met de egmonden WAAROM NIET y makelaardij van steeg ICBI i GESLAAGDE FILMAVOND BOTENVERENIGING „DE WERF" RabobankS ZUIVELHANDEL DE GOEDE 50 JAAR Eensgezindheid" geeft ieestconcert i^ÊSl HBHi voor al uw bankzaken de egmonden Slijterij DE POMP Taxicentrale TERVOORT B. V. Tel. Egmond 3000 contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206- 1201 Egmond a d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 20 NOVEMBER 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1168 Advertentietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per m.m Bij contract belangrijke reduktie Het nu welhaast roemruchte mu ziekgezelschap "Eensgezindheid" te Egmond-Binncn maakt zich op, om op vrijdag 22 november a.s. een prachtig fecstconcert te geven, dat zal plaats vinden in de zaal van de heer Th. Swart, wegens het enorme succes dat behaald werd op het na tionaal concours van de Koninklijke Nederlandse Federatie voor fanfare- en harmoniegezelschappen in "De Sneeldoos" te Zaandam. Het begint om 8.15 uur. Het succes van "Eensgezindheid" is daarom des te groter, omdat het door ziekte van verschillende leden tamelijk uitgedund op het podium verscheen. Het pleit voor de diri gent, de heer Frans Alleman, dat hij zijn mensen desondanks zo heeft weten te dirigeren, dat zij zelfs de te vervangen partijen subliem wis ten te brengen. De jury was eensluidend in haar oordeel hier een gezelschap musici aan te treffen, dat een der hoogste onderscheidingen ruimschoots ver diende. Iedereen is welkom op het concert van vrijdagavond om mee te feesten met het corps "Eensgezind heid", dat op die avond de twee concourswerken brengt plus enkele andere muzikale hoogtepunten uit haar repertoire. Om 8.15 uur dus in zaal Swart. Ook in Egmond aan Zee gaat men proberen of de Aktie 'Graag gedaan' wil lukken. Pastoor Stolk nam kon- takt op met zyn collega's van de andere Kerken en dezen wilden gaarne medewerken. Het zou een oecumenisch experiment kunnen worden: Samen helpen om samen geholpen te worden. Het aantal bejaarden groeit. On der hen komen er ook steeds meer bij, die geen familie in de buurt hebben. Tot wie moeten zij zich wenden voor een boodschap, als ze er zelf niet op uit kunnen? Anderen zijn niet in staat een huiselijk kar weitje op te knappen en zouden graag geholpen worden. Zo zijn eh nog wel andere moge lijkheden om elkaar van dienst te zijn in moeilijkheden. Nu is men in Egmond aan Zee elkaar wel behulp zaam, maar er zijn. waarschijnlijk toch gevallen, die er bij inschieten. En zouden we elkaar dan niet de hand toesteken? Voorlopig houden we het bij één adres: mevr. A. Philips-Messelaar, Rooseveltstraat 54, telef. 2272. Hier kunt u zich opgeven. Hier kunt u ook aanvragen. Zorg, dat je er (ook) bij komt! OUDERAVOND VAN SPEYKSCIIOOL Voor de ouderavond van de Van Speykschool was veel belangstelling. Uit de ouderkommissie vertrokken mevr. S. Zwart-Schrier en de heer J. Hendriks, beiden kregen als dank voor het vele werk een attentie aan geboden. Gekozen werden de dames G. Wijker-Klomp en T. Dijkstra-de Groot en de heren P. Prins, A. Wij- ker en A. Schönig. Na de pauze hield de heer Algera docent aan de Pedagogische Acade mie te Alkmaar, een inleiding over het onderwerp "Ouderparticipatie". Hij bleek een warm voorstander van vernieuwing van het onderwijs. Via enkele rake voorbeelden toonde de heer Algera duidelijk aan hoe de school intens verbonden is met de maatschappij. Ook kwam tot uiting wat de heer Algera bedoelt met ver nieuwing van het onderwijs, evenals de taken van de ouders, die door de ze vernieuwing mogelijk worden. Na afloop van zijn lezing was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waar dan ook gebruik van werd gemaakt. Een dankbare voorzitster» dankte tot slot de heer Algera vooraf zijn lezing en wenste de aanwezi gen een wel thuis. BEWONERS JULIANAWEG BIJEEN MET GEMEENTEBESTUUR De bewoners van de Julianaweg te Egmond aan de Hoef zijn niet he lemaal tevreden met het eindresul taat, dat na afloop van de riole ringswerkzaamheden en de herbe strating gerealiseerd zal zyn. Een derde deel van de bewoners be klaagt zich er over, dat de straat verbreed is en de trottoirs versmald kennemerstraatweg 334 t.akerkelaan heiloo tel.30815 In "De Zeeparel" te Egmond aan Zee hield de botenvereniging "De Werf" een filmavond voor haar le den. Het programma bracht films, die normaal niet in de roulatie zijn, maar speciaal voor dit soort gelegen heden op de selektie staan. Het was een bijzonder aantrekke lijk programma, waarvan de film "Eiland op sleeptouw" wel het meest boeiend was. Deze film vertelde het verhaal over de sleep van een kom- TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN .,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telefoon 1203 Wü bezorgen gratis TAXI TAXIBUSJES voor feestjes en clubs Informeer naar prijzen plete olieraffinaderij naar Libië, 'n installatie gebouwd in een betonnen bak, die voortzeulend achter een drietal zeeslepers over de zeeën werd gebracht, daarbij slecht weer en soms storm trotserend. Momenteel staat deze raffinaderij in de woestijn in Libië, terwijl niets er meer op wijst, dat deze fabriek eens een zeegigant was, die door Hollandse zeeslepers over de wereld zeeën werd gebracht. De heer J. Dekker, voorzitter van de evenementenkommissie van "De Werf", uitte zijn dankbaarheid voor de geweldige belangstelling, terwijl hij de oud-Egmonder, de operateur Siem Wijker dank bracht voor zijn aandeel in deze avond. De Dienst Gemeentewerken van Egmond aan Zee had de straatlantaarns in de om geving van "De Zeeparel" voor deze avond uitgeschakeld, aangezien dit bedrijf geen verduisteringsmogelijk heden had. UITSLAG PUZZELYVEDSTRIJD OPENBARE BIBLIOTHEEK EGMOND AAN ZEE Uitslag van de wedstrijd gehouden onder de jeugdleden van de biblio theek gedurende de boekenweek. De winnaars zijn: categorie A: Maurice Jonker, Zeeweg 54, 7 jaar; Linda Elsinga, Wilhelminastraat {51, 8 jr.; Christiaan Zwart, Marshallstraat 89, 9 jaar; categorie B: Jacob de Groot, Egmonderstraatweg 15, Egmond a.d. Hoef, 10 jaar; Arjo de Waal, Zee weg 2, 11 jaar; Irma Prins, Schipper v.d. Piasstraat 1, 11 jaar; categorie C: Kees Dekker, Noorderstrat 6, 13 jaar; Ronald Sonntag, Wilhelmina straat 114, Angela Wijker, Wilhel minastraat 39, 16 jaar. Allemaal hartelijk gefeliciteerd Jullie kunnen je prijzen afhalen in de bibliotheek. De uitslag van de teken- en opstelwedstrijd in het ka der van de Bibliotheekweek zal be gin volgende maand bekend ge maakt worden. De prijzen zullen door een bijzonder bekende en ge liefde persoon uitgereikt worden. HOOG WATER Woensdag 20 7.43—20.01 Donderdag 21 8.29—20.54 Vrijdag 22 9.24—21.56 Zaterdag 23 10.31—22.59 Zondag 24 11.46 —.20 (doodtij) Maandag 25 0.22—12.37 Dinsdag 26 1.12—13.33 Woensdag 27 1.57—14.15 Donderdag 28 2.39—14.55 en dat heeft men aan het gemeente bestuur kenbaar gemaakt middels 'n brier vergezeld van een aantal aan tekeningen. In de brief is ook de stellige over tuiging neergeschreven, dat de ge meente zich niet heeft gehouden aan het bestemmingsplan met betrekking tot de woonkern, daterend uit 1966. Burgemeester Bakker verklaarde dat de gemeente zich daaraan wel heeft gehouden, terwijl de direkteur Ge meentewerken, de heer Th. Both aan de hand van tekeningen liet zien, hoe de werkelijke situatie was. Hij zei, dat er zelfs gewerkt werd binnen "de figuurlijke perken", het plan liet eigenlijk meer toe, dan nu in uitvoering is. Gemeentewerken heeft zt ^weinig mogelijk van het trottoirv^Ëeknabbeld, hier een daar een strookje van een tegel breed, waar dat beslist noodzakelijk was. Verder komt er een betere verlich ting en waar dat mogelijk is ook beplanting. Uit d5®(anwezigen, die overigens matig armwezig waren wegens het moeilijke tijdstip (4 uur 's middags), waarop dan ook enige kritiek viel te beluisteren, kwamen suggesties naar voren om de snelheid van het verkeer aan banden te leggen, door het aanleggen van drempels, uitste kende trottoirdelen en verkeersvoor- sehriften, terwijl ook het parkeren en de verkeersrichting ter sprake kwamen. Burgemeester Bakker zei, dat het eigenlijk op normaal weggebruik neerkwam, om alle mogelijke geva ren te voorkomen. Officiële ver- keersvoorschriften lager dan 50 km mogen niet worden gegeven, tenzij werkzaamheden o.i.d. dat vereisen. "Waren alle mensen wijs, de aarde was een paradijs" zei hij, maar zover is het nog niet. Hij beloofde de be woners de suggesties, die tijdens de ze bijeenkomst naar voren kwamen, te onderzoeken en waar mogelijk in toepassing te brengen. Egmond aan de Hoef De romantiek van het melkjuk en de daaraan twee bungelende emmers is verdwenen. Het is een beeld van weleer, toen de romantiek hoogtü vierde in de goede oude tijd, althans, zo zien we het nu. Maar de melkboer van toen kan daarover ook andere verhalen vertellen, bijvoorbeeld over de polsjes die hij in koude dagen aanhad, om zyn handen nog een klein beetje te verwarmen, terwjjl toch de vingers vrü waren, om de litermaat te kunnen hanteren, hij kan vertellen over de zere schouders en over de pyn in zün rug, die hij niet mocht voelen, want het werk moest doorgaan en er moet brood op de plank zijn. Hij kan honderduit vertellen en er een heel Contact mee vullen. Maar dat vindt Piet de Goede nou ook weer niet nodig en Kees ook niet. Deze zet de zaak voort, die zijn va der vroeger kocht voor 150,.van Dirk Kuiper en breng dat geld maar eens boven water. Ja, zo was dat vroeger, toen de melk nog een dub beltje kostte met zo nu en dan een halve cent verlaging. Dat Betaalde weer wat gemakkelijker voor de huisvrouw. Kees exploiteert de zaak nu al weer zo'n 16 jaar en liet hem uit groeien tot een moderne zelfbedie ning. waarvan de zuivelhandel nog steeds een wezenlijk onderdeel uit maakt. Piet de "Goede, ook Piet de fluiter genoemd, omdat men hem van verre al fluitend hoorde aan komen, vent nog steeds op vrijdag en zaterdag. Langs de weg troffen wij hem aan, zoals u op het plaatje ziet. Kees en zijn Truus zetten het bedrijf voort dat hij eens is begonnen, maar de jubilaris kan er nog niet helemaal buiten. Hij zal met zijn vrouw ge tuige zijn van het feest, dat trou wens ook rondom dit echtpaar zal worden gevierd, want het is ook 50 jaar geleden dat zij de huwelijks- stap waagden. De klanten zullen het ook mer ken, want donderdag, vrijdag en za terdag stapt u de winkel maar binnen, alwaar u alle soorten bui tenlandse kaassoorten krijgt voorge schoteld, u pakt maar want het staat er om van te proeven. Onze felici taties en succes voor de toekomst.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1