Jaap Duin WERKSTER VISPALEIS AR DEKKER flinke HULP Niek te Buck Extra voordelig Ook voor u electronisch rekenen MOL - kantoorinrichting hulp voor de afwas 150 JAAR K.N.Z.H.R.M. Het zal eenieder uit de vele publi- katies wel bekend zijn, dat dit jaar de beide reddingsmaatsehappijen hun 150-jarig bestaan gedenken. Uit de rijke historie der K.N.Z-H.R.M. komt vaak de naam van het station Eg- mond naar voren, niet alleen doordat de eerste redding door het station Egmond werd verricht, maar ook omdat er in Egmond steeds een goed geoefende bemanning klaar stond om op het eerste alarm uit te varen. We behoeven miaiar enkele namen te noemen, die iniiieit alléén in Egmond maar ook in 'helt Qiamid 'grote 'bekend heid hebben gekregen, zoals Jajpde- Jtapie, iPihilliipus Stam en J. vJd. Plas, aJllien schippers van de Egmondse reddingsboot. 'De vooriLaaltstie schipper C. v. Pel itirökt momenlteel veile avon den igröte belangstelling met zijn le zing over heit werk 'vain de redid'inigs- maaltschappij en wel 'in het bijzonder het station Egmond onder de titel: "Tussen mijnen en grondzeeën". Bij de stranding van' ibv. de 'Wang Ohunig' waren oolk ide Egmondeirs van de partij om in zeer slecht weer te helpen de bemanning van boord te halen en men beschouwt het nog steeds als een eer om bij de "'boot" te mogen zijn. In het kader van het 150-jarig bestaan is een grote jubiileumlioterij opgezet en daarvoor vraagt het Sta tion Egmond uw beiangsteliliing. Men lis van iplam om via een huis-aan-huns- aJkfïe een groot aantal 'loten te gaan verkopen. Daartoe zullen eerdaags de bemanningsleden van de "Uibbo", de wailploeg en de leden van de Wip- perploeg 'bij u langs komen om de loten aan 'te 'bieden. Zij hopen dat u hun werk, dat ge heel vrij willig gebeurt, zuilt willen steunen. De baten zijn bestemd voor het bouwprogramma van de beide reddingsmaatischappijen. De mannen hopen en verwachten van u dat u dioor het 'kopen van de loten blijk igeeft achter "uw Station" te staan. iAIs u nog geen redder aan de wal mocht zijn, wel, ide verkopers zuilen u als zodanig graag inschrijven. De mensen van de reddingsmaialtschappij vragen u niet om met slecht weer mee ite vanen als de boot weg moet, •wel vragen zij >u: „Als er gevaren ■moet worden, ite 'helpen dat er ge varen KAN worden". Koopt dus de loten en u steunt het werk van de reddmgsrnaiabsohappij Bij de foto's Een plaatje van vroeger. Met paar den werd de roeireddingsboot in zee gebracht. Voor het eerste deed R. Gul (lat "met eigen paarden", zoals in de annalen staat beschreven, in het jaar 1881 en een plaatje van de"Ubbo", de motorstrandreddingsboot, die niet meer door paarden maar door een traktor naar zee wordt gebracht, waar de boot wordt gelanceerd. WIJ WILLEN SPEELRUIMTE Onder deze kop staat onderstaand artikeltje in het schoolblad van de St. Jozefschool te Egmond a.d. Hoef: jongens en meisjes. Vinden jullie oolk niet dialt er in deze gemeente veel te weinig speelruimte is. Vooral in de nieuwbouw. We kun nen nergens lekker voetballen én spelen. Overal staan auto's in de straten. En als je op een graspemkje loop, word je weggestuurd. Daten we eens met zijn allen naar de burge meester toestappen en vragen of hij er wat aan wil doen. Misschien zou- d/en we dan het land bij de gracht als speelweide kunnen kirijgen. Paul Koopman, klas 4 Het is Paul ernst, want ondertussen heeft hij zo'n 200 handtekeningen verzameld, om zijn petitie aan de burgemeester (kracht bij te zetten. De omgeving waar hij woont, de Prinses Marijkelaan, begint hem te benauwen. Overal huizen en 'auto's met het ge volg dat de kinderen zich niet meer uit kunnen leven. In het plan rond de Slotkapel 'is in ieder geval rekening gehouden met een "trapveld" zoals op papier staat .aangegeven en dat 'is goed gezien. En toch wagen wij het er op te schrijven dialt dit geen oplossing biedt. Een kind wil spelen en zich zeker niet gebonden voelen, dan is voor hem ide aardigheid er 'af. Een school voorbeeld zien wij alom: Voorbeeldig aangelegde speelplaatsen waarop enige vreemdsoortige plastic figuren, die in de beginfase om het nieuwtje enige aftrek vinden. Maar een kind voelt 'intuïtief aan dat het clichématig moet spelen lus ten af,gepaste vormen en hij laat dé vreemde figuren voor wat zij zijn. iHij Wi'1 'Spelen iln de vrije matuur, in een 'boom kunnen klimmen, im een slootje modderen, er overheen sprin gen en desnoods er midden in. Maar de grote mensen bouwen maar, allés wordt steen, keurig aangelegde tuin tjes, een prachtig hekje, vijvers met hardhouten beschoeiingen, vakkundig aangelegde grasperkjes met fragiele bloempjes, aan. die gevels vam de al lemaal op elkaar lijkende hulzen hangen buitenlampen, tussen de gras- en bloemperkjes keurig rechte paadjes, er langs 'weer een hekje. Een kind kan iniet eens vallen, wat het spelenderwijs doet, want het ge vaar bestaat dat er 'enkele viooltjes sneuvelen. We zijn .aardig bezig van de kinderen zenuwpaltiënltjes te ma ken, zoals er (helaas al veel té veel gesignaleerd wonden. Hoe komt dalt Het wordt 'hoog tijd dat er meer aan dacht wordt besteed aan wat het kind nu eigenlijk wil. Orde 'is goed maar te ver doorgevoerd werkt het wan orde in ide hand. Een kind kan aden tot een evenwichtig mens opgroeien, wanneer het inliet aan allerlei regels en bepalingen, waar het toch m'iets van snapt, 'gebonden is. Het wordt tijd dat wij daiair meer aan gaan denken. WIJNPROEFAVOND IN "ALTENBURG" dn 'de sfeervolle spitbraadzaa! van oaféjreStiaurant "Altenburg" te Eg mond aan Zee verzamelden zich een veertigtal deelnemenden aan de .wijn proef avond. Gasten van d;it bedrijf, die tijdens een bezoek aan "Alten burg" van hun (interesse 'in wijnen gewag hadden gemaakt, behoorden tolt de genodigden. De heer Zellenrath, diie het wijn proeven begeleidde en explicatie gaf, had voor deze avond het accent ge legd 'op wijnen van Italiaanse .bodem. Tijdens deze explicatie van de heer Zellenrath kwaim o.a. naar voren diat ook 'in Italië voorschriften en regle menten de kwaliteit van de wijn be schermen 'en op een stabiel punt hou den. Zo kent men in otialaë de "De- nominazione d'Orilgine OantroMata"; deze ibenaimiing op het etiket is te vergelijken met de franse "Appella tion Contrölée'", hetgeen in het kort bier op neer komt dat er van over heidswege op 'wordt toegezien dat voor de merkwijn uitsluitend druiven (sap) uit het bijbehorende gebied wondt gebruikt. Een zevental wijnen werd geproefd, waarbij fijne Italiaanse kaas en spe ciale Italiaanse .worst werd geser veerd. 'De aanwezigen spraken vrijwel unaniem een zeer goed oordeel uit over de Verdicohio del Castelli de Jé- si, een lichte droge wlltte wijn uit de Marche-istreek; de iBarolo 'Reserva '69 'droog en dieprood en de Chianti Villa Fagnaraa '6* (uit de Tosoane-streek). Na de proevarij werd onder het ge not van Italiaanse likeuren en koffie tot diep in de vroege uurtjes gedis cussieerd. Donderdag - vrijdag - zaterdag 2 krop sla 75 4 bos raapsteel 100 20 beste sinaasappelen L325 Verse aardbeien, ananas, vedsla, radijs, tuinkers, snijbonen, sperciebonen, peulen, enz. Julianastraat 9, Egmond aan Zee Telefoon 1419 Nu verkrijgbaar ADLER electronische rekenmachine. Optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. Compleet met adepter voor lichtnet. Voor slechts 198,excl. b.t.w. Dus geen onbekend merk, maar een wereldbekende machine. Voorstraat 29, Egmond aan Zee. Tel. 1606 Voor al uw kantoormachines en kantoormeubelen. Gevraagd voor het seizoen: evt. jaarbetrekking. En een Snack - Grillbar Geopend: dinsdag, donderdag, vrijdag vanaf 4 uur. Zaterdag en zondag vanaf 1 uur. Gevraagd voor de maanden juni, juli en augustus: 3 dagen in de week voor het schoonhou den van de winkel, van 's morgens 6 uur tot pl.m. 11 uur. Werkster aanwezig. Voorstraat 156, Egmond aan Zee Tel. 1909 De Engelse Volkwagenbus staat nu reeds gedurende een half jaar ge- parkeert aan de Trompenbergstraat te Egmond aan Zee. Het wagentje valt van ellende byna in elkaar, waarom de eigenaars hem misschien hebben achter gelaten. Zij zyn vol gens informaties verder gereisd naar Denemarken en niet meer terugge komen. In de wagen liggen nog ver schillende artikelen, waaronder enke le dekens.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 9