met de egmonden Rabobank RabobankQ Slijterij DE POMP Kort Nieuws Renault voor al uw bankzaken de egmonden SCHOUTEN ZN. Taxi Zwart Telefoon 2222 (Hoef tijdens wedstrijden te A'dam bokskampioen werd in de juniioren- awaargewïchtklasse C; DAT restaurant "Altenburg" te Eg. mond aain Zee op woensdag 27 fe bruari (vandaag) een wijnproef - avond organiseertOp deze avond -worden voornamelijk wijnen van Italiaanse 'bodem geschonken. Be halve het proeven zal er ook een verduidelijking of toelichting wor den gegeven; DAT gedurende de vastenavonden honderden Windleren in de meest vreemde uitdossingen de straten be volkten om aan elke deur waar zij snoep roken aan te bellen en enkele carnavalsliederen ten beste te ge ven. Vermanende begeleidende moeders drukten de meesit beschei den zangertjes naar voren en trok ken de bruoaalsten achteruit met de waarschuwing niet direkt alles op 'te eten. Want sommige wange tjes sftondlen böl en het was voor deze figuren moeilijk iets verstaan baars te brengen. Maar wat geeft dat, het was carnaval en dan hoef je niet alles te verstaan. Agge maor ileut het; dia's gezond; DAT Leen Stam de winnaar werd van de reis naar Mallorca, die werd uitgeloofd voor het mooiste figuur tijdens het carnaval in "Paal 38". Leen, van nature nogal omvangrijk, was deze avond een "baby in een iwiegie"; DAT a.s. vrijdagavond 1 maart Fon Klement zingt en speelt in de Kof fiemolen te Egmond aan de Hoef. Ter afwisseling zingt Theo de Vré nederlandse cabaretliedjes. Toegang iis vrij ,maar er moet wel vooraf worden gereserveerd, tel. 1826 (zie de advertentie in dit blad). tsjonse wat was het weer gezellig in ,,'t vaatje" i kwaliteit en service (hel gehele jaar door) Pompptein 3 Tel. 1203 WIJ bezorgen gratis i 27 FEBRUARI 1974 NUMMER 1130 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstr^atweg 5 Telefoon 022(16 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Adverter t ietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie contact MEESTER J. GORTER NEEMT AFSCHEID Na 15 jaar hoofd van de o.l. basis school te Egmond aan de Hoef te zijn geweest, gaat de heer J. Gorter we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd het onderwijs verlaten. Dit afscheid gaat niet on gemerkt, alhoewel de heer Gorter het liefst met de stille trom zou zijn ver trokken. Maar hij voelt zelf wel aan, dat dit niet helemaal waar is te maken. lm zijn school aain de Slotweg te Egmond aain de Hoef spraken wij hem en we Liepen door de lege loka len, daar de kinderen deze week tot donderdag allemaal va-ij zijn. Door de schoolramen zagen wij het dak van een boerderij en de kale takken van een paar zware bomen. Aan de west zijde wordt de speelplaats afgesloten door de eeuwenoude muren van een oud schildershuis, een boerenschuur en een hooiberg. Aain de noordzijde kijkt men uit op de ruines van „U Slot op de Hóef" met daa/r omheen de slotgracht en even ten westen daarvan de slotka pel. Naar het oosten stireklt zich het groene polderland uit. Het is een plekje dalt zo uit een kinderleesboek genomen kan worden, er lis geen woord fantasie bij, het 'is een en al werkelijkheid. Het was niet verwonderlijk, dait de heer Gorter 'n tikje weemoedig werd, -toen wij daar standen te praten over de sfeer die rond dit schoolgebouw -hangt, een sfeer dit hij binnenkort moet gaan verlaten. Maan- ae tijdén veranderen en toen wij bijgaande foto maakten, keek hij iin de verte naar de contouren van het nieuwe schoolgebouw, dat verrijzend in het Slotplan, binnenkort zijn oude school gaat vervangen. Het is beter dat een jonge kracht het werk voort gaat zetten waarvoor 'hij een al be zieling was. Maar hij zal het op de dag van zijn afscheid nog meemaken, dat er een gedenksteen zal worden gelegd in de nieuwe school aan de Pi-ins Alex- anderlaiain. Dit gebeurt donderdag 28 WIJ VERNEMEN: DAT woensdag 27 febr. (vandaag) de bijeenkomt ter 'bespreking van een bijeenk onut ter bespreking van een agenda, die over het algemeen de scholen aangaat. Tevens zal de Alg. Politieverordening worden gewij zigd, waaa-door het verboden wordt dat v.rachltwagens e.d. niet zonder meer lang geparkeerd mogen blij ven op plaatsen waar het uitzicht daardoor wordt belemmerd. De rijksbijdrage Krotopruimimig en Wo ningverbetering wordt gesteld op 2.000,Ook het tarief voor de containers zal worden aangepast en worden vastgesteld op 585,per jaar bij één keer per week ledigen. IHét perceel Amkenstr. 5 zal ijvrm. de sanering worden aangekocht voor een bedrag vam 23.000, DAT in Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef het plan bestaat om te komen tot oprichting van een "Vereniging van huurders van wo ningwetwoningen", met het doel de belangen van de huurders te behar tigen. Zij diie -hiervoor belangstel- 'iinig hebben, gelieven zich op te ge ven bij C. Dekker, Meidoorn laan 5 te Egmond-Binnen; DAT op het lotnummer 15092 van de loterij, gehouden door "Herwon nen Levenska-acht" in de Egmon den een prijs is gevallen. Kijkt u dus uw loten even goed na; DAT de gymnastiekver "Achilles" haar jaarvergadering houdt in res taurant "De Klok" op vrijdag één maant a.s., aanvang 20.30 uur. Ie der liid kan een introducé meene men, want na af lloop van de ver gadering volgt een gezellig samen zijn met kienen; DA collecte voor de Groesbeekse TenU'izen in de Egmonden heeft opgebracht 't bedrag van 1217,50. Voor 'dit prachtige resultaat is men allen die hebben gegeven en heb ben meegewerkt zeer dankbaar; DAj^ns eerst nu werd meegedeeld, dr-Henk v.d. Kamer van boksclub iPe'ttit te Egmond aan Zee aan de iaI februari, 's middags om 3J16 l-Jt, waarna hem door het -gemeentebe stuur een receptie zal worden aange boden van 4 tot 6 uur in de glazen zaal van het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Voor zijn school aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef namen w\j deze foto van de heer J. Gorter. Donder dag a.s. neemt hij officieel afscheid, ofschoon hij toch de kinderen nog de laatste test wil afnemen. "Ze zijn aan mij gewend" zegt hij "en dan zijn de resultaten beter". GARAGE John Zag wijn Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 reisbureau "noordzee" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel 2122 OPTOCHTEN Te Egmond aan de Hoef organi seerde "Lamoraal van Egmont" een optocht voor kinderen waaraan velen meededen. HeL Ikorps -liep zelf onher kenbaar voorop en liét vrolijke car- navalssoblag'ers door de straten klin ken. Achter het korps formeerde zich een lange stoet vreemde figuurtjes, die allen wel een of ander bekend of onbekend personage uitbeeldden, die varieerden van de baby in de wieg en Sneeuwwitje in haai- kisitje tot aan (weer) de oliesjeik en rek-lame voor een of ander oliemeik. Een zielig kijkende sneeuwpop vroeg hairtstoch- HET CARNAVAL IS WEER GEVIERD De viering van helt carnaval lijkt in de Egmonden van jaar op jaar in omvang toe te nemen. In bijna elke gelegenheid kon men terecht om het meest zotte feest van het jaar te viieren en overal kon men figuren -tegen komen, die of uit de onder wereld kwamen, of zo uit een sprook je waren weggelopen of de heden daagse politiek in het zonnetje zet ten, terwijl men alleen hier al meer oliesjeiks telde dan er misschien in werkelijkheid zijn. De oarnavalssohlagers waren niiet van de lucht, waarvan de beide hits "Den Uyl is in den olie" en "KdeJe Kiele Koeweit" wel de meest gedraai de produkten waren van dit jaarlijkse onzinfeest. Hoewel de kater, die velen van hét feest over .gehouden hadden, wel bijna verdwenen zal zijn, zullen er hier en daar nog wel met een schorre keel lopen, maar ook dat leed is gauw geleden. Het feest kon (in bijna alle Horeca bedrijven gevierd worden en er waren ook vele verenigingen, die speciaal voor hun leden de diverse zalen had den versierd en voor zover wij hebben vernomen, zijn deze feesten over het algemeen goéd geslaagd. tel ijk om sneeuw en een gevaarlijk uitziend personage met hoorns op zijn kop sloeg de grote trom. Langs de weg keken vele Hoevenaren naar dit vrqHijke s öhouwapel Te Egmond aan Zee was de on- dememe rs veren iging Eendracht weer aktief. Hier werd het jaarlijks kindercarnaval weer gehouden waar voor zeer veel belangstelling bestond. Een onafzienbare rij kinderen met hun ouders bewoog zich 'door t dorp, terwijl drumband "Van Speyk" on herkenbaar vermomd zich aan de ikop van de optocht had ongesteld. Prins Röbertus I stond hoog <in zijn gepavoiseerd schip het geheel te over zien en ikonstateerde dat de stemming er goed in zat. Ondertussen spande de jury zich in om alles te beoor delen en dat dit een schier onmoge lijke taak bleek, lag voor de hand, daar de zakenmensen van Egmond aan Zee voor zo'n tachtigtal prijzen hadden gezorgd. Tussen de 1500 en 2000 kinderen namen aan de optocht deel. Al deze kinderen werden na afloop getrak teerd, daar de Vezo en Minisnoep- an-aoikit "De Noorderstmat" voor een overdaad aan snoepwaren 'hadden ge zorgd. Daar bovenop zorgde de "Een. BLOEMSIERKTJNST Helloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fflnere bloem werk en een kas vol exotische planten dracht, dat ook de .traditionele olie bollen er waren, diie gretig aftrek vonden. Ook volwassen, waaronder veel dagjesmensen die aangetrokken door het mooie weer naar Egmond aan Zee waren gekomen, 'Lieten zich d'ilt gebak goed smaken. Het was bijzonder druk op het Poinpplein, waai- de prijsuitreiking plaats vond door Prins Robertus I. In de optocht viel de ruimtevaart bijzonder op, terwijl ook vele enke lingen en paren het aankijken waard waren. Onder de toeschouwers waren er die Egmond aan Zee voor het eerst met een bezoek vereerden en zij vonden het een verrassend dorp, vooral toen zij .letterlijk en figuurlijk mét hun "neus in de boter vielen". "n.en gek maar kostelijk plaatsje", zei iemand die op zoek was naar een vakantie-adres, "maar ik weet wel dat ik van de zomer hier mijn va kantte doorbreng." "Ik voel mij hier thuis Carnaval kan dus ook goede gevolgen hebben. Het kindercarnaval in Egmond aan Zee trok geweldig veel belangstelling. Het Pompplein was veel te klein en de organisatie had alle hens nodig om het in de hand te houden. En al liep het wat uit de hand, tenslotte was het carnaval en dan kan Je zo nauw niet kjjken.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1