met de egmonden Autobedrijf KENNEMERLAND bv Slijterij DE POMP mmm&mtmr ;- contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee 30 JUNI 1976 Telefoon 02206-1789 NUMMER 1252 losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. iCHHBLERI rri—TT WILHELMINASTRAAT 71-73 EUlUbS EGMOND AAN ZEE - TEL. 02206-1979 TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telef. 1203 Bezorging boven 50, obstakels in de weg te leggen, heeft men besloten, om na de bouwvak vakanties eerst de wat stillere ge deelten van het dorp onderhanden te nemen. Daarom zullen de werk zaamheden verlegd worden naar de Schoolstraat, waar de trottoirs wor den opgebroken en plm. 100 m2 weg dek, waarna herbestrating volgt. Hier ligt reeds riolering, zodat geen grote graafwerkzaamheden zijn te verwachten. Ook het oostelijk ge deelte van de Julianaweg tot de Eenhoorn wordt opgeknapt. Van (vervolg kolom 5 onderaan) RAADSVERGADERING IN BROEIKAS RAAD BINNENKORT OP TOERNEE dus achter laten, of zij die niet over een huis beschikken, maar hiervoor verwijzen wij naar de oproep van de gemeente. Spekulatie zal absoluut niet worden geaccepteerd, wat o.a. inhoudt, dat er geen huis verkocht mag worden, om uiteindelijk in een goedkopere premiewoning te trek ken. Wanneer de gegadigden bekend zijn en daaruit door het gemeente bestuur een selektie is gemaakt, waarvoor de beste maatstaven wor den aangelegd, zal met de toekom stige bewoners een keuze worden gemaakt uit verschillende bouwty pen. Het gemeentebestuur heeft in middels al verschillende bouwplan nen bekeken, zoals die elders zijn gerealiseerd. Daarbij moet ook reke ning gehouden worden met de om geving, waarin die huizen worden gebouwd en die is in het plan "Sportlaan" zondermeer mooi. Er is alles voor te zeggen, dat dit plan spoedig wordt gerealiseerd en het is voor hand liggend, dat er zeer veel belangstelling voor zal zyn. Amerika inzake de aanstelling van een vakleerkracht voor gymnastiek onderwijs onder meer op de o.l. school werden door burgemeester Bakker met nadruk van de hand gewezen. Beide genoemde heren me nen dat de school kapabele krachten heeft om zelf het betreffende onder wijs te verzorgen terwijl burgemees ter Bakker de mening is toegedaan dat een vakleerkracht niet alleen beter les kan geven maar ook in de toekomst een dergelijk onderwijs meer waarborgt. De heer Van Els wil zelfs een leraar voor musische vakken. In de dorpskern van Egmond-Bin- nen komt voorlopig geen geïnte greerde school. De wens van raads lid Van Els om zowel o.l. lager als bijzonder onderwijs in één school complex onder te brengen vond ove rigens genade in de ogen van wet houder Versteghen. Dit wordt nader bestudeerd. Overigens kritiseerde de heer Van Els de door het college ge volgde procedure t.a.v. de integratie. Als het aan Harry Amerika ligt gaat de raad nu eens vergaderen in Egmond-Binnen dan weer in Eg- mond aan de Hoef. Dit naar zijn mening, om tegemoet te komen aan de toenemende belangstelling van de zijde der burgers voor de raads vergaderingen. Vermoedelyk onder druk van de warmte was er geen oppositie van betekenis tegen de voorstellen van B en W, die alle voorstellen met volledig akkoord zagen gehonoreerd. Onbegrijpelijk overigens dat de raad liefst twee uur nodig had om in een broeiwarme raadszaal, waar de enige „airconditioning" uit een paar open gezette vensters bestaat, aan het college mee te delen dat men het in het algemeen met elkaar eens was op een enkel detail na. Bij aan houdende warmte neemt het bezoek ongetwijfeld af zodat de voorgestelde "Amerika"-tournee zeer waarschijn lijk geen doorgang vindt. hieruit zal een aansluiting van de riolering worden gemaakt op de vrije vervalleiding, die daar vanuit Eg- mond aan Zee langs loopt. Als er nog geld beschikbaar is, krijgt ook het Slempad een opknap beurt. In een iets later stadium wordt ook het fietspad langs de Slotgracht verbeterd terwijl de over steek bij de Hoeverweg zal worden verlegd, waardoor een beter en vei liger overzicht wordt verkregen. Langs de Slotgracht wordt een nieuwe afrastering geplaatst terwijl voor de boerderij van Groot tegen over de Slotgracht het tegelpad ver dwijnt en een meer in de sfeer van die omgeving aangepast pad van oude steentjes wordt gelegd. Ten slotte komen er op het aldaar lig gende schoolplein bloembakken. Ook het gedeelte Herenweg ten noorden van de dorpskom van Eg mond-Binnen wordt binnenkort aan een behandeling onderworpen. Het betreft hier het deel tot aan het dorpshuis. Hier zullen, in de stijl van het weggedeelte ten zuiden van het dorp bloemperken worden aange legd en bomen geplant, zodat de en tree van het dorp aan die kant er goed op vooruit zal gaan. nis in te zetten, om de toekomstige bewoners van het plan Sportlaan te helpen waar dat mogelijk is. Dit doorkruist geenszins de plan nen van de gemeente, want de op roep houdt juist in, dat er in goed 'samenspel tussen toekomstige be woners en de gemeente een plan komt, waarmee iedereen kan in stemmen. De plm. 80 woningen zullen niet alle als premiekoopwoning worden gebouwd. Een bepaald contengent zal als woningwetwoning verrijzen, hoewel momenteel meer de voor keur blijkt uit te gaan naar eigen bouw. Wel is een kleine kantteke ning op z'n plaats naar aanleiding van de door de regering aangekon digde bezuinigingsmaatregelen, maar daar tegenover staat, dat die dan ook de gesubsidieerde woningwet- bouw kunnen treffen. Het gemeentebestuur is in ieder geval groot voorstander van de zelf standige bouw. Die er voor in aan merking zullen komen zijn zij, die om verschillende redenen hun huur woning beschikbaar stellen, éen huis PLAN SPORTLAAN BIEDT PERSPEKTIEF VOOR ZELFBOUWERS In dit nummer van het "Contact" is een oproep van het gemeentebe stuur opgenomen, waarin geïnteres seerden worden opgeroepen voor het bouwplan Sportlaan te Egmond aan Zee. Deze oproep gaat toevallig sa men met een ingezonden artikel van een der bewoners van het plan "Huis ter Duin", waarvan sommigen reeds het verwijt te horen hebben gekre gen, dat zy, nu ze zelf lekker zitten, de toekomstige bewoners, die bijna allen uit een woningbouwflat kwa men en niet of nauwelijks over geld beschikten. We laten een van de be woners hier aan het woord (INGEZONDEN) Nu "Huis ter Duin" al bijna drie kwart jaar staat en reeds in zyn om geving is opgenomen, vraag je je wel eens af, waar het volgende bouw plan blijft. Reeds een jaar geleden was er sprake van een plan Sport laan, waar gebouwd zou kunnen worden. In Egmond aan Zee is nog steeds woningnood. Diverse mensen wonen in zomerhuizen en ik kan mij voor stellen dat er verschillende gezinnen van een flat graag door zouden wil len stromen naar een eengezinswo ning. Het is iedereen bekend, dat de van een eigen huis, want ik weet uit ervaring dat dit best meevalt en het kan helemaal geen kwaad om nu al te beginnen. Ik hoop dan ook, dat dit stukje voor allen die nu al aan plan Sport laan werken, een stimulans zal zijn om dit plan snel ter visie te leggen. Jan Dekker - "Huis ter Duin" De omgeving waar het bouwplan verryst. Het is een stukje duinge bied in de nabijheid van de sport hal, waar nog een deel van het oude pompstation van het voormalige wa terleidingbedrijf staat met het bij behorende woonhuis. Op de achter grond staat een aantal zomerhuisjes van de kampeervereniging "Ons Buiten", waarvan een deel zal moe ten verdwijnen of naar een ander plekje verhuizen. niets meer doen voor hen die nog geen huis hebben. Bovendien wor den ze uitgemaakt voor kapitalisten. Zij die deze kreten slaken, zouden er goed aan 'doen om eens te gaan praten met de bewoners, om dan misschien te kunnen begrijpen, hoe een en ander tot stand is gekomen en om te ontdekken, dat op die wijze iedereen in staat is, een leuk eigen huis te bouwen voor niet al te veel geld, waardoor de lasten omgerekend tegen de huur van een woningwet woning in veel gevallen nog lichter zijn. Het Plan "Huis ter Duin" is voor een groot deel tot stand gekomen door een hechte samenwerking van voorbereidingen voor een bouwplan veel meer tijd vergen dan de bouw zelf en vanaf het moment, dat het plan ter inzage wordt gelegd, het via inspraakprocedures zoves^F vertraagd worden - soms wel vier jaar - dat het woningvraagstuk zeer nijpend wordt. Daarom is het zaak, om nu wat spoed achter de zaak te zetten. Wat de inspraakprocedures betreft, ik ben beslist niet tegen inspraak, ben er zelfs sterk voor maar redelijkheid moet voorop staan bij alle partijen want niemand heeft er behoefte aan een herhaling van de inspraaktrage die van plan "Huis ter Duin". Voorts is het nodig, dat de Egmonders door een goede voorlichting op de hoogte worden gebracht van hun eigen mo gelijkheden wat betreft het kopen Bovenstaand ingezonden schrijven spreekt voor zich. Er staat niet in, dat de bewoners van 'Huis ter Duin' zelf de handen uit de mouwen heb ben gestoken en plannen hebben be raamd, om tot een zo goed en zo voordelig mogelijke bouw te komen, maar dat is in werkelijkheid wel ge beurd. Na een oproep van het gemeente bestuur hebben vele gegadigden zich toen gemeld en daaruit heeft zich een komitee van toekomstige bewo ners geformeerd, dat daadwerkelijk veel heeft kunnen doen, om het bouwplan te realiseren. Het is nu zelfs zo, dat de komitee-leden van toen bereid zijn, hun praktische ken- Raadslid Harry Amerika, P.d.dA., heeft in de laatste raadsvergadering zyn ongenoegen uitgesproken t.a.v. de verslaggeving aan de raad door het Overlegteam. dat is samenge steld uit raadsleden van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen. Toelichting van de zyde van het college over tuigde hem niet. Hij was van me ning dat de opvatting van de raad van Egmond-Binnen binnen het team onder tafel wordt geveegd terwijl hij verslag wenste van iedere team vergadering. Het ^^:rlegteam heeft zich sinds de oprichting per 12 februari van dit jaar, bezig gehouden met onder werpen die variëren van een onder zoek naar baarmoederhalskanker tot de samenvoeging van de twee Eg- monds^Kmeenten. Galerie De Kapberg aan de Slot- weg krijgt van de raad in ieder ge val een subsidie van 1650,-- over 1976. Door bemiddeling van mevrouw Tabemal, ondersteund door de heer Amerika en de overige raadsleden wordt het bedrag waarschijnlijk nog hoger. Geen enkele moeite had de raad met beschikbaarstelling van 'n bedrag ad 1500,-- voor regionale brandweerwedstrijden, die zeer bin nenkort worden gehouden in de ge meente Egmond-Binnen. Afwijkende meningen van de raadsleden Cees Belleman en Harry DE HERENWEG TE EGMOND A. D. HOEF EN TE EGMOND-BINNEN De werkzaamheden aan de Heren weg vorderen gestadig. Voor velen gaat het te langzaam maar er moet heel wat zand en stenen verzet wor den, om het geheel tot een gave af werking te krijgen. Grote hoeveel heden zand worden afgevoerd, daar het wegdek lager komt te liggen. De rioleringswerkzaamheden en de werkzaamheden aan 't wegdek gaan voorlopig tot aan "Het Rode Hert" en men hoopt daarmee voor de bouwvakvakantie gereed te komen. Om tijdens de veel drukkere sei- zoendagen voor het verkeer geen Nabij de Slotgracht staat dit bord, waarop vermeld staat, dat er in de dorpskom werkzaamheden worden uitgevoerd, waardoor verkeersop- onthoud is te verwachten. In de kom wordt het verkeer door ver keerslichten geleid.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1