GAARTHUIS supermarkt INGEZONDEN 149 398 925 98 139 89 Vijftig jaar in de echt verhonden Blik Unox gev. soep 2 pak 220 K.G. Koffie bij ons bij ons 1 krat a 24 fles 1 pak a 100 vel SKOL Closet bij ons bij ons 1 kg Familiebaai Patat frites Chips bij ons bij ons Speciaal voor het weekend: 1 fles limonade slechts 89 Egmond-Binnen, Abdijlaan 20. HOOG WATER Woensdag 19 2.50—15.20 Donderdag 21 3.37—16.08 Vrijdag 21 4.22—16.55 Zaterdag 22 5.12—17.42 (springtij) Zondag 23 6.01—18.30 Maandag 24 6.48—19.16 Dinsdag 25 7.37—20.06 Woensdag 26 8.31—21.04 Donderdag 27 9.34—22.04 UIT DE BRAND Of liever gezegd, zorgt u ervoor dat u niet in de brand raakt! Want wist u dat Egmond aan Zee ('s zo mers 20.000 inwoners) waarschijnlijk het meest waardeloze brandalarme- ringssysteem van heel Nederland heeft. Stel voor, u heeft brand. Wat doet u? Juist, u belt 1666. Er kunnen zich dan twee mogelijkheden voordoen Ten eerste: u krijgt iemand van de politiepost. De desbetreffende agent zet de sirene in werking, maar deze wordt niet overal gehoord. Op 1 juni (opening van het badseizoen) was dit waarschijnlijk het geval. Het re sultaat was, dat slechts drie leden van de brandweer uitrukten. Geluk kig was het een onschuldig duin- brandje, maar voor hetzelfde geld betreft het St. Agnes, Torenduin, 'n overvol pension of uw huis. De tweede mogelijkheid is dat u een geluidsbandje te horen krijgt. U hoort dan dat u een ander nummer moet bellen. U verliest hierbij kost- RIJKSPOLITIE EGMOND A. ZEE GEVONDEN: herenfietsen: grijs model zwart adel vrij roestig merk Sport; racefiets groen wit races't'uur merk Quison Bobe; racefiets paars lila merk Olympique; damesfietsen: blauw-wit met handremmen, merk Bato Sport; groen-wit m. handrem men merk Rivel; kinderfietsen: goudkleurige meisjesfiets, zilverkl. bagagedrager, merk Markenr. Kulk- hoff; oranje kinderfiets met rugge steun, stang, merk Anatom. man ALLE leden van de brandweer door middel van een ontvangappa raat e te bereiken zijn. Dit systeem werkt snel, zeer snel. Het kost ook veel geld, zeer veel geld. Een men senleven is echter in geen enkel be drag uit it'e drukken, 't Kan ook U overkomen Op dinsdag 25 juni zgn de heer en mevrouw Fr. de Goede en Egb. de Goede - Voortwist 50 jaar ge trouwd. Het is een eenvoudige me dedeling, die in advertenties en door middel van deze vermelding aan al len die het waar willen nemen, be kend wordt gemaakt. Er gaat echter een halve eeuw schuil achter dit gegeven, een halve eeuw waarin lief en leed werd ge deeld, nadat men vroeger bewust of onbewust de keuze voor het leven maakte. Wij zouden deze jubilea al len in onze kolommen willen ver melden maar in veel gevallen is men daar niet van gediend. En zo was het ook bij de familie De Goede. De bruidegc^fcag er niets in, het was een gewww gebeurtenis en daar be hoefde geen ophef van gemaakt [te worden. Maar Ans een gezellig gesprek, buiten inxre zon op het achterplaats je kon hij er toch niet onderuit, om bijgaand plaatje te laten maken, waarvoor hij, zij het met tegenzin, bleef zitten. Maar als zijn dochter Gerda [thuis is, een vermaard ver pleegster, dan heb je daaraan ge woon een geweldige steun. Zij heeft meer meegemaakt op de ze aardbol en ziet de waarde van het gegeven - 50 jaar getrouwd te zijn - misschien nog sterker in dan de bruidegom en zijn bruid, die lief en leed als een vanzelfsprekendheid in dit leven hebben aanvaard. Met hun kinderen en familie ho pen zij hun feest te vieren op de 25e juni. Op die dag zal de heer De Goede niet zelf achter het orgel van de parochiekerk zitten, een diensï overigens die hij er zo tussendoor al 60 jaar verricht, voorheen in alle diensten, nu nog op dagen door de week, wanneer een jong paar begint of een ander uitgeleide moet worden gedaan. Hij is er dan bij en be schouwt dit als een dure plicht, 't Is ook de reden waarom wij hem en zijn vrouw graag even in het zonne tje willen zetten, hier in ons "Con tact met de Egmonden". Van harte gefeliciteerd en nog vele jaren bare minuten. Als (ja als, want wanneer u op van de zenuwen het nummer verkeerd of niet verstaan heeft, kunt u pas opnieuw 1666 bel len als het geluidsbandje terugge spoeld is), als dit allemaal achter de rug is, kan één brandweerman naar de kazerne gaan en de sirene in werking stellen, dan pas komen de anderen. Nu is er begonnen met de aanleg van een vijftal speciale telefoons. U draait dan 1666 en u krijgt de snelst opnemende brandweerman. Hij kan thuis de sirene al in werking stellen. Dit zou al een hele versnelling in het ingrijpen [te zien geven maar de kabels liggen er wel, de telefoons i zijn, door niet leverbaarheid bij de" PTT, niet aangesloten. Hoewel dit toch ouderwetse sys teem (Bergen heeft het onlangs af geschaft) in aanleg is en er al be-^ paalde kosten zijn gemaakt, zou ik f er toch bij B en W en de gemeente raad sterk op willen aandringen, nogmaals de mogelijkheid te willen onderzoeken om Egmond aan Zee, evenals alle omliggende gemeenten te voorzien van het zogenaamde "stille alarm". Dit houdt in, dat via een contact P.S. Als zelfs het vijftonige "stille alarm" (dit hoeft in de toekomst niet omgebouwd te worden) door aller lei technische en financiële proble men niet te realiseren is, zou ik willen zeggen: B en W en gemeenteraad, maak haast met de afbouw van het hui dige aan te leggen systeem. Nu heb ben we zo goed als niets. Er kunnen mensenlevens mee gemoeid zijn. U kunt onze (uitstekende) brandweer lieden de verantwoording niet lan ger laten dragen". H. P. Hottentot Wij doen een zeer beleefd verzoek aan alle verenigingen, (om hun teksten voor maandag morgen 10 uur bij de redaktie van dit blad in te leveren. Uw medewerking in deze stellen wij op hoge prijs. De redaktie De 'tenor Willy Caron is een van de solisten, die hun medewerking verlenen aan het Belcanto-concert, dat op vrijdag 5 juli a.s. gegeven wordt in de r.k. kerk te Egmond- Binnen. Er zün nog kaarten ver krijgbaar bij: reisbureau Noordzee, Egmond aan Zee; kapsalon Twisk, Egmond aan de Hoef en kapsalon Dick Zentveld te Egmond-Binnen. VERBODEN TOEGANG artikel 461, Wetboek van Strafrecht Op het bordje op deze foto staat, dat het er achter liggende duinter rein alleen toegankelijk is voor hou ders met vergunning, afgegeven door Jhr. Six van Wimmenum. Maar in een van de reklames, die voor de gemeenteraadsverkiezingen werden uitgegeven, stond als bijzonder voorrecht, dat het terrein, door de aankoop daarvan door de gemeente, voorlopig vrij te betreden was. Of dit al zo ver is, kunnen wij nog niet meedelen, anders zou het bordje wellicht al weggehaald zijn. Wij ne men dus aan, dat het nog niet mag, ofschoon het terrein reeds is aange kocht, althans het besluit is daartoe genomen. Op het bordje staat niet waar de kaarten te verkrijgen zijn. Erg welkom was men trouwens niét' in de noordelijke duinen, dat hebben velen moeten ondervinden, vandaar dat het er misschien niet op stond. Maar misschien zal de gemeente in de toekomst toch nog moeten beslui ten, de bovenste tekst te handhaven met daaronder de 'toevoeging: kaar ten verkrijgbaar bij het gemeentebe stuur, want het kon wel eens zijn, dat de gemeente het geld in de toe komst heel erg hard nodig heeft.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 7