met de egmonden Rabobank RabobankS INGEZONDEN Bijeenkomst van 2 gemeenteraden op vrijdag 15 februari FILMAVOND Renault SCHOUTEN ZN. Kort Nieuws Slijterij DE POMP Taxi Zwart Telefoon 2222 voor al uw bankzaken Taxi tel. 1900 afivifeoop contact Uitgave Drukkery Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymapleln 2a Egmond aan Zee 23 JANUARI 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1125 Advertertietarlef Losse plaatsingen: 20 ct. per mm. Bij contract belangrijke reduktie 'Maandag 28 januairll zullen de ge meenteraden vain Egmond aan Zee en BgimonidUBininen bijeen komen in heit dorpshuis te Egimond aan de Hoef. Het ils geen raadsvergade ring en der halve niet openbaar. Wel zal de pers worden uitgenodigd, zoals is besloten ■in de vergadering van de beraads groep, nadat wij vorige week schre ven, dalt de pers nliet werd toegela ten. Wethouder J. Ykel deelide ons mee, dat de ontstemming by verschillende groepen inzake de uitsluiting van hun inbreng bij de ontwikkeling van de Noordelijke lob in feite ongemoti veerd is. Het werk tot nu toe ver richt door de beraadsgroep heeft zich onider letiding van de heea* W. M. B. Bosman, oud-gedeputeerde, speciaal gericht op de bestuurlijke aspecten, daar het gehield in twee gemeenten Ligt terwijl de ontwikkeling van de Lob één onderneming is. De beraadsgroep heeft alleen op ad vies van het Provinciaal Bestuur ge vraagd aan een specialist op het ge bied van bebouwing van duinterreSn met behoud van höt natuurlijk voor komen, om een idee, een denkwijze, een uitgangspunt. Op de vergadering van maandag a.s. zullen de twee gemeenteraden kennis maken met de heren Bosman, Buma en de heer Gleysteen, toege voegd sökrebarliS, terwijl een uilteen- zetting wordt gegeven over wat de beraadsgroep tot nu toe heeft be sproken. Ook zal de idee van de heer Buma ter tafel komen. Over de hele materie zal worden gediskussi- eerd. De idee van de heer Buma is geen bouwplan en heeft geen enkel definitief karakter. Na de presentatie van zijn denkwijze is elke diskussie mogelijk. Daaraa wordit höt plan pas onltwiikkeld', waarbij elke iinlbreng mo gelijk is alvorens het definitief wordit. V.V.V. EGMOND-BINNEN ZAG TERUG OP 1973 Zonder dat men voor diiit jaar tot kontributievefhoging moest overgaan (wöl voor 1975), zal aan telefoonbe- Zift'bers een vergoedling van 2,50 worden gevraagd om de hoge tele foonkosten te bestrijden, daar juist dieze groep door de mogelijkheid tot bellen hiervan ook profiteert. Het bestuur dringt er bij de leden op aan door een goede verzorging van de gasten reklaime voor het dorp te maken. Reservering van bedldJen in höt voorjaar worden onder voorbe houd gemaakt. De leden worden ver zocht goed op de namen te letten die op de LID-bonnen worden vermeld, om later moeilijkheden te voorkomen. Tot het bestuur zijn toegetreden me vrouw Kiepe, Zeedistel 4, tel. 2494 en mevrouw De Kroon, Huiisweid 35. ONAANGENAME DISKUSSIE Tijdens de böhanüeDLng van de eve nementen ontspon zich een onaange name diskussie, naar aanleiding van de weergave door de evenemtenkom- missie van de samenwerking tussen V.V.V. en verenigingen. Verschillende evenementen vielen op dezelfde da tums als aktiviteiten van verenigin gen, wat door de evementenkommls- sie ten zeerste werd kwalijk genomen. "Er zijn foultien gemaakt' zegt het bestuur, "maar wij erkennen, dat de manier waarop dit naar voren is gebracht, niet de juiste is." "Het is hard aangekomen maar het is nooit onze bedoeling geweest, om iemand te benadelen." En verder: "Wij zul len alles in het werk stellen om her haling te voorkomen." "Wij hebben elkaar veel te hard mod'iig en spreken daarom de wens uit dat we in het komende seizoen weer op elkaar kun- rekenen en prettig kunnen samen werken", aldus het bestuur. HOOG WATER Woensdag 23 4.14—1624 Donderdag 24 4.50—16.57 Vrijdag 25 ÖJ.917.25 (springty) Zaterdag 20 5.49117 £7 Zondag 27 6.21—1830 Maandag 28 6.52—19.03 Dinsdag 29 737—19.42 Woensdag 30 8.07—2028 Donderdag 31 8.51—21.16 DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 26 en 27 januari: zr. Ponstein, Hol- leweg 137, Höifloo, tel. 02200-30637. Aanvragen gezinsverzorging bejaar. denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. zie de advertentie in dit blad REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel, 2122 Egrruonid aan Zee, 21-1-1974 Het is met de straat verlichting in ons dorp wanneer die, doö'r de ener giekoorts zuinig brandt, maar vreemd gesteld. Sommige straten baden in 't licht, sommigen daarentegen zijn duister ais in de oorlog. De Graven straat b.v. heeft één lantaarn. Die wordt gedoofd. Tegenover het Noord- einde van deze straat staat in de Noorderstraat weer een lantaarn, welke de Gravenstraat zou kunnen verlichten. Deze echter wordt óók gedoofd, zodat vooral de ijzeren stang, die midden in de ingang van de Gravenstraat Staat, onzichtbaar is en derhalve menigeen reeds een pijn lijke knie heeft verzorgd. Het pleintje tegenover de vroegere winkel van Van Workum wordt prachtig verlicht door een lantaarn, aan de gevel echter van voornoemd pand brandt op 8 meter afstand ook weer vrolijk een lamp. De opgang naar plan Zuid langs "Beatrix" is heerlijk duister, daarentegen branden in een straatje als Torensduin over een afstand van misschien 40 meter drie lampen. In de Trompstraat bran den alle lantaarns, de Bergstr. heeft er zes, die allemaal gedoofd worden. Dit zijn zo maar eniige voorbeelden cLilt moet toch anders kunnen? E. Konijn. Zuiderstraat 31, Egmond aan Zee GARAGE John Zagwijn Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 STICHT. SPORTHAL EGMOND Afzwemmen voor de diploma's A en B voor kinderen. Op zaterdag 19 januari j.1. vond in het zwembad Egmond "diplomazwem- men plaats. Het was een plezierig verlopende gebeurtenis, welke werd begeleid door mevr. E. van der Riet- Kareis als gedelegeerde van de K.N.Z.B. De kinderen hebben voor treffelijk gezwommen, zo zei mevr. Van der Riet, maar ze waarschuwde dat het noodzakelijk was om toch vooral te blijven zwemmen. De kin deren die een A-diploma behaalden, doen er goed aan om meteen door te gaan voor het BJdipüüma. Voor höt A-diploma slaagden: Icluna Bout, Jeroen Koel, Enigelina Groen, Frank de Lange, Rob Hoogen- BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fynere bloem werk en een kas vol exotische planten boom, AStrid Schraffordt Koops, Ro- bert Stoelenga, Renee Hofman, Eroo Zonneveld, Sandra Baltus, Els de Groot, Marijke Kool, Lam Zenlbveld, Rob Blok, EsFher Blok, Paul Talbak, Harald Hoogeniboom, Jongen Stoffers, Marianne Sprenkeling, Jeroen Zuur bier, Jos Veldt, Jos Dekker, Astnid Baitus, Luuk Kooy, Olof Sprenkeling, Rlia Sprenikeïinig, Eric Braam, Som ja Evers, Simon Blok, Bas Dökker, Mark Otto, Johan Zwart, Ewouit Bak ker, Selma Schram, Jacqueline Hulst, Maarten Mosch, Sandra Duinaneyer, Hams Konijn, Jölfle de Kruyk, Klaas Stam, Didi de Jong. Andre Eeltlink, Janneke Groen, J. van Dusseldorp, José Verleun, Ertik van der Sluis, Gert Jan Zenltvöld, Karei Vervelde, Gerard Stam, Midhel de Vries, Theo Sprenikeling, Sam ZulderveM, NatJhia- lie Wijiker, 'Oarl Dekker, Anüta Hop man, Martin Blok, Maikel Stuut, Ma rieke Versteegh, Birke Steen, Gert Jan Lek. Voor het B-diploma slaagden: Johimy Stam, AnoheHe Doets, Harry Wesselingh, Gerard Jan Kruyf, Nico Prins, Robert Starkeniburg, Geert de Groot, Desiree Baard, ilheke Glorie, Dorien Zentveld, Ingeborg Morsdh, Klazlina Wijker, Erna Baard, Monique Wijker, Ohristiaan Zwart, Linda Voorhamme, Alex Brouwer, Claudtia Spit, Bea Dekker, Herik Jan Bart, Roniny Stam, Mar jon Levering, Gijs- bert Doets. Dik Zuidervelf. In totaal werden tot nu toe be haald: 329 A-, 96 B-, 36 C- en 13 D- d'iplioma's. Ook voor de Zwesmvaair- dligheïdsdiiploma's wordit een cursus gegeven. WIJ VERNEMEN: I)AT er in de Egmonden plannen be staan tot oprichting van een mo torclub. Zij die in het bezit zijn van een motor en er voor voelen om in clubverband samen te wer ken, kunnen zlich wenden tot H. Eelttink, Voorstraat 64 of tot S. de Vriies, WlLlhlelimlimostraat 95. De plannen bestonden al lang en de oprichters zien nu de mogelijkhe den zitten. Men leze ook de adver tentie tin dlit 'blad; DAT een "raadgever/Egmonder" die zijn naam overigens niet bekend maakte, DE oplossing tegen de id'Uiniaifslag bij ons in 'die bus depo neerde, terwijl hij 'het geheel met een tekening had verluchtigd. De tekening laat de konstrulktie van een muur zien, die zo lang moet zijn als noodzakelijk ds. Of het een oplossing is kunnen wij niet beoor delen en wy zullen zijn Mee zoals hij verzoekt doorspelen naar (heit gemeentebestuur. Overigens weöt inzender waarschijnlijk niet, diat er aidh nog een miuur onder het zand moet bevinden. Deze muur ligt waarschijnlijk midden onder het parkeerterrein en is vroeger ge bouwd, toen de z and afvloeiing nog erger was dan nu. Wel iis het zo, dat wanneer de afslag ook nu weer idlie vormen gaat aannemen, höt restaurant Lido dan reeds lang ten offer is gevaJllen. Het probleem ileeft 'in ieder geval ook bij de be volking. Wanneer de ruimte het toelaat, zullen wij in een van de komende uitgaven van het "Con tact" de tekening weergeven. Wan neer iemand meent een goed idee te hebben, laat hem er dan mee voor die dag komen. Tekeningen wel graag duidelijk en zwart/wilt; TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele Jaar door) Pomppleln 3 Tel. 1203 WIJ bezorgen gratis I DAT de visclub "Bij nacht en onty" op ViStrip gaat naar Denemarken, standplaats ESbjerg. Het vertrek is op vrijdag 26 april om 18.30 uur per touringcar, aankomst Esbjerg 02.00 uur. Terug in Egmond in de loop van de avond van de 30e april (Koninginnedag). De totale kosten, inclusief vol pension en alle verzekering^^'.ijn pl.m. 250, Tot en met zBR-dag 26 januari kan men zltdh opgeven; DAT politieke partyen hun zienswij zen via dlit blad kunnen publiceren alleen als advertentie. Ingezonden Stukken, partijpropaganda dan wel starwRmten worden weer gegeven of aanvallen worden ge daan op andere pairtijen, worden niet opgenomen, noch van partijen noch van particulieren. Alleen in advertentievorm dus, waarvoor wij u onze tarieven gaarne toesturen; DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen op donderdag 24 januari bij eenkomt 's morgens om 9.30 uur. De vergadering begint met de nieuwjaarsrede van de burgemees ter. Voor de miiddag zall een voor stel tot Stichting van een openbare kleuterschool aan de raad worden voorgelegd, weflke school voorlopig Jan de Raadt achter een der zetma chines bij dukkery Belleman b.v. Deze machines hebben geen geheimen voor Jan en dat ligt voor de hand, als je al 12'/ï jaar in jde drukkerij werkzaam bent. Dit jubileum gaat niet ongemerkt voorbij, vandaar ook dit plaatje, waar Jan overigens niet voor was. Wij willen hem graag ook op deze wijze feliciteren en waanle ren voor de ijver die hij in al die ja ren voor ons bedrijf heeft gehad. In die periode werkte hij mee aan pl.m. 625 uitgaven van het "Contact met de 'Egmonden". NIEUWE STOFFEN U wilt ze zien? U wilt zich oriënteren? Dat kan! Maandag a.s. zijn wij weer van 1 t.m. 5 uur in gebouw JOEB, Heerenweg te Eg- mond-Binnen Ook nog enkele afgeprijs de koopjesU bent weer van harte welkom. Fa. Oerlemans modestoffen Egmond-BInnen gevestrigd zal worden in de vrij ko mende school aan de Slot weg. 's-Middags zal men overgaan tot de vaststelling vaan de begroting 1974, waarna tegelijk reeds enige wijzigingen op de primlitierve be groting worden doorgenomen. O.a. zal er een verhoging van de jaar lijkse vergoeding tot 3.000,- voor het bedienen vtan de bramdmeMings- apparaftuur worden voorgesteld, zulks op verzoek van de Nederl. Jeugdherberg Centrale. Zoals be kend staat deze apparatuur in de jeugdherberg "Klein Rinnegom"; X^de egmondeny DAT, en dit herhalen wij op verzoek nog een keer, op donderdag 24 ja nuari weer een gezellige avond in het bejaardencentrum "Torenduin" wordt gehouden. Enkele artiesten van "Club 500" zullen optreden en er is verloting. Iedereen is welkom tegen een kleine vergoeding. Aan vang 19.30 uur. "LAMORAAL VAN EGMONT" BEREIDT ZICH VOOR EN GAAT OOK CARNAVALLEN Al geruime tijd bereidt Lamoraal zich voor op het donaiteursconcert dat op zaterdag 2 februari zal worden gehouden. Er wordt een geheel nieuw programma ten gehore gebracht. De muziekstukken deels modern en deels klassiek, vergen enorm veel van de muzikanten, die daarvoor dan ook al wekenlang 2 maal per week repete ren. Höt geheel zal dan ook bijzonder aantrekkelijk zijn. Ook onze drumband zall ongetwijfeld met een bijzonder riltme op de plan ken komen. De verloting zal dit jaar gehouden worden door een speciaal team. Zij heeft een schat van prijzen tot haar beschikking. Als bijzonder heid zij vermeldt dat het voormalige O ranjekomïtee Lamoraal een mars aan zal bieden die ook ten gehore zal worden gebracht. Het huisorkest „The Aivio/landa's" brengt de beentjes van de vloer en men 'kan feest Vieren tot diep in de nacht. CARNAVAL Lamoraal gaat voor het eerst in zijn geschiedenis carnaval vieren. Ook hiervoor heeft Lamoraal speciale mensen kunnen aantrekken. Natuur lijk blijft het niet alleen bij een ge zellige avond. Er zal onderandere 'n optocht worden georganiseerd voor jong en oud. Er komt een gekostu- merd bal. opgeluisterd door een spe ciaal uitgeruste band. Ook de echte blaaskapel zal niet worden vergeten en Wordt geformeerd uit Lamoraals geilederen, zy opereert onder de naam "Gang is aJliles". 'Dit zall geschieden op zaterdag 23 februari iri" het Dorpshuis dat voor deze gelegenheid een gedaantever wisseling zal ondergaan. Uiteraard zal eenieder in de gelegenheM worden gesteld om aan dit carnaval deel te nemen. Het bestuur van onroerende goederen wordt verzorgd door: 91 ilc'fb'51 makelaardij o.g- 4LIIBO Cl Cl vhwIlliamp.o.Mb^ vanhaerlemlaan 38 castricum tel. 02518-51900 tintorettostraat 33 amsterdam tel. 020- 7961 24 ing J H Zijlstra. makelaar o 'i Ijouwkundige weg l en waterbouwkundige - lid NBM

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1