met de egmonden WAT GAAT ER GEBEUREN MET HET OUDE „SINT AGNES"-GEBOUW RabobankS JULIANAWEG-BEÉNERS NIET TEVREDEN voor al uw bankzaken de egmondeny Slijterij DE POMP Taxicentrale TERVOORT B. V. Tel. Egmond 3000 Kort Nieuws contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206-1201 Egmond a d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 27 NOVEMBER 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1169 Advertentietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie Het oude "Agnes" staat leeg. Het ge bouw heeft als bejaardenhuis afge daan. Als men voorheen zei: "Ik ga naar „Agnes" dan was daarvoor geen andere uitleg nodig, „Agnes" was hulp, steun en toeverlaat. Achter die naam moet een hele lie ve vrouw schuil zijn gegaan, want in naam van haar zijn vele liefdevolle zorgen besteed aan allen die daaraan behoefte hadden. Binnen de muren van het oude gebouw aan de Voor straat werkten vele vrouwen, het wa ren de "Kleine zusters van de h. Jo zef", grootse vrouwen, stuk voor stuk. Hun levensopdracht was: Jezelf ge ven voor de andre zonder aanzien des persoons. Het bejaardenwerk gaat steeds meer in andere handen over, of schoon de zusters in het nieuwe hui ze "Agnes" nog steeds werkzaam zijn. Buiten de verzorging van de bejaarden zijn daar ook een aantal van hun mede-zusters onderge bracht, die zelf tot op hoge leeftijd moegewerkt daar van een welver diende rust genieten. Maar wat er ondertussen met het oude gebouw gebeurd? Dat is nog onbekend. Er wordt gedacht aan een sociaal centrum, funktionerend in de dorpskern, met o.a. een bibliotheek, VW-kantoor, medisch centrum, jeugdsociëteit, zelfs vestiging van 't postkantoor, kortom een centrum, waar men voor vele diensten terecht kan. Het gebouw is eigendom van de gemeente. Maar voor het zover is, zal er nog veel gepraat moeten wor den want verbouw van dit oude bouwwerk is niet eenvoudig, terwijl de kosten hoog zullen zijn. Er zijn reeds plannen gemaakt voor een ge heel nieuwe bestemming. Een van die plannenmakers is o.a. de archi- tekt Schönig. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN .,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telefoon 1203 Wij bezorgen gratis TAXI TAXIBUSJES voor feestjes en clubs Informeer naar prijzen WIJ VERNEMEN: DAT de oproep, die de bejaarden- soos te Egmond aan Zee vorige week plaatste, sukses heeft gehad. Velen hebben zich als lid opge geven. Ons werd meegedeeld, dat het beslist niet noodzakelijk is, dat een bejaarde lid is van wat voor organisatie dan ook. Dat misver stand schijnt te heersen. Iedere bejaarde boven de 65 jaar kan op donderdagmiddag van half twee tot 5 uur in het o.k. verenigings gebouw komen, iedereen is wel kom. Ook zij die niet meer in het arbeidsproces zijn opgenomen van af 55 jaar, zijn van harte welkom; DAT het gemeentepersoneel van Eg mond aan Zee donderdagavond gaat voetballen tegen het gemeen tepersoneel van Egmond-Binnen. De ontmoeting vindt plaats in de sporthal te Egmond aan Zee van 17.45 tot 18.45 uur. Egmond aan Zee verwacht te winnen, Egmond- Binnen ook. Wij zijn erg benieuwd wie hier de sterkste is. Bovendien vragen wij ons af, hoe lang de beide gemeenten op voetbalniveau tegenstanders blijven. Tot zolang stellen wij een wisselbeker be schikbaar; DAT op 16 december in café 't Haas je te Egmond-Binnen een lezing wordt gehouden door de heer K. Schutz van het Rode Kruis over bloedtransfusie, waarover ondanks de grote bekendheid, die mede verband houdt met de praktijk, toch nog veel vragen bestaan; Vervolg "Kort Nieuws" elders in dit blad WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 30 nov. - 1 dec.: zr. Duyneveld, Samenweid 16, Egmond-Binnen, tel. 02206-3159. SIMON HOPMAN t Vorige week overleed op 86-jarige leeftijd de heer S. Hopman, voor heen direkteur van de Coöp. Boeren leenbank, later voorzitter van het bestuur van de bank, die inmiddels Raiffeisenbank werd genoemd en nu bekend staat onder de naam Rabo bank. De heer Hopman overleed in de Prins Hendrik-Stichting te Eg mond aan Zee. alwaar hij met zijn echtgenote zijn laatste levensjaren doorbracht. Hoewel de heer Hopman door zijn hoge leeftijd en afnemende krachten zich niet meer met het openbaar le ven kon bemoeien, is met zijn heen gaan een aktief leven afgesloten, waaraan velen met dankbaarheid en waardering terug denken. Geduren de 28 jaar was hij lid van het be stuur van de bank, waarvan 26 jaar als direkteur/voorzitter, een funktie die onbezoldigd was ondanks de gro te verantwoordelijkheid. Als ere-voorzitter legde hij op 24 januari 1967 de eerste steen van de huidige Rabobank te Egmond a. Zee. Meer dan 25 jaar was hij raadslid van de gemeente Egmond-Binnen, in welke periode hij 16 jaar wet houder was. Tot over zijn 80e jaar was hij voorzitter van de woning bouwvereniging "St. Jozef". Hij was drager van de versierselen behoren de bij de orde van Oranje Nassau in goud, een onderscheiding, die hem werd verleend voor zeer veel on baatzuchtig werk in dienst van de gemeenschap. Ook is hij vele jaren voorzitter geweest van Zeevogels. Met zijn heengaan is het leven afgesloten van een verdienstelijk man, die zijn laatste jaren voor velen ongemerkt doorbracht, waarom wij hem hier nog eens in de herinnering brengen met de naar ons gevoel na mens velen uitgesproken wens, dat hij dét mag ontmoeten, waarin hij volgens zijn overtuiging rotsvast ge loofde. ^ilet werk aan de Julianaweg te jfmond aan de Hoef is nog niet he- Bergen hebben het karwei nog in lemaal klaar. De Gebroeders Min uit hun yzeren greep en met voortva rendheid worden er sleuven gegra ven, wordt er grond verplaatst, be tegeld en bestraat. De Julianaweg wordt nagenoeg omgespit, om er ten slotte als herboren weer onderuit te komen en verbeterd, want dat was o.a. een van de doelstellingen. Maar is het nu allemaal wel beter geworden? Wel, als je niet aan de Julianastraat woont, ben je onmid dellijk geneigd om te zeggen, dat het er goed op vooruit is gegaan. Maar een grote groep "aanwoners" is niet zo tevreden en die ontevredenheid berust op andere gronden dan het keurige wegdek van de Julianastraat nu doet. Het wegdek is goed, daar gaat het niet om, maar hoe de bewoners van de Julianastraat door het gemeente bestuur zijn behandeld, nee, daar over zijn zij niet te spreken. Zij voe len zich min of meer met een kluitje in het denkbeeldige riet gestuurd, dat zelfs ook aan de Julianastraat heeft gegroeid, maar dat is al weer zo'n 25 jaar terug. Het gaat nu om het heden. Tot voor kort beklaagden de be woners zich nog over de slechte toe stand van het wegdek en de belab berde riolering. Toen de gemeente plannen had, om het werk aan te pakken, was iedereen in een juichen de stemming. Maar nu het eenmaal zo ver is, is men helemaal niet te vreden over de houding van het ge meentebestuur, omdat het, volgens deze bewoners, buiten haar boekje gaat, „want", zo zegt woordvoerder Boswijk, „het gemeentebestuur heeft wel goedkeuring gekregen van GS op de plannen voor de Julianaweg, maar men heeft het aan GS voor laten komen, dat er alleen maar ver beterd wordt en er is niet gesproken over verbreding". „Weliswaar geeft de goedgekeurde tekening de nieuwe breedte van de weg wel aan, maar GS is niet verteld, dat de weg voor dien smaller was". „Er was bij de aanvraag om goedkeuring ook geen tekening van de oude situatie inge stuurd". Volgens de protesterende bewoners komt het er eigenlijk op neer, dat GS om de is geleid. En dat is niet bijdeh&^t van die jongens bij GS. Tijdens cle uitvoering van de werkzaamheden werd al dra duide lijk, dat de weg werd verbreed en als natuurlijk gevolg daarvan het trottoir aan beide zijden versmald. Daardoor ontstaat, volgens de ver ontruste bewoners een groot gevaar, want het verkeer gaat sneller met te verwachten noodlottige gevolgen. Bovendien vinden zij, dat de rio lering op een bepaald deel niet af doende onderhanden wordt genomen, zodat stankoverlast blijft. (De vol gende dag werd ons medegedeeld, dat het wél was gebeurd). Op 20 augustus had men zich tot het gemeentebestuur gewend mid dels een brief, voorzien van vele handtekeningen, waarin de bezwaren tegen de verbreding van de rijweg kenbaar werden gemaakt. Op 7 ok tober schreef het gemeentebestuur, dat het overtuigd was van een ver betering van de veiligheid, wanneer de trottoirs een geringe versmalling zouden ondergaan, waardoor het verkeer gemakkelijker kon passeren, zonder van de trottoirs gebruik te hoeven maken. Op 7 november ontving het ge meentebestuur van de verontruste bewoners een brief met de eis, dat de inmiddels voortgaande werk zaamheden onmiddellijk zouden worden stopgezet, zij eisten binnen 14 dagen antwoord en als dat ant woord niet toereikend was, zouden ondergetekenden zich wenden tot Gedeputeerde Staten. Op 15 november antwoordde het gemeentebestuur, dat het precies handelde volgens het bestemmings plan, dat de raad de rekonstruktie had goedgekeurd en dat er dan ook geen reden was om de werkzaam heden stop te zetten. Tevens nodigde het gemeentebestuur de bewoners uit voor een gedachtenwisseling op maandag 18 november, 's middags om 4 uur. En over dit laatste was men zeer ontstemd, omdat er geen tijd werd gegeven om een nader standpunt te bepalen en eventueel zich te laten voorlichten door een deskundige. In een nogal laatdunkend briefje schreef men aan het gemeentebe stuur, dat men er niet op inging, ofschoon de reden van deze weige ring in de brief niet werd genoemd. Het gevolg was, dat het gemeente bestuur op de dag van de meeting bij de adressanten nog een brief liet bezorgen, met het dringende verzoek alsnog te komen, aangezien slechts een deel van de Julianawegbewoners negatief reageerde, zodat het zich genoodzaakt zag, de meeting door te laten gaan. Er waren slechts enkele bewoners aanwezig, ondanks het dringende verzoek omte komen. De verontrus ten vinden, dat zij door het Gemeen tebestuur onelegant zijn behandeld. Het gekozen tijdstip van 4 uur 'smid- dags was inderdaad niet erg prak tisch, maar dat was niet de reden van de weigering. KOMMENTAAR VAN DE REDAKTIE: Toen wij na de publikatie van het verslag van de hoorzitting in het dorpshuis werden gevraagd voor een gesprek met de Julianastraatbewo- ners ten huize van de familie Thijs- sen, kregen wij van de heer Boswijk te horen, dat ons verslag subjektief was. Het gaf te veel de zienswijze van het gemeentebestuur weer. Welnu, dit kan niet anders, wan neer alleen het gemeentebestuur aan het woord is. U had de uitnodiging van het gemeentebestuur immers ge weigerd? Ondanks het gebrekkig en hooghartig gestelde briefje, waarin de uitnodiging werd genegeerd, wa ren er enkele bewoners op de hoor zitting aanwezig, die veiligheids maatregelen bepleitten, waarvoor het gemeentebestuur alle begrip had. Hoe het mogelijk is, dat een aan tal inwoners het briefje heeft ge tekend, is ons een volslagen raadsel. Het moet blindelings gebeurd zijn, wij zouden ons geschaamd hebben. En laten we eerlijk zijn, het gesprek ten huize van de familie Thijssen is bij ons zeer negatief overgekomen. Zou er ook iets kunnen zijn wat wél goed is in het gemeentebestuur? U wilde uw naam hier niet ge noemd hebben. Maar meneer Bos wijk, daaraan is niet te ontkomen, als wij uitdrukkingen weergeven van u en niet van ons. U durft toch wel openlijk voor uw mening uit te ko men of klopt die niet helemaal? Redaktie "Contact met de Egmonden" Gerard Belleman

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1