"CONTACT MET DE EGMONDEN" 14 APRIL 1976 NUMMER 1241 - IS ilroMn t"*4 v L L *a TiNO EN MIEKE TABAK WAARD EN WAARDIN VAN "HET WITTE HUIS" Een "Witte Huis" vol gasten was getuige van de overdracht van dit bekende hotel-café aan de Voor straat te Egmond aan Zee. Herman Foeken gaf de sleutel van het be- dryf aan de burgemeester, die hem op zyn beurt ter hand stelde aan Tino Tabak, met welke handeling de overdracht was bezegeld. Voor Herman Foeken was dilt geen gemakkelijk moment, voor Tino en Mieke Tabak betekende het een nieuw begin, dat later door burge meester Bakker nog eens officieel werd bekrachtigd door het schenken van enkele glazen bier, waarop hij met de nieuwe eigenaars een toast uitbracht op de heropening van ,,'t Witte Huis". Cees Verduin, in het verenigings leven rond ,,'t Witte Huis" geen on bekende, kon hierna verschillende sprekers aankondigen. Vooral uit de wielerwereld waren békende figu ren naar Egmond aan Zee gekomen. Het woord voerden o.a. de heer Koolboom 'van de KNWU afd. Nrd.- Holland, Roy Schuiten en Jan Heil, vakman van de wielerzesdaagse. Vele gelukwensen kwamen bin nen, waaronder die van Péter Post en Cees Bal, die echter niet aan wezig konden zijn. Het scheelde ook weinig, of Tino had zelf geen toe stemming gekregen, daar hij op die momenten in training had moeten zijn. De heer G. Gravemaker wenste het paar geluk namens de "Een dracht", terwijl hij vertelde dat er gestreefd werd naar verruiming der sluitingstijden voor de horecabedrij ven. De heer Schilder (Biljartbond) sprak de wens uit, dat de biljart- sport even welkom zou blijven ais voorheen, terwijl namens de biljart vereniging „Het Witte Huis" de hr. A. Kager de gelukwensen over bracht. Vele afvaardigingen gaven van hun belangstelling blijk, w.o. ,',t Alf Elf ie" en de reisvereniging „De Beuk Er In". Vanaf deze plaats veel succes. SNACKBAR "DE DUINVOET" OPENDE ZIJN DEUREN Tegenover het bejaardencentrum Torenduin te Egmond aan Zee open den Nico en Lineke Bakker hun snackbar "De Duinvoet", of eigen lijk deden hun beide kinderen Joost en Nicole dat voor hun ouders. Een nieuw begin voor deze jonge mensen, die met vakmanschap hun zaak willen opbouwen en daar be staat groot vertrouwen itn, omdat dat reeds is bewezen. Velen waren naar de receptie gekomen, om Nico en Lineke Bakker geluk te wensen met hun initiatief, bij welke geluk wensen wij ons gaarne aansluiten. Mozart uitvoering in EgmondBinnen Op eerste Paasdag 's morgens om 9.30 uur zal het gemengde zang koor "Crescendo" uit Egmond-Bin- nen optreden in de r.k. parochiekerk St. Adelbertus. Uitgevoerd zullen worden onder meer de Missa Brevis in C van Wolfgang Amadeus Mo zart, de Choral uit Kantate 147 van J. S. Bach, Psalm 150 van César Franck, aria uit de Mattheus Passi on van J. S. Bach, enz. Het "jonge" Egmondse koor zal zich op Pasen voor de eerste keer met een klassiek programma pre senteren sinds het bestuur 'n nieuwe jonge dirigent heeft kunnen aan trekken. Met de komst van deze dirigent en na diverse aktivitedten van bestuur en leden zijn velen tot het koor toegetreden. Toch hoopt men, dat nog vele dames en heren (van alle leeftijden) de stap zullen nemen om lid te worden en in ieder geval komende zondag komen luis teren. Dat het koor zijn vleugels breder uit gaat slaan in de toekomst moge blijken uit het operelteprogramma, dat men na Pasen in studie gaat ne men. Crescendo is n.1. door het Eg mondse fanfare "Eensgezindheid" uitgenodigd om naast de vooraan staande Nederlandse operazangers en zangeressen, welke gecontrac teerd zijn, een groot gedeelte van het programma te verzorgen. Dit concert zal 13 aug. a.s. plaats vinden. Uitgevoerd zullen worden "Als je dagtaak als onderwijzer er op zit, dan kan je altyd nog de kruiwagen nemen en stenen gaan ryden" dacht Wïm Nooteboom van de St. Jozefschool te Egmond aan de Hoef. En om die stenen vakkun dig te verwerken tot een smaakvolle openlucht zitkuil, daarvoor heb je weer vakmensen nodig en die wer den al gauw gevonden tussen de ouders van de kinderen, die de St. Jozefschool bevolken. En zo wordt met vereende krachten gewerkt aan een mogelijkheid, om de kinderen te onderwijzen in de openlucht, wan neer dat voor de te geven les gun stig is. De tuin van de school wordt er ook gezellige door, de omgeving waarin de school is gelegen - toch al prachtig - gaat er op vooruit, kort om, hier wordt een klimaat gescha pen waarin het fijn is les te geven en te ontvangen. Voor de kinderen van deze school een gezonde om geving, waarin onderwijzers en ou ders hart voor hun zaak hebben. BILJART-T OURNOOI MEERPAAL - DUINBOYS Uitslag: Luc Duin 150-150 Wil v. Hof 125-112; P. Glas 80-50 E. van Stralen 150-150; Jb. Glas 150-142 H. Hof 125-125; D. Iioutenbos 80-80 C. Zwart 150-131. Eindstand 2-2. 'Sn mk 1 werken van F. Lehar, P. Abraham en R. Benafzky. Medewerkenden aan de viering op le Paasdag in de Adelbertuskerk zijn o.m. Gem. Zangkoor Crescendo, begeleidingsorkest Con Cantino uit Alkmaar, Jan Schuit, orgel. Belang stellenden kunnen alle inlichtingen verkrijgen tijdens de repetities op dinsdagavond of bij die heer N. v. Schagen, Herenweg 6, Egmond-B'in- nen, tel. 02206-1623 of bij mevrouw N. Verhoogt-Beentjes, Dom Huyben- laan 23, telefoon 02206-2600. Veel geslaagden bij EHBO In café 't Haasje te Egmond-Bin- nen werd op 2 april j.1. de diploma uitreiking gehouden door de EHBO afdeling Egmond-Binnen, voorafge gaan door een korte jaarvergade ring, waarna burgemeester Bakker de diploma's uitreikte. De avond werd besloten met een uurtje ge zellig kienen. De geslaagden zijn: de dames C. M. Swart, L Lute, D. Admiraal, F. v.d. Berg-Kolst, E. Belleman-Hop man, J. Groot-Smal, M. Kraehlt-v.d. Akker, N. v. Romunde, M. Schutte- v.d. Horst, T. Speetis-v. Rijswijk, J. v.d. Heide-Grootenhuis, G. Gaart- huis-Tervoort, N. Wesseling-Tromp, A. de Boer-Melker, A. Üe Waard, C. Geurtsen en M. Balitusde heren G. Apeldoorn, H. Hofman, W. G. Twtisk, P. v.d. Reep, J. Admiraal, J. Twisk, M.- Sentveld, Jac. v. d. Reep. BERDOS - EGMONDIA 3-4 In deze vooral voor Egmondia belangrijke wedstrijd is het gelukt om de beide punten mee naar Eg mond te nemen. Egmondia speelde fel op winst, maair BerdOs gaf zich niet gewonnen. Toch scoorde Egm. door goed doorzetten van C. Zwem mer het eerste doelpunt. Berdos bleef echter komen en slaagde er in om binnen zeer korte tijd de stand weer gelijk te trekken. Weer was het C. Zwemmer die uit een listig genomen vrije trap hard Inschoot. Met de stand 1-2 begonnen de ploe gen aan de 2e helft waarin Berdos al snel op 2-2 kwam en kort daar op zelfs met 3-2 voorkwam. Toen was het Koopman die uit een vrije trap de Berdoskeeper onhoudbaar passeerde, 3-3. Zowel voor het pu bliek als voor de spelers werd het een spannende aangelegenheid, maar het was dan P. Vuil die voor op luchting in het Egmondse kamp zorgde door een 4e doelpunt te sco ren. Hoewel beide partijen nog kan sen kregen om de stand te veran deren en de laatste minuten onder grote spanning verstreken, behield Egmondia de voorsprong en won verdiend deze zeer belangrijke wed strijd, temeer daar Schagen er in was geslaagd om ook met 1-0 te winnen. Nog twee wedstrijden resten Egmondia. Alles zal nog gegeven moeten worden om in dezie afdeling te blijven. HERMAN EN MAAKTEN EE We zouden het "Contact" van de ze week het openingsblad kunnen noemen, want weer beschrijven we een zaak, die een ingrijpende ver bouw heeft ondergaan enwcl kap salon - kosmetika - parfumerie Her man Pronk aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Herman Pronk zit hier nog niet zo lang maar hy heeft het snel en goed bekeken. Tot die conclusie kwam ook bur gemeester Bakker, die, terwijl hij het bijzonder druk haid met allerlei openingen in de Egmonden, ook hier zijn toepasselijk woordje klaar had, om het echtpaar Pronk van harte te complimenteren met hun '"snelle vlucht". Want de zaak mag er zijn, het is een prachtige ruimte waarin de 1000 en 1 artikelen een ruime en kleurrijke opstelling hebben gekre gen. De voorzitter van de "Eendracht", de heer G. Gravemaker, prees het initiatief en constateerde, dat de za- LIZA PRONK i MOOIE ZAAK ken van Egmond aan Zee er steeds weer alles aan doen, om dé klanten goed te ontvangen. Hij vond dat dit punt aan de Voorstraat het steeds beter ging doen en sprak de wens uit dat de zaken op dit punt door een goede collegiale verhouding el kaar zouden helpen waar mogelijk, want zei hij, "een goede buur is be ter dan een verre vriend." Velen gaven van hun belangstelling blijk, die Herman en Liza Pronk, zoals wij dat doen vanaf deze plaats, veel succes voor de toekomst kwamen wensen. HOOG WATER woensdag 14 3.36—15.57 donderdag 15 4.19—16.40 vrijdag 16 5.03—17.25 (springtij) zaterdag 17 5.47—18.11 zondag 18 6.32—18.59 maandag 19 7.20—19.49 dinsdag 20 8.10—20.45 woensdag 21 9.13—21.51 donderdag 22 10.22—23.08

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2