129 98 Pinkster diner f 3,00 per hele kist 825 298 140 110 supermarkt - diagnose- testen sneldruk sneldruk spinazie INGEZONDEN grote Uniekaas demonstratie GAARTHUIS Pizettataartjes Bakkerij Burgmeijer Autobedrijf Chris Baltusb.v. Kasten Keukens Wesselingh bv JAAP DUIN i Friese vlag koffiemelk 151 Pondskuipje Halvarine bij ons 1 iheel kraf SKOL 12,72 Superieure Rosé 375 Enkhuizer Jodekoeken 176 Literfles Jus d' Orange bij ons Donderdag, dus morgen met speciale aanbiedingen Egmond-Binnen, Abdijlaan 20. met ham- en kaasvulling heerlijk bij de borrel. Taartje v. 8 a 10 personen van 4,25 v. 3,90 2e Pinksterdag geopend van 8.30 - 12 uur Ook verkrijgbaar bij "De Zoete Inval" in Egmond-Binnen en zelfbediening C. de Goede te Egmond a. d. Hoef Pr. Hendrikstraat 15 - 17 Telefoon 1131 Herenweg 107Telefoon 1440 Belangrijk bericht aan alle Egmonders I Wist u dat te Egmond-Binnen uitvoert aan alle merken personen automobielen dat dit testrapport gelijk is aan 'n ANWB-rapport dat deze diagnosetest u slechts f 25,00 kost; dat deze test is voor uw aller veiligheid; dat u een asfpraak kunt maken, ons tele- foonno. is 2744; dat wij tevens alle merken personen-automobielen repareren; dat wij ESSO-benzine en olie verkopen; dat ons tankstation geopend is van 8.00 t.e.m. 20.00 uur; dat bij ons uw schade aan uw auto vakkundig wordt hersteld; dat wij alle denkbare accessoires kunnen verzorgen; dat wij Fiat Lancia verkopen; dat wij ook nieuw leveren alle merken automobielen; dat wij alles inruilen e.v.t. financiering en en verzekering kunnen verzorgen; dat eenieder welkom is. wil zeggen snel uw drukwerk klaar geen zetkosten geen clichékosten geen ontwerpkosten geen lange wachttijden wij staan u graag met raad en daad ter zijde. drukkerij belleman b.v. egmonderstraatweg 5 egmond a. d. hoef telefoon 1201 burg. eymaplein 2a egmond aan zee telefoon 1789 Hang- en legkast geheel kunststof vanaf 82, Keukens in maten van 170 tot 200 cm breed vanaf 399, Zeldzame kwaliteit RECLAME BUFFETS geheel kunststof nu 214,— Keukenwandkasten 60 tot 100 om breed vanaf 69, R.V.St. Aanrechtbladen 170 cm nu 199,— Installatiebedrijf Voorstraat 102 Egmond aan Zee Teil. 02206-1227 Een suggestie voor uw Hollandse nieuwe aardappelen, en verse asperges en aardbeien toe. Voorts vollöp verse peulen, jonge boswortelen, gesneden snijbonen, Hollandse sperciebonen, heerlijke bloemkool. Enorme sortering Ijstaarten I Huismoeders opgelet I A.s. donderdag kunt u EXTRA VOORDELIG uw diepvrieskist bijvullen extra mooie 1e kw. van de vakman-specialist slechts Let op I A.s. maandag 2e Pinksterdag zijn wij geopend van 9.00 - 12.00 uur. Uw bestedingen worden gratis thuisbezorgd. Julianastraat 9 Egmond aan Zee Telefoon 1419 SLOTGRACHTWATER NAAR EGMOND AAN ZEE Maandagavond werd er een ge- kombineerde brandweeroefening ge houden door de brandweerkorpsen van Egmond aan Zee, Egmond-Bin nen, Alkmaar, Heiloo en anderen. Het ging er om, zo snel mogelijk wa ter te krijgen van een ver gelegen punt, in dit geval de Slotgracht, ter wijl de brandweer van Egmond aan Zee een brandhaard moest bestrij den ter plaatse, hier od het terrein van Gemeentewerken, waarvoor wa ter moest worden betrokken uit de vijver van de Prins Hendrikstichting. Op het eerste alarm gaf het korps van Egmond aan Zee vanuit deze vijver onmiddellijk water, terwijl de andere korpsen met vier pompen en twee kilometer slang in de tijd van precies 28 minuten voor aanvullend water zorgden vanuit de Slotgracht naar de vijver van de Prins Hendrik stichting, zodat de brandweer van Egmond aan Zee zonder watergebrek kon blijven spuiten. HET "CONTACT" MET HET DORPSHUIS OF HET ONTBREKEN DAARVAN Het Contact met de Egmonden is de afgelopen week uitgekomen met een wat vreemde uitgave. Op de voorpagina vonden we een verslag over de plannen van de stichting Dorpshuis te Egmond-Binnen. Deze stichtine beijvert zich al 7 jaar voor de realisering van deze voorziening. Ik kan me zo langzamerhand niet aan de indruk onttrekken, dat de stichting niet overal de medewerking krijgt waarop zij volgens mij recht heeft. Het zou een prachtige taak zijn voor de plaatselijke pers om eens na te gaan of mijn indruk juist of onjuist is. Nu het vreemde van de vorige uitgave. Vlak naast de inlichtingen over het dorpshuis stond een redak- tioneel kommentaar. In dit kommen- taar worden enige kanttekeningen geplaatst bij de plannen van de stichting Dorpshuis. De plannen zijn volgens de redak- tie vooral te bekritiseren, waar het de gemeenschapsruimten betreft, die niet bestemd zijn voor de beoefening van sporten. De redaktie twijfelt aan de noodzaak van deze ruim't'e. Nu is mijn mening tegengesteld. Een uitleenpost van de bibliotheek lijkt mij zelfs voor Egmond-Binnen geen overbodige luxe. Een goede ver gaderruimte is in Egmond-Binnen niet aanwezig. De redaktie wijst in dezen op de geweldige medewerking van de plaatselijke horeca-bedrijven. Elk verenigingsbestuur in Egmond- Binnen zal waardering uitspreken voor de eigenaars van de horecabe drijven, maar bij die waardering voor de fantastische medewerking toch ook moeten vaststellen, dat de ze bedrijven ongeschikt zijn voor het houden van vergaderingen. De redaktie moet zelf wel eens een vergadering hebben meegemaakt, waarin het financieel verslag van 'n penningmeester werd overstemd door het gelach over de uitslag van een mop van Sam en Moos aan de ene kant en het geluid van een repete rende muziekvereniging aan de an dere kant. Dat de horecabedrijven moeten worden gevrijwaard van oneerlijke konkurrentie is voor mij een duide lijke zaak. Dat de redaktie van het "Contact met de Egmonden" deze zaak aanpakt om kritiek te leveren op de plannen van de stichting Dorpshuis is voor mij een duistere zaak, juist om dat deze redaktie zeer goed op de hoogte is met de werke lijke situatie in Egmond-Binnen. De kanttekeningen van de redaktie komen bij mij over als onredelijk en niet gefundeerd. Naar mijn mening mag dat een redaktie van een plaat selijk blad kwalijk genomen worden. S. Woestenburg Wij hebben geen kritiek op de plannen maar op een onderdeel daar van. Wij huldigen het streven, leest u onze kanttekeningen in "Anders bekeken" er nog maar eens op na. Of er mee- of tegenwerking is, weten wij niet. Dat het lang duurt weet iedereen en daaruit zou tegenwer king kunnen blijken of een trage aanpak. U zegt dat wij goed op de hoogte zijn van de werkelijke situatie m Egmond-Binnen. Bedankt, maar wij zouden aan onszelf gaan twijfelen. Wij zijn het helemaal met u eens dn(J een uitleenpost van een goede biblio theek voor Egm.-Binnen geen over bodige luxe is, maar als drs. Timan ons in een mondeling commentaar wil laten geloven, dat er een biblio theek gaat komen die elke dag is geopend, waar dan niet alleen per soneel maar ook een zaal van 200 m2 nodig is, een leeszaal dus waar een stad jaloers op kan zijn, dan plaatsen wij geen kanttekeningen maar vraagtekens. Dat u vindt, dat de horecabedrij ven van Egmond-Binnen ongeschikt zijn voor vergaderingen, weigeren te onderschrijven en dat mag u M kwalijk nemen. Overigens steu- wij met ons blad elk goed initia tief, alleen moet er soms even ge schaafd worden en dat was onze bedoeling. G.A.B. MUZIKALE HAPPENING OP DE RUÏNE Vrijdag 31 mei zal om 20.30 uur op de Slotruïné te Egmond aan de Hoef als eerste in de reeks zomer- concerten een openluchtoptreden plaats vinden van de popgroepen Mayfly en Distance. De Bergense groep Mayfly bestaat uit de volgende personen: Gustaaf Verburg, gitaar, maakt tevens alle composities; Onno Verburg, gitaar; Rinus Groeneveld, dwarsfluit en saxofoon; Arie de Geus, viool; Wal- ter Tromp, bas; Maarten Min, zang en Ide Min, techniek en teksten. De sfeervolle, gevoelige luistermu- ziek die Mayfly maakt past wel schitterend in de romantische omge ving van de Slotruïné. Omdat dit' optreden een van de laatste in onze omgeving is in de voltallige forma tie - Maarten en Ide Min zullen de groep verlaten, Mayfly gaat echter wel door - zou een ieder de kans moeten aangrijpen om de gehele groep bekend geworden door zijn singles en fantastische elpee, alsook door hun optreden in Nederpopzien, om dit te komen zien en beluisteren. Na de pauze zal het concert' wor den voortgezet door de Schoorlse formatie Distance, die uit 4 mensen bestaat, te weten: Bram Laan, solo gitaar; Frans Roemer, basgitaar; Peter Broerse, slaggitaar; John Does, drum. Deze enthousiaste groep jonge mensen, die steeds meer weerklank vinden en die eveneens met eigen nummers van de hand van Peter Broerse en Bram van Laan werkt, maakt fijne rockmuziek. Het vorig jaar zagen we deze twee totaal verschillende groepen ook sa men op de ruïne, waar het 'n enorm sukses bleek. De toegang is gratis, op het terrein zijn consumpties ver krijgbaar en het geheel zal na zons ondergang feestelijk door fakkels worden verlicht. WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 25-26 mei: zr. Canisia, Hogeweg 65, Limmen, tel. 02205-1224. DANKBARE BEJAARDEN De heer Oorthuysen uit de Prins Hendrikstichting was een van de mede-passagiers tijdens de jaarlijkse trip voor bejaarden. De reis was aanleiding tot dichterlijke ontboeze mingen, waarin hij zijn dank uit spreekt, mede namens zijn vrouw en alle andere reizigers aan de organi satie van deze dag. Leest u maar: EEN DAGJE UIT MET DE BEJAARDEN Dit was een dag om nooit meer te vergeten, heerlijk toeren, genieten, drinken en lekker eten, ons aangeboden door gemeente en bevolking van Egmond aan Zee. En wat een verzorging, het was gewoonweg oké. Er is geen plaats op de hele aarde, die zoveel doet voor zijn bejaarden. Heel Egmond leeft met ons mee, eenieder tastte spontaan in zijn portemonnee. De uittocht leek wel een mobilisatie. Ik heb groot respect voor zo'n organisatie. Wij toerden langs Neerlands mooiste wegen, het was voor ons een dag vol genot en zegen. Ook de thuiskomst was fantastisch met lachend publiek, wij werden ingehaald met klinkende muziek. Wij, bejaarden in het tehuis voor oude zeebonken, danken Egmond voor alles wat jullie ons schonken. Wij allen bespreken deze dag nog dikwijls onder elkaar en zien weer hunkerend uit naar het volgend jaar. Mijn vrouw en ik danken u allen voor deze goede gaven en zijn tro'ts hier te mogen wonen en op deze grond te worden begraven. Echtpaar Oorthuysen, bewoners Prins Hendrikstichting V.V.V. EGMOND-BINNEN EVENEMENTEN Zaterdag 1 juni: luilakviering. Om 5 uur verzamelen op het Kerkplein. Gezamenlijk met de drumband door het dorp en dan naar het strand. Het strand vrij maken van brand baar materiaal. Om ongeveer 6 uur ontsteking van het vuur. Na afloop versnapering. Slotgrachtwater stroomt in de vijver van de Prins Hendrikstichting.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2