INGEZONDEN Kort Nieuws Contact met de Egmonden - 26 september 1973 - No. 1108 WIJ VERNEMEN: DAT vandaag, woensdag 26 septem ber, kinderen van de basisscholen weer uit zuillen zwermen met de kinderpostzegels, waarvoor zij huis aan huis de bestellingen komen op nemen. Om te voorkomen dat u oneerdere keien bezocht wordt, plakt u het stiiCkerttje in het raam en het zit goed; DAT vanaf 1 oktober gitaarlessen gegeven worden in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De lessen kunnen zowel privé als in groeps verband pilaals vinden en zij zijn voor kinlderen vanaf 16 jaar en voor volwassenen. Leraar is Pon Kleanent jr., die o.a. als muziek leraar aan de Volkshogeschool te iBengen verbonden is; Zie de adver tentie; DAT de Hanswijkertjes, de kinder- operettegroep van Egmond aan de Hoef binnenkort een nieuwe ope rette instudeert, genaamd "De pruik van de koning". Lees hier over meer in het betreffende arti kel; DAT de hond van de familie Foeken 'te Egmond aan Zee dertien jongen heeft geworpen. Moeder zowel als haar kroost verkeren in blakende ■welstand DAT de voetbalvereniging vlak voor de ingebruikname van de nieuwe veilden haar clubblad weer heeft laten verschijnen. Het is een twee- anuanidelijkse uitgave. In het blad wordt een beroep gedaan op de •leden aan de instandhouding mee te werken door kopie in te sturen. De redaktie is in handen van de heer S. Woestenburg, Herenweg 79, tel. 2500, die graag uw bijdra gen verwacht. Behalve Adelibert- aangelegenlheden en advertenties staan er ook verhandelingen in over bijen en bloemen, de gymnastiek vereniging Alkbief en over de his torie van Egmond'Binnen. Wij wensen het blad veel succes; DAT de aandacht wordt gevraagd van de schaakliefhebbers. Op vrij dag 28 september is er een oprich tingsvergadering van de schaak vereniging voor de Egmonden. De genen die zich al opgegeven hebben maar vooral die dat nog niet ge daan hebben, worden verwacht om 20.00 uur in de Prins Hendrik Stichting; DAT a.s. zaterdag drumband "Van Speyk" nog eenmaal huis aan huis gaat i.vjm. de aiktie "Van Speyk 'blijft met uw medewerking" Naast de mogelijkheid om lid of donateur te worden, wordt men ook in de gelegenheid gesteld de drum band direkt financieel te steunen door closetpapier te kopen. Bij goed weer maakt de drumband eerst 'n muzikale rondgang; DAT Eensgezindheid te Egmond Binnen in deze dagen langs komt met de donateurbkaarten. Door de hogere kosten ziet het bestuur zich genoodzaakt om de minimumbij- drage van 3,50 te vertragen tot 5,Men hoopt dat daarvoor begrip is, temeer daar het eigenlijk geen geld is, daar de kaart voor twee personen recht van toegang geeft voor de jaarlijkse zeer kost bare donateursavond met cabaret 'en dansen. Ook zij die nog geen donateur zijn kunnen een bezoek verwachten "van een der leden van het jubiileumcomiité "60 jaar Eens gezindheid"; DAT op zaterdag 10 en zondag 11 november in EgmondBinnen een muziekfestival wordt gehouden, waarvoor het garagebedrijf van Chris Baltus zal worden ingericht. De organisatie draait op volle toe- Ten en de inschrijving is al geslo ten. Men zit vol. Een aantal uit gelezen korpsen zullen aan het festival deelnemen; DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen op donderdag 4 oktober, 's avonds om half acht bijeenkomt. Tijdens die vergadering zal de hr. P. C. M. Simons weer als raadslid beëdigd worden. De agenda ver meldt ook de behandeling van een aantal bezwaarschriften tegen het weigeren van een bouwvergunning aan de heren N. Kraakman, Eg- mondermeer 10, P. J. Bommer, Vennewatersiweg 31 en J. B. Lief- ting, Herenweg 49; DAT deze week de jaarlykse lande lijke kol'lekte gehouden wordt t.b.v. het Pr. Beatrixfonds. Ook op de t.v. zal er aandacht aan worden besteed. U krijgt o.m. enkele te huizen te zien waar de lichamelijk gehandicapten van alle gezindten, voor wie de opbrengslt bestemd is, verpleegd worden. U bent rijk met uw gezondheid. Schenk iets van uw rijkdom in de vorm van een gel delijke bijdrage, om het feven van een medemens met veel minder rijkdom te verlichten; DAT deze week de jaarverslagen over het proefjaar 1972/1973 van de Proeftuinen Breezamd en Wle- ringerwerf verschenen zijn. H.H. Bloemenbollenkwekers atten deren we speciaal op het verslag van de proeftuin te Breezand. waarin u vele waardevolle infor matie vindt over de bereikte resul taten met tulpen, narcissen, hya cinten, krokussen, irissen en ane monen. Wat betreft de bolbloemen is er dit jaar een uitvoerig ver slag opgenomen over de Continue- broei van narcissen. Alleszins het lezen waard! U kunt het verslag bestellen door overschrijving van 5,— op post rek. 346364 t.n.v. Stichting Proeftuin Breezand, p/a Pakhuisstraat 5, Hoorn, of neemt u telefonisch kontakt op melt de heer J. G. Hille, 02206-2329. DE STICHTING DORPSHUIS SLUIT WEER EEN FASE AF NIEUWE KINDEROPERETTE VAN DE HANSWIJKERTJES De kinderoperettegroep "De Hans wijkertjes" begint dezer dagen een nieuwe complete kinderoperotte in te studeren. De titel is "De pruik van de koning" en de heer Aelbers heeft nu ook weer de muzikale leiding, terwijl de dames Rem, Verwaayen en Bras de regie en kostuums zullen verzorgen. Kinderen tussen 7 en 14 jaar kun nen nog lid worden. Er is vooral be hoefte aan jongens. Aanmelden b(j de heer Aelbers in het Dorpshuis. Meedoen aan de jeugdoperette is niet alleen leuk maar muzikaal vormend en kreatief. EGMOND AAN ZEE GAAT WEER TRIMMEN De vlag in top op de ISt. Jozef school te Egmond aan Zee. De bouw vordert goed. De school wordt uitge breid niet twee klaslokalen en een gemeenschapsruimte, terwijl een hoofdenkamer het bestaande en het nieuwe gedeelte verbindt. IJs en we der dienende zullen de werkzaamhe den in januari achter de rug zijn, zodat ook de klas, die nu nog in het patronaatsgebouw is gehuisvest, in de school kan worden ondergebracht. R.K ZANGVERENIGING UIT EGMOND A.D. HOEF ALS GAST IN MUNSTER De gem. Zangvereniging uit Eg mond aan de Hoef is op uitnodiging van het Zangkoor uit Munster een weekend als gast ontvangen. Zater dagmiddag om 5 uur arriveerde het gezelschap in Munster, waar zij dooi de Duitse collega's werden ontvangen. 's Avonds werden zij door de burge meester en wethouders van de stad verwelkomd, waarna een diner werd aangeboden. De zaterdagavond was feestelijk. De Duitse gastheren/vrouwen lieten niets onbetuigd om het hun Hollandse gasten zo aangenaam mogelijk te maken. Het hoogtepunt van de reis was zondagmorgen de Eucharistie viering in de parochiekerk, waar hel Hollandse Zangkoor de prachtige "Missa in honorem Sanclti Joann'is de Deo" van Hayden uitvoerde. Het koor stond onder leiding van de heer A. Aelbers, organist was de heer N. Tromp. Tot slot weid het "Domini Salvum Faot" door beide koren met veel enthousiasme gezongen ter ere van de Koningin. Zondagmiddag maakte het hele gezelschap een trip naar de Rijn en maandagmorgen waren weer vele Duitse gasten aanwezig om van hun Hollandse vrienden afscheid te ne men. Het was de eerste keer tijdens het bestaan van het gem. koor van Egmond a.d. Hoef, om een zanguit voering te verzorgen buiten de gren zen. Het is in alle opzichten een ge slaagd feest geweest. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 29 en 30 september: zr. de Klerk, Herenweg 45a, Egmond-Binnen, tel. 1444. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmoru derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. De Stichting Dorpshuis Egmond- Binnen heeft vorige week een ge deelte van de lange procedure afge sloten, die zy moet doorlopen om tot de realisering van het dorpshuis sportakkommadatie te komen. De architect N. J. Beemsterboer heeft de definitieve- bouwkosten ge raamd, gebaseerd op de tekening en het bestek volgens de richtlijnen van C.R.M., Ned. Sport Federatie en de Ver. van Ned. Gemeenten. Het bestuur heeft nu volgens deze bouwkostenraming het definitieve In vesteringsplan, financieringsplan en exploitatieplan kunnen maken en dat pakket met de benodigde aanvragen aan het college van Burgemeester en Wethouders aangeboden. Gezien de reeds eerder gelegde goede kontakten met het gemeente bestuur, spfeekt het bestuur van de Stichting Dorpshuis Egmond-Binnen de hoop uit, dat nu ook deze "molen" op volle toeren gaat draaien, zodat de Raad van Egmond-Binnen zo spoedig mogelijk hierover voorstellen krijgt. Het bestuur zal binnen enkele weiken hierover nog uitgebreid terug komen. Oproep aan bewoners van Egmond aan Zee Zoals allen in Egmond aan Zee weten, is enkele jaren geleden het hek rond de Prins Hendrik stichting afgebroken en vervangen door een lage stang. Het geeft de openheid aan van de Stichting en dit kwam deze zomer ook goed uit bij allerlei manifestaties. Helaas zijn er nu groepen honden- eigenaars, die menen dat het nu ook de plaats is om hun honden uit te laten en los te laten. De gevolgen zijn dan ook een vervuiling van het grasveld, jagen op de eenden en gan zen en al met al, een misbruik ma ken van de tuin. Ik verzoek houders van honden hierbij dringend om hun hond niet in de Stichbingstuin uit te laten en doe een dringend beroep op ouders, om de kinderen te verteken dat een tuin ontzien moet worden. Ik dank U bij voorbaat voor die medewerking. F. Ziek, dlirekteur PHS Iedere zaterdag trimmen wij 1 uur. Trimmen betekent in beweging zijn, je lichaam laten doen wat het anders niet doet. Conditie voor jezelf. Trimmen betekent niet praten, maar doen, de moed opbrengen om iedere zaterdag een uur in beweging te zijn. Trimmen betekent regelmatig aan wezig zijn, niet voor de trimgroep, maar voor jezelf. Trimmen is condi tie voor jezelf. A.s. zaterdag gaan wij weer star ten met de mijl. Neem vrienden en kennissen meerkunnei^ zij ondervin den wat er eventueel aan mankeert. Trimmen betekent zaterdagmorgen niet uitmaffen, maar de buitenlucht in. Het moet bar slecht'weer zijn, als het niet doorgaat. Voor velen van ons staat de klok op vijf voor twaalf, het is de hoogste tijd om er wat aan te doen. Begin nu met het gevecht tegen de bewegingsarmoede. Trim U fit We zitten gespannen naar de t.v. te kijken naar sportslieden die vech ten voor de eer en de overwinning. We jagen en jachten in ons dagelijks leven, maar we vergeten ons zelf. Trim U fit Naar buiten waar de vogeltjes fluiten. We glimlachen om het oude versregelltje en zakken iets dieper weg in onze gamakkeiyike stoel. Alleen onze gemakkelijke stoel zit veel prettiger als wij eerst gaan trimmen. Trim U fit Te uwer informatie volgen hieron der enige mededelingen met betrek king tot de "Keep Fit" trimoefening. Trainingstijden: luur. Sportkle- d'ing: liefst makkelijk zittende, dus geen knellende kleding (gymnastiek schoenen worden aanbevolen). Plaats van start: Speelüal tegenover Zee weg 22 (s-v.p. precies op tijd). Kos ten: 3,per kwartaal; echtparen 5,en schoolgaande kinderen vrij, deze moeten 12 jaar en ouder zym. Gelieve vooruit te betalen en men moet in het bezit zijn van een duin- kaart. Advies: Het is verstandig al vorens U in aktie komt, hetgeen wy hopen,' om "êerst kontakt op te ne men met uw huisarts. Doel: Er wordt niet gestreefd naar grote prestaties, de regelmatige beoefening is hoofd zaak en uw aanwezigheid is vrijblij vend. Voor verdere inlichtingen: P. Verschuur, Meeuwenlaan 19, Egmond aan Zee, telefoon 1678. Neem vrienden en kennissen mee a.s. zaterdag en maak kennis met het trimmen. Bakker de Wit te Egmond aan Zee heropende zyn vernieuwde winkel. Renétje de Wit opende de deur met veel enthousiasme, waarby mamma hem wel even moest helpen, maar hij toonde zich zeer tevreden over zijn werk, zoals op de foto-blijkt. De win- wel is zeer praktisch ingericht, ter wijl het gewenste brood ter plaatse kan worden gesneden. De opening trok veel belangstelling, terwijl men zich ook in de moderne bakkerij van de werkwijze op de hoogte kon stel len. Wegens vakantie gesloten van 1 t.m. 24 oktober SNACKBAR N. TE BüCK, Egmond aan Zee, Voorstraat 79 "Lamoraal van Egmont" nam exa mens af van in eigen huis opgeleide leerlingen. Elders in dit blad worden de resultaten uitgebreid beschreven. Wij wryzen even op de kleine Leo Stam (in het midden) die een bijzon der goed resultaat behaalde. Het be stuur van Lamoraal pryst zich ge lukkig, dat het grote orkest met deze musici kan worden versterkt.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 3