INGEZONDEN CIRCUS TONI BOLTINI WEER VERDER Twee dagen werd het grote par keerterrein aan het eind van de Voorstraat beheerst door circussfeer. Het grote reizende circus Toni Bol- tini had daar haar tenten opgesla gen en de weersomstandigheden gooiden althans voor dit circus geen roet in het eten. Maar zaterdagavond was Toni Boltini daar helemaal niet gerust op. Tijdens de pauze spraken wij hem en zijn vrouw in de gezellige woning op wielen, waarin 2 grote honden de bezoekende persmensen met trouwhartige honde-ogen aan staarden. Rond de wagen wervelde de sterke zeewind, die daarbinnen erger deed vermoeden dan het in werkelijkheid was. Toni Boltini was er toch niet ge rust op en tijdens het gezellige ge sprek sprong hij drie keer op en ging naar buiten, om te kijken of de grote tent zich wel goed hield. Zijn vrouw vertelde ondertussen hon derduit over de reis die zij gemaakt hadden naar Israël. Met het hele gigantische circusbedrijf waren zij daar naar toe gegaan en overal in het land hebben zij voorstellingen gegeven voor uitverkochte tenten. Ondertussen had zij gelegenheid om de plaatsen ïe bezoeken, waar over in de bijbel staat verhaald. Zij vertelde hoe zij vroeger op school daarover veel gehoord had, "maar ik kende mijzelf niet toen ik daar liep, het heeft een indruk op mij ge maakt, die ik mijn hele leven niet meer zal vergeten". Het optreden van Circus Boltini werd daar sterk beïnvloed door de wrede aanslagen, die in het land plaats vonden. De mensen werden bang om in grote concentraties bij een te zijn en het bezoek liep terug. Men besloot om weer te vertrekken maar vlak voor het vertrek nam het bezoek weer sterk toe, omdat het iets rustiger werd. De terugkeer naar Holland ging door, mede om dat hier een omvangrijk tournee wachtte. De pauze, waarin het gesprek plaats vond tijdens een gezellig glaasje, duurde eigenlijk veel te kort. Toni Boltini bracht ons weer tussen de wagens door naar onze plaatsen, terwijl in de grote tent, waarvan het zeil door de sterke wind soms heftig op en neer werd gesleurd, de show weer was begon nen en maandagmorgen was er van het circus niets meer te zien. FAGOTDUETTEN EN GITAARMUZIEK IN DE SLOTKAPEL TE EGMOND A.D. HOEF Zaterdagavond 3 augustus zal in de sfeervolle Slotkapel te Egmond a.d. Hoef een concert plaats vinden wat uit twee gedeeltes bestaat. Voor de pauze spelen Bernadet Olbers en Georg Klutsch enige fagotduetten. Bernadet Olbers, die zich speciali seert in de middeleeuwse muziek en de instrumenten uit die tijd, heeft in de Duitser Georg Klutsch, die hiervoor speciaal overkomt, een ide ale partner gevonden om juist deze soort muziek te brengen. Eveneens zullen nog enige stukken van mo derne componisten uitgevoerd wor den. Na de pauze speelt de Delftenaar Paul Geraerts gitaar wat wonderwel aansluit bij de sfeer van de fagot ten n.1. klassieke gitaarmuziek waar bij ook hij in zijn repertoire enige middeleeuwse stukken heeft opge nomen. Het concert zal om half ne gen aanvangen. Voorverkoop bij de Kapberg, tel. 02206-2645 en bij de VW, tel. 02206-1015. „Wat bezield en denkt Gemeente belangen eigenlijk"? Tot deze ge dachte moet men wel komen als men ziet op welke manier deze par tij de vorming van een nieuw wet houderscollege tegenwerkt. Als de vraag wie en wat de nieuwe wet houders zullen zijn, niet alleen voor "Gemeentebelangen", maar voor alle Egmonders niet zo belangrijk was, zou men hartelijk moeten lachen om de manier waarop deze partij meent politiek te moeten bedrijven. Het is natuurlijk makkelijk om bepaalde mensen, die veel voor de Egmondse gemeenschap hebben ge daan (en niet alleen in een bepaalde funktie) in een kwaad daglicht te stellen. Gemeentebelangen gaat wel snel aan zaken voorbij die niet in haar straatje past. Zou er in die par tij werkelijk niemand zitten waar "men" ook iets op weet? Er is wel meer beweerd dat de wethouders én leden der gemeente raad van de P.v.d.A. de zaken in Egmond goed hebben verknoeid. Ik geloof dat er ook punten zijn aan te wijzen die van het tegendeel kunnen getuigen. Nogmaals, het is makke lijk om iemand of een groep men sen te bekladden, zeker als deze verantwoordelijk waren voor be paalde zaken. (Heeft uw partij al eens verantwoording gedragen, of sterker, willen dragen?). Steekt u eens de hand in eigen boezem, u schrikt toch niet? Tot slot dit, mede door uw min der fair gedrag in de verkiezings strijd en de wijze waarop u blijft doorgaan met verdachtmakingen van capabele mensen, heb ik mij enige tijd terug aangemeld als lid van de P.v.d.A. afd. Egmond a. Zee. Ik hoop echt dat u het mij niet kwa lijk zal nemen als ik de kapaciteit van uw partij in twijfel trek, gezien in het licht waarop zij meent te moeten werken. J. Zwart Jacob Scholplantsoen 6 Egmond aan Zee FEEST IN SLOT I Timmerlus'tige meisjes en jongens zijn zaterdag 3 augustus welkom in de nieuwe wijk waar bij de nieuwe lagere openbare school een hutten- bouwfeest begint. Het bouwbedrijf De Moei heeft voor een gratis hoe veelheid sloophout en spijkers ge zorgd dat verwerkt kan worden tot hutten, schepen of wat men maar wil. Half 'tien precies begint het feest, 's Middags om vier uur deelt een uiterst ondeskundige jury prijzen uit voor de leukste bouwsels. In de daarop volgende dagen kan er in het timmerdorp worden ge speeld en gebouwd. Bovendien zijn er nog de volgende aktiviteiten in het dorp. Dinsdagmiddag 3 uur be gint er een poffertjes bak- en eet- feest, waarvoor de deelnemers al leen maar een bord en een beker hoeven mee te brengen. Ingrediën ten beschikbaar gesteld door le^ns- middelenbedrijf De Kroon. Op donderdag zal er een grote paint-in worden gehouden, waar voor medewerkers van de Stichting Jeugdbelangen de aktiviteiten in goede banen zullen leiden, terwijl op zaterdag 10 augustus de vrijw^Be brandweer het huttenfeest zal^Tf- sluiten met 'n spektakulaire brand- blusoefening. Iedereen is elke dag welkom. Op de eerste zaterdag zal een bijdrage van één gulden per kind in de kos ten worden gevraagd; de andere speeldagen en aktiviteiten brengen geen kosten met zich mee. Nadere mededelingen zijn te vinden op het mededelingenbord op het speelter rein. Hoewel de organisatie in han den is van de Stichting Belangen Slot I, zijn alle Egmondse timmer- lustigen èn kinderen van badgasten welkom. Op de openingsdag graag een (gemerkte) hamer meebrengen. HOOG WATER Woensdag 31 2.09—14.42 Donderdag 1 2.56—15.23 Vrijdag 2 3.34—15.59 Zaterdag 3 4.09—16.34 Zondag 4 4.42—17.07 Maandag 5 5.14—17.37 (spring-tij) Dinsdag 6 5.43—18.06 Woensdag 7 6.14—18.36 Donderdag 8 6.46—19.08 Vervolg "kort nieuws" vaste geloof in Hem, (Eer ere van Wie zij haar hele leven inrichtte, voor haar werkelijkheid zijn ge worden; DAT de bootliefhebbers, die hun vaartuigje op het strand hebben liggen, dit jaar wel bijzonder wei nig van hun sport kunnen genie ten. De zee is nu al bijna twee maanden zo ruw, dat veilig varen uitgesloten is. De boten liggen al lemaal hoog opgetrokken tegen de duinvoeï, om schade bij hoge wa terstanden te voorkomen. Zondag middag zagen wij een zeesloep in de Hoevervaart, want als het niet op zee kan, dan maar tussen de groene weiden, 't Is weer eens wat anders, om nagestaard te worden door een aantal koeien en het is nog gezellig ook. En een visstek- kie is in de Hoevervaart ook zo gevonden, al vang je dan geen schol of schar; DAT op zondag 4 augustus om 9 uur een Duitse misviering plaats vindt in de o.k. kerk te Egmond aan Zee door Pfarrer Retzlaff; DAT het geplande concert van het Lake Burien Handbell Choir op dinsdag 6 augustus in de o.k. kerk te Egmond aan Zee door omstan digheden komt te vervallen; DAT de v.v. Egmondia op vrydag 2 augustus haar jaarvergadering houdt, waarop de voorzitter Arie Visser zijn funktie zal neerleggen; DAT de familie Hardy uit Leer (Dld.), momenteel met vakantie te Egmond aan Zee en tijdelijk wo nend Marshallstraat 35, winnaar werd van een maandelijkse wed strijd van "Bild". De krant neemt alle kosten van het gezin Hardy over, die in deze maand worden gemaakt, dus ook de vakantie; DAT de VW Egmond aan Zee haar leden vraagt even geduld te heb ben waar het de afwerking be treft van enkele financiële zaken. De VW heeft personeelsgebrek, maar acht het momenteel niet verantwoord een vervangende kracht aan te stellen voor de vo rige week vertrokken informatri- ce. Met drie krachten en aange paste werktijden hopen de meisjes het te klaren; DAT op het fietspad tussen De Hoef Egmond aan Zee ter hoogte van het NZH-wachthuis je weer een ongeluk gebeurde, waarbij de hr. J. Ligthart het slachtoffer werd. Hij werd, zelf op een brommer rij dend, door een andere bromfiet ser aangereden, terwijl hij op de autoweg terecht kwam, waarop het zeer druk was. Dankzij het feit dat er niet vlot doorgereden kon worden op de autoweg, werd hij niet nog eens door een auto aangereden. Per ambulance is hij naar het ziekenhuis vervoerd met vermoedelijk een zware hersen schudding. Door de grote drukte is dit fietspad zeer gevaarlijk en vooral in het seizoen beslist on voldoende, temeer omdat zowel brommers als fietsers in beide richtingen er gebruik van moeten maken. In de raad van Egmond aan Zee heeft de heer G. Stam hier al eens op gewezen. Hij kreeg helaas weer gelijk; DAT de braderie van Egmond aan Zee, ondaeks de minder gunstige weersomstandigheden, zich in een geweldige belangstelling mag ver heugen. Het is de oudste braderie van de hele omgeving en zoals ve len zeggen ook de gezelligste en de grootste. En dat staat hier zomaar ondanks dat andere krantenbe richten zeggen, dat o.a. Bergen en Schoorl dat predikaat claimen. Over de braderie van Egmond a. Zee wordt weinig geschreven, er wordt weinig reklame voor ge maakt en het is allemaal niet no dig ook, redeneren de organisato ren, want het zit allemaal gebei teld. Er staan ongeveer 70 stands, elke woensdagavond weer en dat gedurende het gehele seizoen. Sinds de braderie haar intrede in Egmond aan Zee deed, nu al zo'n 7 jaar geleden, is de woensdag avond de drukste avond van de week geworden. En het ligt voor de handen, dat vele zaken zich daarop ingesteld hebben. Het is voor het dorp een niet meer weg te denken aangelegenheid gewor den, die weliswaar voor de orga nisatie veel zorgen met zich mee brengt maar daarentegen ontzet tend veel goodwill kweekt en dat is het belangrijkste doel wat de ondernemersvereniging Eendracht zich stelt. Maandelijks wordt op de Midget- golfbaan "De Kolle" aan de Juliana- straat te Egmond aan Zee gestreden om de grote midgetgolfprjjs van de maand. Daaraan doen zowel gasten als Egmonders mee, kinderen en volwassenen. Er wordt fel en nauw keurig gestreden, terwijl de stand op een groot papier, vastgeprikt aan de kiosk, heel precies wordt bijgehou den. Zondag was het weer zeer gezel lig op de baan waar velen zich in spanden om de hoogste eer. Maar ja, wat doe je tegen een man, die dagelijks zo'n vier keer gaat trai nen? Op de foto ziet u hem gecon centreerd aan het werk. Hij werd dus ook onbetwist winnaar. Het is Kurt Wagner, die een golfstick won. Tweede werd de heer Onrust uit Oostzaan. DODE TAKKEN Aan de Bleekersweg, naast de bocht waar het pad naar rechts afbuigt richting Van Oldenborghweg, ligt deze omgevallen boom. Hoe lang hij daar al ligt, weet waarschijnlijk nie mand. Het doet er ook niet toe, er is daar ruimte, niemand heeft er last van en hij ontsiert nieï, want het is een stukje gestorven natuur, een dood stuk hout, dat daar eens als boom heeft gestaan en nu met de humusrjjke bodem ligt te vereni gen, om tenslotte weer als voedsel 5£e dienen voor alles wat daar groeit. Dood hout hoort op bosgrond thuis en men is er van terug gekomen, om het steeds te verwijderen. Maar deze boom heeft iets, de natuur heeft er een bepaalde vorm aan ge geven, die bij aandachtige beschou wing een verhaal vertelt. Misschien komt he$ wel, omdat hij daar zo kaal en ontluistert op de bodem ligt. Misschien komt het ook, omdat de takken de neiging vertonen zich op te willen richten, maar tenslotte mistroostig afbuigen naar moeder aarde, naar daar, waar aan zij eens hun voedsel hebben onttrokken. Misschien is het wel wat overdreven wat hier staat, maar als zo'n dood stuk hout het vermogen heeft om iemand te boeien, dan heeft het waarde. Vandaar dat dit plaatje er van werd gemaakt, om het ook u te laten zien.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2