PLAN NOORD BEGINT TE LEVEN RabobankS met de egmonden op vrijdag 15 februari FILMAVOND Wind - zand en water Renault John Zagwijn SCHOUTEN ZN. Nog te vroeg voor discussie Taxi Zwart Telefoon 2222 voor al uw bankzaken x^de egmondeny Kort Nieuws Slijterij DE POMP Taxi tel. 1900 contact! Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 022*06 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymapleln 2a Egmond aan Zee 30 JANUARI 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1126 Adverter tietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per mm. Bij contract belangrijke reduktie Sinds maandagavond, toen de twee gemeenteraden van de Egmonden by- een waren in het dorpshuis te Eg- mond aan de Hoef, om de ideeën te aanhoren die zyn ontwikkeld over de ontwikkeling van de Noordelyke Lob, zyn er vele nieuwe gedachten bijgekomen. Vast te stellen is dat het plan steeds meer begint te leven, nu min of meer visueel werd getoond, hoe een duinterrein bebouwd kan worden, zonder de natuur al te veel geweld aan te doen. Het uitgangspunt van ide architect de heer Buma was d!ie van een mam, die de open oog had voor de natuur zoals 'dlie zich voordoet in ons Eg- mooudse gebied en hoewei de menin gen over zijn ideeën vanzelfsprekend verdeeld zuilen zijn, zoals ook tijdens deze 'bijeenkomst bleek uit de ver schillende vragen, vastgesteld karn in ieder geval worden, dat zowel van uit de gedachteniwereld van de raads leden als van de architect er bijzon dere aandacht besteed wordt aan de instandhouding van het duingebied, of op z'n mitnst, diat de natuur zo weinig mogelijk geweld wordt aan gedaan. R i i Wellicht iis dit een geruststelling voor hen, die zich daarover zorgen maken, units men er weil van uit kan gaan, dat er gebouwd moet worden. De vragen hierover gesteld togen er niet om, men d!s zich er van bewust, dat er geen herhaling mag plaats vinden van de bouwwijze, die zich in het zuiden van Egmond aan Zee heeft voorgedaan, alhoewel de kosten direkte aandacht vragen. Uiteindelijk moet het wel betaalbaar blijven maar daarover kon nog geen zinnig woord worden Na het welkomstwoord van bur gemeester Bakker, gaf de voorzitter van de beraadsgroep, de heer W. M. B. Bosman een uiteenzetting van de werkzaamheden die onder zijn lei ding hadden plaats gevonden, alhoe wel hij niet inging op de punten, dlie op bestuurlijk terrein, in dit geval de uitvoering van een gemeenschappelijk beleid over een bouwplan de beide gemeente aangaat, waren besproken. Wel zei hij, dat de te verwerven gronden in een gemeenschappelijk grondbedrijf moesten worden onder gebracht. Hij stelde dat de beraads groep in het leven was geroepen op verzoek van de gemeenteraden en dat de groep behulpzaam was om de bei de standpunten van de gemeentetoe sturen gestalte te geven. Hij zei, dat de beraadsgroep niet in de bevoegd heden van de raadsleden trad en er werd niets "bekokstoofd". „We hebben ons alleen omgeven met deskundigen, terwijl wij reeds met de beide colleges van B en W gesprekken hebben gevoerd. Door de beraadsgroep is bereikt, dat het con tact met het Provinciaal Bestuur zeer gemakkelijk is, terwijl de ogen van jiet Provinciaal Bestuur vol belang stelling op de Egmonden zijn ge richt." „Wij prijzen ons gelukkig" zei de heer Boaman, „dat wij in een half jaar al zo ver zijn, dat de heer Buma reeds iets kan laten horen en zien van bepaalde ideeën, die een mo gelijkheid in zouden kunnen houden om het gebied ten noorden van Eg- momJd aan Zee te kunnen ontwikke len." zte de advertentie in dit blad REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel. 2122 Midden in de zaal stond de maqu^ 1 te opgesteld van het plan, dat au., het brein van de heer Buma was ontsproten. Voordat de bijeenkomst begon, kon men zich al enigszins in deze denkwereld inleven, terwijl die later door de maker van dit glpsgi Noordplan werd belicht. Hij vertel. hoe hij zich na het verzoek van d? beraadsgroep ^ïaar Egmond aan Zee had gespoed om zich ter plaatse op de hoogte te Stelten. Het was hem gebleken, dat Eg- monld aan Zee opviel door twee sterke concentraties, namenüijk die van zand en steen, terwijl er bijna geen andere mogelijkheden waren, behalve dan de karakteristieke kern, die geheel eigen is. „Maar achtertuintjes kunnen niet tot bloei komen en het is aandoenlijk om te zien hoe men de uiterste zorg besteed om een tulpje tot bloei te brengen", zeü de heer Buma. GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 „We hébben te maken met een agressief m/iliieu gevormd door wind, zand en water." Het was voor helm het uitgangspunt, om de beschermen de hoogten van hét zuidelijk duinge bied niet aan te basten. „Dat kunnen wij nooit meer maken in ons teven", zed hij. Hij besloot gebruik te maken van de natuurlijke glooiingen en de huizengroepen, die hij er in moest projecteren, zoveel mogelijk de na tuurlijke toesChermling te geven, die in dit duingebied aanwezig was. Hij groepeerde de huizen dn de lage deeltjes, o.a. rond de zg. aardappel- landjes, die hij als een soort woonerf zag. ofschoon hij wel van de natuur lijke diepten gebruiik wilde maken door onder een soort plat dak de au to's kwijt te raken, eventueel daar over later weer duinvagetatie aan- BBBnalfiEBi II» VOOR UW ||j| AFVALSTOFFEN II brengend. In zijn plan had hij de aanwezigheid van die natuurlijke diepten sterk laten meespelen. Hij had zes zg. woonkusters geprojec teerd, elk van ongeveer 70 woningen, zodat er totaal zo'n 420 woningen zouden komen. ■Het duinlandschap er tussen blijft zoveel mogelijk in stand, o.a. ook de hoge duinrug van de Nollen en de andere glooiingen die karakteristiek zijn voor dit gebied. Hij vond het daarom noodzakelijk, om het aantal woningen hier en daar even op te voeren, om de duinen te sparen. Daarbij hield hij rekening met de verhüurmogelijkheden, o.a. door an der de verschillende woonlagen sous- terrains te bouwen, gebruikmakend van de hoogteverschillen in het duliin- terrein. BLOEMSEERKUNST Hefloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-S1840 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten Hier en daar is etagetoouw in zijn plan verwerkt mét terrasjes, die al len naar de zon gericht zijn. De heer Buima zei van zijn plan, dat het een idee was na een voorzichtig aftasten van het gebied. „Het is een Stukje filosofie daJt wij aan u voorleggen, dat nog meer gestalte moet krijgen mét als uitgangspunt, dat de natuur zoveel mogelijk moet worden behou den." Hoewel de mogelijkheid tot dicus- sie open stond, werden er niet zo veel vragen gesteld. De heer R. Ko- nijai zag graag dat er rekening ge houden werd met de specifieke zaken, die met de zee te maken hebben. Zee-aktoiVitéiten moeten uitgevoerd kunnen worden, o.a. zag hij graag dat men mogelijkheden had voor zijn bootje, waarvoor een stukje eigen grond onontbeerlijk was. Ook werden er vragen gesteld over verstuivingen. De heer Buma wenste gaarne ad viezen te ontvangen om zoveel mo gelijk aan het specifieke landschap aan te passen. Mevrouw Amerika maakte zich enige zorgen over de stormen in dat gebied en over de parkeermogelijkheden in de zomer. In het plan bleek een onmerkbare capaciteit van 1,7 auto per wooneen- heid opgenomen te zijn, zonder dat de auto's de natuur zouden schaden. De heer H. Wijker vond de opper vlakte en het aantal te bouwen hui zen tegen vallen. Hij rekende op minstens 800 tot 1000 huizen. Het totale plan omvat 49 ha, waarvan 28 ha wordt bebouwd, het super- storm8ri|idgebied omvat 4 ha, voor park' -mogelijkheid 7 ha en 8 ha voofn.,egen. De heer Rem zag het als eën il lusie, dat zo'n natuurgebied, eenmaal bewoond, ongerept zou blijven. Ook de he- "tóConijn vond het aantal vvo- ningeinr^teurstellend. Wethouder Y- kel zei hierop, dat het plan van de heer Buma duidelijk was geënt op de situatie van de oude stormvtoedlijn, die inmiddels verlegd was tot op 150 méter van de zee. Er kunnen dius meer woningen komen. Wel mag de noordelijke randweg, zo dlie er komt, niet noordelijker liggen. „Maar het gaat eerst om de denkwijze". De heer Wijker had graag nog ge zien, diat de andere belangengroepe ringen er bij geweest waren, nu moet aanstonds hetzelfde verhaal voor hen opnieuw gedaan worden. Hij vond, dat er waarschijnlijk belangrijk min der protesten zouden zijn na het aan horen van dat plan. Burgemeester Bakker zei tenslotte in zijn slotwoord dat men er van uit was gegaan, dat eerst de bedde raden ingelicht zouden worden, terwijl hij hoopte dat de pers een getrouwe be nadering van deze bijeenkomst zou geven. Hij zei, dat er een openbare bijeenkomst zou worden belegd, waarop de heer Buma verklaarde, ook dan aanwezig te wilien zijn, om het plan toe te lichten. Hij wilde gaarne de problematiek van die groe pen horen, om andere visies in zijn idee te kunnen verwerken. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" I Enkele raadsleden gebogen over de maquette van plan Noord. Het was een idee van de architect, de heer Buma, dat tydens de bijeenkomst van de twee raden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef ter discussie werd gesteld. De werkgroep "Oud Egmond" heeft nog geprobeerd de vergadering bij te wonen, maar zij kreeg geen toegang. WIJ VERNEMEN: DAT op vry'dag 8 februari in "Het Rode Hert" weer een klaverjaSdrive wordt georganiseerd voor de jeugd van Zeevogels. Houdt u nu al vast rekening met deze avomd; DAT Ben Hopman van de boksclub Pettit bij de nieuwelingen hailfow. gewichten kampioen van Noord- Hcilland i!s geworden. Door tech nisch knock-ou't versloeg hij in de 1ste ronde J. Kortekaas uit Haar lem. Binnenkort probeert Hopman de titel in de C-klasse te behalen. Aage Walita verloor in de tweede ronde. Nico Blok won zijn eerste wedstrijd als senior van Manshan den van BC Gons te Hoorn. Over twee weken is de flinalte in Amster dam; DAT het donateursconcert van Lamo raal van Egmonlt op zaterdag 2 fe bruari vrij toegankelijk is voor de nieuwe inwoners van Egmond aan de Hoef, zodat zij kennis kunnen maken met een van de grootste verenigingen van Egmond aan de Hoef. Zij die tijdens die avond do nateur willen worden, kunnen dat natuurlijk doen, maar men is tot niets venplidh/t; KWALITEIT EN SERVICE (het gehele |aar door) Pompplein 3 Tel. 1203 Wl| bezorgen gratis I DAT de toneelgroep van de K.J.P. (Katholieke Plattelands Jongeren) afdeling Alkmaar woensdag 30 ja nuari (vanavond) een opvoering geeft voor de bejaarden van Eg mond aan de Hoef van het blijspel "Een bééld van een man", regie Piet Velidlt. Ook niet-bejaardien heb ben tegen vergoeding toegang. Of schoon het bericht het niet ver meldt, vermoeden wij dat de avond in „Het Rode Hert" wordt gege ven; DAT de gemeenteraad van Egmond aan 'Zee vanavond (woensdag 30 januari) om 8 uur vergadert. Dan zal burgemeester Bakker zijn Nieuwjaarsrede uitspreken. Tevens zal de begroting T974 worden aan geboden; DAT donderdag 31 januari 's avonds om 8 uur de verbouwde openbare "Van Speyksohool" geopend zal worden door de inspecteur van het basisonderwijs, de heer J. van Dru- nen; DAT de siertuinenvereniging vana vond (woensdagavond) een voor- iicMirigs-fi'lm'avond geeft in de zaal van de Pr. Hendrikstidhting over het gebruik van groenten en fruit. Iedereen is welkom, toegang kos teloos. Er zal ook een groentesmack op tafel komen; DAT in het bejaardencentrum „Hee- gemunde" te Egmond-Binnen op vrijdag 8 februari ©en carnavals feest wordt gegeven .waarbij ook alle inwoners van Egmond-Binnen van 65 jaar en ouder welkom zyn. Het feest wordt opgeluisterd door de Boerenkapel van „Eensgezind heid" en enkele medewerkers en het wordt een avond vol verrassin gen. De avond begint om 19.30 uur; DAT het Rode Kruis alle donors zeer dankbaar is voor de prachtige opkomst 'tijdens de 'bloedtransfusie- avond. Er waren 171 donors, vorig jaar 120; DAT de toneelvereniging „De Fliere fluiters" komt met het grandioze stuk „De Jantjes" van Herman Boutoer. 'Hoewel het voor amateur toneel zeer moeilijk is vergunning te 'krijgen van het speten van „De Jantjes", heeft „De Flierefluiters" 'dit direkt van de fam. Boutoer ge kregen. Het is niet de eerste keer 'diat „De Flierefluiters" van deze familie toestemimiing kreeg voor het speten van een volksstuk. Men weet dat er alles aan wordit 'gedaan om Ide uitwoeringeen 'goed te doen sfla- igen. Houdt u daarom nu reeds één of meer van de volgende uitvoe- rmigsavonlden vrij, nJL: .14 en 15 maart en 20, 21 en 22 maart a.s. Een heerlijk avondje u'it bij „De Flierefluiters".

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1