J.BULT Contact met de Egmonden 28 mei 1975 vervolg "Kort Nieuws" van voorpagina. DAT drumband Eensgezindheid uit Egmond-Binnen tijdens het drum bandconcours van de KNF te Hoorn met 196Va punten de eerste prijs behaalde. Aan het concours deden 14 corpsen mee uit alle de len van het land. Volgende week neemt de drumband deel aan het festival in Schagen. DAT de heer E. de Jager, heilgym- nastmasseur, te IJmuiden de staats- bevoegdheid fisiotherapeut heeft behaald. DAT kleuterschool 't Pandabeertje te Egmond aan Zee een bibliotheek wil oprichten. Goede kinderboeken welke niet meer worden gelezen zijn van harte welkom, tel. 2212. DAT de r.k. zangvereniging te Eg- mond aan de Hoef nieuwe zang stemmen kan gebruiken. Zingt u bas, tenor, alt of sopraan, meldt u bij de dirigent A. Aelbers in het dorpshuis of tel. 1276 of 1492. DAT drumband Van Speyk, nu zij een nieuwe instrukteur heeft, weer leerlingen kan plaatsen. De repe titie is vrijdagavond vanaf 7 uur in de Speeltuin of als het daar niet kan in het o.k. verenigings gebouw. Ook vraagt durmband Van Speyk zich af of het in Eg- mond aan Zee mogelijk zou kun nen zijn een maitre-peleton te vormen met meisjes vanaf pl.m. 16 ijlaar. Het bestuur wacht op aanmeldingen tijdens de repetitie of telefoon 2057 (na 5 uur). Garage Bak gaat als zodanig verdwijnen. In Egmond-Binnen gaf het bedrijf overlast aan de buren en de omgeving, reden waarom dit jaren lang gevestigde bedrijf weg moest. Toch gaat dit oude Egmondse bedrijf niet helemaal weg. Op de plek komen dagwinkels, althans dat plan be staat en wij zien daar dan ook in de toekomst nog wel een reisbureau Bak verrijzen, zodat de traditie wordt voortgezet. De plaatselijke afdelingen dragen het grootste gedeelte van de collecte opbrengst af aan het landelijke Rode Kruis, dat hiermede o.a. de volgende taken kan verrichten: GeeiPIgmonders op dit plaatje, maar mensen die hier al 25 jaar hun vakanti'è doorbrengen. Vandaar dit plaatje. Het is de familie Van Dorland, die momenteel verblijft bij de familie Hoogeboom aan de Torensduin nr. 12 te Egmond aan Zee. Dit jaar dus een zilveren vakantiejubileum. Het uithangbord aan de gevel van het huis van de familie Bult te Egmond aan de Hoef is opgeknapt. Thijs Oorthuis heeft de kleuren van het reeds verschillende eeuwen oude bord weer opgefrist en in de sfeer gebracht van het aloude slot. Het is een mooi stukje werk en de moeite waard om te bekijken. Zo was het vroeger, nu zijn er nog slechts muur tjes. rode kruis-posten langs de auto wegen; hulp bij nationale of inter nationale rampen of conflicten; va kantieweken voor chronisch zieken en gehandicapten in de twee Rode Kruisvakantietehuizen; lectuurvoor ziening t.b.v. zieken, gehandicapten en bejaarden; bloedtransfusiedienst en trombosedienst, enz. enz.! Een klein gedeelte van de op brengst mag de afdeling zelf houden. Onze afdeling "De Egmonden" be steedt een groot gedeelte hiervan om een aantal chronisch zieken en ge handicapte plaatsgenoten een onver getelijke vakantieweek te laten mee maken aan boord van 't Rode Kruis- hospitaalschip "J. Henri Dunant". Een doorkijkje over een stukje groen Egmond-Binnen, waar als alles verloopt volgens de besluiten, het dorpshuis moet komen. Niet iedereen is het er mee eens, o.a. het NKV maakt veel bezwaren. De toekomst zal uitmaken wie gelijk heeft. Nu groeit er nog het groene gras en de boterbloemen en dat is ook mooi. Het doorkijkje is er nog. Bekijk het nog zolang het kan. HET RODE KRUIS KOMT EEN STUKJE TEKORT Onder dit motto wordt van 26 mei t.m. 8 juni weer de jaarlijkse inza melingscampagne gehouden met de ^fcpkende envelopjes, die u één dezer dragen krijgt thuis bezorgd. De vol gende week zullen zij door een aan tal vrijwilligers weer worden opge haald. Maar elke zieke, die mee vaart, kost onze afdeling ruim 300 gulden, het geen betekent, dat we ieder jaar weer een aantal mensen (die er hard aan toe zijn!) moeten teleurstellen, want "het Rode Kruis komt 'n stukje tekort". En daarom heeft hij zich niet al leen beperkt tot de geschiedenis van de familie Hof, maar ook die van de Egmonden interesseert hem boven mate. En daarover raak je bijna niet uitgepraat, want over de historie van Egmond kan Jos zeer veel ver tellen Stapels lektuur heeft hij al doorgebladerd en musea loopt hij plat. "Bepaald goedkoop is het niet, maar welke hobby is dat wel?" vindt Jos. Op lagere scholen zou Jos graag leerlingen over de geschiedenis van het dorp waarin ze leven, willen vertellen. Maar voor hij daaraan be gint, wil hij nog meer over de Eg monden uitzoeken. En dat kan nog aardig wat tijd in beslag nemen, want deze drie kleine dorpjes heb ben een rijke geschiedenis! Sabelle SPORT IN BEELD. In het zwembad te Egmond aan Zee zwommen bejaarden voor hun diploma. Op de foto ziet u het onderdeel gekleed zwemmen en daar zagen ze helemaal niet tegen op. Zonder aarzeling sprongen zij in het water en het resultaat was het begeerde diploma. Wij vragen nu dan ook aan U: helpt mee om dit tekort zo klein mogelijk te maken! Breng een 'offer', aan een 'aalmoes' hebben we niets. Beschaam de hoop niet van al die genen, die, hoe of waar dan ook, in nood verkeren. De mogelijkheid daartoe hebt U door gul uw gift in het "giftenenve lopje" te stoppen. Maar u kunï ook mee helpen door u als lid van het Rode Kruis op te geven. Doe dan ook een briefje met uw naam en adres in het envelopje en vermeldt hierbij tevens het bedrag, dat u jaar lijks als kontributie wilt bijdragen (min. 2,50 per jaar). Bij voorbaat hartelijke dank! Pastoor C. P. van den Berg, voorzitter van de afd. "De Egmonden" van het Nederl. Rode Kruis. Wie kunnen vertellen over het be roep van één van hun voorvaderen in 1725 uitoefende en waar o.a. de familienaam oorspronkelijk vandaan komt? Die mensen moet je met een lampje zoeken, maar in Egmond aan de Hoef zit er één. Dat is de 26- jarige Jos Hof, die met z'n vrouw en 3 weken jonge dochtertje Diana aan de Irenelaan woont. Al drie jaar lang struint Jos al lerlei archieven af en controleert hij nauwkeurig alle gegevens die hij ontvangt. En zo is hij na al die tijd geduldig zoeken al in 1725 terecht gekomen en is hem al opgevallen dat hij uit een molenaarsgeslacht stamt. "Het is ontzettend interessant om te weten wat de geschiedenis van je eigen familie is" zegt Jos, "trou wens, alles wat historie is komt in mijn straatje".

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 3