VERENIGINGS- NIEUWS f 4ÉÊJ aï «5 'jk j&t CONTACT MET DE EGMONDÊN 4 AUGUSTUS 1976 NUMMER 1257 Tijdens een bijeenkomst van het ko- mitee „Egmond aan Zee 1000 jaar" kreeg Jaap Eeltink de prijs overge reikt, die hü had gewonnen met zijn inzending van het beste embleem. Voorzitter G. Gravemaker overhan digt de prijs terwijl Nettie Eeltink met bloemen in de hulde werd be trokken. egmond aan zee zit vol Herhalen - kom er mee voor de dag Een jubileum vieren betekent in veel gevallen terugblikken op een vervlogen periode. Allerlei gebeur tenissen, vrolijke en ook droevige voorvallen worden weer opgehaald en in een ander daglicht geplaatst. Zij komen ongetwijfeld anders over, maar wil men iets meer in de sfeer komen van een feest, dat de moeite waard is om te vieren, dan zijn ze waardevol, daar ze wat vertellen o- Het zat helemaal mee in Egmond- Binnen tijdens de rommelmarkt, het weer zat goed, er was veel publiek, een gezellige sfeer en er werd flink gekocht. De kooplui van "Eensge zindheid" wisten de waar aan de man en vrouw te brengen, de panne- koekenstand zorgde voor doordring ende bakgeur over het hele plein, de kinderdraaimolen van Jan Braak draaide er lustig op los, de pony De Egmondse Astrid Suurbeek, wo nend, werkend en studerend in Ca- lifornië, is even over komen wippen, om mee te doen aan de Nederlandse kampioenschappen tennissen, die maandag 9 augustus te Scheveningen beginnen. Zij brengt bij haar ouders een korte vakantie door en slaat zo nu en dan een oefenpartijtje met Rob Wagenaar, die wij in "De Duinpan" met haar fotografeerde. De even in de twintig ogende Astrid heeft zo Juist een studie psychologie afge rond, WEGGELOPEN Grijs Cypers katertje met witte bef en pootjes, roepnaam "Nekkie". J. J. Bosman, Voorstraat 117, Egmond aan Zee, ver de achtergronden waarom het feest wordt gevierd. Gevraagd en ongevraagd, soms zo maar bij toeval of tijdens een gezel lig gesprek komen de verhalen naar boven en zij komen over de tafel op ons af en laten allerlei indrukken achter Verhalen bepalen in hoge ma te de sfeer van een bijeenkomst en in veel gevallen kunnen zij ons waardevolle gegevens verschaffen over de levenswijze van vroeger. Egmond aan Zee bestaat volgend jaar 1000 jaar. In dit van origine vis sersdorp zijn zeer veel verhalen ver teld en ze leven voort van ouders De kas van 'Eensgezindheid' is er wel bij gevaren, dat staat vast en na afloop konden de organisatoren tevreden terugzien op een vermoei ende maar bijzonder geslaagde dag. Op de foto legden wij nog een mo ment van deze markt vast, waarbij Piet Veenstra 'n kinderwagen tracht te verkopen aan een (jong) echtpaar, dat er nog wel wat in zag. Aan de prijs lag het zeker niet hoog water woensdag 4 10.11 22,46 donderdag 5 11.29 vrijdag 6 0.07 12.53 zaterdag 7 1.27 14.07 zondag 8 2.29 15.00 maandag 9 3.16 15.45 dinsdag 10 3.59 16.28 woensdag 11 4.39 17.06 donderdag 12 5.17 17.43 TE KOOP EVENT. TE HUUR GEVRAAGD: autobox omgeving Kennedy-Boulevard. Van Dijk, Kennedy-Boulevard 460, telefoon 3526. op kinderen. Soms wat opgesmukt en waar nodig wat bijgeschaafd ko men ze op ons af. Er leven nog veel van die verhalen, die de moeite waard zijn om door te vertellen, zij kunnen stemmig zijn, annecdotisch, humoristisch, met meer of minder fantasie gebracht, het doet er niet toe, ze hebben alle meer of minder te maken met de historie van het oude vissersdorp. Welnu, om die verhalen vragen wij. De stichting "Egmond aan Zee 1000 jaar" zou graag zien, dat er van tijd tot tijd van die echte oude ver tellingen worden gepubliceerd in het Contact, om wat sfeer te kweken en wat kennis te verspreiden over het Egmond aan Zee van vroeger. Schroom niet en kunt u niet zo gemakkelijk op papier zetten, dan is dat helemaal geen bezwaar, u komt het verhaal vertellen en gezamenlijk wordt wel uitgemaakt, of het gepu bliceerd kan worden. De redaktie van het Contact kunt u vinden op 't Burg. Eymaplein nr. 2 in Egmond aan Zee en daar vindt u altijd een open oor, want daarvoor is het Con tact een typisch Egmonds blad. Uw verhaal kan aanleiding zijn voor het volgende, wij zien er wel wat in en wij hopen en met ons de stichting "Egmond aan Zee 1000 jaar", dat ve len zullen reageren. evenementen egmond-binnen 4 augustus: Inhaalavond fietstoer tocht; 7 augustus: Spingconcours Hoeve "Vredestein"; 7 augustus: Schatgraven op het strand bij Egmond-Binnen, aanvang 14.30 u., deelname gratis. Als hoofd prijs een opblaasbaar rubber boot. DRUMBAND J. C. J. VAN SPEYK ORGANISEERT BALLONOPTOCHT Aanstaande zaterdag 7 augustus organiseert drumband Van Speyk wederom een ballonoptocht. Gezien het sukses van de optocht in juli rekent men ook nu op een grote deel name. De voorverkoop is reeds ge start bij de Nederlandsche Midden stands Bank, alwaar men de kaartjes 1,00 of 1,50 per twee kaartjes kan verkrijgen. Ook zaterdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur zijn op deze bank nog kaartjes te koop. De op tocht welke om 19.30 uur gaat star- EGMONDIA LIET VERNIEUWDE KANTINE ZIEN De voorzitter van Egmondia, Joop Dekker kon zaterdagavond in de kantine op het Egmondiaveld vele aanwezigen welkom heten. Z\j had den gehoor gegeven aan de uitno diging van het bestuur, om de ver nieuwde kantine tijdens enkele ge zellige uurtjes te komen inwijden. Voorzitter Dekker dankte allen, die spontaan hun schouders hadden ge zet onder het karwei, dat voor een deel door leden is uitgevoerd. De supportersvereniging bood een bloemstuk aan, dat werd toegevoegd aan de vele bloemstukken die er al stonden op en rond de zeer gezellige bar. Van de evenementenkommissie kwam een verrassing. Naast de mu ziekinstallatie kwam deze met een vrieskast aan, dat het in de praktijk wel zal gaan doen. Van Jan Mooij (De Meerpaal) was er een prachtige klok met barometer, die als meubel stuk in de kantine mede de sfeer zal bepalen. ROUTE WIJZIGING BUSLIJN 115 TE EGMOND AAN DE HOEF In verband met een te houden wa terorgelconcert op zaterdagavond 7 augustus a.s. vanaf 19.30 - 23.00 uur op de Slotgracht te Egmond aan de Hoef, zal de route van lijn 115 tijde lijk worden gewijzigd. Er wordt als volgt gereden: Komende vanaf de Egmonderstraatweg, linksaf Heren weg, tot voorbij Slotweg, rechtsaf Tiggellaan, rechtsaf Prins Willem Alexanderlaan, linksaf Hoeverweg, etc. v.v. De halte "Slot op den Hoef" op de Slotweg komt gedurende bo vengenoemde tijd te vervallen. Ten einde het ongerief voor de passagiers tot een minimum te beperken zal op verzoekt worden gehalteerd: A. Herenweg ter hoogte van café ,,'t Rode Hert"; B. Pr. Willem Alexan derlaan ter hoogte van de Hoever weg. ten vanaf bovengenoemde bank, zal ook nu weer eindigen op het par keerterrein bij Lido. De winnaar van dit seizoen zal in oktober bekend worden gemaakt. TAFELTENNISVER. TOS '69 EEN ANDER HOME GYMVER. "SPIRIT" Hier volgen de veranderde gym- tijden. We beginnen weer op woens dag 11 augustus: woensdag: kleuters 4-5 u.; jongens vanaf 8 jaar 5-6 uur; keurploeg 6-7 uur; meisjes vanaf 12 jaar 7-8 uur; dames grondgym 8-9 u.; heren trim- groep 9-10.30 uur; vrijdag: meisjes en jongens vanaf 6 jaar; meisjes vanaf 8 jaar 5-6 uur. Nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven tijdens de lesuren aan 'de zaal. Inl.: mevr. Bischop, Graaf Dirkplein 22, Egmond a.d. Hoef, tel. 2779. Het bestuur AVOND FIETS-TWEEDAAGSE Op maandag 9 en dinsdag 10 aug. wordt door de toerclub Le Champion een fiets-tweedaagse georganiseerd, waarvan de start op beide avonden zal plaats vinden vanuit café 't Haasje te Egmond-Binnen. Het in schrijfgeld voor beide avonden be draagt voor deelnemers t.m. 14 jaar 2,~, voor ouderen 3,--. Iedere deelnemer ontvangt een beloning. De start is vanaf 18.30 uur. Men kan de route in eigen tempo afleggen. De afstanden zijn iedere avond 25 kilo meter. EGMOND IA-N IEU WS Op zondag 8 augustus a.s. spelen de volgende seniorenelftallen een oefenwedstrijd tegen West-Frisia in Enkhuizen: West-Frisia 1 - Egmondia 1 14.30 West-Frisia 2 - Egmondia 2 12.00 West-Frisia 3 - Egmondia 3 14.30 West-Frisia 4 - Egmondia 4 12.00 SPRENKELING BOYS Op maandag 9 augustus in sport hal Egmond spelen het le, 2e en 3e team tegen Marianne-Bar; le team om 21.00 uur; 2e team om 21.40 uur; 3e team om 22.20 uur. Afberichten 36 uur voor aanvang bij de coaches. Voorlopige indeling teams: le team: J. Mors, T. Idema, Sjaak Liefting, J. de Waard, M. Mors; J. de Raadt, K. Schut, E. Bout; 2e team: A. Hof, A. Heddes, N. Groot, W. Tromp, K. Baltus, P. Groot, Sjors Liefting, K. Holman; 3e team: K. Glas, A. de Laat, T. Walta, K. de Boer, W. Stein, Fr. Schuit, A. de Waard, Fr. Bout en T. de Waard. De coaches zijn: le team N. Imming; 2e team M. Zut en 3e team Ko Groot, res. A. Dekker. Algemeen reserve: K. Baay. ZEEVOGELS -NIEUWS Programma zaterdag 7 augustus: Zeevogels 1 - Energia 1 18.00 Zeevogels 2 - Energia 2 18.00 De training is inmiddels weer be gonnen en Wij wensen trainer en leden veel sukses en voetbalvreugde in het komende seizoen. Kantine- dienst: is inmiddels bekendgemaakt via stencil. De sekretaris Jeugdnieuws: Het nieuwe seizoen gaan wij star ten met twee tournooien, 8 augustus het B- en C-junioren-tournooi. Deze jongens krijgen nog bericht. 15 Aug.: het pupillen-tournooi, dit is voor de elftallen van het afgelopen seizoen. Dus die jongens die nu in de C-jun. spelen maar vorig seizoen in de pu pillen, doen ook met dit tournooi mee. ADELBERT-NIEUWS Damesvoetbal. Trainingen: voor de meisjes dins dags om 6.15 uur op het parkeerter rein bij Verdwaald; voor de dames om 7.00 uur bij het voetbalveld. Donderdags voor de dames ook om 7.00 uur bij het sportcomplex aan 't Luilaantje. Getraind wordt op sport schoenen. Kom op tijd! Zondag 15 augustus vertrekt ons le team naar Zaandam voor het Zaandstad-tour- nooi. De opstelling wordt bekend gemaakt in het kastje bij Beukers. Het damesbestuur wil het organi- satie-komitee feliciteren met de grandioze opzet en het doen slagen van 't schommelzit-evenement. Ook willen zij allen danken, die middels premies op schommel 11, trainer J. Walta, de dames-klubkas wisten te spekken. Het bestuur Oud papier. Verzamelt u nog steeds uw oude papier voor onze jeugd en dames Zaterdag 28 aug. staat de container weer op het Kerkplein. Als u niet in staat bent het zelf te brengen, even een telefoontje aan K. Steeman en het wordt bij u afgehaald. W.D. P.v. de toekomst Noyon, 31 juli, afstand 355 km. De uitslag: P. Swart 1; A. Merkuur 2- 5-6-10-11-13; Joh. Schoute 3; A. Wol ven 4; P. Laan 7-12; A. Admiraal 8; J. Zentveld 9; H. Zentveld 14. EGMONDS LUCHTPOST Wedvlucht jonge duiven Noyon, de uitslag: P. de Waard 1-2-12 met stip; N. Groot 3-9; W. Groot 4-8-13-16; J. Sprenkeling 5; comb. Brouwers- Kaag 6-18-19-20; H. Liefting 7; R. Groot 10; J. Kaper 11-14; A. Groot 15; comb. Spitten 17. Kampioenschappen: Vitesse: 1. R. W. Spit; 2. D. A. Spit; 3. W. M. Groot; Fond: 1. A. Groot; 2. R. Groot; 3. D. A. Spit; Jong: 1. comb. Brouwers- Kaag; 2. N. W. Groot; 3. R. Groot H. Liefting. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag zomerdrive 27 juli j.1.: A (gemidd. 42): 1. Zwaan - Gouda 48; 2. fam. v.d. Molen 45Va; 3. Apel doorn - E. Kareis 44; 3. Heddes - Vermeeren 42; 5-6-7. mevr. Zwaan - W. Dekker, gebr. Huiberts, Nieuwen- huizen - Horio 417a8. Kolber - To- by 32. B. (gemidd. 42): 1. Peereboom - Gorse 57; 2. mevr. Haverman - B. Wittebrood 49; 3. dames Huiberts - Wittebrood 46; 4. Scholte - N. Dek ker 45; 5. J. Kareis - Groot 44; 6. da mes Druiven - Huiberts 40; 7. familie de Goede 33; 8. familie Wagner 22. rommelmarkt groot sukses droeg vele kinderen ront^^t plein en het rad van avontuur trok veel klanten naar zich toe. m *A *3' KLAVERJ AS-KOMPETITIE EGMOND-BINNEN Na het grandioze sukses van de klaverjas-kompetitie vorig jaar in café Tervoort, waarvan de opbrengst aan de v.v. St. Adelbert werd ge schonken, nodigen wij de klaverjas- liefhebbers wederom uit voor een nieuwe kompetitie. Gezien de prijzen en de sfeer zal het ook deze keer ze ker weer slagen. Er worden veertien avonden gespeeld, waarvan 12 voor de kompetitie en 2 inhaalavonden. Het is 'n vrije drive, dus een vaste maat is niet verplicht, de punten tel len voor ieder persoonlijk. Ook zij die niet de gehele kompetitie mee kunnen doen, zijn van harte welkom, want zoals reeds vermeld, het is te vens een vrije drive. Vorig jaar was de hoofdprijs een filmkamera, geschonken door café Tervoort. Deze keer bestaat de hoofdprijs uit een weekend Londen of Parijen voor twee personen. Tevens ontvangen de eerste, tweede en derde prijswinnaars een mopie herinneringstrofee. De eerste avond van deze kompe titie wordt geseeld op vrijdag 3 sept. en vervolgens op de vrijdagen 17 sept., 15 en 29 oktober, 12 en 26 no vember, 17 december, 14 en 28 janu ari, 11 en 25 februari, 11 en 25 maart en de grote slotavond is op 8 april. Zo heeft u alvast een overzicht om die avonden vrij te houden en nog maals, u mag twee avonden missen. De opbrengst van deze kompetitie komt ten goede aan de jeugd en da mesvoetbal. Wij wensen u genoeg lijke avonden en een sportieve strijd. Tot ziens dus op vrijdag 3 september in café Tervoort, Abdijlaan 5 te Eg mond-Binnen. Café Tervoort George Weijers DRUMBAND J. C. J. VAN SPEYK A.s. vrijdag 6 augustus weer repe titie in zaal van Speeltuin De Eg- monden. Zaterdag om uiterlijk 19.15 uur verzamelen bij het o.k. vereni gingsgebouw in verband met de bal lonoptocht. Indien verhinderd gaarne afbericht. Na 6 jaar in de sporthal te Eg- lond aan Zee gespeeld te hebben, leeft de vereniging nu een andere speelgelegenheid gevonden en wel het JOEB-gebouw aan de Herenweg te Egmond-Binnen. De trainingsmo gelijkheid is uitgebreid van 1 avond naar 2 avonden in de week, op maan dag en dinsdag, beginnende 23 au gustus van 19.00 tot 22.00 uur, onder leiding van de trainer A. Stokman. Nieuwe leden zijn welkom en kun nen zich opgeven bij: F. Tervoort, Visweg 1, Egmond-Binnen en B. I. Nouwens, Gr. Dirkplein 7, Egmond aan de Hoef. Het bestuur ACHELLES-NIEUWS Maandag 9 augustus zullen de les sen weer worden hervat. Wij hopen dat spoedig de gang er weer in zit en geven u gemakshalve nogmaals het rooster. Nieuwe leden zijn uiter aard van harte welkom. Het rooster ziet er als volgt uit maandag: 16.30-17.30 uur meisjes 10-11 jaar; 17.30-18.30 uur meisjes 12-15 jaar; 18.30-19.30 uur meisjes keurploeg; dinsdag: 15.45-16.45 uur kleuter meisjes t.m. 5 jaar; 16.45-17.45 uur meisjes 6 jaar; 17.45-18.45 uur meis jes 8 jaar; 19.00-20.00 uur jongens 11 jaar en ouder; 20.00-21.00 senioren dames; 21.00-22.00 uur dames; donderdag :15.45-16.45 uur kleu ter jongens t.m. 5 jaar; 16.45-17.45 uur meisjes 7 jaar; 17.45-18.45 uur meisjes 9-10 jaar; 19.00-20.00 uur jongens 7-10 jaar; 20.00-21.00 uur trimgym voor dames. De leeftijden op dit rooster zijn richtlijn. Op het lesuur voor meisjes 8 jaar zitten bijv. ook meisjes van bijna 8 en net 9 jaar. De kontributie voor adspiranten t.m. 15 jaar be draagt slechts 4,~ per maand. Per gezin bedraagt de kontributie voor adspiranten max. 7,per maand omdat u voor het tweede kind 3,— per maand betaalt en de volgende kinderen gratis gymmen. Voor de dames-uren bedraagt de kontributie 6,— per maand. Het bestuur

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 4