TE KOOP MEISJE TE KOOP ik houd van tevreden klanten S. P. Boersen Rommelmarkt Alleen bij de man die ook repareren kan Rijwielhandel1 Peperstraat 22 Egmond-Binnen Tel. 1718 "DE FLIEREFLUITERS" DROEGEN "DE JANTJES" OP DE SCHOUDERS VAN NA DRUPPEL EN HAAR MOP Volle zalen zijn tot nu toe het re sultaat van het waagstuk, dat de toneelvereniging "De Flierefluiters" op haar schouders heeft genomen in "De Jantjes" van Herman Bouber, de schrijver die zich welhaast on sterfelijke roem heeft vergaard met een gegeven, dat niet meer van deze tijd is. Het grote succes dat "De Fliere fluiters" met "De Jantjes" behaalt komt wellicht ook, doordat de ver eniging in dit gegeven de misschien onbewuste betekenis van haar naam, die van pierewaaiers en boemelaars, aardig kan uitleven. Hoe dan ook, de sfeer van dit stuk komt tussen de muren van "De Vergulde Valk" goed over, wanneer daar ene Na Druppel en de Mop door Bets Zwemmer- Groen en Klaas Stïemer een stuk verleden tot leven brengen, alsof zjj het zelf tot in alle onderdelen hebben meegemaakt en nog beleven. De «regisseur Toon Nierop zal me nig aweebdiruppetje van zijn. voor hoofd hebben gewist ,itoen hij zag diat zijn mensen het hadden geklaard en hét succes door een staande ovatie door de aanwezigen met diiikke «lijnen werd onderschreven. Zelfs Blauwe Toon kwam weer tot leven, hoewel «hij nog krijtwit zag, omdat hij zojuist gestorven was, maar deze koloniaal, tot «leven en sterven gebracht door Jaap Eellbimk, werd «levendig omlijst door de Schele Mamus van Focko Blamitiiniga «en Dollle Dries door «Hein Hotbenitot, die zijn Blonde Greét, Gootje Sbam-Stam, tenslotte toch kreeg, zij het zes jaar later en met toaal vier kinderen, blank van haar en bruin van hem meegerekend. iHet spreekt «allemaal vanzelf in dit 1'evensslbuik, idiat menselijk werd1 om lijst «door «de naïeve Bétje en de ge slepen logementhouder Tante Biet, geheel aanvaard ten tonele gebracht door Nel van Baar-Zwart en Ca/trien Jak-Beers, terwijl Toffe Jams door Riek Hoogland-Dekker al vlinderend haar eigen levensritme «bepaalt, daar bij uitblinkend in zang en uitbeelding, die niet vreemd zrjn aan haar vroe gere scholing. Mooie Leendert, de zoon van tante Bietje en Ome Gerrit, Ce es van Bel, «is door zijn onsympathieke levens houding ooi-zaak van een minder goede verhouding tussen zijn ouders. Hij, goed aangevoeld ten tonele ge voerd door Otto Jaquet, sbaat niét zo goed aangeschreven 'bij de loge- menlbgasben, De Kromme, De Vreter- en de Zwaan, sfeervemrijkende figuren door Genard vjd. Stoop, Truius v.d. Steen en Theo Bakker. Doortje, op vallend gestalte gegeven door Rachel Zwaait is daar het slachtoffer van. Als een vrolijke draad geweven door deze Intriges lopen de onbezonnen matrozen Kees, Doris en de Lat, een Maleier en een Engelse matroos in en uit en dat leventje zet zJich voort «iin In'dië, waar zij, uitgebeeld door- René Kleinveld, Sadney Garia, Mar tin Arendse en Nico Schimmel, voet aan wal zetten. Het gehele spel wordt muzikaal omlijst door- Ab Blaauwboer en zijn mensen, wellk ensemble zich bijzonder goed op deze muziek van vroeger «had ingespeeld'. Het dekor was voor een groot deel door eigen mensen vervaardigd en diroeg dn inliet geringe mate bij aan de verwezenlijking van het succes, dat mede m rake treffers werd getekend door de grime van de fa. Groothuizen. Woensdag 20 maart zijn de bejaar- «d«en de gratis gasten van "De Fliere fluiters", terwijl donderdag en vrijdag iedereen nog de gelegenheid heeft dit heerlijke volksstuk tot leven gebracht door een groep enthousiaste mensen, te gaan genieten. PROBLEMEN ROND WONINGTOEWIJZING IN DE RAADSVERGADERING VAN EGMOND-BINNEN Met de realisering van een groot aantal woningen in Egmond aan de Hoef is een nijpend probleem nog niet opgelost en wel dat van de on volledige gezinnen. Dit is geen moei lijkheid die zich hier alleen voordoet, maar om in de buurt te blijven, Eg- mond aan Zee kampt er ook mee en zeer veel andere gemeenten in ons landje. Zij die er in de praktijk mee zitten, zijn niet alleen degenen die graag zo'n woning toegewezen willen hebben, maar ook de gemeentebestu ren en de uitvoerende organen van de woningverdeling krijgen er soms grij ze haren van. Door een vraag vam mevr. Amerika in de voirtige week gehouden raads vergadering is die gemeentelijke wo- ruiinjgbouwvereuiigiing woJt 'im disaredjiet geraakt, daar zij zi«oh verfbollgen «toornde over het feilt, 'dat «im dit geval een «ongehuwde moeder met een kimd verschillende keren een woning zou zijm geweigea-d, terwijl zij zich af vroeg, of een dergelijke gezinssamen stelling niet aanvaardbaar kan zijrn voor de toewijzing vam een wonimg. Van de zijde van B en W werd be vestigd, dat or zo'n geval speelde. Wij hebben ons gewend tot het bestuur van de woningbouwvereni ging, de heren Klaver en Zomerdijk. De heer Zomerdijk bevestigde inder daad het probleem. Hij zei, dat de woningbouwvereniging in principe he lemaal niet tegen een toewijzing zou zijn, als er niet nog véél aanvragen lagen te wachten van volledige en «grotere gezinssamenstelling. Nu moesten zij tegen zijn, omdat zij niet over een kleinere woning be schikten. Bovendien verklaarde hij, dat «de ;in Egmond aan de 'Hoef woon achtige ouders van «het desbetreffende meisje zelf een zomenhuis 'hebben, dat zij aan anderen hebben verhuurd. Op onze informatie bij de desbe treffende ouders bleek dit inderdaad het «geval ,te zijn, "maar dat moesten wij verhuren' zei de vader, "omdat de lasten anders Ite hoog waren". Het huisje omvat een woonkamer, slaap kamer, keuken en een douchecel. Momenteel heeft de familie dochter en kind onderdak verschaft op de bovenietage van het huls, die ook voor verhuur was ingericht. Zo «ligt dus op het Ogenblik de situatie. teakhouten bankstel met salontafel, tuiimelblad, dn goede staaJt, '150,nette srn.ijz. wieg m. 'bedlje 50, WiillheiminaisJbraalt 59, Bgm. a. Zee, bel. 02206—2040. 17 jaar b.z.a. v. woensdag n.m. of zaterdag v.m.en in 't seizoen v.m. Tel. 2241 r42e FIAT 850 Coupé met radio en Hella's verstralers. Julianaweg 56, Egmond a. d. Hoef. Het is er nog te vroeg voor maar geeft u nu reeds een berichtje aan het bestuur van "Eensge zindheid" als u iets op wilt ruimen en het wordt bi] u weggehaald. "Eensgezindheid" maakt er geld voor en dat kan het corps best gebruiken. HOOG WATER Woensdag 20 2.17—14.37 Donderdag 21 2.59—15.10 Vrijdag 22 3.29—15.40 Zaterdag 23 3.59—16.09 Zondag 24 4.28—16.39 Maandag 25 4.58—17.11 Dinsdag 26 5.28—17.44 (springtij) Woensdag 27 6.02—18.21 Donderdag 28 6.3919.01 Op deze duin, gelogen op de split sing Boulevard/Ir. de Vassyboulevard is een plateau aangelegd en zijn bankjes «geplaatst. Het as daarmee 'n uniek uitkijkpunt geworden en van hieruit kan men over het brede strand en de zee het 'gehele gebeuren overzien. De opgang is aan de oost kant van het duin. Een nieuw hek «duidt 'ei- op, dat «het niet de bedoeling 'is zondermeer over h«et duin te klau teren, «wat desondanks toch gebeurt. Bij gemeentewerken is men er nog minder over te spreken, dat iemand uit de omgeving, die daar enige doe- het-zelf-werkzaamheden verricht, af val e.'d. over het hek deponeert. Men weet van' wie het komt en denkt er over bij vervolg maatregelen ite ne men. 'Het uitkijkpunt 'is aangelegd om van hieruit te kunnen genieten van de 'gezonde/lucht en de wijde verte. Br moet natuurlijk niet te veel wind ötaan, want dan «is het een frisse ■aangelegenheid daarboven. Hoe dan ook, het is een goöd initiatief en daar zal menigeen van kunnen gennieten. Scheveningen heeft bijna geen strand meer, Egmond aan Zee heeft daaren tegen een uitzonderlijk breed strand, dat vooral in het weekend duizenden wandelaars trekt, om de wind door de haren te laten waaien. De duinen hebben het door de stormen van en kele maanden terug moeten ontgel den. De strandafgang vraagt voor 't seizoen extra zorg, terwijl er zand wordt aangereden voor Lido, om daar weer enige breedte te krijgen. Een groot deel van het duinzand is door de stroming over het strand verspreid en door rietaanplant pro beert men het weer op te vangen, om zo de duinaangroei, die van na ture toch weer plaats vindt, een handje te helpen. Het is echter zaak, dat de rietmatten niet worden ver nield.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2