f 54.-- Egmondia-uitrusting Egmond aan Zee Contact met de Egmonden 19 sept. 1973 HAASNOOT VOORDEEL Een komplete bestaande uit Shirt Broek (wit of zwart) Kousen (wit of blauw) Scheenbeschermers Echte leren voetbalschoenen Alles in de kleinste maat VOOR NOG GEEN vindt u enkel bij De eerstvolgende raadsvergadering zal waarschijnlijk begin oktober ge houden worden. Een heel belangrijk agendapunt is het advies van de kommissie Verschuur aangaande de kom van Egmond. In feite gaat het er om: Wat zal de Raad met dit advies doen? Zal men het voor kennisgeving aanne men of zal heft de doorslag geven om het oude saneringsplan te herzien Hoe dan ook, van de beslissing van de Raad in de volgenide raadsverga dering hangt misschien het lot van het oude dorp af. Als U vóór het handhaven van het oude dorp bent (en dan natuurlijk gevolgd door renovatie) kunt u dat bijvoorbeeld laten blijken aan de ge meenteraadsleden door onze affiche „Moet ons dorp plat, hoogbouw zat" te kopen (voor 1,en voor het raam te hangen tot de volgende raadsvergadering. Afflisdhes zijn te verkrijgen bij: Arendse, Wiardi Beckmanlaan 45; A. Bodenstaff, Pr. Margrietstr. 5; L. v. Meurs, Boulevard 24; G. W. Naiuta, Duindoornlaan 22; G. Stam, v. Speyikstraat 20. Zet kracht aöhJter de aktie en laat zien dat niet alleen de werkgroep maar ook U, dorpsgenoten, het oude dorp wilt behouden. De Werkgroep Oud-Egmond sekr.: v. Speykstraat 20. Oudercommissie van de Ruyter- school teleurgesteld in houding van het Egm. gemeentebestuur De oudercommissie van de Ruyter- school te Egmond aan Zee heeft in een brief aan het Egmondse gemeen tebestuur haar verontrusting en diepe teleurstelling uitgesproken over het feit, dat het gemeentebestuur afwij zend heeft beschikt op de diverse verzoeken van schoolbesturen en oudercommissies om voor rekening van de gemeente een extra leerkracht aan de basisscholen aan te stellen. De ouwercomrmssie constateert, dat er in vele gemeenten duidelijk meer aandacht aan het onderwijs wordt besteed dan in Egmond het geval is, door o.a. het aanstellen van vakleerkrachten en het oprichten van schoolbegeleidingsdiensten. Ook in Egmond aan Zee is een vakleerkracht lichamelijke opvoeding geweest, maar nadat deze anderhalf jaar geleden ontslag heeft genomen, is er helemaal niets meer gebeurd, ondanks de diverse verzoeken van de scholen om i.p/v. deze vakleerkracht lichamelijke opvoeding een extra leerkracht aan de scholen aan te stellen voor enkel morgens per week. Deze moest de kinderen, die extra steun en aandacht nodig hadden, in dividueel begeleiden, zodat ook zij optimaal kunnen leren en de steun krijgen, waarop zij recht hebben. De ouder commissie vijst het ge meentebestuur er verder op, dat ook schoolarts J. C. Muller, in een brief aan het college van burgemeester en wethouders, het wenselijk acht, dat er een extra leerkracht komt. Tot slot zegt de oudercommissie erop te hopen, dat het onderwijs de volle aandacht zal krijgen en dat zij erop rekent, dat er als nog een extra leerkracht zal worden aangesteld, daar hét welzijn van de Egmondse kinderen beslist niet alleen een zaak van het rijk is, maar ook van het Egmondse gemeentebestuur. GEMEENTEBESTUUR GAAT MILIEU/BEWUSTZIJN STIMULEREN In het Dorpshuis van Egmond aan de Hoef zal binnenkort, t.w. op vrij dag 19 oktober een voorlichtings avond worden gegeven middels een audiovisuele presentatie (een tech nisch spel van woord, beeld en mu ziek), waarop speciale aandacht wordt gewijd aan het beheer van ons milieu. Meer dan ooit is het zaak dat men zicfh bewust wordt van de grote waarde voor de gezondheid van ie dereen, dat men zelf meewerkt aan het schoonhouden van de omgeving waarin wij leven. Speciaal het water, dat overal rondom ons is, betekent voor ons welzijn een onmisbare le vensbron, maar dan is het zuiver houden daarvan een van de eerste vereisten. Wat daaraan door de overheid gedaan wordt is reeds veel maar het is zondermeer noodzakelijk, dat iedereen zijn bijdrage levert, door dat na te laten, wat de zuiver heid van het oppervlaktewater ge weld aan doet. Er is gelukkig verbetering te con stateren, de kwaliteit van het water in Noord'Holland begint zich te hei-stellen en het is nu zaak, deze natuurlijke werking te stimuleren en niets meer in de weg te leggen. Het gemeentebestuur wil zoveel mogelijk inwoners als het ware met de neus op de feiten drukken en daarom wordt er een voorbijeenkomst belegd voor verenigingsbesturen, die zal worden gehouden op woensdag 26 september om 20.00 uur in de raads zaal van het gemeentehuis. Een daar toe strekkende circulaire is aan alle secretariaten verzonden. ^TIECOMITé HENK GOUDA ^P'de eerste plaats willen we de voorzitter van Zeevogels, de heer Jan Sprenkeling een spoedig en algeheel herstel toewensen, ook namens Henk en Rita. Ondertussen gaat de aktie onverminderd door. De varkens uit evogelskantine en het gouden van Jan Twisk zijn weer ge ledigd en bijgeschreven op de Rabo bank. Heel hartelijk dank aan allen, die hetzij door 'n mazzeltje in de staats loterij of door louter medeleven met hen voor wie deze aktie wordt ge voerd, deze varkens bedachten. Helpt u in deze laatste fase ook nog even mee Rabo-bank "De Egmonden", met vermelding "Aktie Henk Gouda". INTERNATIONAL FRIENDSHIP Internationale vriendschap. Dit is wat "Operation Friendship", een uit- wisselings.organisatie voor jongeren beoogt. Deze organisatie leidt sinds 1965 uitwisselingsvakanties in vijf landen. Groepen van 10 jongeren in de leeftijd van 16 tot 21 jaar één lei der verblijven gedurende 3 weken in gezinnen in één van de andere deel nemende landen. Zij betalen alleen de reis. Gedurende die drie weken wordt hen door allerlei excursies, enz., een duidelijk beeld verstrekt van het be zochte land. Het jaar daarop blijven de groepen die het jaar daénvoor gereisd hebben thuis en ontvangen op hun beurt een groep. Dit jaar is er ook in Neder land een afdeling van "Operation Friendship" opgericht. Voor 1974 is een groep gepland in Heiloo en om streken. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u nadere informatie verkrijgen door te schrijven naar Hans Roe- lofs, Het Vierkant 18, Heiloo, telefoon van 19.00 tot 21.30 uur 02200-32682 (De Vries, vragen naar Hans Róe- lofs). COR WIJKER 25 JAAR POSTBESTELLER Dagelijks kan men de postbesteller Cor Wijker langs de straten van Eg mond aan de Hoef aantreffen met grote hoeveelheden post, xlie hij bij zonder nauwkeurig op de juiste adressen af weet te leveren. Zelfs al is het adres verre van volledig, dan nog weet Cor er ge makkelijk uit te komen en zorgt hij dat het stuk ter bestemder plaatse komt. Dit werk doet hij nu 25 jaar. reden waarom hij donderdag as. of ficieel door de postale instanties ge huldigd wordt. Het feest met de col lega's wordt gevierd op 13 oktober. "RAPIDE" De volleybalver. Rapide geeft ook deze winter aan de jeugd van 9 tot 12 jaar weer de gelegenheid tot het beoefenen van de volleybalsport. Za terdagsmiddags wordt er getraind in de gymzaal aan de Wïlhelminastraat van 1 tot 2 uur, met ingang van as. zaterdag. Tevens zijn er nog enkele heren welkom die competitie willen spelen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot C. PaLsma'Roe- dolf, Voorstraat 89, Egmond aan Zee, tel. 1363 en bij C. A. Heeres, Meeu wenlaan 17, Egmond aan Zee, telef. 2693. ..v*. HEEGEMUNDE, het eerste bejaar dencentrum in de gemeente Egmond Binnen, gebouwd in liet dorp Egmond Binnen. Het tehuis is over enkele maanden klaar en het biedt plaats aan 38 bewoners. Er zijn 4 2-pers. en 30 lpers. kamers. Directrice is mevr. G. v.d. Spek. De foto laat de achtert- kant van het gebouw zien. ,,'T RODE HERT" IN ANDERE HANDEN Het bekende café-restaurant ,,'t Rode Hert" te Egmond aan de Hoef, dat vorig jaar door de heer B. Harms van de heer C. Verdegaal werd over genomen, zal volgende week donder dag weer van eigenaar veranderen. Het bedrijf zal worden voortgezet door de heer H. Sterk, die ook in Alkmaar een horecabedrijf exploi teert. De beide zoons van de heer Hanms Harry en Bernard, voerden ,,'t Rode Hert", nadat er eerst een betfgöfs- leider was aangesteld, maar dB} is er maar kort werkzaam geweest.. De heer Sterk is in het horecabedrijf geen onbekende. Hij exploiteert o.a. het bekende café "Kom bij Tom" aan het Waagplelih te Alkmaar. Vrijdag 22 september zal ,,'t Rode Hert" of ficieel door hem in gebruik worden gesteld met een grote Veronica drive-in Show. BRANDWONDEN DOOR REDDINGSPOGING Tengevolge van reddingspogingen, die de heer J. Sprenkeling, eigenaar van het gelijknamige transportbe drijf te Egmond aan de Hoef, onder nam, om de inzittende van een bran dende personenauto te redden, beeft hij vooral aan beide handen zware brandwonden opgelopen, waardoor opname in het ziekenhuis noodzake lijk was. De heer Sprenkeliinig reed met een vrachtwagen op de Provinciale weg tussen Uitgeest en Dimmen, toen plotseling een tegenligger op zijn weggedeelte kwam. Een frontale bot sing was het gevolg, waiarna de te gemoetkomende personenauto onmid dellijk in brand vloog. Ook in de ka- bine van de heer Sprenkeling ont stond brand, waardoor hij aan 'n been werd gewond. Dit nog niet opmerkend wist de hr. Sprenkeling over de naar binnen ge plaatste motor te klimmen om aan de rechterzijde de auto te verlaten, Bij deze pogingen liepen zijn han den derde graaSS verbrandingen op, terwijl ook zijn gezicht daarbij weid gehavend. Ondanks de verbrandingen heeft hij met behulp van voorbij gangers nog pogingen in het werk gesteld de lading bollen uit de bran- de vrachtauto te redden. Een passe rende arts zorgde voor eerste hulp, waarna de heer Sprenkeling per am bulance naar het St. Elisabethzieken- buis weid vervoerd. Hij maaikt het goed, ofschoon hij voorlopig zijn werkzaamheden moet laten voor wat zij zijn. Mevrouw Sprenkeling zit nu zelf elke morgen op het kantoor van hun bedrijf, om de zaak draaiende te houden, terwijl zij bijzonder dankbaar is voor de hulp die haar van alle kanten, ook van collega's is aangeboden. wat links door de aanrijding niet mo gelijk was. Onmiddellijk stelde hij pogingen in het werk de inzittende dame uit de brandende auto te red den, hij wist het rechter portier nog te openen maar zag dat de redding reeds te laat was.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 3