PLANTSOENEN LEEGGEROOFD SONJA MINIS OPENDE KUNSTGALERIE FANGY-FAIR ST. JOZEFSCHOOL EGMOND AAN ZEE 22 mei 1975 Aan de Pr. Marijltelaan te Egmond aan de Hoef, nabij de Slotkapel, zijn enkele plantsoenen nagenoeg ont daan van een aantal kostbare plan ten. De heer Th. Both, directeur ge meentewerken vertelde ons, dat er een kenner aan de gang is geweest, daar de duurste planten verwijderd zijn, terwjjl de meer algemene soor ten zijn blijven staan. En dat zijn er nog maar weinig. Het is de bedoeling van het ge meentebestuur, om de verschillende punten in de gemeente te verfraaien maar op deze manier is het vechten tegen de bierkaai. De schade, die nu is aangericht is dit jaar niet meer te herstellen, daar het gewas in de herfst en wintermaanden reeds was uitgezet. Het is zelfs de vraag of het eldei's nog wortels schiet, want de planten zijn in grote haast verwij derd. Op de weg was duidelijk een spoor te zien van een wagen op luchtbanden, waarvan zelfs de maat was vast te stellen, daar er van de vier hoeken zand op de weg was gevallen. De politie stelt een scherp onder zoek in. De heer Both heeft met zijn mensen o.l.v. de heer Weijers alle mogelijke moeite gedaan, om de ge meente voor de zomer een goed aan zien te geven, maar op deze manier is het ondoenlijk. Een half uur voor dat het plantsoen van de planten werd ontdaan, reed er een politie patrouillewagen langs, die niets vreemds constateerde. Even daarna sloeg men zijn slag. Men vraagt zich wel af of het nog zin heeft met de beplanting door te gaan. Echtpaar Oorthuizen - Prins Hendrik-Stichting Hulp aan de derde wereld, je leest het veel, tv en radio besteden er aandacht aan. De club van Rome brengt een rapport uit met als con clusie, dat we onze mentaliteit moe ten veranderen. Je leest het, denkt er misschien over na, maar je voelt je tegelijkertijd machteloos. "Wat kan ik er nu aan doen, die landen zij zo ver weg, o, ik geef wel wat als dat gevraagd wordt, wat gebeurt er met het geld, heeft het allemaal wel zin?" Hierop zeggen wij: "Ja, het heeft zin". Een paar jaar terug hebben wij op de St. Jozefschool een fancy- fair gehouden met als resultaat een opbrengst van 1000,Die aktie was bedoeld voor pater Knibbeler in Brazilië, die in de krottenwijken van Peruz zijn werk verricht. Hij heeft van dat geld wekkers gekocht, zodat de mensen op tijd op hun werk konden komen, anders werden ze ontslagen. Watèrfilters was een ander produkt dat hij kon aanschaffen. De kinderen konden nu zuiver water drinken. De kinder crèche kon worden ingericht, waar door moeders konden gaan werken en zodoende wat geld in het laatje brengen met als gevolg een wat menswaardiger bestaan en dat is verheugend. Er valt echter nog heel veel te doen, we moeten door blijven gaan. Er wordt daarom op 7 en 8 juni a.s. weer een fancy-fair gehouden op de St. Jozefschool. De voorbereidingen hiervoor zijn in volle gang. De prij zen (en wat voor een prijzen) stro- i men binnen. We kunnen nog veel gebruiken, dus De prijzen per attraktie zijn niet verhoogd, dat blijft dus 0,25. We hopen op 7 en 8 juni velen te mogen begroeten. Namens alle medewerkers, G. Jaspars WAT IS DAT EIGENLIJK Onder dit motto zijn reeds drie jeugddiensten gehouden. Zondag avond 25 mei om 7 uur in de Herv. Kerk volgt de vierde dienst in deze serie. Onderwerp: "Wat is dat eigen lijk, een christen?" Medewerking aan deze dienst wordt verleend door ds B. Martèl en de muziekgroep B.B.C. uit Amstelveen. De groep die 12 jaar bestaat, heeft reeds '3 gram mofoonplaten gemaakt en is opge treden in Polen, Duitsland, Enge land en België. Er zijn vier musici en er wordt afwisselend gespeeld op orgel, gi taar, vibrafoon, saxofoon, klarinet, trompet en basgitaar. In Nederland treden zij veel op in jeugddiensten en koffiebars van Youth for Christ. Jongelui, kom zondagavond naar de jeugddienst; koffiedrinken na afloop, fe Jeugddienst-comité HOOG WATER Woensdag 21 12.33 —.20 fconderdag 22 1.04—13.37 'Vrijdag 23 2.04—14.32 Zaterdag 24 2.52—15.21 Zondag 25 3.42—16.11 Maandag 26 4.28—16.55 Dinsdag 27 5.09—17.38 (springtij) Woensdag 28 5.52—18.19 Donderdag 29 6.35—19.01 EEN DAGJE UIT MET DE BEJAARDEN (dankbetuiging) Het was een feestdag voor de bejaarden van Egmond aan Zee de badplaats aan Hollands kust, aan Hollands ree. Het doel van de reis was Flevohof en Volendam, een prachtige busreis, niet dus met trein of tram. De burgerij van Egmond offerde weer spontaan, zij hebben de oudjes nog nooit in d'er hemd laten staan. Een prima sfeer, zoals altijd, een dag vol vreugde en gezelligheid. De lunch en het diner waren weer volmaakt, het heeft eenieder dan ook prima gesmaakt. De thuiskomst leek de intocht der gladiatoren, terwijl Lamoraal haar muziek liet horen. Tot slot in de Speeltuin koffie met muziek, onder gejuich van het dansende publiek. Dank aan de leiding, de helpsters Truus en Annemiek want de verzorging was gewoonweg magnifiek. Dan ook aan de Egmonders van elke richting van de bewoners van de Prins Hendrik-Stichting. Hartelijk dank jullie allegaar, hopenlijk tot ziens in het volgend jaar. B.V. HET WITTE HUIS Op dinsdag 27 mei speelt het Witte Pluis haar voorlaatste wedstrijd in de Top-competitie om het kampioen schap van Nederland tegen DOS uit Hattum, nabij Zwolle. Bij winst ko men André van Ham, Piet Dekker en Piet Vet dicht bij dat kampioen schap. De wedstrijd wordt gespeeld op de grote matchtafel van café '.t Witte Huis en de aanvang is 18.30 u. Toegang gratis. Er wordt veel pu bliek verwacht. "Rietdekker: Wie rieten daken maakt", aldus het woordenboek. Vele oude ambachten moet je tegenwoordig in het woordenboek opzoeken om te weten wat ze betekenen, omdat ze niet of nauwelijks meer bedreven worden. In Egmond aan de Hoef zagen we rietdekkers aan het werk. Van riet waar de pluimen nog aanzitten creëren de "ambachtslieden" 'n prachtig glad oppervlak, waardoor 't boerderijdak van bloembollenbedr. De Waard weer waterdicht zal worden en vooral het aanzien waard is. Aan de Prins Bernhardstraat nr. 10 te Egmond aan Zee heeft Sonja Mi nis haar "Galerie 10" geopend met een tentoonstelling van werken van E. Schipper-Sehramm, die naïeve kunst beoefent en van Cornel Remy, van wie een aantal schilderden zijn opgesteld. Het ontwerp van de galerie is van de architect A. Schönig, die van de voormalige garage/zomerhuis een bijzonder smaakvol geheel gemaakt heeft, terwijl het aannemersbedrijf E. Zwart het werk uitvoerde. Het is de bedoeling van Sonja Mi- nis, dat kunstenaars, die niet die mogelijkheden hebben, om hun werk in galeries naar voren te brengen, een kans te geven. Reeds jaren is zij met haar man geïnteresseerd in kunst, zij speelde al lang met het plan, eens een galerie te openen, tot dat zij de mogelijkheid kreeg aan de Prins Bernhardstraat te Egmond aan Zee. Tijdens de Pinksterdagen gaven reeds velen van hun belang stelling blijk. De tentoonstelling van de nu exposerende kunstenaars duurt tot woensdag 11 juni en de galerie is dagelijks geopend van 13.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur.

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 3