- ('Wf O "CONTACT MET DE EGMONDEN" 11 SEPTEMBER 1974 WETHOUDERS VERKIEZINGEN EGMOND AAN ZEE Hoewel de wethoudersverkiezin gen inmiddels al weer achter ons liggen, zijn ze voor Egmond a. Zee nog niet afgelopen. Op dinsdag de 3e september had het allemaal geklaard kunnen zijn, ware het niet dat de onderlinge tegenstellingen nog te scherp waren, om toen al tot een oplossing te komen. De standpunten raakten elkaar wel op enkele pun ten. maar liepen op een onderdeel te veel uiteen. Gemeentebelangen wilde o.a. wel samenwerken met de P.v.d.A. maar niet met haar kandidaat P. L. Zwart. Het C.D.A. wil ook met de P.v.d.A. in zee en stelt, dat men de kandi daat moet aanvaarden, die door de P.v.d.A. naar voren wordt gescho ven, omdat het C.D.A. meent, dat men niet het recht heeft de kandi daatstelling van een andere partij te beinvloeden. De V.V.D. wil in het geheel geen samenwerking met de P.v.d.A. en andersom wil de P.v.d.A. dat niet met de V.V.D. Een samenwerking van C.D.A., P.v.d.A. en Gemeente belangen lag dus voor de hand, maar struikelde op de persoon P. L. Zwart. Gemeentebelangen wenste die niet te aanvaarden en stelde daarom 4 alternatieve kombinaties voor, waarin W. Gravemaker (GB) vier- keer voorkwam, mevr. E. Jas- pars-Schoonebeek (CDA) drie keer, G. Damstra (VVD) en H. de Boer (GB) twee keer en B. H. Franke (PvdA) 1 keer. Dit waren voor Gemeentebelangen de mogelijkheden. Maar toen P. L. Zwart door de PvdA en het CDA reeds tot eerste wethouder was ge kozen, was de kans tot aanstelling van de derde wethouder reeds ver keken. De verkiezing van mevrouw Jaspars-Schoonebeek als tweede wethouder was nog geen probleem, maar toen de raadsleden onvervaard overgingen tot het kiezen van de derde wethouder, waarvoor W. Gra vemaker kandidaat was, toen kwa men de problemen. Toen bleek dat hij een meerder heid had behaald, antwoordde hij met een. beslist "nee" op de vraag van de voorzitter, of hij zijn funktie wenste te aanvaarden. Volgende stemming weer een meerderheid voor Gravemaker, 6 stemmen ter wijl het opvallend was, dat H. den Boer en mevr. De Jong respektieve- lijk 4 en 1 stemmen behaalden, to taal 11 stemmen dus op Gemeente belangen, dat tfcis op zichzelf had ge stemd, ondanks dat men er niet voor was met P. L. Zwart in het college te zitten. Een toenaderingspoging? Nee, want W. Gravemaker reageer de heftig door uit te roepen, dat de samenwerking voor de toekomst door deze uitslag wel in een kwaad daglicht kwam te staan. De voorzitter konstateerde droog jes dat men het over de derde kan didaat niet eens was. In werkelijk heid was men het met de kombina- tie in B en W niet eens. In ieder geval stelde hij weer een stemming voor .tenzij de raad konkludeerde het bij twee wethouders te laten. Maar dat was niet de bedoeling en ijverig boog men zich weer over de stembriefjes en na telling bleek toen G. Damstra van de VVD gekozen te zijn, maar ook deze liet een "nee" horen. Einde van de vergadering. Op de publieke tribune werden direkt na afloop vlugschriften uitge deeld, waarin Gemeentebelangen schreef, dat zij vrienden (CDA) had verloren, omdat het de kandidatuur van P. L. Zwart had gesteund. Dit meningsverschil ligt er nog, want hoewel er binnen 8 dagen weer een nieuwe bijeenkomst ter verkiezing van een derde wethouder zou wor den gehouden, heeft deze na 4 dagen en wel op zaterdagmorgen reeds plaats gevonden, echter zonder re sultaat. ZATERDAGMORGEN 7 SEPTEMBER De voorzitter deelde mee, dat deze vergadering op speciaal verzoek van G. Damstra tot stand was gekomen. De VVD, bjj monde van de heer Damstra wenste een wethouder te leveren, wanneer er een kombinatie zou komen van GB, CDA en WD. Damstra vroeg het CDA zich ernstig te beraden over de handhaving van P. L. Zwart, die voor de WD on aanvaardbaar was op grond van het feit, dat hy o.a. mede-verantwoor- delyk was voor het bevorderen en ontstaan van de hoogbouw in Eg- mond aan Zee. De heer Luitjes van het CDA bleef bij zijn standpunt, dat de PvdA, om een zo goed mogelijke verhouding Ben Franke, die uitstel van de stem ming voor een derde wethouder voorstelde en de hoop uitsprak, dat de standpunten zich niet zouden verharden. De gekozen wethouders: mevrouw E. M. Jaspars-Schoonebeek (CDA) en P. L. Zwart (PvdA). te hebben, mee moest blijven doen, ofschoon hij zich afvroeg of het mis schien niet beter was, dat Zwart zich terug zou trekken en dat de PvdA een andere wethouder zou leveren. Overigens zag hij niet in waarom Gravemaker de funktie niet aan vaardde, daar het "juist in deze si tuatie zinvol zou zijn wethouder te zijn", aldus de heer Luitjes. MOTIE De heer B. Franke van de PvdA zag in een nieuwe stemming op dit moment geen oplossing, daar de standpunten nog niet waren veran derd. Hij zei, dat andere gemeenten alles in het werk stellen om een 3e wethouder te krijgen "en wij zou den er om politieke redenen geen gebruik van maken". Zijn fraktie kon dat niet accepteren. Hij stelde voor het punt van de agenda af te voeren, zodat er tijd was, deze zaak in een gezond onderling over leg nader te bekijken. Hij sprak de wens uit, dat de onderlinge stand punten zich niet zouden verharden en vroeg steun voor zijn voorstel. Aangezien het voorstel werd ge steund door het CDA werd het in stemming gebracht. Het werd met algemene stemmen aangenomen. Egmond aan Zee is er dus nog niet uit. Er komt binnenkort een nieuwe vergadering waarin de derde wet houder zal moeten worden gekozen. De raad heeft het besluit genomen tot aanstelling van een derde wet houder maar zal er dan ook gebruik van moeten maken. De onderlinge tegenstellingen zijn echter nog te groot om overeenstem ming te bereiken. Verschillende raadsleden zijn op vakantie gegaan, reden waarom ook deze zaterdag morgenvergadering werd gehouden. Er zal dan ook zeker drie weken overheen gaan, voor de volgende vergadering plaats vindt, maar als je op vakantie bent, is overleg wel een moeilijke zaak, ofschoon een vakantie zeer heilzaam kan werken op de gemoedrust en daaruit kan veel goeds geboren worden. We wachten af. GEMEENTE EG MOND-BINNEN HEEFT ZIJN DRIEMANSCHAP Enkele weken terug schreven wy dat in de gemeente Egmond-Binnen de zaak reeds was beklonken waar het de bezetting van de wethouders zetels betreft. Dat niet iedereen daarmee tevreden is, ligt voor de hand. Speciaal voor Egmonds Belang de groep die op dit stuk over de meeste ervaring beschikt, is het een wat moeilyk verteerbare zaak, dat zy nu zondermeer buitenspel wordt gezet. Er is in Egmond-Binnen dan ook geen sprake van een afspiegelings college. Th. Groot heeft bovendien de zijde van de WD en lijst 4 ver kozen, na als kandidaat voor Eg monds Belang tot raadslid te zijn gekozen, door het voeren van een eigen verkiezingscampagne als ver tegenwoordiger van de KVP, de partij die niet aan de verkiezingen deelnam. Tot wethouder werd gekozen da heren Th. Groot. W. J. Timan ert C. L. Verstegen. Voormalig wethou-< der J. Ykel zei, dat Egmonds Be-i machtigen" aldus mevrouw Ameri ka. Zij stelde een wethouderscollege voor samengesteld uit PvdA en Eg monds Belang. De heer B. v.d. Ende van Lijst 4 wilde een misverstand uit de weg ruimen, dat lijst 4 alleen het dorp Egmond-Binnen voorstaat. Hij ver klaarde met de WD en de heer Th. Groot te willen samenwerken en ging niet in op de kritieken die werden geuit door Egmonds Be lang en de PvdA. Mevrouw Amerika merkte op, dat Groot volgens haar nog altijd een kandidaat van Algemeen Belang was, waarop de heer Ykel zei, dat Groots' houding duidt op een onaf hankelijke opstelling. "Wij beschou wen hem niet meer als deel uitma kend van onze fraktie" zei hij. Na afloop van de stemmingen fe liciteerde hij het nieuwe college en wenste het veel kracht, kijk en wijs heid terwijl hij nog opmerkte, dat dit college kritisch zal worden ge volgd op grond van eigen ervaring. Tijdens de debatten hulde de heer Groot zich in stilzwijgen. Drs. W. J. Timan lang op geen enkele wijze in kennis was gesteld over de wijze waarop het nieuwe college het gaat doen. "Daarom stellen wij ons kritisch op" zei hij, "wij hebben moeite gehad met het bestuur van de KVP - en dat is zacht uitgedrukt - daar blijkt dat niet de heer Groot maar meer het KVP-bestuur de drijfveer is ge west achter onverkwikkelijke gang van zaken." «fi^fcyouw Amerika (PvdA) zei, dat .^^ar duidelijk meer plezier had gedaan dat de progressieve groepe ringen winst hadden behaald. Zij kon echter geen waardering opbren gen voor de wijze waarop Th. Groot had^ehandeld "die reeds van te vor^Bonoirbare politieke middelen had zrangewend, om een zetel te be- Drs. C. L. Verstegen Geweldige massa's zand stoven op tydens de laatste storm op 't strand van Egmond aan Zee. De badhokjes van Bad Egmond gingen schuiL ach ter een duin, waardoor ze moeilyk waren te verwijderen. De kinderen op de foto konden zonder moeite tegen de helling op lopen en op het dak van een der hokjes gaan zitten, alhoewel dat natuurlijk niet de be doeling was. Maar het was te ver leidelijk. Vervolg "Kort Nieuws" van pagina 1: seerd door doe-het-zelf Groot aan de Slotweg te Egmond a. d. Hoef. De hoofdprijs, een A.E.G.-boor- machine, werd gewonnen door M. Kruit, De Nolle 13 te Egmond aan de Hoef; DAT schietvereniging 'De Vrijheid' maandagavond 9 september weer haar le schietavond van dit sei zoen heeft gehouden. Belangstel lenden die graag eens een kijkje willen nemen, zijn iedere maan dagavond van harte welkom in restaurant Speeltuin de Egmonden alwaar de schietavonden gehouden worden DAT de huis-aan-huis-kollekte van het Kon. Wilhelmina Fond t.b.v. de kankerbestrijding, te Egmond aan d. Hoef 1.559,45 heeft opgebracht. Hartelijk dank aan de milde ge vers; DAT pater dr. Matthieu J. H. Hup- perts, oud-pastoor van de r.k. pa rochie van Egmond aan Zee op 89-jarige leeftijd te Valkenburg is overleden. Pastoor Hupperts was in de dertiger jaren 6 jaar in Eg mond aan Zee en van 1948 - 1955. Hij zal worden begraven op don derdag 12 september te Schim- mert; DAT de heer S. Vermeent, oud raadslid van Egmond-Binnen, tij dens zijn vakantie in Duitsland, alwaar hij verbleef met de familie Th. Apeldoorn, een hartaanval heeft gekregen. Hij wordt momen teel verpleegd in een ziekenhuis in Schopfheim. De laatste berichten zijn gunstig en als alles goed gaat zal hij binnen 14 dagen naar huis kunnen terugkeren. NATIONALE BRANDWEERDAG OOK IN DE DRIE EGMONDEN Zaterdag 14 september zal in deze omgeving de brandweer van zich doen spreken in het kader van de Nationale brandweerdag, waaraan in groep III Castricum, Limmen, Eg mond-Binnen, Egmond aan Zee en Alkmaar meedoen. Omstreeks twee uur 's middags passeert de kolonne Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef, waarna ook Egmond aan Zee wordt aange daan. Nadat de kolonne weer ver trokken is, vindt in Egmond aan Zee om pl.m. 2.30 uur een spuitbalwed- strijd plaats op het terrein van de Prins Hendrikstichting. Daaraan doen de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen mee en zal gestreden worden om de wisselbeker, die verdedigd wordt door de St. Jozefschool, die hem vorig jaar heeft gewonnen. Zaterdagmorgen vanaf 10.30 uur zal de brandweerkazerne voor het pu bliek zijn geopend terwijl het ma terieel voor de kazerne zal worden uitgestald. EEN HEEL WEEKEND FANCY FAIR Volleybalvereniging Relax uit Eg mond aan de Hoef houdt op 14 en 15 september a.s. in het Rode Hert een grote fancy fair. Beide midda gen begint de fancy fair om 15.00 uur en deze gaat door tot laat in de avond ofwel totdat de laatste men sen vertrokken zijn. Er zijn 19 leuke attrakties en eve nementen, o.a. home-trainer, doel- schieten, vrolijke keuken, schiet- stand, ballengooien, vlotbruggen, spijkerslaan, waarzegster en natuur lijk het rad van avontuur. Ook de kinderen kunnen aan hun trekken komen met bijv. de snoepwijzer, grabbelton, touwtjetrekken enz. Er is een enorme keur aan prach tige prijzen te winnen, waaronder: elektrische boor, scheerapparaten, flessen cognac, voetballen, koffiemo len, mixer plus toebehoren, puzzels, weegschalen, plaids, nou ja, u ziet het wel, teveel om op te noemen. Als u erg- van puzzelen en denken houdt, kunt u ook nog meedoen aan een kwis, de formulieren hiervoor zijn in dat weekend in de zaal ver krijgbaar. Wij zullen ons best doen om er 'n geslaagd weekend van te maken; zonder uw hulp redden wij het ech ter niet, dus: "as 't effe kan, komt u dan!" HOOG WATER Woensdag 11 10.48—23.35 Donderdag 12 12.28 —.20 (dood-tij) Vrijdag 13 1.04—13.41 Zaterdag 14 2.07—14.36 Zondag 15 2.56—15.24 Maandag 16 3.42—16.06 Dinsdag 17 4.24—16.46 Woensdag 18 5.04—17.29 (springtij) Donderdag 19 5.4&—18.10

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 3