met de egmonden Honderd vijftig reddingsjaren Rabobank RabobankS Kort Nieuws voor al uw bankzaken \de egmondeny Taxi tel. 1900 Renault John Zag wijn Taxi Zwart Telefoon 2222 SCHOUTEN ZN. Wie heeft interesse verzekeringen Uitgave Drukkerfl Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymapletn 2a Egmond aan Zee 6 MAART 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1131 Advertertietarlef: Losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie Landelijk wordt er geschreven over het op handen zijnde jubileum van de Koninklijke Noord- en Zuidholland se Reddings-Mantschappy, dat in no vember 1974 gevierd wordt. Voor Eg- mond aan Zee heeft dit feest een zeer bijzondere betekenis, want behoudens het feit, dat Egmond aan Zee een der reddingsstations is langs de Neder landse kust, heeft het station de eer, dat het na de oprichting op 20 no vember 1824 met zijn roeireddings- boot op de 26e december d.a.v. de eerste schipbreukelingen uit 'n woes te zee oppikte. Vóór de oprichting vam de maat schappij werden er ook mensen gered, Egmond aan Zee heeft op dat punt heel vroeger al naam gemaakt, imaair het kwam ook voor, dat de bewoners van de kuSt zich helemaal niet 'inte resseerden voor de levens van de schipbreukelingen maar veel meer voor de lading, die uit het Stuk ge slagen sdhiip naar het strand spoelde. Men kan dólt aan wreedheid toe schrijven, maar uit de annalen wordt men ook gewaar, dat het leven aan de kust dikwijls een harde strijd was om het bestaan. Wanneer er dan een schip in moeilijkheden raakte en men zag dat vanaf de duinen, dan ging er menig schietgebedje omhoog om de heerser der elementen te sfmeken, het tn nood zijnde vaartuig op het Eg. Japie Japie, een van de grote red ders die Egmond aan Zee gekend heeft. Hij redde zeer veel schipbreu kelingen met de roeireddingsboot. moniclse strand aan te laten spoelen, want dat betekende Ln veel gevallen dat er brood op de plank kwam. Natuurlijk, over de mensen ont fermde men zich ook maar als de nood aan de kust groot was, dan was het medelijden met de schipbreu kelingen klein, want zij immers be schikten op dat moment over rijk dom, d'ie men aan de kust niet 'had. Ook had men het vroeger niet zo erg op vreemde -zeelieden, want over het algemeen leefde de gedachte on der de kustbevolking, dat het mis dadigers waren, mensen die gevlucht waren om zich aan het wettig gezag te onttrekken, ontslagen gevangenen enz. Dat is dan wel erg lang 'gele den, maar feit is wel. dat de lading van het schip meer 'in de belangstel ling stonJd dan de mensen en de kust bewoners hadden er zelfs belang bij dat er helemaal 'geen overlevenden waren, want dan was de lading hun eigendom. In Egmond aan Zee kende men ail voor de oprichting een vorm van red dingswerk en hier had men al grote ervaring opgedaan. Wamt toen de eenSte redding na de officiële oprich ting voor de kust van Egmond aan Zee plaats vond, was dat tn wezen een vervolg op de reeks reddingen die hier al hadden plaats gehad. Het jubileum van de KNZHRM is voor Egmond aan Zee dan ook een gedenkwaardig feest en daarom spant men zich hier lin om aan de viering hiervan een bijzondere bijdrage te leveren. De landelijke loterij wordt in Egmond aan Zee dam ook extra gesteund, om daarmede een wezen lijke bijdrage aan het jubileumcadeau te geven. De loten zijn op verschil lende punten verkrijgbaar en wel op het VVV-ikamtoor, op de Rabobank en bij de heer J. de Jong, hoofd kust wacht, Voorstraat 97. ZEER DRUKKE AFSCHEIDSRECEPTIE BIJ MEESTER GORTER Tijdens een zeer drukke receptie heeft meester Gorter afscheid geno men van het onderwijs. De laatste 15 jaar was hij hoofd van de o.l. school aan de Slotweg. Opmerkelijk was het dat zeer vele oudleerlingen deze re ceptie bezochten, ook van Egmond aan Zee, die hun oud-leraar nog niet waren vergeten, al waren de lagere schooljaren al tientallen jaren achter de r«jg. REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, lel, 2122 Tijdens de receptie moest meester Gorter vele lovende woorden aanho ren, o.a. v-an de inspecteur van het onderwijs, de heer Van Drumen, van verschillende collega's vam andere scholen en van burgemeester Bakker, welke hem de 'traditionele enveloppe aanbood. Vele cadeaus mocht de heer Gorter in ontvangst nemen, waaron der een stereo-installatie van de ou ders der kinderen, namens wie de heer Schuurman het woord' voerde. Voor aanvang van de receptie met selde de heer Gorter in de in aam- bouw zijnde school aan de Prins Wil lem Alexander een herdenkingssteen in, waarbij zeer veel getuigen waren. Na afloop vam het officiële deel van de receptie zei hij, dat hij zó weg had willen gaan, want hij had geen wensen maar hij toonde zich bijzon der verheugd te kunnen konstateren, dat zijn werk als onderwijzer blijk baar een goede indruk had achter gelaten. Mede namens zijn echtgenote dankte hij de aanwezigen voor dit voor hem onvergetelijk gebeuren. WIJ VERNEMEN: DAT de bunkers in het duingebied aan het einde van die Boulevard ten noorden vam Egmond aan Zee worden verwijderd. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Kruk lm op dracht van Rijkswaterstaat. De eerste bunker aan de weg ligt op grondgebied van Egmond aan Zee. Van de zijde vam Gemeentewerken werd cns meegedeeld, dat men de ze ook graag verwijderd zou zien, maar dat stuit tot nog toe op moei lijkheden. Voor de hand ligt echter wel, dat nu toch het materiaal aan wezig is, het de goedkoopste weg is om de zaak meteen maar aan te pakken; Tegen linkse blok in G.S.? Met Uw stem ook WD erin Afd. De Egm., seor. tel. 1052/ DAT op vrijdag 8 maart om 19.30 u. de 65-plussers van Egmond-Binnen dn het bejaardencentrum "Heege- munde" worden verwacht om de opvoering van de jeugdmusicai "De pruik vam de koning" mee te ma ken. De suksesvoiHe operette wordt opgevoerd door de Hanswijkertjes uit Egmond aan de Hoef onder lei ding van de heer A. Aelbers; DAT de botenvereniging "De Werf" te Egmond aan Zee op vrijdag 8 maait een filmavond organiseert, die bijzonder interessant is. Men heeft beslag weten te leggen op de volgende fiLms: "Het schot is te boord", een film over de trawluvis- serij, waarin ook nog enige oud- egmonders voorkomen en enige films vam het bergingsbedrijf Wijs muller, o.a. "Trekhonden der zee" en "Slepers". Na de pauze is er kienen met veel prijzen. Aanvang 8 uur precies in "De Klok"; GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 DAT de VW Egmond aan de Hoef de leden dringend verzoekt de reeds verhuurde periode op te geven. De raamakaarten kunnen 'gratis worden afgehaald bij mevrouw Rem, He renweg 212, teil. 1380; DAT sinds de sloop van het pand van de familie Bont, nu eigendom van de gemeente Egmond aan Zee, •het terrein er 'braak bij ligt. Het terrein ligt tussen de Zuiderstraat en het Burg. Eymapleim. Gemeen tewerken Egmond aan Zee heeft een plan gemaakt om het terrein er wat oogilijker uit te laten zien en tevens funklbioneel te laten zijn. Hoewel ons daarover nog niets kon worden medegedeeld, houden wij het er op, dat het voorlopig bete geld zal worden om als parkeer terrein dienst te gaan doen terwijl er ook nog een goed plekje ligt om er bijvoorbeeld een beschutte kin derspeelplaats te maken. Binnen kort zal er wel in dae richting ge werkt worden; Degenen die het weekblad "Contact met de Egmonden" per post ontvangen, worden vriendelijk verzocht de on- kosten-nota vóór 13 maart a.s. aan ons over te maken. Indien na die datum geen betaling is ontvangen, wordt toezending achterwege gelaten. De administratie DAT de Kommissie Jeugdbelangen te Egmond aam de Hoef. a.s. zondag 10 maart een filmmiddag organi seert in de grote zaal van 't Rode voor de jeugd vam 4 tot 12 J^lrim diie vertoond zal worden iis "Dick Trom en het circus". De toegang iis 50 et.; DAT 14, 15 en 16 maart a.s. de ren- ma-koltekte wordt gehouden. Na dere mededelingen volgen volgende week; DAT de vrouwen van de leden van de visvereniging "Bij nacht en om- tij" te Egmond aam Zee een reisje hebben ondernomen naar Saiuer- lamd. Het is wel een paar weken geleden, maar ons werd verzocht ■toch nog even aan te Stippen, da\. het niet mogetijk was zonder de inspanningen vam de bestuursleden, waarvoor de dames dankbaar zijn. Er was wel geen sneeuw dus win tersport was er niet bij, maar er zijn niet anders dam goede herin neringen; BLOEMSIERKUN8T Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fflnere bloem werk en een kas vol exotische planten DAT de VW Egmond aan Zee van haar leden graag spoedig opgave ontvangt vam de zomerhuizen die rond de Paasdagen mog vrij zym en die verhuurd kunnen worden op de kondities van de winterarranige- menlten. Tevens vraagt de WV aam de logies-oaitbijtleden die de bezet- t'imgslijsten vam hun kamers nog mitet hebben ingeleverd, dit zo snel mogelijk alsnog te doen; DAT men zaterdagmorgen om 8 uur weer kan gaan trimmen. Begonnen zail worden met de Engelse mijl en idat is voor beginners een goede peiling van de kondiitie. Piet Ver schuur, Meeuwenlaan 19, tel. 1678, weet er alles vam. Bij hem kunt u zich opgeven; DAT de Partij van de Arbeid te Eg mond a. Zee op maandag 11 maart wederom een ledenvergadering houdt ter vaststelling van de defi nitieve lijst voor oe gemeenteraads verkiezingen, waarvan de volgorde overigens tijdens de vergadering van 21 februari reeds werd bepaald. Van de zijde der PvdA werd ons nu meegedeeld, dat sommigen er niet van op de hoogte waTen, dat er geen referendum meer zal volgen omdat het hoofdbestuur dat had afgeraden. Daarom nu weer deze vergadering, im wezen toch een re ferendum. Onze zegsman verwacht te overigens geen wijziging in de volgorde. AGENDA SPORTHAL EGMOND SPORTHAL: «F1 donderdag 7 maart: 17.1518.15: gem. pers. ver. volleyb 185019.50: handbal Egmondia 19.0023.00: tafeltennisver. TOS 20.0023.00: tennisver. Egmond vrijdag 8 mrt. zaalvoetbalcompetitie zaterdag 9 maart: ,0010.30: T.C. BaMcum 10.30—18.00: T.C. Egmond 19.0022.00: Stella Artoas zondag 10 maart: 10.0017.00: zaalhandbalcoanp. maandag 11 maart: 19.0020.00: P. L. Zwart boys 20.0023.00: volleybalver. Rapide dinsdag 12 maart: 175019.00: handbalver. EJgmondtia 19.1523.00: voMeybalver. Nevobo woensdag 13 maart zaalvoetbalcomp. ZWEMBAD donderdag 7 maart: 11.0012.00: bejaarden Alkmaar 19.0022.00: BRB vrijdag 8 maart: 20.0021.00: gem. Pers. Egmond zaterdag 9 maart: 07500850: zwem/poloclub Heiloo 16.0017.00: gehandicapten AlfcmaaT 17.00: afzwemmen jeugd A en B zondag lO^maart: 08.3012.00: vrij zwemmen maandag 11 maart: 14501550: bejaarden Egmond 18.3021.00: zwem/poloclub Heiloo dinsdag 12 maart: •gehele dag vrij zwemmen 's morgens afzwemmen scholieren woensdag 13 maart: 11.0012.00: damesuurtje 19.0022.00: zwem/poloclub Heiloo Het bestuur van het Wit-Gele Kruis komt gaarne op zeer korte ter mijn in contact met iemand, die tegen een nader overeen te komen vergoeding het wljk- gebouw te Egmond-Binnen wil schoonhouden. Reacties gaarne aan p.a. Raadhuis Egmond p.a. Raadhuis Egmnod a.d. Hoef of telefoon 's avonds 02200 - 15939. van onroerende goederen worden verzorgd door: ïlo-C-r^l makelaardij o.g. 4LIJBO LI Cl vhwilllamp.a.«b.l vanhaerlemlaan 38 castricum tel. 02518-51900 tintoretfostraat 33 amsterdam tel. 020-796124 mg J H Zijlstra. makelaar o/g bouwkundige weg ken waterbouwkundige - lid NBM

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1