Kerkeveiling Egmond aan de Hoef grandioos succes Prachtig luifel- plan Muziek- examens EGMOND's BELANGEN Een PEN-huisje in Egmond-Bin- nen. Twee verkiezingsaffiches met elk een belang. Ogenschijnlijk bijten ze elkaar niet. Wij zijn A-politiek en begrijpen er niet veel van. Uw bèlang is ons belang is Egmonds be lang. Egmonds belang is uw belang is ons belang. Wat is belangrijker? Even diep nadenken Als we in uw belang kiezen, doen we daï ook in het belang van Egmond. Als we in Egmonds belang dus kiezen, kie zen we in uw belang en dat van Eg- mond. Het verschil is u misschien niet duidelijk. Ons ook niet. Wel is duidelijk, dat wij een be langengemeenschap zijn. Op het plaatje ontbreekt de P.v.d.A. Die zet: „Eerlijk samen delen". Dat is ook belangrijk. Als dat biljet nu ook op het PEN-huisje komt, dan hebben we één ding bereikt: dan is die op pervlakte eerlijk verdeeld. De rest wachten we maar af. Zo'n 400 koopjes moesten er za terdagavond aan de man gebracht worden tijdens de kerkeveiling, die plaats vond in "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef. Hoewel de be langstelling in het begin van de avond niet zo groot was - dat is nor- tmaal voor een veiling als deze - werd de belangstelling later veel groter. Tenslotte konden de veilingmees ters ,de heren J. Belleman, J. Hop man en H. Belleman voor een prak tisch volle zaal hun koopjes er door hameren, welke taak zij met grote voortvarendheid verrichtten. Tot de laatste koopjes waren de belangstel ling en de koopkracht om over naar huis te schrijven. De veilingmeesters die opdracht hadden daar zoveel mogelijk profijt van te trekken, de den hun uiterste bes't: en het resul taat loog er dan ook nie[t om. Onvermoeid wisten zij de score op te voeren, met elk artikel voegden zij weer iets toe aan het topbedrag van deze avond, dat tenslotte zes tien-duizend gulden beliep. Dankzij de geweldige inzet' voor deze veiling van vele mensen, die avonden heb ben besteed om tot dit prachtige re sultaat te komen, kunnen het kerk bestuur en de besturen van "Lamo raal van Egmont" en de "Commissie Jeugdbelangen" weer wat verlicht adem halen. JEUGDKOOR „JUBAL" TRAD OP IN KEULEN Onze tocht naar Keulen op 4 en 5 mei zit er weer op. En hoewel het niet onze gewoonte is, om erg aan de weg te timmeren, vind ik, dat we deze keer een uitzondering mogen maken, vooral ook, omdat een reis naar het buitenland met ons koor en band wel een eenmalige gebeurte nis zal blyven. Maar een nog sterkere reden, om in de openbaarheid te treden, is voor mij deze. Aan de tocht naar HERMAN EN LIZA PRONK OPENDEN HUN MENSHOP Onder grote belangstelling werd vorige week de menshop van Her man en Liza Pronk geopend. Met de kapsalon is het nu één groot geheel geworden, waarin de man van van daag zich niet alleen van een goede haarsnif kan laten voorzien, maar ook alle mogelijke preparaten kan aanschaffen, die hem ten goede ko- Een uitgebreid assortiment staat hem te wachten, inclusief een hoe veelheid rookwerk. Binnenkort zal deze zaak, met de andere zaken van dit rijtje, van een luifel worden voorzien. BE J AARDENRE IS Deelnemers voor de bejaardenreis van a.s. maandag 20 mei worden ver zocht om 8 uur bij het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat [te zijn, vertrek 8.30 uur. Deelnemers van Torenduin en de Prins Hendrik Stichting worden afgehaald. Het komiïee P.V. DE TOEKOMST Uitslag van Strombeek, 190 km., 307 duiven in concours, gelost om 8.30 uur, eerste was K. Steeman om 11.59.16 uur. De uitslag was verder: K. Steeman 1, 22, 43 ,44, 54 en 61; C. Diemeer 2, 5, 6, 7, 12, 24, 45 en 52; P. Laan 3, 25, 31, 36, 38, 43, 56 en 62; J. Apeldoorn 4, 10, 11, 15, 34, 41, 48, 49 en 50; E. Zwart 8 en 46; J. Zent- veld 9, 14, 16 en 55; C. v.d. Reep 13 en 20; A. Merkuur 17 en 26; P. Schil der 18; P. Zentveld 19, 23, 39 en 40; C. Apeldoorn 21; A. Tromp 27, 28, 29, 42 en 47; S. Kramer 30 en 37; H. Zentveld 32, 51 en 60; A. Wolven 33; G. Admiraal 35 en 58; J. Schou'te 53; H. Admiraal 57 en 59. Uitslag Hornu, 245 km., 271 duiven in concours, gelost om 7.10 uur, eer ste was J. Apeldoorn om 9.56.08 u. De verdere uitslag luidt: J. Apel doorn 1, 6, 20 en 29; G. Vreeburg 2 en 42; C. Diemeer 3, 31, 38, 39 en 40; P. Laan 4, 16, 22 en 26; J. Zentveld 5, 18, 19. 27, 30 en 36; A. Tromp 7, 9, 13, 15, 21 en 25; P. Schilder 8; H. Zentveld 10 en 24; P. Sentveld 11 en 17; K. Steeman 12, 14 en 28; E. Roo- zen 23, 37; P. Zentveld 32, 44; J. Schoute 33; H. Admiraal 34, 35, 48; C. v.d. Reep 41, 43, 49; G. Duinmeyer 45; A. Merkuur 46, 51, 52, 54 en 55; S. Kramer 50; H. Honhof 53. Keulen met een kleine honderd kin deren is een enorme voorbereiding vooraf gegaan. En de ongelooflijk grote en spontane medewerking, die we van alle kanten ondervonden hebben, om dit voor de kinderen in orde te maken ,is zo hartverwarmend geweest, dat ik eenvoudig hierover niet meer kan zwijgen. Zeker, we hebben zeer spannende dagen meegemaakt, omdat het niet zeker was, of alles met de douane wel in orde zou komen, zonder de ouders op extra hoge kosten te "ja gen". Maar onze fans hebben alles in orde gemaakt. En tijdens de reis heen en (terug en bij onze gast ouders" is alles zo voorbeeldig ge gaan, dat ik er trots op ben. Ook heeft niemand van ons kun nen verwachten, dat onze respecta bele voorraad grammofoonplaten nog te klein bleek te zijn. Dit laatste was natuurlijk niet ons hoofddoel - en ^^g dit ook niet worden - maar het' wel een bewijs, dat de jongelui en kinderen van ons dorp toch wel iets goeds gepresteerd hebben. Dit zou niet mogelijk zijn geweest, als we niet die enorme medewerking van onze nog steeds groeiende kring ^ön "fans" hadden gekregen, waarbij ook onze Duitse vrienden moet noemen. Daarvoor wil ik hen, na mens ons allen toch wel heel graag langs deze weg bedanken. Namens ons allen, P. Berdee, dir. "Jubal" (Verlaat bericht). KONINGINNEDAG EGMOND-BINNEN Gelukkig heeft de regen de zo hard werkende jonge mensen, die de kin derspelen weer georganiseerd had den, niet in de wielen gereden. Er is aan deze aktivifeit ontzettend veel voorbereidend werk vooraf gegaan. De organisatie op de dag zelf, met als vanouds, een speciale rekenka mer, voorzien van rekenmachines, die door zeer deskundige mensen be diend werden, verliep perfekt en glad als een goed geoliede machine. En voor iedereen was er op tijd iets te eten en te drinken. De vele medewerkers en medewerk sters maakten, dat voor ons en de kinderen, Koninginnedag '74 buiten gewoon prettig is geweest, terwijl we door de gewonnen prijzen, in de vorm van verschillende spelen, nu nog steeds plezier beleven van de geleverde inspanningen. He'fl gebeurt nu, dat kinderen zelfs bij mooi weer vragen, of ze tijdens de pauze bin nen mogen blijven om met elkaar te dammen, te kwartetten of het voet balspel of knikkerspel te kunnen spelen. Oranjekomitee en de vele vrijwilligsters en vrijwilligers, u al len, die de kinderen en ons weer zo'n olezierige dag bezorgd hejaben, hartelijk dank. Namens leerlingen en leerkrach ten van de St. Adalber'tusschool 'te Egmond-Binnen P. C. M. Berdee Aan de gevels van de zakenpanden van kapsalon-menshop Pronk, dro gisterij Palsma, loodgieterij Wesse- lingh en woninginrichting Dorre- stejjn zullen nog deze maand luifels worden aangebracht, die deze pan den toï een groot geheel zullen ma ken. Waar de breedte van het trot toir het 'toelaat, zullen de gevels to[t 2,5 meter over het trottoir reiken. Niet alleen zullen deze panden daardoor worden verfraaid, maar de hele opzet zal dit punt opsieren. Bo vendien staat het winkelend publiek bij slechte weersomstandigheden hier altijd beschermd. Het ontwerp is van de architect W. G. Wagenaar te Eg mond aan de Hoef. Het werk zal worden uitgevoerd door aannemersbedrijf De Graaff/ Wittebrood. Het bestuur van de on dernemersvereniging "Eendracht" juicht dit plan toe, daar hiermede een begin gemaakt wordt met de verfraaiing van de Voorstraat. De tekening van het ontwerp zal in de etalage van de fa. Dorresteijn ge toond worden. Aan de bekende muziekexamens, afgenomen door de "Stichting Op leidingsinstituut voor Amateurmusi ci in Noord-Holland" in het dorps huis te Egmond aan de Hoef, werd deelgenomen door hoofdzakelijk jeugdige leden van vijf verschillende muziekverenigingen, o.a. "Kunst na Arbeid" uit Zuid-Scharwoude, "Ad- vendo" uit Br. op Langedijk; "Hou en Trou" uit Heerhugowaard; "St. Cecilia" uit Heiloo en "Lamoraal v. Egmont" uit Egmond aan de Hoef, waarvan slaagden Gerard Wittebrood (28 jr.) op bugle met 611/* p. diploma A, Leo Alleman (10 jaar) op bugle met 6lVa p. diploma A, Leo Stam (11 jaar) op trompet met 59 p. diplo ma B, Antoon Kleibroek (16 jaar) op bugle met 55'/2 p. diploma B en Ma rien Druiven (11 jaar) op trompet met 52 p. diploma A. Eén kandidaat werd afgewezen en twee kandidaten mogen nog een theoretisch herexa men doen. "Lamoraal van Egmont'"

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2