BRANDWEERWEDSTRIJDEN DIT JAAR IN EGMOND-BINNEN De jaarlijkse wedstrijden van de kring Alkmaar en omstreken worden dit jaar gehouden in de gemeente Egmond-Binnen. De technische or ganisatie, begeleiding en ontvangst van de 30 deelnemende korpsen vraagt uiteraard wel enige vrije uren van het korps Egmond-Binnen. De leden hebben dat echter graag voor hun brandweer over, daar zij er van overtuigd zijn dat deze wed strijden nuttig zijn voor het opvoe ren van kennis en paraatheid, ter wijl de onderlinge kontakten met andere deelnemende korpsen worden verstevigd. Dit jaar zal er voor het eerst in drie klassen worden gestre den, voorheen was dat in twee klas sen. Gezien het steeds groter aan tal deelnemers, is de wedstrijdkom missie overgegaan tot 'het or ganiseren van drie wedstrijdavonden voor de C-klasse, de B-klasse en de A-klasse. Dat het brandblussen niet zonder meer inhoudt, zoveel mogelijk water om te zetten, weet elke brandweer man en dat er naast het bluswater nog meer en betere mogelijkheden zijn, weet hij ook. Naast het blussen is de verkenning van de brand een zeer belangrijk onderdeel, waarna de stralen op de juiste plaats kun nen worden ingezet. Verschillende faktoren kunnen bij een brand een rol spelen. Tegenwoordig wordt zeer veel het persluchttoestel gebruikt bij binnenbranden, al of niet met gevaarlijke gassen en rookontwik keling. Daar de snelheid van hande len bij brand ook zeer belangrijk is, wordt bij de wedstrijden ook gelet op snelheid en op techniek. Dat de wedstrijden over 3 avon den zijn verdeeld, is voor comman dant Druiven van Egmond-Binnen met zijn mensen geen bezwaar om zich volledig in te zetten voor de kringwedstrijden, zodat de korpsen uit wijde omtrek zoals Schermer, Castricum, Limmen, Opmeer, Lange- dijk, Schoorl, Bergen, Alkmaar enz. op 14, 21 en 28 september een leuke, leerzame en gezellige wedstrijd kun nen beleven. Dat het organiseren van deze jaar lijkse kringwedstrijden enige kosten met zich brengt, was voor de ge meente Egmond-Binnen geen be zwaar, gezien het feit dat het grote nut hiervan wordt onderkend en men graag mee wil werken aan de begeleiding en opleiding van de brandweer in wat ruimere zin. De Vrijwillige Brandweer Egmond- Binnen hoopt bij de a.s. kringwed strijden een goed gastheer te zijn voor de juryleden en voor de deel nemende korpsen, die allen hun vrije avonduren als brandweerman in dienst stellen van het algemeen be lang, dus ook uw belang. Dat ook u op bovenstaande data welkom bent in het dorp Egmond-Binnen om de wedstrijden mee te maken, spreekt van zelf. Wij zijn erg blij u te kunnen berich ten, dat op 7 september 1976 onze zoon en broertje Reyer Martinus is geboren. Wij noemen hem maRtrjn Alie Wijn - Vallentgoed Reyer Wijn Comelis en Johnny Egmond aan Zee, Rooseveltstraat 22 GEVONDEN grijs/wit konijn. Tiggellaan 54, Egmond aan de Hoef, telefoon 1857. VERVOLG "KORT NIEUWS": lefoonkabel is nodig, omdat het aantal telefoonaanvragen toeneemt, zodat in de toekomst beter kan worden voldaan aan de hoeveel heid verzoeken om telefoonaan sluiting. De werkzaamheden hier zijn goed gepland, net na het seizoen en dat is lang niet altijd het geval. Hoe wel er kan niet altijd met het seizoen rekening worden gehouden omdat die faktor niet overal speelt. verband bij zijn "knie", we weten het niet, maar er zomaar aan voor bij gaan leek al te hard. Vandaar dit plaatje, waar we nog ruimte foor hadden. DAT het op 3 september 25 jaar I geleden was, dat de heer J. de Groot zijn intrek nam in de Prins Hendrik- Stichting. Een bewijs dat het leven daar zo gek nog niet is Nog een j feest in de-Prins Hendrik-Stichting, want op 24 september viert het echt paar G. Kuyt en Neeltje Dirkmaat haar 52-jarige huwelijksfeest. DAT maandag 20 september het winterprogramma begint van de Plattelandsvrouwen afdeling De Eg- monden. De eerste avond is 'n voor dracht, liedjes en pantomine-avond te verzorgen door de heer Ru Kae- bisch. Volgende week hopen we iets meer over het totale programma te vermelden. DAT het komende weekend te Egmond-Binnen in het teken staat van de grote Adelbert-veiling, die plaats vindt in het Dorpshuis op za terdag 11 september .Tijdens die he le zaterdag en zondag zijn er in het dorpshuis allerlei evenementen, waarvoor wij u verder verwijzen naar de huis-aan-huis verspreide programmaboekj es. DAT van 9 tot en met 11 sep tember een grote Fiat najaarsshow wordt gehouden bij autobedrijf Chr. Baltus te Egmond-Binnen. Deze show is speciaal gericht op de hoge inruilwaarde van auto's. Zie de ad vertentie in dit blad. Als we er werk van zouden ma ken, dan konden we elke week een plaatje in 't Contact opnemen van een geknakte of zwaar beschadig de lantaarnplaal. Kreukels te over, daar ontbreekt het niet aan. Maar trottoir rondom de Pnns drik-Stichting te Egmond aan Zee ligt open. Een zware telefoonkabel wordt in de bedding gelegd, die met meerdere mannen gehanteerd moet worden, omdat het gewicht anders niet te torsen is. De sleuf ligt wat onhandig tegen het muurtje, zodat de kabelrol er naast ligt. Het trottoir is voorlopig moeilijk begaanbaar. De dikke te- om niet vervelend te worden, laten we ze rustig liggen. Maar deze lantaarn deed ons wat. Of het nu kwam door de geknakte vorm ,door de verslagen houding of door het liefdevol aangebrachte ker, dat het restaurant in de Eg- monden meer bekendheid gaat krij gen, waardoor de culinaire opleiding en ervaring van Frans in binnen- en buitenland borgstaat Ter introduktie geven zij vrijdagavond 10 september een "Mosselen-avond", waarbij dit edel zeebanket in uiteenlopende toe bereiding wordt gepresenteerd. Lees de adverentie in dit blad. DAT de boegzitters Jan Boen dermaker en Paul Blok, t.w. de twee taaiste volhouders vrijdag a.s. op uitnodiging naar Venray gaan om aldaar mee te doen tijdens het paal- zitten, te houden in het kader van een feestelijke winkelweek. Men hoopt daar het rekord van 112 uur te breken. DAT bij Gulfstation Wetstejjn aan de Hoeverweg te Egmond aan de Hoef een 40-tal voetballende Joegoslaven uit Potintië zullen wor den ondergebracht. Vorig jaar heb ben op uitnodiging van deze voet ballers de hier wonende- en wer kende Joegoslaven een bezoek ge bracht aan hun vaderland. Nu wordt op uitnodiging van de familie Wet- steijn een tegenbezoek gebracht. Duur van deze dag van 9.00 tot 12.00 uur. Om 11.00 uur geeft de brandweer een demonstratie op het parkeerterrein gelegen aan de Zui derstraat. Daar werken de spuitgas ten met schuim en poeder. De kin deren van alle lagere scholen heb ben opdracht van de brandweer mannen gekregen een tekening te maken, daar zijn mooie prijzen mee te winnen, ook hebben zij een vra genlijst gekregen om zoveel moge lijk juiste antwoorden in te vullen. De tekeningen met de antwoorden kan men inleveren in de kazerne vanaf 9.00 uur. En elk kind ontvangt een versnapering. De prijzen worden die middag bekend gemaakt. Na de middag gaan de lagere scholen tegen elkaar spuitballen om de wisselbe ker, in handen van de "De Ruyter- school", die hem zeker zal verdedi gen. De wedstrijden beginnen om 2.00 uur n.m. op het parkeerterrein aan de Zuiderstraat. HET JUISTE ALARMNUMMER VAN DE BRANDWEER EGMOND AAN ZEE: TELEFOON 1666 BRANDWEERDAG Zaterdag 11 september houdt de vrijwillige brandweer van Egmond aan Zee een open dag voor iedereen. Het materiaal waar de spuitgasten mee werken staat opgesteld in de brandweerkazerne, daar kan men ook allerlei inlichtingen krijgen. De Zwaaihoek te Egmond aan de Hoef, gezien vanaf het Mallegat. Denk liet hek weg en ook de zware machines en we hebben de zande rige toestand van vroeger terug, al leen de bomen ontbreken. Maar 't is een plaatje van nu. Geen Malie- gat, maar Julianaweg, die herbe- straat wordt, zoals veel straten in Egmond aan de Hoef.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 11