GEZELLIGE FEESTAVOND EGMONDIA LIEUWE VAN DER WOUDE GAAT VERTREKKEN BOKSCLUB PETTIT VERENIGINGS- NIEUWS EENSGEZINDHEID GAF FEESTCONCERT CONTACT MET DE EGMONDEN 27 NOVEMBER 1974 —NUMMER 1169 De zalen van "Het Witte Huis" van de heer Foeken te Egmond aan Zee waren vol, toen daar zaterdag avond het Egmondiafeest plaatsvond. De nieuwe voorzitter heette de aan- wezigert welkom, in het bijzonder de oud-voorzitter en zijn vrouw, de heer en mevrouw Visser en van de KNVB de heren Spaans en Van A- merongen. De heer Van Amerongen sprak woorden van dank en waardering over het werk van de heer Visser voor Egmondia verricht en hij on derscheidde hem met de zilveren bondsspeld. Hij belichtte de dienen de taak van een voorzitter en kon- kludeerde, dat Arie Visser zich al tijd had gegeven voor zijn vereni ging. De heer Visser was dankbaar voor de onderscheiding en zei, dat inzet voor een vereniging dan alleen slaagt, wanneer men zich verzekerd weet van zijn thuis en dan speciaal van zijn vrouw. Deze steun had hij altijd ondervonden. De heer A. Zwart overhandigde hem namens de supportersclub een attentie, terwijl ook de evenemen tenkommissie zich niet onbetuigd liet. Hiervan mochten ook de heren Snijders en Huiberts een attentie ontvangen. Mevrouw Visser deelde eveneens in de hulde van haar man. Hierna "stortte" de Egmondia-fa- milie zich in het feest, dat voor de organisatie een genoegen geweest moet zijn, daar het enthousiasme zeer groot was. Het bestuur van Eg mondia dankte aan het slot van de avond de organisatoren, mede na mens de aanwezigen voor de bijzon der gezellige avond, die zeker voor herhaling vatbaar is en wie weet al heel spoedig. Hel zwembad te Egmond aan Zee is een welhaast ondenkbare zaak zonder de aanwezigheid van de be drijfsleider Lieuwe van der Woude. Zijn voornaam verraadt zjjn Friese afkomst, onder de naam Leo ver staan wjj hem beter, hoewel hij geen woord Fries praat, althans niet hier. Maar het zwembad te Egmond aan Zee gaat het binnenkort zonder hem stellen, omdat hy met ingang van 1 december een funktie aanvaardt in het sociale verzekeringswezen bij *t G.A.K. te Alkmaar. En daarmee hoopt hij nog meer beantwoording te vinden aan het gevoel, dat hij altijd al heeft gekoes terd, om nog eens werkzaam te zijn in de sociale sektor, waaraan hij door allerlei grillige kronkels op zijn levenspad niet is toegekomen. Hij werd vroeger op het spoor van de techniek gezet, werd scheepswerk- tuigkundige, kwam door deze des kundigheid in het zwembadwezen, waarvan de technische apparatuur hem door zijn opleiding bekend was. Door die technische funktie kwam hij met de organisatie van het zwembadwezen zelf in aanraking, ging tenslotte meer met mensen om dan met techniek en daardoor begon het pad zich af te tekenen in de richting die hem meer lag. Tenlotte kwam zijn kans in Egmond aan Zee. Hij de technische man, die liever met mensen omging, zag een prach tige kombinatie van beide in het be drijfsleiderschap van het nieuwe zwembad, waarvan hij de bouw en ontwikkeling heeft mogen meema ken. Dit zwembad met al zijn weder waardigheden heeft hem geboeid Vanaf hef moment dat hij met het stichtingsbestuur contact kreeg tot nu toe. "Eerlijk gezegd valt het mij zwaar" zegt hij, "om deze sfeer te verlaten en als ik er zo over pieker, dan kan ik een gevoel van weemoed niet onderdrukken". "De sfeer die ik hier in Egmond heb ontmoet, het contact met een stichtingsbestuur, dat met grote voortvarendheid de meest grote problemen te lijf gaat zonder opscheppèrij, zonder hiërar chische maatstaven, alleen maar ge moedelijkheid en ondertussen zo maar prestaties leverend, waarvoor anderen veel gezwollen taal nodig hebben om dan nog niets te berei ken, de sfeer van het gezamenlijk doen zonder dat de een meer is dan de ander, ik geloof niet dat ik die nog een keer ontmoet", zegt Leo van der Woude. -rwi "Ik hoop echter in mijn nieuwe werkkring meer de vervulling te vinden van mijn aanleg, ik kan het nu nog doen, al zal het wel studeren hem begint het leven bij 40, door daaraan een radikaal andere wen ding te geven. Zijn opvolger wordt de 26-jarige Kees Houtenbos, die aan het CIOS zijn opleiding heeft genoten. Hij kent de weg in het zwembad van Egmond aan Zee, terwijl hij voor zijn in diensttreding in februari 1973 in- strukteur was te IJmuiden en vak leraar gym aan de Mavo te Wiering- erwerf. worden". "Ik zou krankzinnig zijn, wanneer ik in een ander zwembad zou gaan werken, want beter dan hier krijg je het nooit". Leo van der Woude heeft 2l!z jaar in Egmond aan Zee gewerkt en voor Wekelijks oefent in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef de boksclub Pettit. Vorige week hadden wij de groep al in het Contact willen plaat sen, maar een technische storing was er oorzaak van, dat wij dit nu pas kunnen doen. Door die storing is o.a. ook niet uit de verf gekomen, dat op de tassen de naam Beemster- boer prijkt. Het is de naam van de gelijknamige eigenaar van voorheen hotel-café Brouwers, die tezamen met Cees de Goede, zuivelhandel en levensmiddelenbedrijf, de boksclub financieel een ruggesteuntje geeft. De boksclub Pettit komt zo nu en dan in het nieuws door de goede resultaten die in verschillende wed strijden worden behaald. GEZINSVERZORGING DE EGMONDEN Mevr. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, Egmond a.d. Hoef, telefoon 02206-1537. Spreekuur da gelijks van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. HEEGEMUNDE-NIEUWS De bazar, die wij in ons bejaar dentehuis "Heegemunde" hebben ge houden op 15 en 16 november 1.1. is een geweldig sukses geworden. Al len, die hieraan hebben meegewerkt onze hartelijke dank. Het bezoek van St. Nicolaas aan Heegemunde, na de rondgang door Egmond-Binnen op zondag 24 no vember is eveneens een prachtig e- venement geweest. Alle bewoners en het personeel van Heegemunde mochten van St. Nicolaas een ge schenk in ontvangst nemen. Dit was mogelijk gemaakt door de onderne mersvereniging van Egmond-Binnen. Via dit stukje willen alle bewoners, direktrice, personeel en bestuur van Heegemunde de ondernemersvereni ging hartelijk bedanken voor deze geweldige geste Als u dit leest heeft een jongeren koor uit de Wormer op dinsdag avond 26 november in Heegemunde en zangavond verzorgd. Donderdag avond 28 november wordt er een dia-avond gegeven in de rekreatie- zaal. Vele beelden uit Egmond-Bin nen en omgeving zullen dan ver toond worden door de heer N. Bal- tus van de Doelen te Egmond-Bin nen. Tenslotte wordt er op donder dagmiddag 5 december van twee tot vijf uur een St. Nicolaasmiddag ge houden voor de bewoners van Hee gemunde. Belangstellenden voor al le evenementen zijn welkom, maar de ruimte is beperkt. Het bestuur SPRENKELING BOYS Woensdag 27 nov, sporthal Egmond: Sprenkelingb. 1 - HZV/Vierspr. 8.20 6 december sporthal Egmond: Sprenkelingb. 3 -Cartouche 2 7.00 scheidsr. G. de Raadt EGMONDIA Programma zaterdag 30 november: Alcm. V. 1 - Egmondia 1 14.30 junioren Egmondia BI - BOL BI 14.30 Egmondia B2 - J. Holland B5 13.15 USVU C2 - Egmondia Cl 14.30 Victoria O C2 - Egmondia C2 14.30 pupillen Egmondia Al - Go Ahead Al 10.30 Vrone A3 - Egmondia A2 10.30 Foresters A3 - Egmondia A3 11.00 Kolpingb. A4 - Egmondia A4 11.30 Duinranders BI - Egmondia BI 11.00 Duinranders B2 - Egmondia B2 11.00 Egmondia Cl - Zeevogels Cl 10.30 Duinranders C2 - Egmondia C2 12 Programma zondag 1 december: Berdos 1 - Egmondia 1 14.30 SC Spirit 2 - Egmondia 2 10.00 Alkm.B. 4 - Egmondia 3 10.00 Alkm.B. 6 - Egmondia 4 10.00 Egmondia 5 - Vitesse 9 12.00 Huiswaard 2 - Egmondia 6 14.30 junioren: Go Ahead Al - Egmondia Al 10.00 Egmondia A 2 - Vitesse A5 12.00 Vrijdagavond werd in de zaal van de familie Swart te Egmond-Binnen door "Eensgezindheid" van Egmond- Binnen, onder leiding van de heer Frans Alleman, een ere-concert ge geven ter gelegenheid van het be halen van de geweldige suksessen op het concours te Zaandam. Voor een goed gevulde zaal wer den de concoursnummers ten geho re gebracht. De voorzitter van het korps, de heer G. Tervoort, verwel komde de aanwezigen. "Eensgezind heid" beschikt over geweldige mu zikanten, want de werken die wer den gebracht waren zeer technisch en zwaar in het gehoor liggend. Alle leden mochten een bos bloe men in ontvangst nemen, die be stemd waren voor hun dames. Voorts werd het woord gevoerd door de z.e. heer pastoor en de heer R. Druiven, voorzitter van "Lamoraal van Eg- mont", die het korps komplimen- teerden. De heer R. Druiven bood namens "Lamoraal van Egmont" een mars aan naar keuze. Hierna werden nog enkele muziek stukken ten gehore gebracht, waarna de heer G. Tervoort alle muzieklief hebbers dankte voor hun aanwezig heid. Vervol"' naast de Spar

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 5