeveel de huidige af gang reeds heeft gekost en dat zal ook niet weinig zyn, temeer wanneer men bedenkt, dat deze konstruktie in de toekomst blijft kosten. Voor onze boötbezitters betekent een betere afgang nog lang geen op lossing, ofschoon er wel meer mo gelijkheden in zitten voor het ver voer van de 'boot naar en van het strand. Het zyn zomaar wat overwegingen, die wy aan het papier toevertrouwen en we zijn ons er van bewust dat hier helemaal geen oplossing wordt gebo den en ook niet gesuggereerd. Maar wel zou het aanbeveling verdienen aan al deze zaken meer aandacht te gaan besteden, zodat ook de Egmon. der met zijn boot, vergroeid als hij is met de zee, er meer van kan genie ten, want tenslotte woont hy hier het hele jaar en het is daarom helemaal niet zo gek dat voor eigen inwoners ook op dit punt betere voorzieningen worden getroffen.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1