met de egmonden TE KOOP INGEZONDEN RabobankQ Zondag j.l. werd de eerste aftrap verricht op het nieuwe Adelbert- sportcomplex Egmondse bloemenschiksters leverden weer goede prestaties te Utrecht Kort Nieuws Slijterij DE POMP Taxi tel. 1900 Renault SCHOUTEN ZN. Meubelen voor al uw bankzaken egmonden Taxi Zwart Telefoon 2222 contact Uitgave Drukkerij Bellemam B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 3 OKTOBER 1973 Telefoon 02206 - 1780 fi UMMKR 1109 Advertentietarief Losse plaatsingen: 20 et. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie Henk Beukers, voorzitter van de voetbalvereniging Adelbert te Eg- inoud-Binnen verricht de 1ste aftrap op het nieuwe sportcomplex, dat zon. dag j.L officieus in gebruik is geno men. Vanaf heden maakt Adelbert gebruik van de nieuwe velden. De officiële overdracht aan Adelbert zal in het voorjaar plaats vinden. Hoewel de weersomstandigheden ui termate slecht waren was de stem ming feestelijk, waaraan ook "Eens gezindheid" meewerkte. WERKGROEP ALGEMENE BEGRAAFPLAATS Eind 1972 is door het kerkbestuur van de R.K. Kerk te Egmond aan de Hoef het initiatief genomen tot een gedachtenwisseling over de stichting van een Algemene Begraafplaats in de Egmonden. Dit initiatief was onder meer inge geven door: gebrek aan begraafcapaciteit op afzienbare termijn ontbreken van additionele voor zieningen (aula, mortuarium) kostenproblemen en last but not least de overtui ging dat een brede aanpak van deze "tere" problematiek onontbeerlijk is om een zaak van zulk algemeen be lang tot een belang van allen te maken. Inmiddels hebben er een tweetal oriëntatiebesprekingen plaats gevon den tussen vertegenwoordigers van alle 'kerkbesturen uit beide gemeen ten en vertegenwoordigers van beide gemeentebesturen. Deze besprekingen hebben geresulteerd in _de vorming van een werkgroep. Het is de bedoe ling dat deze werkgroep, na bestu dering van alle aspecten van de on derhavige materie, een advies uit brengt aan de gemeentebesturen. Tot heden is de werkgroep samen gesteld u'it vertegenwoordigers van alle kerkbesturen, van beide gemeen tebesturen en van het Humanistisch Verbond. Hoewel genoemde vertegen woordigers een zeer belangrijk deel van de bevolking representeren, is de werkgroep van mening dat aanvul ling vanuit andere groeperingen ui termate gewenst is. Hierbij Willen wij dan ook aan het bestaan en de aktSviteiten van de werkgroep bekendheid geven zodat geïnteresseerden de mogelijkheid wordt geboden in de werkgroep een bijdrage te leveren tot een zo even wichtig mogelijke meningsvorming. Namens de werkgroep J. A. Beers, voorzitter Pr. Irenestraat 6, Egmond a.d. Hoef, telefoon 1736. Gashaard, merk Dru. Te bevragen G. Visser, Hefllmiaam 6, telefoon 1918. DE GOEIE PLAAT IS UIT Do langspeelplaat van "Eensgezind heid" vond kort na het verschijnen reeds in alle richtingen zyn weg, maar bij het afdraaien kwam men tot de ontdekking dat er iets niet klopte. Tijdens het persen van de plaat was er een storing ontstaan, die zo hin derlijk was, dat de leverancier besloot de zending terug te nemen. Zij die een plaat hebben van deze eerste serie, kunnen hem omruilen bij Joop Zonneveld, Doelen 7 te Egmond- Binnen, tel. 1753. In dit nummer van het "Contaot" staat een advertentie, waarin de verkoopadressen zijn ver meld van de nieuwe plaat. Het is een unieke uitgave gewor den, d'ie voor een Egmonder een kost baar bezit vormt voor weinig geld. De hoes op Ziöh is al een plaatje. Behalve het korps zijn daarop enkele kleurenfoto's van onvervalst Eg- mondse plekjes afgedrukt, terwijl aan de achterzijde een stukje ge schiedenis van het korps wordt ge geven. De plaat vermeldt graag ge hoorde werken in het lichte en het meer klassieke genre van het bekende corps "Eensgezindheid", dat zoals bekend in de hoogste regionen van de landelijke fanfare-orkesten is geklas seerd. Dit beeldje, een Afrikaans houtsnij werk van 75 cm hoogte, werd even ten zuiden van Egmond aan Zee, 's morgens om 5 uur, op het strand gevonden. Het stelt een vrouw voor zittend op een kruk. Het is uit één stuk hout gesneden. Aan het hoofd hangen 3 strengen. Een versiering, gesneden op het hoofd en lopend tot de neus is vermoedelijk in zee ver dwenen. Mevr. M. de WaardKuiper, Eg- monderstraatweg 23 te Egmond a.d. Hoef, behaalde donderdag j.1. de 6e plaats in de ereklasse op het Natio naal Kampioenschap Bloemschikken voor amateurs. Het N.KJ3., een jaarlijks terugke rende nationaal evenement, waar het puikje van de Nederlandse bloem- schiksters elkaar 'bekampen, werd gehouden in helt Jaarbeursgebouw te Utrecht. Mevr. De Waard, reeds ivoor de derde keer meedingend in de ere klasse, wist met haar zeer fraaie vrije creatie, door haar genoemd: "Af scheid van de Zomer" en twee ver plichte stukjes, een tafelstuk en een bloemarrangement, totaal 465 punten te halen, waarmee zij van de vijf en dertig deelnemers in deze klasse de zesde plaats wist te hereiken. De dames C. HopmanApeldoorn, Herenweg 91 te Egmond-Binnen, en C. Eeltink Wittebrood, Marshall- straat 35 uit Egmond aan Zee, deel nemende in de AJklasse met 195 deel nemers, behaalden met hun fraaie stukjes goede resultaten. Mevr. Hop man bereikte met 296 punten de 26e plaats, terwijl mevr. Eeltink, voor de eerste maal meedingend op het N.KJ3. door de jury werd gewaar deerd met 281 punten, waarmee zij de 73e plaats wist te bereiken. De drie genoemde dames, leden van de Egmonldse afdeling van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, zijn voor deze wedstrijd vooraf uit 'n groep damesbloemsChiksters geselec teerd en door het bestuur van deze vereniging naar Utrecht afgevaar digd. Uiteraard is het bestuur van deze, bet rekkelijk kleine afdeling "De Egmonden" zeer trots op de bereikte resultaten van haar drie leden, zij heeft besloten in de komende maan den met een nieuwe bloemsiercursus te starten. WIJ VERNEMEN DAT evenals vorig jaar weer enige gezellige avonden wonden georgani seerd in "Torenduin". De eerste is op dinsdag 16 oktober, aanvang •half acht. Er is een bijzonder leuk gezelschap uitgenodigd, dat sket ches brengt, liedjes enz. Iedereen is van harte welkom, maar ter be strijding van de kosten wordt er wel 'n kleine vergoeding gevraagd. Komt u ook WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" I KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 Tel. 1203 Wl) bezorgen gratig I DAT vrydagavond tua. inmiddels ge woontegetrouw in de o.k. kerk weer een meditatief avondgebed zal plaats vinden, aanvang 20.00 uur; DAT de damestrimgroep van A.V. Trias nog steeds iedere donderdag ochtend in de duinen aktief is. Er kunnen zich nog nieuwe leden aan melden. Trimmen onder deskundige leiding. Start om 10.00 uur Roose- veltstraat 38. Folders en inlichtin gen bij mevr. Knol vjd. Berg, (RooseVeltstraat 38, tel. 2212; GARAGE John Zag wijn Egmond aan Zee, tel 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 DAT in tegenstelling tot eerder ver melde berichten de jeugdkapel- diensten uitgaande Van de gere formeerde kerk en de ned. herv. kerk voor jongeren van 11 tot 16 jaar niet zullen starten op zondag 7 oktober maar op zondag 14 ok tober. De diensten worden gehou den in het benedenlokaal van kin dertehuis Zwartendijk aan de Ju- lllanastraat en beginnen zondag 14 oktober om 10.00 uur; BLOEMSIERKUN8T Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten DAT ook de schietvereniging Prins Hendrik het seizoen weer Is begon nen. Voorlopig zijn het nog oefen avonden, hoewel de competitie bin nenkort start; DAT op vrijdagavond 19 oktober een voorlichtingsavond wordt gehouden in café Het Rode Hert, met als onderwerp "watervervuiling". U krijgt op deze avond om. gelegen heid vragen te stellen aan verte genwoordigers van het hoogheem raadschap en van de gemeente. Ook waterproblemen in Egmond-Binnen kunnen ter sprake worden ge bracht tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2-4 uur F —ionderetraatweg 36 ^mond a. d. Hoef r46d DAT de gymnastiekveren. "Achilles" naast het uur voor huisvrouwen trtm-^ffrinastiek, wil onderzoeken of ÊjPok bij de heren belangstel lingnestaat voor deze eigenlijk zo broodnodige trimoefenïngen. Zie hiervoor ook het AchiMesnieuws Is de Van Oldenborghweg racebaan? Dit gebeurde 26 ^september 1973: Er zijn blijkbaar onder de wegge bruikers toch nog enige lieden die er behagen in scheppen bovengenoemde weg als racebaan te gebruiken. Zou het niet veiliger zijn voor de overige weggebruikers een algeheel verbod voor auto's in te voeren en de weg alleen toegankelijk te maken voor voetgangers, fietsen, bromfietsen en traktoren. Er zijn er onder de "Heren" auto mobilisten die totaal ongeschikt zijn om een auto te besturen. Want som migen vinden het heel normaal om met een snelheid van 70 75 km. een bocht om te scheuren niet op de weg te letten en dan slippend en remmend, in dit geval met een grijze Ford Transit met laadbak, een fiet sende man kind van 3 jaar van de weg af te rijden. De bestuurder van de wagen had het onfantsoen om zonder te stoppen door te rijden. Ex cuses waren er niet bij. Het lijkt mij goed dat men mijn voorstel eens In overweging neemt P. Wijker Ankerstraat 16, Egmond aan Zee CURSUS SPREKEN IN HET OPENBAAR In het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef zal bjj voldoende deelname een cursus 'spreken in het openbaar' worden gehouden. De cursus omvat 13 avonden in het tijdvak van half oktober tot half januari. Er moeten minstens 20 deelnemers zijn om de cursus doorgang te laten vinden. Kosten totaal 60,per persoon. Voor eenleder die of een bestuurs- funktie vervult of zich vrijer wil voe len, wanneer er iets goed gezegd moet worden in een vergadering of gezelschap is deze cursus zeer be langrijk. Ook voor hen die het ge woon leuk vinden is deze cursus ten zeerste aan te bevelen. Lerares is mevrouw Bunk van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Op gave bij J. Hopman, Oude Herenweg 26, post Bergen, tel. 02206-1550 en bij drukkerij Belleman bv, telef. 02206- 1201. De aanvang wordt nog nader bekend gemaakt. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 6 en 7 oktober: zr. Canlsia, Hoge- weg 65, Limmen, tel. 022051224. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kulper-Hooymans, Bgmon. derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. HOOG WATER Woensdag 30 7.5420.13 Donderdag 4 8.45—21.11 Vrijdag 5 95022.24 Zaterdag 6 11.11—23.51 (doodtfl) Zondag 7 12.38 —20 Maandag 8 1.051324 Dinsdag 9 154—14.17 Woensdag 10 253—1452 Donderdag 11 3.07—1526

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1