drukkerij belleman Geen drukwerk-winkel, geen grafisch centrum, geen druk-shop GEWOON MET VAKMANSCHAP "CONTACT MET DE EGMONDEN" 21 APRIL 1976 NUMMER 1242 De vijver op het Burg. Eymaplein is verlevendigd met twee witte zwanen. De statige vogels voelen zich er al bijzonder goed thuis en bschouwen dit plekje als hun domein, hoewel de eenden wel ge doogd worden. Die woonden er tenslotte eerder. Pasen ïs voorbij en de tijdig ge plaatste strandpaviljoens hebben 'n leuk graantje mee kunnen pikken van de vele toeristen die Egmond kozen voor het Paasweekend. De strandexploitanten zetten ondertus sen hun bouwaktiviteiten voort en in de komende weken zullen ook alle kabines weer tegen de duinvoet wor den opgetrokken. Ten zuiden en ten noorden van Egmond aan Zee wor den ook de zomerhuizen weer op gebouwd. Het seizoen nadert met goed of slecht wreer, dat kunnen we In september pas zeggen. HET VERANDEREND GEZICHT VAN NOORD-HOLLAND Onvoorstelbare hoeveelheden grof vuil worden maandelijks door de zorgen van Gemeentewerken af gevoerd. Het ligt voor de hand dat grof vuil te tillen moet zijn, want met niets meer dan mankracht wordt alles opgeladen, ook 'n loodzwaar fornuis of een niet te versjouwen kachel. Vorige week lag er een karpet langs de weg, niet te hanteren, maar hij werd afgevoerd. En wat te denken van de hoe veelheid op dit plaatje? Kennelijk opgespaard van een heel jaarDe zaken wat beter verdelen zal minder rugklachten geven. Voor ons ligt een magistraal boek werk. Het heet "Het veranderend gezicht van Noord-Holland" en het is uitgegeven bij gelegenheid van het afscheid van de commissaris der koningin in Noord-Holland, Mr. F. J. Kranenburg. Het boek heeft een formaat van 26x32 cm, het is gebonden in een linnen band, waar omheen een stofomslag en het is gestoken in een cassette, dat al even kleurrjjk is gedrukt als het boek zelf. Het is zondermeer een kost bare uitgave en het is een trots be zit. Waarom schrijven we er hier over? Welnu, we willen iedere geïnteres seerde Egmonder wijzen op het be staan van dilt boek, dat is samenge steld uit 't mooiste materiaal, waar uit de Provinciale Atlas van Noorcl- Holland bestaat en dat eigendom is van de provdlncie, beheerd door de rijksarchivaris te Haarlem. Het is aan slechts weinigen be kend, maar de grote rijkdom van kaarten, aquarellen, gravures en te keningen van het Noordhollandse landschap van vroeger verdient een veel grotere bekendheid. Veel van dit materiaal is bijeen gebracht in "Het veranderend gezicht van Nrd.- Hohand", in het boek zijn zeer veel prenten ondergebracht met korte verklarende teksten, die gemakkelijk lezen, terwijl alles is gedaan, om de tekst boeiend te houden, punctueel, zonder omhaal, goed doordacht. Het is een boek voor iedereen. Op pagina 16 staat o.a. een prach tige gravure van Egmond aan Zee uit 1717, die is gemaakt kort na de storm van Kerstmis 1717. De kerk staat op de rand van de duinen, het kerkhof is in zee verdwenen. Mag nifieke platen over de ontwikkeling van West-Friesland, de aanleg van het Noordzeekanaail, de sluizen enz. Het is een boek waar je in weg duikt, vergetend alles wat de mo derne tijd ons aanprijst, het is een boek dat de lezer meevoert in de historie, om er uit terug te keren met een veel rijker inzicht van alles wat om ons heen is ontwikkeld en nu bestaat. Dit boek laait je van Noord-Holland houden. Met dank aan Meijer pens bv. die ons het kostbare recensie-exemplaar toezond. "Het veranderend gezicht van Noord-Hol'land" is ih de boek handel verkrijgbaar. PROGRAMMA KONINGINNEDAG 1976 EGMOND-BINNEN 9.30 uur: Start ballonnenoptocht vanaf schoolplein; 10.15 uur: aan komst voetbalveld, openingswoord en loslaten van de ballonnen; 10.30 uur: begin der spelen; 12.45 uur: middagpauze; 13.30 uur: hervatting der spelen; 16.20 uur: einde der spelen; 16.30 uur: ronde van Egm.- Binnen t.m. 15 jaar, tevens voor meisjes en dames (zie onder); 16.45 uur: ronde van Egmond-Binnen (se nioren) (zie onder); 17.00 uur: prijs uitreiking. Ouders van kinderen beneden 4 jaar kunnen een ballonkaartje af halen bij De Zoete Inval, Kerklaan 7. Kinderen die niet in Egmond- Binnen op een der scholen zijn, kunnen zich laten inschrijven voor de spelen en tevens 'n ballonkaartje afhalen bij de heer Steeman, Es doornlaan 10. LET OP Er worden 's morgens voor de optocht GEEN ballonkaarten meer afgegeven. De route van de optocht: start school plein aan de Heerenweg - Boonak- kersteeg - Krijt - Peperstraat - Ven- newatersweg - Duinweg - Esdoorn laan - Kerkplein - Haagdoornlaan - Visweg - Oude Schulpweg - Heei'en- weg - voetbalveld. Ronde van Egmond-Binnen Het Oranjecomilté hoopt op een grote deelname zowel van junioren en senioren a'ls van meisjes en da mes. De senioren lopen onderstaan de route tweemaal, de junioren en dames éénmaal. De route: start voetbalveld - Luilaanitje - Krijt - D. Huijbenlaan - Vennewatersweg - Duinweg - Esdoornlaan - Kerkplein- Haagdoomlaan - Visweg - Oude Schulpweg - Heerenweg - voetbal veld. Het Oranjecomilté

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2